Skocz do zawartości
Rocky

Czy da sie tak zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisal kolega wyzej!

To co pokazales jest mozlwe tylko pytanie po co ci ten router, kup switcha,wyjdzie na to samo.

napisz lepiej od razu kogo chcesz naciagnac, a nie czaruj,

co to za tajemniczy ISP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez sensu jest wstawianie pudła pomiędzy ISP i ruter. Ten komp z dwoma kartami sieciowymi jest jak ruter D-LINK DI-604 z trzema zepsutymi wyjściami LAN. Z jednym działającym WAN i jednym działającym LAN. Nie rozumiem po co wprowadzać kolejny węzeł. Może chodzi o to żeby karta sieciowa wystawiona do ISP, była zarejestrowaną kartą, która ma MAC rozpoznawalny przez ISP... Mam tego D-LINK'a i on sobie jest w stanie sklonować taki MAC (nawet używając WIZARD'u). Należy pamiętać, żeby odłączyć modem od rutera podczas konfiguracji, lub go wyłączyć, bo modem przesyłając pakiety kontrolne wykryje obecność innego urządzenia (z powodu innego MAC rutera) i powiadomi ISP (w przypadku ASTER włączy nam sie stronka z dodawaniem nowego komputera luz zmianą karty sieciowej, nie wiem co z wprzypadku Chello). Więc moim zdaniem obecność buczącej skrzynki zajmującej 10x więcej miejsca niż mały niebuczący ruter jest bezpodstawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz sytuacja jest taka ze (naprodukuje sie troche :> )

 

W calym domu praktycznie tylko ja uzywam internetu, ale od czasu do czasu net potrzebny jest tez na dwoch innych kompach. bedac podlaczony przez router internet dziala strasznie wolno (rys 1.)

 

((Teraz pewnie ktos powie ze to wina lacza itp. Mam 10Mbit tylko dla siebie od ISP Bahnhof (mieszkam w Szwecji)))

 

Bedac podlaczony bezposrednio (rys 2.) mam transfery rzedu 700-900kb/s. Przez router (rys 1.) max co wyciagam to 20-30kb/s z tego samego zrodla! Dlatego pomyslalem ze zebym ja mial szybki internet i zeby net byl takze na drugim i trzecim kompie moge zastosowac takie rozwiazanie jak w 1 poscie.

 

Wiec jak to ustawic? hehe :>

 

RYSUNEK: Dołączona grafika

 

Transfer z rysunku 1 (przez router): http://img98.exs.cx/img98/3501/viarouter.jpg

Transfer z rysunku 2 (bezposrednio): http://img98.exs.cx/img98/5330/NewRecord.jpg

 

To fajne porownanie, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej napisalem - to nie ma sensu.

 

Podlacz swoj komputer do provider'a i udostepnij polaczenie innym kompom. Zamiast routera zastosuj hub'a, czy switch'a. Ba... proponuje sprzedac ten router i kupno hub'a, a reszte, ktora zostanie wydac na piwo ;)

 

Poza tym cos jest nie tak z tym routerem skoro tak obcina lacze. Prawdopodobnie skopales jego konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...