Skocz do zawartości
serwal4

Jakie mobo pod strszego P4(Wilamette socket 478) ?

Rekomendowane odpowiedzi

za niedługo zmieniam mobo i zaczynam się zastanawiać na co zmienić, narazie posiadam Shuttle AV40® ale ma tylko ddram pc266 i agp x4 więc przydałoby się coś nowszego

Zastanawiam się nad mobo z Gigabyte'a, cena do 300-320 zł (mam procka p4 wilammete(socekt 478) seryjnie fsb400 non HT i pamiątki seryjnie pc266, dysk ATA więc głównie zależy mi na trwałej i wydajnej płycie z AGP x8 włącznie)

co byście polecili(nie jestem maniakiem podkręcania) ??

np.:

http://www.sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10143

http://www.sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12411

http://www.sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12409

 

może zna ktoś link do www gdzie napisane są mobo obsługujące ten typ P4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem, wybralem to:

http://www.asrock.com/support/Download/dl_p4vt8+.htm

ze wzgledu na cene - ~190zl. Nie bedzie zal wymienic na cos innego.

Do podkrecania to - zdaje sie - za bardzo sie nie nadaje, ale ladnie i stabilnie chodzi.

 

Zgodnosc z Wilamette zanika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chipsety 865 i wyżej to nawet się nie szykuj, natomiast dobrą propozycją jest płyta przejsciowa np. na 845PE (SIS tez chyba ma jakis odpowiednik), włozysz tam Wilme a do tego możliwe procki z FSB 800 + HT, wiec teraz np. zmiana plyty a z czasem lepszy procek. Ja mialem taki problem i mam teraz Abita BH7-E ale nie wiem jak z innymi, rownie dobrze wygląda MSI 845PE NEO Series oraz Max, tylko ostrożnie bo są wersje plyty (5.0) które obsluguja nawet Prescotty (na 845 !!!) ale juz nie obsługuja Wilmy :x . Radze zajrzec zawsze niezaleznie od decyzji do CPU Support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz starszą, ale wypasioną płytkę to moge polecić Asus P4PE Deluxe - mam taką do sprzedania. Cena 300 zł za fabryczny komplet z pudełeczkiem i wszystkimi bajerami (łącznie z naklejką powered by asus). W razie czego wal na priva. Aha, uzywana rok czasu, stan idealny.

Nawet nie myśl o Asrockach i innych ECSach, naprawdę.

http://pl.asus.com/products/mb/socket478/p...pe/overview.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma AGP 4x (po co więcej?) i DDR266 na FSB533 :D

Mogę go puścić za 270 zeta ostatecznie - jakby ktos chciał. Zresztą z tą płytka można puścić DDR400 i FSB800 także nie ma problemu jakbys chciał poeksperymentować jest super stabilna i super wypasiona. Wszystko w biosie łącznie z indywidaulnym ustawianiem napięć DDRów, Proca, fsb agp i pci, fsb proca i takie tam inne ciekawe - naprawdę niezła maszynka. A reset masz jedynie jak naciśniesz przycisk na obudowie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale myśląć logicznie to raczj jak zmiana procka to siakaś pożądna a nie i845 :] pozatym jakbym zmieniał procka to się przerzucam na AMD(taniej), narazie i tak mam pamiątki pc266 a nie bede wymieniał 512mb ram na szybsze:) agp x4 tez mam :)

wiec jak to jest max dla tego procka, to trudno poczekam jeszcze i zmiana na AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede zmieniał proce3k to napewno na athlona :)

zero intela :)

 

przed chwilą dostałem maial od pewnego pana i oto odp:

"polecam płyty Asusa , np. Asus P4P800/SE Intel 865PE"

tyle że cena :|

 

według cpu supporta na niej pójdzioe mój procek, więc nie jestem skazany na starsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ASRock P4I65GV CENA=225 złotych!!! 8O :D 8O :D

klasa produktu: Płyta główna; typ gniazda procesora: Socket 478; dedykowna pod procesory: Intel® Celeron, Intel® Pentium 4, Intel® Pentium 4 Prescott; obsługa technologi Intel® Hyper-Threading: Tak; liczba gniazd procesorów: 1; producent i typ chipsetu: Intel® 865GV; obsługa częstotliwości FSB: 400 MHz, 533 MHz, 800 MHz; rodzaj pamięci: DDRAM; obsługiwane typy pamięci: DDR266, DDR333, DDR400; liczba gniazd pamięci: 2; obsługa technologi Dual DDR: Tak; zintegrowana karta graficzna: Intel® Extreme Graphics 2; zintegrowana karta dźwiękowa: AC97 6-kanałowy; zintegrowana karta sieciowa: 10/100 Mbps; kontroler FireWire: Nie; kontroler RAID: Nie; interfejs dysków IDE ATA: UltraDMA ATA/100; liczba wszystkich kanałów IDE ATA: 2; interfejs dysków Serial ATA: SATA/150; liczba wszystkich kanałów Serial ATA: 2; kable zasilające Serial ATA: Nie; złącze AGP: 8x; ilość złącz PCI: 2; ilość złącz USB 2.0: 8; inne złącza/porty: ASRock A.G.I. 8X - VGA upgrade slot, Chassis Intrusion connector, AMR; format płyty: micro ATX; cechy dodatkowe: Hybrid Booster, PC-cillin 2002; gwarancja: 24 mies.

http://sklep.gral.pl/ 8O :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.ASRock :]

2.Intel, owszem 865, ale GV

więc się nie dziw :)

i tak zmieniam na ASUSa, o dziwo u nich prawie każde mobo działa z Willamette(według CPU SUpporta), czasem wystarczy wgrać odpowiedni bios :)

a tu mam liste mobo z gigabyte, obsługującą mój procek:

Motherboard Support List of Intel P4-Willamette 2.0G(Socket 478,FSB400)

 

http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Suppor...0478_FSB400.htm

 

więc teraz Asus vs GigaByte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę kompów złożyłem na tym ASRock-u ponieważ:

 

1. Jest tani

2. Dobry i865 GV (dual +GRAFA)

3. Wolne AGP X8 !!!-upgrade!!!

4. Chodzi na jednej kości DDR.

 

Uważam to za w sam raz jak dla Williamette 1,7 z możliwością puźniejszego pełnego upgradu za nie wysoką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam 2ghz a nie 1,7 :)

nie wiem poszukam, poczytam testy :)

poprzeglądam , wybiore tu przedstawie i w końcu wybiore :)

a rzeczywiście plusem tej 865GV karta graficzna zintegrowana(sprzedam stara i poczekam na zmiane cen, narazie siedząc na tej z mobo np.) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voyteck8 też willamette :)

 

wiem że asususowskie na I865PE obsługują mój procek(według ichniego cpu supporta) moze celki willamette tez

 

gigabte tez ma dla mnie cosik :)

 

ale za **** nie moge znaleźść cpu supporta dla Abitowskich :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten CPU Support od Epox'a i ciężko cokolowiek odczytać.

Twojego nie obsługuje(to co podałeś) a mój tak :) ja moge nawet mobo na I875 :D

Twój procek to model 4PDA5+ (Intel 865PE + ICH4)

hmm ale dziwne na stronie piszą że FSB 533/800 a willamette na FSB puści :] ale nie ma obsługi ddram pc 266 , więc odpada :

ale znalazłem płytke z ECS'a na I865PE

według ich idzie na moim P4 i twym Celku(1,7, fsb 400mghz, 128kb l2)

 

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Prod...e=CPU%20Support

 

kosztuje koło 300-350zł :)

 

W sumie to jak narazie tylko Asus, Ecs I Gigabyte oferuje coś co obsłuży mój procek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj czyli procek pojdzie :) mimo ze niby płyta nie obsluguje 400MHz ale problem bedzie z koscmi bo przy moim procku moga isc tylko na 266 :( a tego plyta nie obsłuży.:( Dobrze rozumuje? Czyl;i co: ten 4PDA5+ (865PE + ICH4) da rade u mnie?

ICH4 to mostek południowy? Myslisz ze roznica ICH4 a ICH 5 jest znaczaca?

 

ECS ma tez spoko plytki pod chipset Via i Sis. I one tez sluza mojemu CPU

Pytanie tylko mam takie: co to jest PCB Version? BO plyta chipset intela ma 2.0, Sis- 1.1 a Via 1.0?

W sklepie nie widzialem 865 PE-A. Jest tylko chipset 648 za ok 240pln

 

A gigabyte i asus? Sa jakies modele dla Ciebie to moze i cos dla mnie saie znajdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz ale ściągnąłem pdf plik(12kb) od epoxa i tam (tabelka) pisało że taki celek jak ty na tym mobo(fsb 400) idzie (1,7 ghz)

 

http://www.epox.com/USA/product.asp?ID=EP-4PDA5plus opis tego EPOXA :)

 

a czy ta pójdzie to nie wiem, procek teoretycznie obsługuje (choć i tak bym napisał do polskiego oddziału epoxa) a co z pamiątkami to pytaj się innych :) nie znam się na tym

 

 

na komputronik nie ma tego ECS'a :) bedzie trza jej szukać

a to nie jest topowy model :) bł jeszcze z ICH5R i z większą ilośćią bajerów ale cena napewno by przekroczyła mój budżet :)

więc albo ASUS albo ECS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...