Skocz do zawartości
Liskoski

Tryg > Ubezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec chcialem spytac czy ktos z Was ubezpieczal sie w tej firmie, jakie mial z nimi przezycia > czy juz kiedys mial nie przyjemnosc odbierania naleznego odszkodowania... Pytam poniewaz moj tatko skuszony cena chce u nich ubezpieczyc moje autko. Dla porownania OC PZU-768zl (20 lat ubezpieczania u nich, bezszkodowa jazda 8O ) Tryg-358, AC-ponad 1 tys, Tryg-516 zl Calosc wychodzi ponad 2x TANIEJ Prosze o rade :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochod mojego brata (Mercedes W124 2.0d) i moj (Mercedes 190 2.0d) sa tam ubezpieczone, zadnych klopotow. Moj brat mial wczesniej ubezpieczone tam auto - Audi 80 B4 2.0, mial jedna stluczke, tzn jakis mlot mu wjechal w 4 litery i dostal bez problemu nalezne mu odszkodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak - nie wiem akurat jak z trygiem ale w wiekszosci tych tanich ubezpieczalni sa chore przepisy i male odszkodowania - np w warcie jak ja bym prowadzil auto to nie dostali bysmy wogole odszkodowania chyba ze matka zaplacila by wyzsza stawke dodatkowo w warcie jest kwota ktorej ubezpieczenie nie pokrywa np szkode do 600 zl robisz sam - a wiadomo jak oni to wyceniaja :)

Jesli chodzi o oc to sie zgodze ze tam gdzie najtaniej bo nie ty w razie czego bedziesz sie z nimi sadzil ale ac to raczej sprawdzone firmy - dobrym wyjsciem sa ubezpieczalnie firmowe - np jak masz fiata to ubezpieczenie bierz w fiacie - sa dzieki temu pewne bonusy jak np dluzszy czas kiedy za uszkodzone czesci placa jak za nowe

w warcie np po 3 czy 4 latach placa juz duzo mniej tytulem zuzywania sie czesci podczas gdy w fiacie dopieroi po 5 latach

 

A jezeli masz sklonnosci do rozbijania i chcesz ac to chyba najlepiej w pzu gdzie placa jeszcze najrozsadniej - matka za lekko wgniecony naroznik dostala chyba 1400 czy 1500 juz nie pamietam gdzie koszt naprawy zamknal sie w 300 zl zas w warcie za wgniecony przedni blotnik, przednie drzwi od kierowcy, zbity kierunek, rozwalone lusterko kierowcy dostala okolo 800 zl co starczylo z ledwoscia (tylko dlatego ze zalatwilem taniej lusterko)

Bo warta liczy sobie za czesci wg ceny hurtowej i to zamiennikow !!! plus za koszty robocizny i farby wg ich standardow gdzie ceny te sa zanizone !!! jednym slowem nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisze IGI to najprawdziwsza prawda ;) Jeśli chodzi o AC to nie ma co kombinować z "kosmicznymi" ubezpieczycielami. Kiedyś sporo korzystałem z różnych odszkodować AC i OC i jakby nie patrzeć to z PZU było najmniej problemów i naprawdę dobrze płacili.

A jeśli chodzi o OC to naprawdę gdziekolwiek można się ubezpieczyć... Tutaj cena gra największą rolę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zas moj wujek przeklal PZU: czekal na odszkodowanie az 5 mies 8O Ale sam nie wiem czy temu wierzyc...

BTW bardzo wiele osob narzeka na PZU, i to BARDZO... Moj tatko na pewno u nich nie ubezpieczy, dlatego ze na pewno nie grzesza uczciwoscia. Oto przyklad z mojego zycia wziety:

1. Do dzis nic nie wiedzielismy :?

2. Oto dzis powiedziano nam ze OC bedzie kosztowalo wiecej... Dlaczego? Poniewaz wg nich wystapila tzw. 'szkoda' :!:

3. 28 gru 1999 > jakis kolo wiezdza nam w d*** na parkingu maluchem :| niszczy sobie zderzak, reflektor i kierunkowskaz... Nasze autko wyszlo z tego bez szwanku... Nawet ryski. Auto bylo zaparkowane poprawnie, z naszej strony wszystko ok - policja przybyla, 'wyznaczyla winnego?' kier. malucha, i obie strony zaplacily po 30 zl mandatu. Z naszego OC pobrano 800 zl!

4. Nie dostalismy potwierdzenia ze cokolwiek pobrano z naszego OC.

5. Pani uprzejmie w PZU powiedziala ze to jakis ogromny przekret, ale i tak nie dojdziemy swoich racji...

6. Maluch ten w chwili zderzenia mial ok. 10 lat, byl moze wart 800 zl, moze nie

7. ZADNEGO PZU!! ZLODZIEJE! :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryg być może nie jest taki zły, zmienili nazwę (tylko ?) wcześniej to była Energo_Asekuracja, o ile pamiętam.

Stawki zawsze mieli bardzo OK, a i z wypłacaniem szkód nie robili problemów. Auta w mojej firmie wszystkie były u nich ubezpieczane, zwłaszcza dletego że dla pracowników energetyki były specjalne pakiety, jeszcze tańsze :)

Nie wiem jak teraz z nimi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...