Skocz do zawartości
ParanoiK

Dystrybucja na pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś ciekawej dystrybucji unixowej na pendrive'a usb 64MB - nie musi być linuksowa. Spotkaliście się z czymś fajnym? Bo jak na razie znalazłem tylko feather linux.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam jakiejś ciekawej dystrybucji unixowej na pendrive'a usb 64MB - nie musi być linuksowa. Spotkaliście się z czymś fajnym? Bo jak na razie znalazłem tylko feather linux.

(głupie pytanie=nie besztać)

Jak się to to bootuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest cos takiego jak Flash Linux - czyli gentoo z x'ami, ale potrzeba 256M. Ciezko bedzie ci znalezc cos na 64M, najlepiej byloby chyba samemu sobie cos przygotowac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zależy mi na tym, żeby za dużo nie mieszać bo po prostu nie mam czasu się bawić w budowanie własnej disto. Jakbym teraz miał na to czas to bym to zrobił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesli bez X'ow to: http://rescuecd.pld-linux.org/ W sumie to troche tam daloby sie jeszcze dorzucic.

Jesli z X'ami to chyba trzebaby sie samemu troche pobawic, ale mozna, zainstalowac w chroocie, przerobic na squashfs, dodac do tego jakis prosty initrd zeby ten obraz ze squashfs'a wypakowal i wio. Na 64MB moznaby zmiescic na oko z 150MB "zywego" softu, czyli calkiem sporo. Podstawowy taki zestaw z X'ami, WindowMakerem, takimi ciach!lami jak openssh/ekg plus kupa zbednych rzeczy jak dokumentacja/man'y/zbedne locale zajmuje 127MB, po przepakowaniu do squashfs wychodzi ~51MB.

pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mozna samemu sobie zrobic mini distro na pendriva. Jest to dosc prosta sprawa. Bierzesz sobie np distro PLD i sobie isntalujesz kilka pakietow i smiga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nastach: i ty tutaj ;]

Wiem, że można samemu sobie zrobić ale jak pisałem wyżej nie mam zbytnio czasu. A co do pld to nie lubię i kijem nie tykam ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy ktos testowal juz jakas z tych dystrybucji? Ja pere nagralem ale zadna nie bootuje :/

1272585[/snapback]

A BIOS twojej plyty glownej oferuje start z urzadzenia podpietego przez USB? Nie wszystkie plyty glowne wspieraja takie rozwiazanie, moja na przyklad nie posiada takiej opcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A BIOS twojej plyty glownej oferuje start z urzadzenia podpietego przez USB? Nie wszystkie plyty glowne wspieraja takie rozwiazanie, moja na przyklad nie posiada takiej opcji.

1272670[/snapback]

hehe...posiada taka opcje. Nawet ja ustawilem.

Nie jestem pewien czy samo przegranie tych plikow na USB wystarczy. A jak tak to ktore dokladnie bo niemabdzo sie orientuje :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe...posiada taka opcje. Nawet ja ustawilem.

Nie jestem pewien czy samo przegranie tych plikow na USB wystarczy. A jak tak to ktore dokladnie bo niemabdzo sie orientuje :/

1273534[/snapback]

Nie jestem w 100% pewien poniewaz nigdy nie probowalem odpalac systemu z urzadzenia podpietego przez USB, ale wydaje mi sie, ze dziala to dokladnie tak samo jak dysk, a wiec musisz miec zainstlowany bootloader. Samo przegranie plikow to jedno, a konfiguracja to co innego. Swoja droga, te systemy nie maja zadnych instalatorow (tekstowych badz graficznych)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielu z piszących w tym poście ludzi poradza samemu zrobić jakąś distrubucję.

Ja jestem początkującym jeżeli chodzi o linuxy i czy gdzieś można jakiś poradnik, howto, cokolwiek, znaleźć jak coś takiego zrobić ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielu z piszących w tym poście ludzi poradza samemu zrobić jakąś distrubucję.

Ja jestem początkującym jeżeli chodzi o linuxy i czy gdzieś można jakiś poradnik, howto, cokolwiek, znaleźć jak coś takiego zrobić ??

1276560[/snapback]

Poszukaj "Linux from scratch" to taki jakby tutorial ;) Duzio stron - chyba tylko ANG :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorka za mały offtopic, ale mam pytanko:

Jakie plyty maja opcje boot from USB?

1356573[/snapback]

te nowsze. zawsze można na starszej spróbować upgrade BIOSu, ale nie zawsze będzie działać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

Aktualności

Artykuły