Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z maja grafa Gecube 9550 xt rev 2.1

Komp potrafi dzialac 2 tygodnie bez problemu..nagle nie da sie nic zrobic

pod xp non stop vpu recover restartuje grafe i musze restart bo wszytko zwalnia.

Obnizylem napiecie agp na 1.5 .. teraz pod xp komp dziala w miare normalnie

czasem podczas gry w sc (starcraft) wywala na puplit. Na 98 gdy gram w q2

po dluzszym czasie monitor sie wylancza i komp na nic nie reaguje..

Warto wspomniec o oc w ati tool wartosci przedstawiaja sie nastepujaca Core:432

Memory:276 gdy chce zmienic wartosc chocby o 1 komp sie zawiesza..

na poprzedniej grafie (gf3 ti200) nie mialem zadnych problemow ..

co moze byc powodem takiego satnu rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić GeCube Radeon 9550 extreme400/500mhz za 379zł czy stowke dolożyć i nabyc  RADEON 9700PRO 128MB 128bit TV DVI 8x1 300/540mhz(3,3 ns) firmy OCTEK ?? i nie pisać ze na allegro ....  :D a moze czekac na GF 6600  :? az troszeczke stanieje

1264320[/snapback]

to ja tom karte co ty mowisz widziałem normalnie w sklepie 9700Pro :blink: http://www.jes.com.pl/index_lista_o.php?kategoria=8&id=1555 :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z maja grafa Gecube 9550 xt rev 2.1

Komp potrafi dzialac 2 tygodnie bez problemu..nagle nie da sie nic zrobic

pod xp non stop vpu recover restartuje grafe i musze restart bo wszytko zwalnia.

Obnizylem napiecie agp na 1.5 .. teraz pod xp komp dziala w miare normalnie

czasem podczas gry w sc (starcraft) wywala na puplit. Na 98 gdy gram w q2

po dluzszym czasie monitor sie wylancza i komp na nic nie reaguje..

Warto wspomniec o oc w ati tool wartosci przedstawiaja sie nastepujaca Core:432

Memory:276  gdy chce zmienic wartosc chocby o 1 komp sie zawiesza..

na poprzedniej grafie (gf3 ti200) nie mialem zadnych problemow ..

co moze byc powodem takiego satnu rzeczy ?

1264453[/snapback]

próbowałeś rdzeń ustawic na 400?? i czy zmieniłes pastę pod radiatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z maja grafa Gecube 9550 xt rev 2.1

Komp potrafi dzialac 2 tygodnie bez problemu..nagle nie da sie nic zrobic

pod xp non stop vpu recover restartuje grafe i musze restart bo wszytko zwalnia.

Obnizylem napiecie agp na 1.5 .. teraz pod xp komp dziala w miare normalnie

czasem podczas gry w sc (starcraft) wywala na puplit. Na 98 gdy gram w q2

po dluzszym czasie monitor sie wylancza i komp na nic nie reaguje..

Warto wspomniec o oc w ati tool wartosci przedstawiaja sie nastepujaca Core:432

Memory:276  gdy chce zmienic wartosc chocby o 1 komp sie zawiesza..

na poprzedniej grafie (gf3 ti200) nie mialem zadnych problemow ..

co moze byc powodem takiego satnu rzeczy ?

1264453[/snapback]

moze masz za slaby zasilacz ale bo juz nie wyrabia:))) podaj jaki sprzet masz :) <_< :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tom karte co ty mowisz widziałem normalnie w sklepie  9700Pro :blink:  1264476[/snapback]

Ja też,nawet w tym samym hehehehe :lol:, dlatego sie pytam czy Gecube 9550 xt rev 2.1 czy RADEON 9700PRO 128MB 128bit, a tu nic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zainstalowałem Omegi v2.6.05a i w porównaniu z dołączonymi do grafy jest widoczna różnica :)

w Nfs U2 na 1024x768x32 na full i aa max(w grze) dalej można grać , a przy aa w połowie jest pełny komfort gry

zaraz odpale 3dmarka 05 i jak ściągne 03 i zobacze wyniki(w 05 spodziewam się wyższego wyniku niż na starych sterach) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też,nawet w tym samym hehehehe :lol:, dlatego sie pytam czy Gecube 9550 xt rev 2.1 czy RADEON 9700PRO 128MB 128bit, a tu nic  :?

1264552[/snapback]

oczywiste ze wybieraj 9700pro, nawet nie ma co sie zastanawiac, gdy ja kupowalem swojego radeona nie bylo tych 9700 nie dlatego ze tak dawno swoja kupowalem tylko bylstraszny popyt na te 9700pro wiec ja bym barl 9700pro :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiste ze wybieraj 9700pro, nawet nie ma co sie zastanawiac, gdy ja kupowalem swojego radeona nie bylo tych 9700 nie dlatego ze tak dawno swoja kupowalem tylko bylstraszny popyt na te 9700pro wiec ja bym barl 9700pro :-P  :D

1264578[/snapback]

Tylko, ze ta karta ma pamięci 128 bit :? i taktowania 300/540. Jak z wydajnościa w odniesieniu do szyny 256?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ta karta ma pamięci 128 bit :? i taktowania 300/540.  Jak z wydajnościa w odniesieniu do szyny 256?? :-P

1264627[/snapback]

widziałem te radeony na pamieciach 2.5 hynixa i na szynie 256, wiec prwadopodobnie to jest blad ja bym sie na twoim miejscu dowiedzial lepiej, gdyz to musi byc pomylka, pewnie sie w sklepie pomylil ktos

sory taka dokladnie PowerColor ATi Radeon 9700 PRO AGP 128MB DDR 256 bit

 

Pamięć: 310 MHz DDR 256-bit,i na nich raczej nie byly montowane samsungii 3,3 ns

Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz za slaby zasilacz ale bo juz nie wyrabia:))) podaj jaki sprzet masz :)  <_<  :-P

1264543[/snapback]

 

sprzet : zasilacz 300 jakis noname :0 , mobo asus a7v8x , Procek : sempron 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeciak

rzuć okiem tak około 30 strony na forum, gdzies tam zaczynają sie identyczne problemy.

Miałem dokładnie to samo: (patrz stona 35 - warto czasem rzucić okiem co piszą inni zamiast zadawać po raz kolejny tro samo pytanie ;) )przy ustawieniach fabrycznych nie chodziła w żadnym kompie. Po prostu karta ma zbyt wysokie taktowanie rdzenia. podobno wypuścili jakąś pechową partię. Ja swoją karte oddałem na gwarancji i teraz czekam (jeszcze tylko tydzień :blink: )

Rozwiązanie jest takie jak powyżej lub

sciągnij sobie atitool lub atitraytools - skręć rdzeń do około 400-410, podkręć pamięci do około 600 (u mnie szły bez problemów i wyżej) i masz problem z głowy a wydajność taką samą. No ale nie wiem co bedzie jak bedziesz chciał ja opchnąć.

 

Areox

jak chcesz sflashowac bios to polecam flashrom.

Po co Ci wymiana biosa - poczytaj wcześniej - nic to nie daje, a poza tym twoja karta z tego co widac w opisie fajnie sie podkreciła. To w prawdzie nie to samo co rev 20 czy 1.2 ale wierz mi mozesz byc zadowolony

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara

Wielkie dzieki .. sprobuje tak zrobic .. jak nic nie pomoze to sprobuje zmienic bios .

a co do "rzucania okiem.." to sprawdzalem pierwszych 20 stron tematu i nic nie znalazlem <_<

jeszcze raz fenx :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie ktos odp. dzieki bracie =] Bo myslalem na wgraniu biosu 9660XT ale jak mowisz nie ma sensu, a ktos kombinowal z timingami ?

1264983[/snapback]

 

Tak ale nic więcej ponad 680 nie wyciągnąłem (znaczy miałem 710, ale przyrost wydajności żaden więc po co się ścierać-obniżałem wr latency) próbowałem z dedykowanymi itd. ale nie dało to większych rezultatów, pozatym gdzieś w połowie wątku masz dużo miejsca temu poświęcone-około 2stron :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wniedawnym czasie stałem się posiadaczem karty GeCube Radeon 9550XT! Jest to rev.2.1 na taktowaniach rdzeń 400, pamięć 500. Pomyślałem, że zawsze mogło być gorzej :sad: Nadszedł czas na overclocking, zainstalowałem program RivaTuner v2.0 Release Candidate 15.3 New Year edition. Tak z ciekawosci na poczatek dalem rdzen na 475, pamięć na 550. Uruchomiłem Need For Speed Underground 2 pogralem 15 minut i nagle zwis! Obraz zatrzymał się! Byłem zły! Jako że dopiero zaczynam przygode z overclockingiem nie wiem o co chodzi! Mało tego, potem na standardowych zegarach grałem w Doom3 i po okolo 2 godzinach grania znowu zwis! Czekałem chwile, nic. Zaczął piszczeć beeper na płycie głównej, nie wiedziałem o co chodzi więc go zrestartowałem. Heh! A taki moment byl ciekawy! W karcie nic nie grzebałem, nie zdejmowałem radiatora, nic. Proszę o jakieś wsparcie techniczne i pomoc w tym temacie! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wniedawnym czasie stałem się posiadaczem karty GeCube Radeon 9550XT! Jest to rev.2.1 na taktowaniach rdzeń 400, pamięć 500. Pomyślałem, że zawsze mogło być gorzej :sad: Nadszedł czas na overclocking, zainstalowałem program RivaTuner v2.0 Release Candidate 15.3 New Year edition. Tak z ciekawosci na poczatek dalem rdzen na 475, pamięć na 550. Uruchomiłem Need For Speed Underground 2 pogralem 15 minut i nagle zwis! Obraz zatrzymał się! Byłem zły! Jako że dopiero zaczynam przygode z overclockingiem nie wiem o co chodzi! Mało tego, potem na standardowych zegarach grałem w Doom3 i po okolo 2 godzinach grania znowu zwis! Czekałem chwile, nic. Zaczął piszczeć beeper na płycie głównej, nie wiedziałem o co chodzi więc go zrestartowałem. Heh! A taki moment byl ciekawy! W karcie nic nie grzebałem, nie zdejmowałem radiatora, nic. Proszę o jakieś wsparcie techniczne i pomoc w tym temacie! B)

1265621[/snapback]

 

Polecam Ci program AtiTrayTools. Jest to prosty bezpieczny program, sam Ci szuka maxymalnych wartosci dla rdzenia i pamieci, nie bedziesz wiecej znal pojecia "zwiecha" :D, warto tez zainwetowac w troszke lepsze chlodznie np: za okolo 50 zl REVOLTEC VGA Coller... Ja na standardowym chlodzeniu i radiatorach na pamieci zalmana ( niebieskie ) narazie tylko po jednej stronie wyciagnalem 480/640 bez zadnych artefaktow, odebralem dzisiaj paczke z Coolerkiem VGA Silencer ATI 1, zamontuje go i radiatorki na gorze pamieci i zobacze ile sie zwiekszy.

Edytowane przez areox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wniedawnym czasie stałem się posiadaczem karty GeCube Radeon 9550XT! Jest to rev.2.1 na taktowaniach rdzeń 400, pamięć 500. ... Tak z ciekawosci na poczatek dalem rdzen na 475, pamięć na 550. Uruchomiłem Need For Speed Underground 2 pogralem 15 minut i nagle zwis!

1265621[/snapback]

No pieknie, zwiekszasz takotowanie Core o 75 i sie dziwisz ze zwiecha? i tak długo pograłeś :lol:

Coś mi sie widzi że faktycznie te 2.1 są pechowe od jakiegos czasu, coraz wiecej ludzi ma z nimi kłopoty

Co do znalezienie max taktowań to polecam atitool, u mnie atitraytools pokazywało że wszystko jest ok, a co chwile zwiecha jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie, zwiekszasz takotowanie Core o 75 i sie dziwisz ze zwiecha? i tak długo pograłeś  :lol:

Coś mi sie widzi że faktycznie te 2.1 są pechowe od jakiegos czasu, coraz wiecej ludzi ma z nimi kłopoty

Co do znalezienie max taktowań to polecam atitool, u mnie atitraytools pokazywało że wszystko jest ok, a co chwile zwiecha jak u Ciebie.

1265965[/snapback]

 

Przeglądając tentemat i obserwując jakie GeCuby 9550XT zostały w sklepach (400/500) zaczynam dochodzić do wniosku że nie płaca się inwestować więcej w tę kartę. Pierwsze z serii 2.1 były super (nie chwaląc się np. moja, choć zdarzały się niechlubne wyjątki :? ), ale teraz pozostały te z najgorszymi taktowaniami i z tego co widać również z możliwościami OC.

Jak ktoś ma dojście i może posprawdzać parę kart to niech próbuje, jeśli nie to już loterja ( szansa na trafienie dobrego GeCuba może i większa niż w lotku, ale o ile większa to nie jestem w stanie powiedzieć :huh: ).

 

Firma GeCube po otrzymaniu wielu nagród dla serii 9550XT przeciąga jej produkcję (miała być krótka limitowana seria), lecz na gorszych komponentach i takie są tego skutki że nawet na fabrycznych ustawieniach potrafia być zwisy i restarty, a pomimo tego popyt jest. Można było to zaobserwować na przykładzie ceny na Benchmarku. najpierw 400 zł no i oczywiście pięć gwiazdek dla produktu, a po świętach 475 zł ( w międzyczasie zmienili opis i z 446/580 na 400/500 :angry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając tentemat i obserwując jakie GeCuby 9550XT zostały w sklepach (400/500) zaczynam dochodzić do wniosku że nie płaca się inwestować więcej w tę kartę. Pierwsze z serii 2.1 były super (nie chwaląc się np. moja, choć zdarzały się niechlubne wyjątki  :? ), ale teraz pozostały te z najgorszymi taktowaniami i z tego co widać również z możliwościami OC.

Jak ktoś ma dojście i może posprawdzać parę kart to niech próbuje, jeśli nie to już loterja ( szansa na trafienie dobrego GeCuba może i większa niż w lotku, ale o ile większa to nie jestem w stanie powiedzieć :huh: ).

 

Firma GeCube po otrzymaniu wielu nagród dla serii 9550XT przeciąga jej produkcję (miała być krótka limitowana seria), lecz na gorszych komponentach i takie są tego skutki że nawet na fabrycznych ustawieniach potrafia być zwisy i restarty, a pomimo tego popyt jest. Można było to zaobserwować na przykładzie ceny na Benchmarku. najpierw 400 zł no i oczywiście pięć gwiazdek dla produktu, a po świętach 475 zł ( w międzyczasie zmienili opis i z 446/580 na 400/500 :angry: )

1265995[/snapback]

tak mi sie zdaje ze te rev,2.1 co mialy jesszcze taktowania 446/580 byly jeszcze nie najgorsze pozniej zaczely sie cyrki z tymi taktowaniami i ludzie tez zaczeli narzekac, jak sie czyta jakie problemy nie ktorzy z nia maja glownie z rev 2.1 to az sie nie chce wierzyc ze to ta sama karta, i do tego problemu typu ze mi "rdzen i pamieci wiecej juz od standardowych ustawien nie chca podskoczyc " :huh: :unsure: to az dziw jakie sa roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupowac GeCuba (tzn dziasiaj), ale wczoraj zdecydowalem się na 6600, wiadomo nie ta sama cena, ale .... :-P Teraz tylko czekam aż bedzie dostepna w sklepie w moich okolicach :D Znowu miesiąc do tyłu, a może mniej :? :lol: :? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D Marku 03 3068 pkt.

W 3D Marku 05 1195 pkt. (przez Omegi wzrost o 35 pkt.)

 

Hmmm w sumie nie jest źle, prawda??

1266527[/snapback]

Zależy na jakich zegarach. Do tej pory miałem w rękach dwa 9550XT:

jeden w 3DMarku 03 około 3300 (chyba 3321) zegary 432/557

i obecny 3504 marków 446/580,

niestety nie udało mi się zalogować na orbie, więc nie mogę podać punktów za poszczególne testy. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos wie jak rozwiazac moj problem. Jakis czas temu krecilem mojego Radeona 9550XT, na poczatku podkrecalem go powoli i wszystko bylo ok ale w koncu karta juz sie opierala i przy probie podkrecenia o troche mhz w gore (ok. 5) komp sie zawiesil i ujzalem kilka kolorowych paskow, zresetowalem go i wszystko bylo znow ok, ponownie podkrecilem ja ale tym razem juz mniej chociaz i tak udalo mi sie nawet duzo :) i wszystko dzialalo stabilnie. Po okolo 4 dnich w 3dmarku 03 zauwazylem na tescie "trolls lair" ze wystepuja malutkie artefakty (doslowie 2 czy 3 uszczerbki w graife) wiec odkrecilem ja na default. Wszystko bylo ok az do czasu gdy za jakies 2 tyg. zauwazylem ze w nfsu2 mam arty :blink:. Co najgorsze w 3d marku 03 tym razem artefaktow bylo znaczniue wiecej ale tylko na "trolls lair" bo na innych testach nei bylo zadnych problemow. Karta test przeszla i wynik byl normalny jak na defulta tylko ze od tego czasu do dzis calyc zas problem artefaktow sie powtarza. Niestety podobny efekt mam rowniez w CS Source :mad:. Zmiana driverow nic nie dala. Jesli ktos wie jak moze mi pomoc to z gory dziekuje. :mur: Pozdrawiam

 

Aha, dodam jeszcze ze mam rev 2.1 (445/580) i nawet obnizenie taktowan np. ATT nic nie zmienia. :mur:

Edytowane przez jasiek888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta na zegarach 400/500 , nic podkręcana, ani modowana, jedynie Omegi zainstalowałem zamiast dostarczonych :)

1266611[/snapback]

 

 

To chyba przyzwoicie, a jaki przyrost w Marku 03. Sprubój ją podkręcić np. AtiTrayTool'em i powiedz jakie wyniki w OC, ewentualnie jak nie chcesz kręcić to odpal Ati Tools i znajdź maksa dla pamiątek i rdzenia i podziel się wynikami.

Chciałbym statystycznie wiedzieć czy moja teza jest słuszna, czy też może ludzie wypowiadający się o problemach z kręceniem ( i nie tylko ) wersji na zegarach 400/500 mieli dużo pecha (tego też nie mżna wykluczyć że gdzieś tam w świecie nie bawiących się w OC są karty z dużym potecjałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem, ze te obecnie sprzedawane 9700pro, to podkrecane 9500pro (9700mialy 256bit, a 9500128bit memorki) - co i tak bedzie wydajniejsze niz 9550xt ze wzgledu na ilosc potokow.

osobiscie jednak majac do wydania 480zeta dolozyl bym jeszcze 60 i kupil 6600agp w proline (chyba za 540 sa teraz dostepne), albo gdzies indziej poszukal

w prawdzie nie lubie kart nvidii , ale uwazam, ze moze to byc calkiem fajna sprawa i sam sie teraz zastanawiam nad zmiana swojej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...