Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, 1,58 to raczej optymalne maximum, powyzej 1,6 to predzej karcie zaszkodzi niz zyskasz wiecej , wiec sie nie oplaca :)

Co do pamieci to opis masz tez na rojakpot, ale powiem Ci ze nie warto, bo g.. daje :) Z tego co pamietam default jest 2,94 (przynajmniej ja tak mialem) i dawanie wiecej raczej nic nie pomagalo.

1240407[/snapback]

teraz jest 1.58V i nic juz nie zmieniam :>

 

Na tej stronie jest vmod do pamieci ale do tsop a nie do bga, ja mam gecubaXT rev.2 i napiecie mi wiecej niz 640MHz nie chca isc, a inni z rev. 1.2 leca ponad 800MHz wiec mod na pewno cos musi dac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest 1.58V i nic juz nie zmieniam :>

1240446[/snapback]

No to teraz potestuj i pochwal się wynikami :wink:

Jak będą niezłe, to może też się skuszę na dowoltowanie rdzenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto wlasnie chodzilo :))))))))))))) dzieki za zdjecia :) widze zes tak bardziej ukruszyl tego grafitu niz zrobiles kreske :)

 

ps a tak w ogole mamy identyczne karty tylkoi inne oznaczenie 1575 PYFE ale mysle ze nei ebdzie problemu :>

 

ps2 JayT a jaki ty masz uklad zasialajacy od pamiatek taki sam jak na gpu czy cos innego wymyslili :>

Edytowane przez Techu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JayT a jaki ty masz uklad zasialajacy od pamiatek taki sam jak na gpu czy cos innego wymyslili :>

1240481[/snapback]

Poczekaj, zaraz zdejmę bok obudowy i jak sprawdzę, to wyedytuję tego posta :wink:

 

EDIT: O kur...czę! Okazało się, że mam na rdzeniu i pamiątkach układ 1571! Ratunku! A byłem święcie przekonany, że to 1575... coś mi się pokiełbasiło... w takim razie karta 1575 trafiła do mojego kumpla (były dwie, jedna dla mnie, jedna dla niego - myślałem, że obie takie same)... co oznacza, że ja mam teraz gorzej :sad: Ale to nic, pokombinuję jeszcze i jak dotrę do datasheet'a to może coś się ruszy w kwestii moda na 1571 :wink:

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem dokladnie i to przez pamieci :/

 

Jak krece sam rdzen to nie ma kropek, a jak podkrece same pamieci to sa kropki, kosci sie robia lekko gorace moze bedzie trzeba w radiatory zainwestowac hmm zobacze przy jakiej czest. pamieci robia jeszcze takie numery :/

 

 

 

 

EDIT:

Hmm moze wczesniej tego nie zauwarzylem jak przechodzilem gre, bo wtedy mialem AA na zero a AF na x8, a teraz wlaczylem AAx6 i AFx16 i moze dlatego sie pamieci mocniej grzeja :/

 

LOKNIJCIE

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem, że u mnie na rdzeniu jest 1.30V - czyli można by go troszkę podciągnąć :wink: Jak obadam parametry układu 1571 (mam już datasheet), to dam znać - jak nie zarzucę nic z praktyki, to chociaż może z teorii :lol:

 

EDIT: na pierwszy rzut oka 1575 i 1571 wyglądają podobnie - wyprowadzenia takie same... drobne różnice w parametrach (napięcia itp.)

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec vmoda jeszcze raz bede robil ale z napieciem mniejszym niz 1.58V :)

1240573[/snapback]

Spróbuj napięcia w granicach 1.45 - powinno być dobrze, mój "były" :wink: Sapphire 9550 tyle wytrzymywał na rdzeniu bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest 1.58V i nic juz nie zmieniam :>

 

Na tej stronie jest vmod do pamieci ale do tsop a nie do bga, ja mam gecubaXT rev.2 i napiecie mi wiecej niz 640MHz nie chca isc, a inni z rev. 1.2 leca ponad 800MHz wiec mod na pewno cos musi dac :)

1240446[/snapback]

 

Aaa, bo ja pisalem o rev 1,2 :razz: Tam pamieci mi szly na 820-840 max na default. Mod na pamieci nic nie dawal. W Twoim przypadku faktycznie moze byc inaczej.

 

Wzorujesz sie na tym OPISIE ? Bo ja tu widze BGA :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem 1.44V i rdzen chodzil na 560MHz stabilnie

A moze przez to ze przez pare sekund mi sie zrobilo 2.86V :> to karta troche wstrzasnelo? :>

1240648[/snapback]

Zrób coś dla mnie: zmierz i podaj napięcie pomiędzy połączonymi (grafitowo) nóżkami oraz podaj, jakie masz przy tym napięcie na rdzeniu - na pewno pomoże mi to w wyciagnięciu wniosków co do v-moda na 1571 :wink:

 

EDIT: Patrzyłem na zdjęcie Twojej karty - wszystkie elementy wkoło 1575 rozmieszczone identycznie jak na mojej wkoło 1571, więc możliwe, że działa to też niemal identycznie...

Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... ładne zdjęcie :wink:

Znowu widzę łudzace podobieństwo do mojej karty - tylko ja mam tu także 1571 zamiast 1575...

Myślę, że mod pamięci powinien przebiegać bardzo podobnie, jak na rdzeniu... ale nie mogę znaleźć punktu pomiaru napięcia! U mnie pamięci ładnie się kręcą, ale szukałem z ciekawości i... znalazłem jakieś niecałe 2V, potem coś około 5V, ale nigdzie nie było nic z zakresu 2.5-3V :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D tz. nie możecie odczytać napiecia na pamięciach tak jak ja co mam rev 1.2 tz. ja w tym linku z moda ??

u mnie było chyba jak pamietam 2.86V czy jakoś tak jak bedę w domu to zmierze :D :wink:

 

BiBeR- dzięki spróbuje w weekend :D :wink: P.S. sprzedałeś swoja czy ci sie spaliła? bo widze że masz Asusa ? :D

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_the - sprzedalem, nie gram duzo wiec sie marnowala, zreszta potrzebowalem kasy. Asusa kupilem ze wzgledu na niska cene i dobry potencjal oc :) Oczywiscie vmoda na gpu juz polecialem, ale nie rozgryzlem vddq wiec na razie nie ma sensu uzywania i jade na napieciach default, ale PRO zrobilem B)

 

@SKRYTOBOJCA - no ale pod tymi radiatorami sa BGA :D Nie masz takiego ukladu jak na zdjeciu na swojej karcie ? Albo jakis odpowiednik, ale w tym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA - mam prośbę, zmierzysz napięcie pomiędzy tymi dwiema nóżkami, które połączyłeś przy v-modzie GPU? Ta z brzegu to masa, więc jeden z przewodów możesz włożyć do molexa... i bardzo Cię proszę, podaj, jakie masz przy tym napięcie rdzenia - będę bardzo wdzieczny, bo staram się zrozumiać istotę działania układu zasilającego wymyślonego przez GeCube - jak widzę stosują zamiennie układy 1571 i 1575, a reszta (przynajmniej wizualnie) pozostaje bez zmian. Edytowane przez JayT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trzeba było po prostu przewietrzyć bios i kartę  :wink:  Czyżby ratunek dla tych, którym o/c pamiątek nie wychodzi? Zbyt proste, aby było skuteczne... ale spróbować warto!

1239794[/snapback]

fałszywy alarm, dziś wszytsko wróciło do normy - w sensie nie działa na core 432

 

w związku z powyższym prosze o BIOS od wersji 400/500 - sądzę że bedzie wtedy ok bo mam stabilne (na maxa wyżyłowane) 418/606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź poprostu edytuj sobie własny bios Rabitem i zmieś ustawienia tak jak chcesz czyli 400/500 tak bedzie najprosciej

:) :wink:

SKRYTOBOJCA- jak byś wrzucił wieksze zdjęcie tak żeby było widać troche pamięci ?, mi sie wydaje że z kondziorków możesz to napięcie odczytać przy kosciach pamięci?! :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA - mam prośbę, zmierzysz napięcie pomiędzy tymi dwiema nóżkami, które połączyłeś przy v-modzie GPU? Ta z brzegu to masa, więc jeden z przewodów możesz włożyć do molexa... i bardzo Cię proszę, podaj, jakie masz przy tym napięcie rdzenia - będę bardzo wdzieczny, bo staram się zrozumiać istotę działania układu zasilającego wymyślonego przez GeCube - jak widzę stosują zamiennie układy 1571 i 1575, a reszta (przynajmniej wizualnie) pozostaje bez zmian.

1241567[/snapback]

Jakos nie chce mi sie kombinowac w ten sposob :>

Pomiedzy dwiema nozkami to predzej rezystancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie chce mi sie kombinowac w ten sposob :>

Pomiedzy dwiema nozkami to predzej rezystancje.

1241812[/snapback]

Rezystancja niewiele daje, bo mi chodziło o napięcie na nóżce układu - u mnie jest 0.98V i byłem ciekaw, jak u Ciebie skoczyło po modzie... ale niech będzie rezystancja, zawsze to coś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam juz dosyc zabawy z olowiem, w koncu udalo mi sie dac mniejsze napiecie 1.49-1.5V teraz artefaktow zadnych nie zauwarzylem.

 

 

EDIT: zakleilem tasma (elektroilozacyjna) ukladzik zeby mod sie nie popsul :)

napiecie 1.47V, narazie 560/640 i 4196pkt w 3dmarku 2k3 wczesniej przed modem 3896pkt

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rev.2.1 i mam pytanie jakie powinno być napięcie bo u mnie pokazuje w 1.60 w evereście i podobnie w biosie. rdzeń mi idzie na 450 pamięci 580 stabilnie :( czy zmiana zasilacza by pomogła w dalszym podkręcaniu ? (chłodzenie mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rev.2.1 i mam pytanie jakie powinno być napięcie bo u mnie pokazuje w 1.60 w evereście i podobnie w biosie. rdzeń mi idzie na 450 pamięci 580 stabilnie :( czy zmiana zasilacza by pomogła w dalszym podkręcaniu ? (chłodzenie mam)

1242457[/snapback]

Mówisz o napięciu na AGP? A jaką masz zasiłkę i mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...