Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

@adi666

przecież jak już ktoś mówił przejżyj dokładnie bo było nawet pisane kto gdzie kupił więc trzeba tylko popatrzeć i się zastanowić. Ja kupiłem w Proline w gliwicach (pomimo iż do katowic blizej to tam nigdy nie maja nic od reki a w kazdym razie tego co ja zwykle chce) i jestem zadowolony, nawet sie kreci wiec moze i inne karty beda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy sobie pomagaja to moze i ktos mi pomoze :]

 

Mam XT9550 rev 2.1 ze standardowymi taktowaniami 432/544 i pamieciami 3,3 Samsunga.

 

Zainstalowalem stery DNA ver 3.4.4.11.

 

Podkrecilem Ati Tray Toolsem ale po restarcie sysu taktowania wracaja do domyslnych. A ponoc DNA odblokowuje przekrecanie ? :>

 

Ok tu juz pytanie total lame. Jak sprawdze, czy nie ma artow czy cos? Ok wiem co 5 MHz :P jakiegos bencha i giere wymagajaca, ale jak nie zauwaze artow :P to co bede se tak krecil az mi chalpa splonie? :P

 

ps. Poki co nie wiem podkrecilem na 460/600 chodzi bo chodzi, wlaczylem Dooma i jakichs niepokojacych objawow nie ma. Chcialbym wykrecic GPU na 500 i pamieci jeszcze tak do 650 ale poczekam co napiszecie.

 

ps2. Jestem w tym laikiem dlatego sory, za jakies bledy no i dzieki za kazda rade.

 

pozdro

lukair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Kupilem w srode karte rev 2.1 z taktowaniem 400/500 i mam pewien problem z wyjsciem na TV. Nie wiem dlaczego, ale obraz po sklonowaniu na TV jest czarno-bialy. Probowalem wszystkich funkcji i ustawien ale obraz nadal jest czarno-bialy. Moze ktos mial podobny problem z wyjsciem na TV, bo moze jest uszkodzona i trzeba ja oddac na gwarancje.

 

Dajcie znac.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukair odnosnie krecenie na stale: byla juz odpowiedz strone lub 2 wczesniej!! w Atitool masz mozliwosc szukania artow, ale jak znajdziesz jakies maxymalne ustawienia, to odpal HL2 lub 3dMarka 2003 - 50 testow z rzedu. zobaczy czy przejdzie pomyslnie. U mnie w 3dMarku przechodzilo ponad 20 testow, ale w HL2 wywalal sie juz w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ja z nudnym już pewnie dla Was pytaniem, ale niestety nie jestem na czasie co do kart graficznych. Wiadomo więc, że chciałbym kupić najlepszy sprzęt w danej cenie.

Jestem "prawie" zdecydowany na kupno GeCube radeon 9550XT. Na kartę przeznaczam około 400 złotych +/- 20 zeta. Nie więcej, nie mniej. Czy jest to najlepszy wybór w tej cenie czy jest może coś lepszego niekoniecznie na procesorze ATi (czyt.Nvidia)? Karta będzie używana oczywiście głównie do grania.

Oto kilka aukcji którymi jestem zainteresowany:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=35936118

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=36768113

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=36146502

Serdecznie proszę o Wasze sugestie, ewentualnie potwierdzenie mojego wyboru. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro się troche boje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36652944

ale jest dużo lepszy i na vmodzie. Koleś pisze że jest gwarancja. Boje się żeby mi po tygodniu nie padła. Doradzicie mi.

Jesli masz obawy o gwarancje po lutowaniu vmoda, a chcialbys taka karte ale bez ingerencji fizycznej to zastukaj do mnie na pw :D

Jak poszukasz we wczesniejszych watkach to zobaczysz ze chyba Yorkus i ja jako pierwsi robilismy na tej karcie vmody na tym forum :D

Z ta roznica ze ja robilem moda olowkiem, czyli w kazdej chwili mozna zetrzec cienka warstwe grafitu i nie pozostanie slad. Efekt taki sam - napiecie na rdzeniu 1.58 i taktowania podobne 550/800 spokojnie, nawet w NFS bylo 580/840 :D Moja karta jeszcze rozni sie tym ze ma gwarancje 22 miesiace, pelna wersje counter strike'a condition zero i komplet radiatorow na pamieci. Jesli chodzi o specyfikacje to wszystko tak samo, czyli 1.2 400/600 rv360 hynix2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie, w komputroniku 9550xt kosztuje juz 439zl !! sic !! Musze szybko ja kupic, oczywiscie gdzies indziej, bo wszedzie zdrozeje i co :) ale tam gdzie chcialem kupic (www.dyskont.com.pl)zmieniaja oprogramowanie jutro i dopiero w poniedzialek bede jej posiadaczem (prawdopodobnie) Byle do poniedzialku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ponownie.Na allegro zobaczylem taka oto propozycje :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36918601

 

Napisalem do niego:

 

JA

witam. wiesz ze radeon 9700 i radeon 9550 maja 2 rozne czipsety ?? oraz maja szyne inne jedna ma 256 druga 128 . Co ty ludziom chcesz wmowic :>

 

ON

wiesz, zgadzam sie z toba

chodzi o to ze jak masz radka 9550 mozna go przerobic na 9700 , oczywiscie szyne bedzie mial 128 bitowa, chodzi o to ze wgrywasz zmodyfikowany bios, na tym to polega -:-)

wysylam ci zrzuty, zobacz ja ze swojego zrobilem radka 9700 pro

 

//Wyslal mi zrzuty z ekranu gdzie rzeczywiscie jest radeon 9700 pro

 

JA

Wiec poza napisem zmienia to cos w szybkosci ??

 

ON

szczerze szybciej gry chodza, widze to w doom 3 , ja mam procek duron 1400 i na moim radku 9550 > 9700 pro doom 3 chodzi w 1024x 768 ULTRA HIGH detale, a mam tylko 256 DDR 266 mhz , mzoesz wiezyc albo nie ale tak jest :-) to mowi samo za siebie a poza tym nie umiem sprawdzac ile jest potokow, ale teraz mam ustawiony zegar w grafie GPU 440 mhz a ram grafy na 230 i smiga pieknie ::>

 

Co o tym sadzicie 8O ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Kupilem w srode karte rev 2.1 z taktowaniem 400/500 i mam pewien problem z wyjsciem na TV. Nie wiem dlaczego, ale obraz po sklonowaniu na TV jest czarno-bialy. Probowalem wszystkich funkcji i ustawien ale obraz nadal jest czarno-bialy. Moze ktos mial podobny problem z wyjsciem na TV, bo moze jest uszkodzona i trzeba ja oddac na gwarancje.

 

Dajcie znac.

Wyprobuj sposoby opisane na tej stronie: http://www.solar.blurp.org/tvout.html

Jest szansa, ze cos pomoze. Mnie pomoglo ;-)

 

sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie nabyłem GeCube'a 9550XT rev 2.1 - taktowania są te "medium" czyli 432/277. Moje pytanie - czy po załadowaniu biosu od tej "szybszej" wersji karta będzie chodzić zadowalająco? Z tego co pisaliście chyba tak będzie, ale wolę spytać :-)

Bo nie wiem czy jest sens męczyć gości aby przeszukiwali magazyn w poszukiwaniu 445/290. Jeśli nie ma sensu no to podkręcam i jazda :]

 

(czas zobaczyć HL2 na dx9 :>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z roboty na pewno to sprawdze.

Zainstalowanie MS .NET FRAMEWORK nic nie dało. Karta nadal nie chce poprawnie chodzic w 3D na oryginalnych Catalystach. Zostaje w takim razie przy Omegach. Dzieki Bogu za ludzi, ktorym chce sie przerabiac sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tiger1981

nie dziw się, na allegro często takie rzeczy wciskają i szczerze wątpie że zyskasz niewiadomo ile (a wg tego co napisał tak jest). Sam jak pozbywałem się starego sprzętu to wiem jak jest a widze iż inni sprzedając to samo takie rzeczy wypisywali że szok (że gry chodzą na full detalach bez zacięć, gdy ja pisałem że można spokojnie pograć na medium na identycznych sprzętach a system na maxa ustawiony) no ale takim nie przemówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy sobie pomagaja to moze i ktos mi pomoze :]

 

Mam XT9550 rev 2.1 ze standardowymi taktowaniami 432/544 i pamieciami 3,3 Samsunga.

 

Zainstalowalem stery DNA ver 3.4.4.11.

 

Podkrecilem Ati Tray Toolsem ale po restarcie sysu taktowania wracaja do domyslnych. A ponoc DNA odblokowuje przekrecanie ? :>

 

Ok tu juz pytanie total lame. Jak sprawdze, czy nie ma artow czy cos? Ok wiem co 5 MHz :P jakiegos bencha i giere wymagajaca, ale jak nie zauwaze artow :P to co bede se tak krecil az mi chalpa splonie? :P

 

ps. Poki co nie wiem podkrecilem na 460/600 chodzi bo chodzi, wlaczylem Dooma i jakichs niepokojacych objawow nie ma. Chcialbym wykrecic GPU na 500 i pamieci jeszcze tak do 650 ale poczekam co napiszecie.

 

ps2. Jestem w tym laikiem dlatego sory, za jakies bledy no i dzieki za kazda rade.

 

pozdro

lukair

Zeby ustawienia w TRAY TOOLS zostaly na stale nalezy zapisac je w profilu i ustawic opcje "laduj profil po starcie systemu" - to nie jest wina zablokowanego krecenia. A co do artefaktow to powinienes je zauwazyc bo sa to przeciez krzaki na ekranie widzoczne na pierwszy rzut oka. Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz bo ja rowniez mam taka karte. I jeszcze jedno ja mam ja na 480/620 i chodzi spox, a co do GPU na 500 to nie ryzykowalbym bo w necie z tego co czytalem udalo sie max ustawic na 490 ale pamiec spokojnie mozesz na 650 bo 660 wytrzymuje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi wreszcie moze powiedziec czy jak uzyskac obraz kolorowy na ekranie TV w rev.2.1 :cry: Pomimo wszelkich starań nie udalo mi sie tego dokonac. Karte kupilem w srode i nie wiem czy mam ja z tego powodu oddac na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoze ale mialem tak kiedys z innym radeonem i wtedy pomoglo gdy w ustawieniach ekranu (TV) w panelu ster. ATI zmienilem kraj (to jest chyba typ kodowania obrazu czy cos) z POLSKI na NORWAY (czyli norwegie) wiec moze tego sproboj. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam teraz prośbę do was chce kupić tego radka http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

Radka się zastanawiam czy to dobry wybór ponieważ nie wiem jak się podkręca itp. chodzi mi konkretnie o ten model może ktoś mi powie albo ma tako to jeszcze lepiej

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucek1 to nie jest wina karty (tak jak pisze @jasiek888), to wina kabla lub ustawień systemu. Taki problem już widziałem i pewnie masz kabel który używałeś przy karcie nvidii (nie wiem dlaczego ale nie każdy kabel który pracował z nvidia nie pracuje z ati pomimo iż kable są takie same.

Ktoś już podał tutaj adres do strony z opisem wyprowadzeń TV z karty ATI i kiedyś czegoś podobnego szukałem i musze przyznać iż jest bardzo dobrze opisane tam wszystko, proponuje sprawdzić czy piny w twoim kablu zgadzają się z tamtymi schematami, jeśli tak to pogrzeb w sterownikach.

W polsce jest używany PAL-D/K lub szukaj PAL-D lub PAL-K. Proponuje poszukać też na forum bo pewnie było nieraz (choć nie potwierdze tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam takiego. Coz... karta bardzo wydajna. Dziala bez zarzutu a co do krecenia to jest to dobry wybor - jak sam widzisz ja go niezle podkrecilem co dalo mi ok. 700 pkt w 3DMARKU 2003. Jesli masz GG to moze poklikamy i wtedy opowiem ci dokladniej co i jak? JEsli tak to podaj gg albo zagadaj na 4696890 - to ja. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj kupilem Gecube 9550xt rev 2.1 (niestety ten 400/500) - Komputronik - napisalem moze wymienia

 

Podkrecil sie do 430/550 (zawsze cos)

 

ale nie w tym problem :)

 

wydaj mi sie ze mam slabe wyniki w 3dmarku wszystko na defultowych ustawieniach :

 

2001se (wersja 330) - 9612

 

2003 (wersja 3.1.3) - 3277

 

2005 (wersja 1.0.0) - 1318

 

A moj konfig to:

 

Athlon Xp 2000 - nie krecony bo dupny :(

 

1GB (2x 512 cl 3) DDR ELIXIR cl 2.0,2,2,6 (przy 266 w dualu)

 

ASUS A7V880

 

I wyzej wspomniany radek stery to omegi 2.5.90

 

Jezeli slabe jak na ten konfig to co moze byc tego wina?

 

Do tego mam bardzo uciazliwe zaklucenia na wyjsciu telewizyjnym:( na poprzednim radku 8500le nie bylo zadnych tak samo na gf2 mx - sprawdzane na dwuch kablach dodanym do karty i kupionym na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ktos zauwazyl, ale na stronie domowej Gecuba nie podaja ani jakie ta karta ma taktowania ani na jakim chipie chodzi. Dzifne. A poza tym napisali w wymaganiach systemowych ze wspulpracuje z win xp/200/me, a gdzie 98?? Ktos uzywa tej karty pod windowsem 98 (SE)?? Ktos kupowal moze 9550xt w media markt?? Jakies pozytywne badz negatywne doswiadczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj kupilem Gecube 9550xt rev 2.1 (niestety ten 400/500) - Komputronik - napisalem moze wymienia

 

Podkrecil sie do 430/550 (zawsze cos)

 

ale nie w tym problem :)  

 

wydaj mi sie ze mam slabe wyniki w 3dmarku wszystko na defultowych ustawieniach :

 

2001se (wersja 330) - 9612  

 

2003 (wersja 3.1.3) - 3277  

 

2005 (wersja 1.0.0) - 1318

 

A moj konfig to:

 

Athlon Xp 2000 - nie krecony bo dupny :(

 

1GB (2x 512 cl 3) DDR ELIXIR cl 2.0,2,2,6 (przy 266 w dualu)

 

ASUS A7V880  

 

I wyzej wspomniany radek stery to omegi 2.5.90

 

Jezeli slabe jak na ten konfig to co moze byc tego wina?

jak na twoje fsb i procek to wyniki sa raczej w normie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wczoraj moja GeCube 9550 XT.. Wiedzialem ze to bedzie rev. 2.1 i bylem przygotowany ja odeslac ale jakos sie przelamalem, wlozylem do kompa.

Na poczatku wielkie rozczarowanie bo myslalem ze karta ma 64 bit (ma pamieci tylko po jednej stronie) ale okazalo sie ze jest wszystko ok.

 

Zapuscilem 3dmarka03 i az sie zdziwilem bo 3222 punkty na moim konfigu ;) (standard: 430/560)

Karte wykrywa jako 9600XT RV360 :)

 

Zaczynam podkrecac najpierw pamiatki ... 680 bez zadnych problemow 8) dopiero kolo 700 pojawily sie piersze kropki ;) Wiec nie marnowalem czasu i podkrecam rdzen...

A tu duuuuuzo gorzej bo - 455 sie komp tnie ? 460 mhz sie zawiesza ? ale przecierz nie bylo zadnych adefektow ?

 

1) Czy to wina chodzenia :?: Czy pech :?:

2) Martwia mnie te gumki miedzy pamiatkami a radiatorem :!: Czy one wogule przewodza cieplo :?: Bo na takie nie wygladaja ;)

Czy ktos na miesjcu tych gumek, posmarowal pamieci pasta :?:

 

Ogulnie jestem zadowolny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...