Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

DFI LanParty Ultra B new Bios Mod by -=Merlin=-

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, widze, że te problemy nie dotyczą tylko mnie.

Mam nadzieje, że uda Ci się naprawić ten problem, a w tedy chętnie spróbuje takiego biosu, bo przecież szkoda aby taka płyta jak DFI marnowała się przy FSB rzędu 250-255 :))

 

BTW. Widze, że jeszcze robisz biosy pod Abita.

Gdybym nie musiał oddać Abita z powrotem do sklepu to bym potestował, a tak to troche strach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , którego wgrać sobie biosika od merlina ?????

 

bo za tydzień będe miał lan party i myśle nad tym biosikiem http://forums.pcper.com/showthread.php?t=360791

 

bo na nim rzekomo 276 fsb można osiągnąć ........

 

bezpieczny jest ten biosik ???

 

powiedcie mi , czemu jak zrobiłem moda mobile na sempronie to mi pc wykrywa proca jako unknown , sandra i inne tak samo , ale czemu nie moge zmienić mnożnika z biosu ????!!!!

jak zmienie w windy to zwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten bios ma APIC enabled (ma mozliwosc zmiany?), a ja mam zainstalowany windows z APIC disabled, to nie bede mogl uzywac tego biosu po sflashowaniu?? Czy konieczna bedzie reinstalka windowsa z apic enabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten bios ma APIC enabled (ma mozliwosc zmiany?), a ja mam zainstalowany windows z APIC disabled, to nie bede mogl uzywac tego biosu po sflashowaniu?? Czy konieczna bedzie reinstalka windowsa z apic enabled?

ty mozesz alle jak weidziesz do biosu to zmien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy (orginalny) bios może być powodem tego ze nie moge ustawić fsb wyższego niż 200, gdy dam więcej komp wiesza się w momęcie przechodzenia niebieskiego paska, czasami zdaży sie ze przejdzie całę ładowanie systemu ale później przy uruchomieniu pierwszej lepszej aplikacji(internet<gry) zatrzymuję się cały komputer i na nic nie/reaguje nie działa myszka ani żadne kombinacje klawiszyctr+alt+del tylko reset pomaga

Możde to wina pamięci Kingmax PC 3200 512 cl2,5

W biosie mam ustawione SYSTEM PERFORMANCE na AGGRESSIVE, timingi ustawine mam 8,4,4,4.

Możeto wina małego napięcia na ram i chipset mam ustawione auto.

 

 

 

 

_______________________

Barton Mobil 2500 1,45 (200x11, 1.60V),Kingmax PC 3200 512 cl2,5,Dfi Infinity,FX 5900xt,Neotec v4200,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wystapily problemy z uszkodzeniem Windowsa, ale jakos udalo sie to ominac bez reinstalki. Wyniki w Sandrze nizsze od tych ktore uzyskiwalem na biosie Hellfire 3EG (50-100). Na 260MHz moge jeszcze przeprowadzic testy 3913/3616 (3-2-2-11 OCZ EB), na 3EG takie wyniki mialem przy 255MHz (to byl max dla tego biosa). Przy 265 wchodzi do windy ale wyskakuja bledy i resety niezaleznie od timingow. Super Pi dal wynik gorszy o ok 20s:/ przy takich samych ustawieniach (251x11). Ogolnie sporo problemow z uruchomieniem komputera (przy jakichkolwiek zmianach, nawet na nizszych fsb), ktorych wczesniej przy innych biosach nie bylo. Nie mialem zbytnio czasu pobawic sie napieciami, wiec poustawialem na wysokie. Byc moze przy nizszym napieciu osiagnalbym lepsze fsb na tych pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

1. Jakie napięcie ma chipset (standardowo) na nForce 2 Ultra na płytach DFI NFII Ultra B?

 

2. Jaka jest graniczna temp. dla Bartona Mobile 2500 (1,65v)?

 

PS. Na razie testuję na oryginalnym biosie (stabilnie mam 220 x 11), ale jak juz dojdę do granic mojego sprzetu to wrzucam biosik Merlina i jade dalej.

 

 

 

 

DFI LANParty NFII Ultra B, Geil 2x256 3200 MB Ultra Dual, 2500 Barton Mobile 1,65v, Thermalright SP-97, Caviar 160 GB, Obudowa Chieftec'a BX, Radeon 9800 Pro, Sound Blaster Audigy Player, LCD AG Neovo F-419.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly off-topic (niewazne)

Szykuje sie do kupna NF-7s lub LanParty (niewazne)

przegladam wiec ebay (niewazne)

tutaj

gosc pisze

"Des weiteren kann der Käufer das Bios frei wählen! Entweder das standard, das neuste TICTAC oder Merlin Bios, ganz nach Wunsch!"

Co znaczy ze kupiec moze sobie wybrac bios ... standard, najnowszy tictac lub merlin

hehe... slawny jestes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem ale ten link z pierwszego postu Merlina nie działa!

Poza tym przeszukałem jeszcze kilka forów zagranicznych ale tamte linki też nie działają (z BIOSami Tic-tacka i Hellfire).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc

 

Mam takie jak któryś chcesz to ssaj ;)

 

PB-619-3DFire.zip

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_ED_E4_EB_23.11.04.rar

DFI_Lan_Party_Ultra_B_TaiPan_0.6_EB_07.11.04.rar

 

DFI Bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PB-619-3DFire.zip

ten testowałem i OC fajne ale brak stabilności

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

zaraz będę testował bo Darcon mi przysłał już wcześniej na maila

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_ED_E4_EB_23.11.04.rar

DFI_Lan_Party_Ultra_B_TaiPan_0.6_EB_07.11.04.rar

w razie czego potestuje te jakby była potrzeba.

Dzięki Mardok =:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 9 2005, 02:45-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 9 2005, 02:45)
Nie ma sprawy. Ja osobiście testowałem każdy z tych co podałem i :

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

 

Przypadł mi najbardziej do gustu i go mam właśnie teraz.

1208972[/snapback]

 

ja z tej samej paczki wybralem ED.... jak tam wyglada BIOS TaiPana z 07.11? moze i ja bym go sprobowal.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odbytorq

 

Ja nie używam tego EB za paczki tylko tego osobno bo on ma podobno nowsze stery do S-ATA a ja mam HDD na S-ATA. Merlin pisał też że EB jest szybsze od ED ale za to ED pozwala na wyższe FSB tak czy siak większość ludzi używa EB i sobie go chwali tak wiec i ja ci go polecam bo sam mam, ale jak masz ochotę poeksperymentować trochę z innymi biosami proszę bardzo bo a nuż się okaże ze jakiś inny będzie o wiele lepszy dla twojej mobo. Jak to już było kilkukrotnie pisane każda mobo jest inna i inaczej reaguje na dany jej bios wiec aby się przekonać trzeb samemu sprawdzić ;)

 

A i jeszcze jedno jak jeszcze nigdy nie zmieniałeś biosu w DFI (bo nie wiem czy to robiłeś) to radze ci przeczytać najlepiej cały topic o DFI a jak nie/nie masz czasu/chęci to choć tą część o zmianie biosu aby nie było potem przykrych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 9 2005, 20:46-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 9 2005, 20:46)
@odbytorq

 

Ja nie używam tego EB za paczki tylko tego osobno bo on ma podobno nowsze stery do S-ATA a ja mam HDD na S-ATA. Merlin pisał też że EB jest szybsze od ED ale za to ED pozwala na wyższe FSB tak czy siak większość ludzi używa EB i sobie go chwali tak wiec i ja ci go polecam bo sam mam, ale jak masz ochotę poeksperymentować trochę z innymi biosami proszę bardzo bo a nuż się okaże ze jakiś inny będzie o wiele lepszy dla twojej mobo. Jak to już było kilkukrotnie pisane każda mobo jest inna i inaczej reaguje na dany jej bios wiec aby się przekonać trzeb samemu sprawdzić ;)

 

A i jeszcze jedno jak jeszcze nigdy nie zmieniałeś biosu w DFI (bo nie wiem czy to robiłeś) to radze ci przeczytać najlepiej cały topic o DFI a jak nie/nie masz czasu/chęci to choć tą część o zmianie biosu aby nie było potem przykrych niespodzianek.

1210295[/snapback]

 

chyba nieuwaznie sledziles watek.... mialem na swojej infinity wiekszosc mozliwych biosow - ze cztery firmowe DFI, wszystkie trzy z paczki Merlina, Tictaca 3dfire, Hellfire'a 6/19 i te Merlina sa najlepsze (chociaz brakuje w nich wlacz/wylacz SS) - najstabilniejsze i najwydajniejsze, chociaz po prawdzie to nie umiem wskazac ktory z serii 'E' sie najlepiej sprawuje.... porownanie EB vs ED wypada u mnie na korzysc tego drugiego.... mam nadzieje ze w weekend sie to zmieni jak dostane vitesty ddr600 :) i zapodam E4, wrzuce fsb 270 z ostrymi timingami :) pobozne zyczenie.... jednak tak jak pisal Merlin - E4 jest najszybszy ale mialem przy nim troche problemow ze stabilnoscia.....

 

masz linka do tego biosu TaiPana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq:

 

Przyznam że od kiedy mam swoje zamierzone 250 na 2,2,2,11 raczej pobieżnie tu patrzę ale chyba sam przyznasz że lepiej napisać co się może stać nawet po raz kolejny niż aby ewentualnemu czytającemu miało mobo paść ;) Co do Biosu Tajpan jak ci chodzi konkretnie o :

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_TaiPan_0.6_EB_07.11.04.rar

 

To popatrz kilka moich postów wyżej tam dałem spis wszystkich biosów jakie wrzuciłem na Server I link do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie.... DFI strasznie kaprysne jest.... a co do linka to go przeoczylem :) dlugo bedziesz mial biosy na serwerze? nie mam przy sobie plyty (tzn. mam inne DFI :)) a nie bede jezdzil do domu z dyskietkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq:

 

Spokojnie bez nerwów poleży jeszcze na pewno parę dobrych tygodni jak nie miesięcy póki jeszcze ludziom jest potrzebne niech będzie, ja tego servera jakoś intensywnie nie używam wiec te biosy mi nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:) jakiego wreszcie biosika użwasz? bo też mam dysk na sata i niezłe akcje odchodzą... nie mówie teraz o biosach Merlina. Na oryginalnym (wersji 07-28) mam taką sytuacje, że gdy wyłącze Raid'a to mi WinXP+sp2 nie chce się ładowac, restartuje co chwila kompa... i teraz są dwie opcje:) albo włącze Raid i sys wstanie albo i nie:D a wówczas nawet tryb awaryjny się nie włącza... jedyna opcja to format i cześć.. Więć gdy wgram już sobie ten wcześniej sprawdzony przez ciebie to zacznę się bawić o/c. Zresztą niedługo zamienie się ze znajomym prockami(mam 2500@3200 chodzi spokojnie na 400 ale ma zablokowany mnożnik on natomiast ma Bartonika ze świetnej serii - box kupował odrazu jak się pojawiły w polsce - z 17 tygodnia, chyba:) Twierdzi jedynie ze na 400 mu się wiesza. Jako że jestem początkujacm w o/c mogłbyś wyjaśnić mi czemu większość ludzi kreci procki na niższym mnożniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeeDyLOCO:

 

No wiec jak już pisałem używam biosa:

 

DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

 

(jest na moim serwerze, link wyżej)

 

Co do kręcenia na niższym mnożniku to chyba oczywiste że np. : 10x250 jest wydajniejsze od 12,5x200 mimo iż MHz dla CPU wyjdą takie same (no przynajmniej mniej więcej takie same). Poza tym DFI może pracować bez problemów na wysokim FSB wiec czego nie skorzystać z tego „darmowego” przyrostu wydajności. W dodatku procesor z odblokowanym mnożnikiem pozwala na większy zakres możliwości. Teraz jak rozumiem masz 11x200 czyli 3200+ a np.: zmiana na 10x220 już da małego „kopa” wydajności wiec cała sprawa rozchodzi się aby osiągnąć największe FSB i do niego „dopasować” MAX MHz na CPU ;) To chyba było by na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...