Skocz do zawartości
barbaros

tania drukarka / naprawa epsona 740

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jaka polecacie tania drukarke? cena tak do powiedzmy 200 zeta z hakiem. bedzie sluzyla glownie do druku tekstu i wykresow wszelkiego rodzaju. fotek nie zamierzam drukowac i co do jakosci tez nie mam wielkich wymagan. ma byc czytelnie :). pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym HP 3650, lub jakiś podobny model - z tym że ona kosztuje około 300zł. Drukarki HP mają bardzo dobre wydruki, a kartridże łatwo się napełnia. Zestaw do napełnienia kosztuje niedużo (10-25 zł), czyli koszty eksploatacji są niewielkie.

 

Ja mam drukarkę HP5550 (już nie produkowana) od około 1,5 roku. Sprawuje się świetnie. Zasobnik czarny raz napełniałem i nie było z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drukarkę HP5550 (już nie produkowana) od około 1,5 roku. Sprawuje się świetnie. Zasobnik czarny raz napełniałem i nie było z tym problemów.

nie wiesz czemu zaprzestali produkcji hp5550? tez ją posiadam, nie narzekam, ale dziwi mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drukarkę HP5550 (już nie produkowana) od około 1,5 roku. Sprawuje się świetnie. Zasobnik czarny raz napełniałem i nie było z tym problemów.

nie wiesz czemu zaprzestali produkcji hp5550? tez ją posiadam, nie narzekam, ale dziwi mnie to

Myślę, że nie zaprzestali dosłownie produkcji HP5550, tylko produkują teraz nowy model na bazie 5550. Obecnie w sprzedaży jest model HP5150 o podobnych parametrach do 5550, nawet używa się do niego tych samych zasobników z tuszem. Myślę, że firma HP udoskonaliła tylko wygląd i jakieś parametry i wypuściła drukarkę z numerkiem 5150. Ta nowsza nie ma portu Równoległego LPT, który posiada model 5550.

 

HP5150 wygląda nowocześniej, ale jest nadal tak samo dobrym urządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tanie atramentówki to shit ja mam dość bawienia się ze szczykawkami jestm w podobnej sytuacja potrzebna mi jest drukarka gdyż potrzebuje druknąć ok 2k stron za 200 zł z hakiem idzie na allegro wyrwać jakąś używaną laserówe co zamierzam w najbliższym czasie uczynić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3520 ma tylko jeden tusz na wyposażeniu, na dodatek jest to tusz kolorowy 8O więc wybór tej drukarki jest bez sensu

dołóż i kup 3650 to najlepszy wybór

 

hp wycofało 5550, bo wprowadza teraz nową serię drukarek, będą około 2x bardziej ekonomiczne w pożeraniu tuszu od starych, same tusze też będą nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sluchajcie, mam taki problem. posiadam epsonka stylus color 740. kiedys na nim kumpel cos drukowal, nie powiedzial, ze sie tusz skonczyl, ja za pozno wylukalem to i mi najprowdopodobniej dysze zaschly :(. da sie to jakos naprawic? moze ktos juz probowal? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec historia jest taka. wczoraj wieczorem podlaczylem tego epsona i sie wkurzylem, bo biale kartki wylazily, wiec wymontowalem tusze. wygladaly ok. minelo troche czasu, zanim sobie uzmyslowilem, ze maja juz ze 2 lata :). okazalo sie, ze byly lekko zaschniete, wlasciwie, to zaschniete na kamien :). wpadlem na taki o to pomysl. zakleilem dziurki wszelkie, w tych pojemnikach i do wrzatku je :). po jakiejs 0,5h zrobily sie plynne. eureka. zadopadlem je w drukarke i juz lepiej, przynajmniej cos bylo widac, tu kropka, tam kreska :). znalazlem w sterach opcje czyszczenia glowic. po ok. 10 razach zaczela normalnie drukowac. troszke rozmazane to bylo, ale byc moze to wina cieplego tuszu, bo dzisiaj rano wszystko dziala ideales :)

 

@Wojtek

dzieki za info, moze sie przyda w przyszlosci :).

 

p.s. dobrze, ze mnie wczoraj cos wzielo na to naprawianie, bo sprzet stal 1,5 roku bezczynnie, a ja juz chcialem nowa kupowac, bo na gwalt potrzebuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym wrzątkiem. Z tego co wiem, to do Epsona stosuje się same pojemniki z tuszem, a głowice są w drukarce na stałe. Gdyby elektronika była razem z kartdridżem, pewnie by się uszkodziła w tej kąpieli. No, ale ja nie mam Epsona, więc nie jestem obeznany.

 

Gratuluje pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...