Skocz do zawartości
sensei

A-data Vitesta 566/600 - Tccd In Action

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie >

 

NF7 + 2x512 Tccd ? W sumie to bede mial zapas na przyszlosc , natomiast jak to sie bedzie na NF7 sprawowac ? Chce miec prz 230mhz cl2 najlepiej 2-2-2 (lol)

 

Widze , ze juz vitest nie ma :/ To co poza G-skill od wampira w cenie do 1000zl polecacie ?

1340588[/snapback]

To jeszcze zależy czy chcesz modować płyte (vdimm) czy chcesz zachować gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

No to wybraliśmy :D

 

Twinx1024-4400C25 - 2*512MB DDR566 CL2,5 4 4 8

Gwarancja: dożywotnia

Gwarancja na taktowanie i timingi :D

Cena: 1120zł :D

 

1343139[/snapback]

...luks__pl dlaczego jeszcze nie zabraliście się za G.Skill'e? W Niemczech można spokojnie je dostać, a i ze sprowadzeniem ich ludzie nie mają problemów. Za swoje zapłaciłem na Allegro 1100 zł. Gwarantowane 600 przy 2,5 4 4 8 1T i nie trzeba :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...luks__pl dlaczego jeszcze nie zabraliście się za G.Skill'e? W Niemczech można spokojnie je dostać, a i ze sprowadzeniem ich ludzie nie mają problemów. Za swoje zapłaciłem na Allegro 1100 zł. Gwarantowane 600 przy 2,5 4 4 8 1T i nie trzeba  :mur:

1343471[/snapback]

Ponieważ na te Corsair jest dożywotnia gwara i nie ma problemu z jej realizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciach nie grzebałem nic, bo nie było takiej potrzeby - więc tu jest standard. Tak samo jak i reszta timingów jest na auto w BIOS'e. Memtesta (jeden przebieg) bezbłędnie robią jeszcze przy 283, a przy 285 zaczynają się błędy ale dopiero przy 5 czy 6 teście. Powyżej tego nie testowalem jeszcze dokładnie, bo nie mialem czasu.

 

EDIT >>> Nie no oczywiście że te 2,5-3-3-6 to nie na AUTO jest. Te są ustawione - reszta auto :)

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Memtesta to moje 566 przechodzą i na 289. Ale co z tego jak Prime i SuperPi wcześniej czy póxniej wywalają. Memtesta to mozna dla wstępu zapodać, ale opieranie na nim stabilności to lekki bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale coż z tego że pamiątki idą na wyższym fsb przechodzą StressPrime Super Pi 16M i 32M :) ale wszystkie progsy wyłączają się po 5-10 minutach :( więc już nie wiem na czym oprzeć stabilność kompa .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT : to nie jest tak, że jak SupePI 16M albo 32M przejdzie, to na pewno mamy 3D stabilny system. U mnie akurat do FSB230 wszystko jest stabilne jak skała (w 100%, więc jak na Epoxa i 2x512MB w dualu to wg mnie dobrze! :)), ale już 1MHz wyżej i są czasem krzaki z 3D. Tymczasem SuperPi sobie liczy aż do FSB240 z palcem w rzyci. Podsumowując : u każdego bywa inaczej i należy chwytać się wszystkiego, co tylko obciąża system, żeby sprawdzić stabilność (marki-smarki, SuperPI, Prime95, jakiś reendering zapodać itd.).

 

Aha, Memtest86 ssie na pewno, ale Memtest86+ u mnie szybciej wykrywa błędy od Gold Memory i Prime95 Blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez sprawdzic zapuszczajac np kompresje jakiegos filmiku :wink: Wlasnie w tej chwili testuje zgrywanie z tunera na dvd (plus do tego jeszcze mala obrobka :) ) i jak na razie tak juz sobie 6 godzinke lece zmieniajac tylko kasetki :D

 

Albo zasiasc do jakiegos giercowania na pare ladnych godzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ko jako ze jestem juz na ukonczeniu wszelkich testow na moim Abicie Nf7 z NForce 2 to.. opisze to tutaj poniewaz... wielu uzytkownikow chcialo wiedziec jak chodza vitesty z N Force'm.

 

 

No to tak mam 256 MB A-Data Viteste PC566

 

Timingi CL2-2-2-5 T1 - Kreca sie az do 226Mhz napiecie (2,9 Abit) real 2,95v

CL2,5-3-3-11 T1 - Max to 242Mhz napiecie dlaje 2,95v

CL3-3-3-11 T1 - narazie max wykrecilem stabilnie 265,6Mhz (ale to pomalu max mojej plyty)... ile pojdzie u was... hmmm kto to wie...

 

Do tego zaobserwowalem ze na NForce Gorsze Timingi trzeba dawac u kolegi CL2,5-3-3-11 (Athlon 64) dzialaly spokojnie na 285Mhz.

 

Oto Linki 3DMark 2001 Se

 

Super Pi 16Mb

 

Si Soft Sandra Memory Benchmark No tutaj Timingi vitest daja o sobie znac ale i tak jest Nawet nawet jak na singla :).

 

No i w sumie tyle... w sumie polecam te pamieci bo w sumie cl2,5-3-3-11 przy 242 Mhz to dobry wynik... a do platformy 754/939 to polecam bardzo bardzo mocno swietne sa :). NO to Tyle :).

 

Ps przyjme kosc 256Mb Vitest do testow w dualu na Abicie NF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

PQI

 

ostatecznie toto:

G.skill

ale nie ma pojedynczych 512mb.

 

Które lepsze i czy w ogole opłaca się to brać...

 

Obie powinny byc na Samsungach TCCD.

85$ = 255zl, czyli możnaby rzec ze cena normalna.

Edytowane przez Grosheck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem ostatnio, że A-Data Vitesta DDR600 256MB na platformie A64 nie chce pracować sama - potrzebuje bratniej duszy :D prawda to czy nie? :)

1381831[/snapback]

Hmmmm Pc 566 (to samo co pc600) 256Mb dziala spokojnie ale na s754 sprawdzane - Abit KV8-PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci a-data vitesta 512/600 pojawily sie w pronoxie i sa na stanie! dostalem takze info ze okolo srody, czwartku ma wejsc na magazyn szersza oferta vitest. sa juz na granicy, czekaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci a-data vitesta 512/600 pojawily sie w pronoxie i sa na stanie! dostalem takze info ze okolo srody, czwartku ma wejsc na magazyn szersza oferta vitest. sa juz na granicy, czekaja...

1383859[/snapback]

A ceny jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo konkurencyjne w stosunku do luks__pl

 

566zl za 512/600 dla klienta koncowego w sklepie w bielsku...

1383983[/snapback]

HA B)

U mnie 530zł :D

Acha, oprócz ddr600 powróciły tańsze ddr566. Jak tylko pojawią się fizyczniu to od razu powrócą z niższą ceną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanko. na forum xs.org znalazlem jakies info ze samsungi tccd nie za bardzo lubia sie z abitem pod p4 (np. ic7-g), co objawia sie cienkim oc tych kosci. chce kupic 2x512/600, ale widzac po podpisie luks__pl nie mam sie czego obawiac... koles z xs.org fantazjowal?

 

druga sprawa ddr600 i ddr566 wypadaja podobnie w oc, ale moze ddr600 sa selekcjonowane z lepszych 566?

 

 

linki:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59283

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=ic7-g

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA  B)

U mnie 530zł  :D

Acha, oprócz ddr600 powróciły tańsze ddr566. Jak tylko pojawią się fizyczniu to od razu powrócą z niższą ceną:)

1384519[/snapback]

Tak się zastanawiam, po co brać Vitesty, skoro można mieć HyperX ULK2 2 x 512 z TCCD za 500-550 zł? :P (trzeba wiedzieć, gdzie szukać :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...