Skocz do zawartości
s0lid

AMD Athlon 64 - 3000+@4000+ :D Jak to ugryść?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar kupic Athlona 64 3000+ pod 939 i płyte Abit AV8 uGuru 3rdEye.

Krótka piłka z mojej strony :lol: . Z 1.8GHz, chce pojsc max tak na 2.6GHz (wiem ze mozna) a normalnie to tak 2.2, 2.4 moze. Ale nie w tym rzecz. Chcicałem sie zapytać, jakie kupic chłodzenie do tego? Bardzo mi zależy aby temperature trzymało dość niską (aby sie proc nie grzał zbytnio) a do tego odznaczał sie dość cichą pracą przy najwiekszej wydajności. Do tego chciałbym podobnie jak w TT Venus 12 miec regulacje obrotów albo na sledzi albo czujnikiem temperatury. Długa żywotność tez wskazana. Ciekły azot odpada, podobnie jak chłodzenie wodne :D. Co byście mi polecili, gdzie bym mógł to kupic i za jaką cene? Bardzo prosze o odpowiedzi. Dziekuję.

 

PS. Prosze moda o przyklejenie tego również do działu z chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman CNPS 7700Cu + bardzo dobrze wentylowana buda, przestronna do tego:!:. Tyle, że nie mam pewności, że wejdzie na tę płytę główną, bo jest cholernie wielki. Sprawdź najpierw na stronie Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zalman 7000B lub 7700, tylko Cu, a jak masz niewiele kasy to Pentagram QVC- 100(18dBa) lub 120 (16dBa) też się spisze dobrze (średnio 1* więcej w stressie niż Zalmany)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo chcesz z niego wycisnac i to jeszcze na AC. Chlodzenie wodne na samego procka to koszt ok 400zl. przemysl sobie :wink: Musisz miec jeszcze dobre pamieci, bo bez tego nie da rady. Na allegro gosc sprzedaje TwinMosy ktore chodza na 560mhz. Tu LINK: http://allegro.pl/show_item.php?item=34214422

Nie lepiej poczekac az wyjdzie model 3200+ ? Teraz juz wiadomo ze ten procek chodzi na 2,5-2,6GHz z AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo chcesz z niego wycisnac i to jeszcze na AC. Chlodzenie wodne na samego procka to koszt ok 400zl. przemysl sobie :wink: Musisz miec jeszcze dobre pamieci, bo bez tego nie da rady. Na allegro gosc sprzedaje TwinMosy ktore chodza na 560mhz. Tu LINK: http://allegro.pl/show_item.php?item=34214422

Nie lepiej poczekac az wyjdzie model 3200+ ? Teraz juz wiadomo ze ten procek chodzi na 2,5-2,6GHz z AC.

Nigdy nie wiesz na jaki procek trafisz, poza tym 3200 beda sporo drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zalozony zalman A7000Cu i powiem jedno nie wiem czy moj epox klamie czy jak, ale moj AMD 64 3000+ socket 754 podkrecony na (powiedzmy 3800+) 2400MHz szyna 240MHz na napieciu 1,6 synchro z pamieciami 240MHz po wejsciu do windowsa pokazuje 29/30 stp a podczas grania 40stp. temp w budzie 25 stp., obudowa chiftek 2 wentylatory wywiewajace.

 

Jak dla mnie to super temperaturka, ale cos za malo mi sie wydaje, chociaz jak dotykam radiator palcem blisko procesora to jest lecitko cieply powiedzial bym letni

 

aha pasta arctic silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań jeśli można:

1. Co myślicie o Silent Tower

2. --||-- o TT Venus 12?

3. --||-- o TT Combo CoolPipe 101? Jeśli dobry to jaki wiatrak do tego?

4. Jak to jest z tym Abitem AV8? Wyciągne z niego tyle? Przecież to KT. Robi to teraz dużą róznice?

5. Kiedy bedzie nForce 4? I ile bedzie ten abit kosztował około?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was ma to 3000+ Socket 939 90nm - jak sie kreci . Narazie prawie nie ma zadnych review na necie :( . Cenowo jest bardzo atrakcyjny bo jedynie 160 $ . A w sklepie tweak ponad 7 baniek :!:

Jescze jedno - czy COOLER MASTER AERO 7+ bedzie pasowal do s939 ? Czy musze kupic nowy wiatrak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kręcą się narazie dobrze, a cena opadnie jak już wszystkie sklepy będa je miały, bo zrobi się konkurencja. Zreszta po grudniowej promo AMD też spadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo chcesz z niego wycisnac i to jeszcze na AC. Chlodzenie wodne na samego procka to koszt ok 400zl. przemysl sobie  :wink: Musisz miec jeszcze dobre pamieci, bo bez tego nie da rady. Na allegro gosc sprzedaje TwinMosy ktore chodza na 560mhz. Tu LINK: http://allegro.pl/show_item.php?item=34214422

Nie lepiej poczekac az wyjdzie model 3200+ ? Teraz juz wiadomo ze ten procek chodzi na 2,5-2,6GHz z AC.

Nigdy nie wiesz na jaki procek trafisz, poza tym 3200 beda sporo drozsze.

Mozna odczekac, az pojawi sie 3200+ i bedzie wiadomo jak z cena bedzie. Sadze ze bedzie kosztowal tyle co moldel na S754. Model 3200 wydaje mi byc lepsza propozycja. Ja bym poczekal gdzies do ferii zimowych i wtedy sie wybral na zakupy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle czasu aby czekać.

 

Kupuję 3000+ 939

I zalmana 7000B CU

 

Co wy na to?

 

Pozatym przeczytajcie to. Moze ktoś wychwyci coś ciekawego stad i napisze:http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2242

Tylko wystrzegajsię steppingu jak tu:

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=Njg2

 

Niestabilne 2,4GHz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panom z hardocp trafil sie z gorszej serii procek. Goscie z tego serwisu http://www.madshrimps.be/?action=getarticl...904&articID=230 mieli lepsze szczescie i trafili akurat na dobra serie :)

Solid Snake na czekaniu nie stracisz, bedzie wiadomo jakiej serii szukac do o/c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie z troche lamerskim pytaniem - chce niedlugo przesiasc sie na s. 939, kupilem kilka miesiecy temu Zalmana 7000A jak w podpisie, napisane na nim, ze z AMD 64 tylko s. 754 obsluguje... Czyli nie bedzie pasowac na s. 939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na czekaniu nie strace, ale jakby nie patrzec to kompa juz nie mam :) Sprzedałem tego p4 :) z płytą i ramem za 850 zeta. Teraz siedzie na starym P266MMX :D. Mówicie ze mozna brac tego 3000+? Nie wiecie jaką serię najlepiej? Czy wiecie moze, czy panowie z barwkomp.pl nie posiadają jakiś dobrych modeli czy raczej jakiś szit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa przykladowe OC kolesi z tego forum(oczywiscie 939 +winchester):

 

Shinymod! - 10x265 - 2650 - 1.74V - 3200+

p4z1f1st - ?????? - 2500 - 1.63V - 3200+

Kanati - ?????? - 2500 - 1.80V - 3200+

PnoT - 10x265 - 2650 - 1.58V - 3200+

Silicon Effect - 8.5x250- 2125 - 1.47V - 3000+

macci - 11x246 - 2710 - 1.63V - 3500+

mikem - 9x333 - 3002 - 1.79V - 3000+

charlie - 9x312 - 2810 - 1.68V - 3500+

peter lu - 10x283 - 2830 - 1.60V - 3200+

RebelsHaven - 10x275 - 2755 - 1.70V - 3200+

Mauri Antero - 11x248 - 2729 - 1.60V - 3500+

 

Szkoda ze brak detali , ale jak widac niektore sztuki sa srednio trafione jak na przyklad ten 3200+ co 2500Mhz jest na 1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...