Skocz do zawartości
djtomas

Który zasilacz wybrać do OC - ankieta

Ktory zasilacz wybrac do OC - ankieta  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory zasilacz wybrac do OC - ankieta

    • FSP300-60PLN 125zl
      0
    • NeoTec X3800 229zl
      13
    • Tagan TG330-U01 330W 230zl
      13
    • CHIEFTEC (HPC-360-302-DF) 199zl
      21
    • Aerocool Aeropower ATX 350W 239zl
      8
    • FSP400-60PN(R) 235zl
      7


Rekomendowane odpowiedzi

mowie tylko ze przy MOJEJ konfiguracji jako jedyny ze wszystkich zasilek jakie testowalem utrzymywal sie powyzej granic nominalnych

Ok - to rozumiem :) napisz jeszcz tylko jakie dokładnie sa owe granice, bo potem znowu będą niedpowiedzenia :twisted: btw - daj znać ba priva jak chcesz jeszcze kilka zasilaczy do testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granic nominalnych,czyli np. +3,3V nie zlatuje ponizej 3,3V itd :]..wiem ze sa normy ATX wg. ,ktorych minimum wynosi 3,14V ,a max 3,47V ,jednak gdyby tego sie trzymac to naprawde ciazko znalesc DOBRA zasilke ktora by nie miescila sie w tym przedziala...i tylko dlatego przyjolem sobie takie ,a nie inne kryteria przy wyborze zasilki dla siebie (juz pomijam fakt poziomu wahan napiec :] )

 

 

jutro przyjedzie kilka nowych zasilek z csklep.pl ,wiec roboty troche bedzie (najwyzej zgadamy sie jeszcze na gg :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjedzie kilka nowych zasilek z csklep.pl ,wiec roboty troche bedzie (najwyzej zgadamy sie jeszcze na gg :] )

Sie podepnę jeśli mogę :roll: - _Vip_ ty kombinujesz jakąś reckę zasilaczy? - bo jeżeli tak, to mogę dorzucić do ekipy OCZ PowerStream 520W - jeżeli reflektujesz na tego zawodnika to czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granic nominalnych,czyli np. +3,3V nie zlatuje ponizej 3,3V itd :]

Prawda - swoją drogą - jak uważacie? Lepiej jak 3.3 jest bliskie 3.3, czy jak jest ~ 3.4, albo w nawet 3.5? W końcu da to lepszą stabilność zwłaszcza po zrobieniu kilku modów :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol,nastepnym razem moze,bo narazie naprawde niewyrabiam juz :( (ale bede pamietal :] w przyszlym tygodniu to przegadamy ..jak co to walnij na gg :2625571)

 

co do tego +3.3V...jesli chodzi dokladnie o ta linie to mozna powiedziec za akurat tu najlepszym wyjsciem bylaby linia regulowana w przedziala 3,3-3,6V :] ,glownie za wzgledu na mody.Jednak pozostale linie (+5V i +12V) IMHO lepiej jesli trzymaja sie jak najblizej nominalu.Na chieftecu 420W bylem zmuszony "podkrecic" +12V z powodu problemow z radeonkiem (spadalo do 11,68V) ,jednak nawet podrasowanie do 12,60V calkowicie nic nie dalo ze wzgledu na bardzo duze wahania

 

BTW- ZenFist jak sie sprawuje DDR Booster ? ....bo nieukrywam ze by sie prezydala taka zabaweczka :] (nie chce dewastowac Abita modami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satysfakcjonuje cie tak prosta odpowiedz jak TAK ? :]

 

wybieralem zasilke pod moj sprzet i przebieralem we wszystkim do 450zl i tylko ten enermax NIGDY nie schodzil z napieciami ponizej nominalu

Prześlij mi go za gwarantuje Ci, ze zejdzie ;) Po prostu jak cos ma napisane 400W to przy obciążeniu 450, czy 500W po prostu:

 

a) spadną mu napięcia

B) wyłączy się

c) spali się

twoje bzdurne gadanie mnie tak rozmiesza ze nie wiem co myslec :lol: :?: mowisz ze na twoim kompie ci antci wymiekaja boche a teraz technologicznie zacofanego neoteca uzywasz? boche marketing nie zna granic :P

a ten enermax tez by wymiekl na twoim kompie :lol: :?: http://www.enermax.com.tw/products_page.ph...&Gid=26&Gid2=35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ _VIP_ jak chcesz prześlę Ci boostera do przetestowania - niestety przy Vmem powyżej 3.3 aktywne chłodzenie na boosterze i pamięciach jest wręcz koniecznością :twisted:

 

@loobek - proszę nie wypowiadaj się na temat czegoś czego na oczy nie widziałeś ok? I czytaj ze zrozumieniem, a nie knujesz propagandę :lol: Specjalnie dla Ciebie:

 

To co napisałem o enermaxie vipa miało charakter żartobilwo (mam nadzieję, że znasz takie pojęcie) dotyczyło kilku jego poprzednich postów na temat tego, że każdy zasilacz, który zejdzie poniżej +12.00 i +5.00 jest dyskwalifikowany - co można bez problemu z każdym zasilaczem zrobić (kwestia obciążenia) i nie koniecznie na moim komputerze, a na platformie obciążającej.

 

Co do tego enermaxa, do którego linka podałeś - wypowiem się za tydzień, jak go dostanę. Przypomina mi bardzo konstrukcję topowera P6 series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze...troszke poczytalem o tym boosterze i niestety doopa zbita :? nadal odwieczny problem z VTT....,a jesli i tak trzeba robic VTT moda,wiec tym samym mozna i Vdimm moda zrobic

 

chyba sobie odpuszcze jednak :]

 

ale gdybys chcial tanio sprzedac to jestem chetny :]

 

 

co do tematu...to mysle ze juz sie wytlumaczylem co i jak ,a ty loobek jak masz pisac takie duperele to nie pisz nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pojawił się test na www.pclab.pl :

- http://pclab.pl/art12794-1.html

 

rozwiał on moje wątpliwości co do topowera :)

 

ale nadal nie wiem jednej rzeczy... mianowicie mam płytę bez dodatkowego zasilania +12V (4pin wtyczką)

 

i nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zasiłkę z mocniejszą linią +5v czy lekko lepszą +12v

 

- Topower 400W 28A 40A 22A

- Aerocool 450W 28A 32A 26A

 

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekupieni, komercyjni "polecacze" NeoTeca x3800:PPP Matrix im w glowach:)

 

ChiefTec ma 2 wiatraki, ale co z tego, skoro jest cichy?

Baaardzo cichy:) No i napiecia trzyma ladnie. Ja jestem z HPC-360-302-DF zadowolony. A moze wezmiesz CodeGena 430W za 80 pln?:PPP Jest tak cichy jak x3800, heh:PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh Ci przekupieni komercyjni polecacze chiefteca 360DF :PPP Martik im głowach :lol:

 

Co do tematu - to każda tych zasiłek nada się, poza chieftekiem (za słaba obciążalność linii 12V) - co do głośności to tutaj wygrywa Tagan - jednak jest on również nieco za słaby :/ Co do neoteca to widze, że w końcu obniżyli na niego cene.

 

Ktoś ma tego FSP400-60PN®? Bo nie wiem jak to chodzi i może być niezłe.

 

i nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zasiłkę z mocniejszą linią +5v czy lekko lepszą +12v

 

- Topower 400W 28A 40A 22A

- Aerocool 450W 28A 32A 26A

Zdecydowanie z mocniejszą +12!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mi tam ten 350z w zamian za pare pozytywnych opinii nie przeszkadza, bo od ati dostalem dom z garazem na 10 samochodzikow:)

 

I dalej pozostane przy chwaleniu ChiefTeca, potrzebuje na benzyne, ta 350z duzo za duzo pali:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...