Skocz do zawartości
cOyOte

Jakiej dystrybucji linuxa uzywasz?

Jakiej dystrybucji Linuxa uzywasz?  

  1. 1. Jakiej dystrybucji Linuxa uzywasz?

    • Slackware
      4
    • Debian
      4
    • PLD
      2
    • RedHat
      17
    • Mandrake
      9
    • SuSe
      0
    • Corel
      1
    • Turbo Linux
      0
    • Innej
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam z obowiązku (w pracy:)) red hata i mam takie spostrzezenie - jako iż zaczynałem swoją przygode z komputerami na poważnie z windami - począwszy od 3.1 a poprzez win9x, nt, 2000 a kończąc na xp mam mieszane uczucia do tego systemu. Jakoś nie moge się przekonać.

Jasne ma jedna zalet - jest darmowy - ale pytanie jak długo.

A zresztą kiedyś gdzieś czytałem spór pomiędzy użytkownikami linuksa a windy i jedno zdanie utkiwło mi w pamięci.

Argument: Linuks jest darmowy

|Kontrargument: A kto by taki szajs kupił..........:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ostatnio sie mowi na forum o linuxie i jego dystrybucjach i widze, ze jednak najbardziej sa znane Mandrake i RedHat, a moze uzywacie takze innych?

To niesprawiedliwe - ma PLD na 2 komputerach, a głos tylko jeden :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niesprawiedliwe - ma PLD na 2 komputerach, a głos tylko jeden :cry:

Ja tez mam problem taki ... ja mam Debiana az na 3 :) ... zreszta kazda dystrybucja jest dobra: byle byla tylko bez dziur (ale to zalezy wszystko i tak od admina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem taki ... ja mam Debiana az na 3 :) ...  

Moglo byc gorzej - moglbys na kazdym kompie miec inne i maly dylemat na co glosowac :)

 

zreszta kazda dystrybucja jest dobra: byle byla tylko bez dziur (ale to zalezy wszystko i tak od admina :)

Dokladnie! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mandrake - dopuki sie nie naucze linuxa na tyle zeby sprobowac trudniejszej dystrybucji. Wlasnie co polecacie jako 2 krok?

Ja tam polecam pobawaic sie tym z mojej sygnaturki :wink:, albo jakims debianem - prawie nie uzywalem, ale wszyscy sobie chwala wiec musi cos w tym byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genralnie 2:

- ulubiona to Gentoo

- czasami slackware jak mi sie spieszy i musze miec w 15 minut sprawny komputer ;)

Popieram, gentoo jest najlepszy i najfajnieszy, tylko ten czas od stage1 do pelnego stage3 z potrzebnymi bajerami :) na szczęście już później ccache (+czasami distcc) daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Mandrake 8.2, wlasnie ciagne 9.0.

I tak sobie myślę, że jakby zabrano się za badanie linuxa tak ostro jak się bada windy w poszkiwaniu dziur, to też pewnie byłby niezły ubaw.

Sądzę że w obecnej postaci jaką prezentują linuxy, brakiem softu pod te platformy,trudnością obsługi nie dadzą rady Windows'owi-coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, gentoo jest najlepszy i najfajnieszy, tylko ten czas od stage1 do pelnego stage3 z potrzebnymi bajerami :) na szczęście już później ccache (+czasami distcc) daje rade.

Kwestia szybkiego lacza tylko.

Zreszta nawet u siebie w domu zainstalowalem (majac slynne 115 kbit/s ktore powinny wystarczyc wszystkim ;P)

Poprostu zostawilem na noc i bylo ok. A zato mam system full zoptymalizowany pod moj sprzet i z swiadomie dobranymi skladnikami dzieki czemu jest i szybszy i stabilniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa linuks jest darmowy bo kto by chciał to qpować. facet jebnij sie młotkiem w łeb, gdyby to się nie sprzedawało to by nie isniały takie dystrybucje jak redhat czy suse. Pingwin nie jest tylko darmowy, przede swzystkim jest STABILNY. i bezpieczny w miare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma pld do poczatkujacego uzytkownika? chetnie bym sprobowal tylko mam obawy czy sie nie przejade.

Zalezy jak bardzo poczatkujacego. Jak pierwszy linux to mozesz sie faktycznie przejechac :) I zalezy jeszcze co chcesz na nim robic. Na serwer bardzo fajnie sie instaluje - apache+php praktycznie sam sie skonfiguruje, ale na stacje robocza jest troche trudniej - np. nie ma konfiguratora (przyjaznego) do XWindowsow i trzeba wyedytowac plik konfiguracyjny. Jakbys sie zdecydowal sluze pomoca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie myślę, że jakby zabrano się za badanie linuxa tak ostro jak się bada windy w poszkiwaniu dziur, to też pewnie byłby niezły ubaw.

Ubaw jest i to nawet czesto, roznica jest taka ze oprogramowanie jest poprawiane, a nie jak MS Office 97 :)

 

Sądzę że w obecnej postaci jaką prezentują linuxy, brakiem softu pod te platformy,trudnością obsługi nie dadzą rady Windows'owi-coś za coś.

Jakiego softu brakuje? No oprocz gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego softu brakuje? No oprocz gier :)

hmm

mam redhata 7.3 z kde i szukam czegos do monitorowania sprzetu (najlepiej cos podobnego do cpucool)

moze ktos moglby cos polecic?

 

a z grami wcale nie jest tak zle (np. ut2003)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Popieram, gentoo jest najlepszy i najfajnieszy, tylko ten czas od stage1 do pelnego stage3 z potrzebnymi bajerami :) na szczęście już później ccache (+czasami distcc) daje rade.

Kwestia szybkiego lacza tylko.

Zreszta nawet u siebie w domu zainstalowalem (majac slynne 115 kbit/s ktore powinny wystarczyc wszystkim ;P)

Poprostu zostawilem na noc i bylo ok. A zato mam system full zoptymalizowany pod moj sprzet i z swiadomie dobranymi skladnikami dzieki czemu jest i szybszy i stabilniejszy

Łącze to niewielki problem w porównaniu do posiadanego procka (ja na serwerze tylko c300 ale moze w koncu cos lepszego kupie), no chyba, że długo spisz - chociaż jeden gość z #gentoo stawiał stacje roboczą z kde i gnome na p166mmx :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze to niewielki problem w porównaniu do posiadanego procka (ja na serwerze tylko c300 ale moze w koncu cos lepszego kupie), no chyba, że długo spisz - chociaż jeden gość z #gentoo stawiał stacje roboczą z kde i gnome na p166mmx  :twisted:

No fakt nie stawialem gentoo na niczym slabszym niz 2xPIII 800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

mam redhata 7.3 z kde i szukam czegos do monitorowania sprzetu (najlepiej cos podobnego do cpucool) 

moze ktos moglby cos polecic?

Chodzi Ci o temperaturki/napięcia?

lm_sensors - nie wiem czy RedHatowy kernel to ma....

 

a z grami wcale nie jest tak zle (np. ut2003)

Fakt, nawet nieźle chodzi - będe musiał zrobić test porównawczy obu wersji 8)

Ktoś wie czy to ma jakiś benchmark?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mandrake - dopuki sie nie naucze linuxa na tyle zeby sprobowac trudniejszej dystrybucji. Wlasnie co polecacie jako 2 krok?

RedHat - w sumie nie jest dużo trudniejszy od mandreka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...