Skocz do zawartości
piotres

Rurki Di/ln2 Na Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Przedstawiam rureczki do benchow DI/Ln2 na CPU :-P . Rura miedziana 54 mm srednicy, rdzen w podstawie spiralny 50 mm wys., 40 mm srednicy, wysokosc kontenerkow na zdjeciach : krotszy 20 cm, dluzszy 50 cm .

 

Zapraszam do obejrzenia fotek :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Komplecik mlodego overclockera :wink: :lol: ..a nawet 1 dodatkowa rureczka CPU .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zestaw - ze "starym" backplatem (stal lakierowana) .

 

Dołączona grafika

 

Nowy backplate - ten gorny jest na CPU - nierdzewka, wycinana CNC B-) .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

3 fotki powyzej - by costi

 

Ryba postanowil obszronic mi kontenerek na WGT 2006 :lol2: .

 

Dołączona grafika

 

Swider za sterami, Luke dolewa paliwka :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Potem przeszlismy do bardziej pozytecznych rzeczy, jak np. testy na Conroe E6700 ...niestety brak czasu nie pozwolil na osiagniecie powaznych wynikow, ale chociaz pare fajnych fotek jest :wink: Sonda na zdjeciach oszukuje ...okazalo sie ze nie jest przystosowana do takich temperatur :mur: ..powinno byc na termo z 20*c mniej :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Koledzy po fachu walcza z moim kawalem miedzi otulonym w armaflexie :D .

 

Licze ze Swider i Luke cos sie wypowiedza w tym temacie - na WGT slyszalem garsc opinii o rureczce wypowiedziana przez chlopakow :wink: . Ryba pewnie tez cos ma do powiedzenia, bo niby siedzial grzecznie z boczku meczac X6800 na kaskadzie, ale kto go tam wie :wink: .

 

Cenki - wysylac zapotrzebowanie na PW :wink: .

 

dziekuje i pozdrawiam

Piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Piotres, takie pytanko ;)

 

PS Luke, przespawasz mi dno kontenerka na jakis kilogramowy kawał miedzi :D ?

 

O malo co nie spadlem z krzesla ze smiechu jak to zobaczylem :lol: :lol: :lol: ide obejrzec te zapinki ...teraz to zobaczylem, serio. BIG LOL. Socket ???

 

WTF ? Chyba komus cos bede musial powiedziec.

 

EDIT : wszystkie zapinki dla CPU juz takie sa..w koncu to na CNC robione ...widzicie - macie nawet jeden otwor gratis, do wykozystania wedle pomyslu usera :wink: :lol2:

 

Thx Masell za uwage.

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka za przeproszeniem z.ajebista :)

 

Masa jest, trzyma temperature równo i cudownie, jak kontenerki spawane, to tylko takie z chilly`m albo inny projekt, grunt to gruba podstawa !

 

:*

Potwierdzam w 100% - świetna rurka do LN2 :D

Duuży kawał miedzi, który potrafi na długo utrzymać odpowiednia temperature, do tego bardzo ładnie wygląda, jakbym miał $$ i fajny sprzet ( za kolejne $$ ) to bym sie nie wachał nad tym kontenerem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontenerki full elo i pro :-D

widziałem je już wcześniej ale nadal mnie zachwycają jak będę sobie kupował

to już wiem co wybrać, jeśli piotres'owi będzię się chciało coś takiego jeszcze raz robić...

 

naprawdę wielkie grarki piotres !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda parowników do rurek ??

Na XS jest moda na solidy o gigantycznych średnicach ... ciekawe jak one są w środku wykończone :lol2:

gruba podstawa bo ok 20-30mm, spotykane sa nawet 60mm :blink: przewaznie sa plaskie na dnie, badz jakies kregi wytoczone... ktos nawet pokazywal bardzo mala kratke zrobiona na EDM'ie

 

Piotresa kontener z "evapem" w srodku bardzo dlugo trzymal temp.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda parowników do rurek ??

Na XS jest moda na solidy o gigantycznych średnicach ... ciekawe jak one są w środku wykończone :lol2:

Nie, nie szkoda parownikow :blink: ...wogole troszke nie wiem co miales na mysli ? :lol:

 

Taki kontener to moim zdaniem rozsadne wyposrodkowanie (zarowno cenowe jak i wydajnosciowe) pomiedzy "blaszanymi" kontenerami (bo tak ja nazywam kontenery o grubosci spodu do 10 mm), a pelnymi solidami . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rurka :wink: .

 

Tym razem 235 mm wysokosci, rura o srednicy 54 mm jak zwykle, rdzen miedziany wysokosci 40 mm w podstawie .

 

Dołączona grafika

 

Przed polerowaniem :)

 

I dalej po :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

piękna robota, bardzo mi się podoba xD

poproszę cenę na PW ;P

no właśnie - nie wolno używać tego słowa

BTW: Ja też poprosze na PW

 

imho pierścień osadczy, tudzież mufka ciut nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek od wlasciciela 235mm kontenerka :) :

 

Mobo to Bad Axe 2 :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Szkoda ze owner nieco krzywo podlozyl armaflex pod backplate'a , ale to juz nie moja wina :lol: .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mam dziwne wrazenie ze w przeciagu 3-4 tygodni pod kontenerkiem napelnionym Ln2 znajdzie sie QX6700 :D .

 

pozdrawiam

Piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem tematy na XS dziś i mnie coś przeraziło. Myślałem, że Piotres sam wpadł na pomysł tego parownika w kontenerze, a tutaj widze foty Chilly1 z roku 2005 z kontenerami :)

 

Nie mówię tego złośliwie, ale troche inwencji Panowie.

 

Żeby nie być gołosłownym : Klik

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem tematy na XS dziś i mnie coś przeraziło. Myślałem, że Piotres sam wpadł na pomysł tego parownika w kontenerze, a tutaj widze foty Chilly1 z roku 2005 z kontenerami :)

 

Nie mówię tego złośliwie, ale troche inwencji Panowie.

 

Żeby nie być gołosłownym : Klik

w sumie niemożna wymyślać czegoś nowego w nieskonczonosc :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jakąs wzmiankę, ze jest to kopia kontenera zrobionego przez XXX wypadałoby dać w takim wypadku.

 

bo są ohy i ahy jaki ktoś jest wspaniały, że taki kontener wymyślił, a w gruncie rzeczy jest innaczej. IMHO

 

To samo w sprawie "genialnych" pomysłów na "pół solidy", które już x czasu są pokazywane na XS.

 

Już widze te komentarze, że żal mi dupe ściska bo sam takich rzeczy nie robie. Nie o to tu chodzi, bo ja kontenerami sie nie zajmuje. Tylko poprostu żeby nie "przywłaszczać "sobie cudzych pomysłów na polskiej scenie kontenerków, bo 90% osób komentujących nie widziala pierwowzorów na xs...

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jakąs wzmiankę, ze jest to kopia kontenera zrobionego przez XXX wypadałoby dać w takim wypadku.

 

bo są ohy i ahy jaki ktoś jest wspaniały, że taki kontener wymyślił, a w gruncie rzeczy jest innaczej. IMHO

 

To samo w sprawie "genialnych" pomysłów na "pół solidy", które już x czasu są pokazywane na XS.

 

Już widze te komentarze, że żal mi dupe ściska bo sam takich rzeczy nie robie. Nie o to tu chodzi, bo ja kontenerami sie nie zajmuje. Tylko poprostu żeby nie "przywłaszczać "sobie cudzych pomysłów na polskiej scenie kontenerków, bo 90% osób komentujących nie widziala pierwowzorów na xs...

 

To ze piotres robil kontenery jak chilly1 to bylo wiadome od poczatku, poprostu byles nie doinformowany :P A czy ja gdzies pisalem ze jestem pierwszy kto zrobil semi-solidy? No moze pierwszy w Polsce zrobilem chociaz nie jestem pewien :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...