Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VisionMaster

W proline pojawił się ciekawy monitor 21" panorama:

Gateway FPD2185W

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

Silna konkurecja do Samsunga 215TW na takiej samej matrycy S-PVA:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+21+215TW

 

Czy jest coś co by nadal uzasadniało zakup droższego Samsunga,

Gateway znałem raczej z najtańszych CRT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namacil mi w glowie ten monit, ale chyba nie bede zalowal na Samsunga... za tydzien kupuje wiec prosze o konkrety :)

ktos kupił w proline gatewaya i okazało się ze dostał odpad ze zwrotu, przekrzywiony monitor, porysowana obudowa badpixle, ale sama jakosc obrazu dobra - wiecej na mva pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos kupił w proline gatewaya i okazało się ze dostał odpad ze zwrotu, przekrzywiony monitor, porysowana obudowa badpixle, ale sama jakosc obrazu dobra - wiecej na mva pl

to jeszcze o niczym nie swiadczy, raczej o jakosci uslug sklepu niz o monitorze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze o niczym nie swiadczy, raczej o jakosci uslug sklepu niz o monitorze..

to chyba o mnie chodziło ;)

 

monitor bardzo fajny tylko, że sprzedawca mnie troszkę zdenerwował bo twierdził, że to nówka bez żadnych wykrytych wad (nie kupowałem w Proline). ale jest już w trakcie wymiany więc mam nadzieję, że będzie ok.

 

po przesiadce z 17" CRT z obrazu jestem bardzo zadowolony. jest rewelacyjny - świetne kolory i kąty. troszkę czerń jest szarawa w ciemności ale jak już mnie ktoś uświadomił związane to będzie z kiepska regulacją lamp. musiał bym Samsunga 215TW zobaczyć i porównać. ogólnie wrażenia pozytywne :)

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Gatewaya 2185w.Jestem pozytywnie zaskoczony,nie spodziewałem się że jakikolwiek lcd pobije mojego wysłużonego Samsunga 757.

W skrócie kolory są żywe,czerń zresztom sami zobaczcie na zdjęciu i nie monitor nie był wyłączony ;) ,pivot,masa złącz,hub usb,regulacja w pionie i poziomie

zero bad pixeli i subpixeli.

Zdjęcia nie oddają w pełni żywości kolorów.Zielony jest jaśniejszy na środku ekranu ale nie jest to tak widoczne jak na zdjęciu.

Musiałem jeszcze raz włączyć zieloną mate i przyjrzeć się dokładniej koncentrując na środku ekranu, kiedy przestałem zieleń spowrotem rozmyła się w jednolity kolor

Pozwoliłem sobie sam siebie zacytować z tematu o pnaoramch 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem na innym forum kupiłem ten model lecz w związku z paroma defektami poszedł do polskiego serwisu Gateway'a do wymiany. wczoraj wrócił. tym razem nówka jeszcze pachnąca świeżością więc obudowa nieskazitelna. pivot - podobnie jak w pierwszym egzemplarzu ma odchył ok. 4-5 stopni od pionu w trybie portretowym (więc albo wymieniony został sam ekran albo te modele tak już mają). po włączeniu dostałem nerwicy - 3 subpixele i 1 pixel martwe. na dodatek w przeciwieństwie do poprzednich 2 są czarne a 2 niebieskie. nie rzucają się w oczy ale jak ktoś wie gdzie patrzeć to denerwują przy jasnym tle. już nie wiem co o tym sądzić i co dalej robić... :(

 

dla zainteresowanych wstawiam fotki z pomiarem inputlaga (mam nadzieję, że dobrze je zrobiłem...)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem na innym forum kupiłem ten model lecz w związku z paroma defektami poszedł do polskiego serwisu Gateway'a do wymiany. wczoraj wrócił. tym razem nówka jeszcze pachnąca świeżością więc obudowa nieskazitelna. pivot - podobnie jak w pierwszym egzemplarzu ma odchył ok. 4-5 stopni od pionu w trybie portretowym (więc albo wymieniony został sam ekran albo te modele tak już mają). po włączeniu dostałem nerwicy - 3 subpixele i 1 pixel martwe. na dodatek w przeciwieństwie do poprzednich 2 są czarne a 2 niebieskie. nie rzucają się w oczy ale jak ktoś wie gdzie patrzeć to denerwują przy jasnym tle. już nie wiem co o tym sądzić i co dalej robić... :(

 

dla zainteresowanych wstawiam fotki z pomiarem inputlaga (mam nadzieję, że dobrze je zrobiłem...)

 

W moim egzemplarzu też jest ten odchył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem ten monitorek intensywnie podczas pobytu w stanach - jednak ostatecznie zdecydowałem się na Samsunga 215TW. Z tymże, w USA, one kosztowały dokładnie tyle samo - a w sumie to Gateway był droższy. Na co ludzie narzekali w związku z nim - awaryjność, czasami nierównomierne podświetlenie, i dziwny piszczący dźwięk wydobywający się niekiedy z sekcji zasilania. Poza tym same superlatywy. Przy obecnej cenie wydaje się to bardzo fajna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dziwny piszczący dźwięk wydobywający się niekiedy z sekcji zasilania.

w 2 egzemplarzach, które miałem, też występowała ta przypadłość - czym mniejsza jasność tym bardziej słyszalny. przy 100% cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo. mi nie przeszkadzało - głośniej działa mi komputer, który do dość cichych należy. takie delikatne bzyczenie.

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed godzinka dostalem ten monit, cudem na niego trafilem, bo jest juz wycofany ze sprzedazy w we wszystkich znanych google sklepach:D

 

kupilem na allegro od firmy, ktora sprzedaje tylko Gateway'a i Viewsonic'a

matryca idealna (przynajmniej na razie niczego nie zauwazylem) musze jeszcze dopasowac ustawienia do wlasnych preferencji.

 

Jak na razie bardzo pozytywne wrazenie, ten monit ma wszystko, jeszcze pilota brakuje :D

 

PS

piszczenia nie zanotowalem

 

EDIT----

jednak jest takie syczenie z sekcji zasilania, ale musze zblizyc ucho, z reszta mnie to nie przeszkadza zupelnie.

musze dorwac porzadny aparat i zapodam fotki

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne w duzej ilości - pytałem u źródła w proline. Ciekawe natomiast jest to ze wcale nie polecają zakupu (odpowiedź ze sklepu na śląsku) - podobno są "awaryjne" jak to ujął handlowiec. -

Nie wiem co o tym mysleć - a moze miast myśleć zakupić? Waham się pomiedzy wiadomym Benq, HP 1965 a tym własnie Gatewayem

Edytowane przez flashh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat z tym, że wybór między Gatkiem a Samsungiem 215TW, jednak to 400+ zł róznicy...

 

ciekawe skad opinia handlowca o awaryjności skoro wcześniej ich nie sprzedawali... no i czekam aż się pojawią na Śląsku w sklepach bo kolejnego przez internet nie chce kupować żeby znów się jakiś poserwisowy nie trafił lub na starcie kwalifikujący sie do wymiany gwarancyjnej...

 

Gateway ma chyba lepszą gwarancje od Samsunga bo dopuszcza ona tylko 3 pixele lub subpixele, zgadza się?

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... w polskiej karcie gwarancyjnej tego monitora pisze, że "gwarancja dopuszcza wypalone 3 pixele i subpixele na całej matrycy".

 

edit:

chociaż sam już nie wiem... http://www.ckmediator.com.pl/ - zakładka Serwis - Warunki gwarancji. czy ta firma daje swoją gwarancję czy jak?

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 2 tygodnie i spisuje sie wysmienicie, jedyne do czego moge sie przyczepic to brak predefiniowanych ustawien (gry, filmy, internet)

 

brak sub/dead pikseli :)

 

acha, jakies tam piszczenie z sekcji zasilania jest, ale mnie to nie przeszkadza zupelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w Katowicach powiedział ze raczej nie biora tych monitorów bo sa awaryjne. W Krakowie zas twierdzą ze nie maja takiej wiedzy bo sa niedawno u nich i nie moze narazie narzekac.

 

Proline przyślą Ci do dowolnego sklepu ze swojej "stajni" na drugi dzień - wiec mozna odebrac w Katowicach lub Gliwicach bez kłopotu. Gorzej bo telefonicznie powiedzieli mi ze nie mozna na miejcu go obejrzeć przed zakupem - jakas dziwna forma sprzedazy? Zamawiasz i odbierasz - 7 dni jest gwarancji Proline (jak padnie wymienią od razu) oczywiscie matryce obowiązuje norma ISO i te 7 dni wcale nie pomogą jak padnie piksel czy dwa. Potem gwarancja producenta 3 lata - takie mam info bezposrednio z rozmowy.

Mam pytanie do Marcin_gps bo widze ze masz ten sprzęt - napisz jak najwiecej prosze o odczuciach - wady tez bym chciał poznac oczywiście ale :

 

jakie odczucia w :

 

matryca jest jak rozumiem matowa?

kąty

kolory

szybkość

testowałeś inne złącza - VGA - DVI - USB ?

Czytam ze jest PIP - jak on działa w tym sprzecie?

Jak sie zmienia urzadzenie podpiete pod np VGA - DVI (2 komputery)

jak mechanika (pivot) podnoszenie obracanie

jak z tym piszczeniem dokladnie?

 

napisz prosze troche - moze to nam pomoze w wyborze - ja jestem przyznam bardzo zainteresowany i jesli tylko nie bedzie super wad - wezme go za te cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...