Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

1. Napisałeś, że dołożyłeś ramu. Mógłbyś napisać jakiego i ewentualnie za ile?

 

2. Z tym 65nm miałeś szczęście. Trafiła ci się nowsza sztuka :wink: Jak to wygląda w takim razie z głośnością tego lapka? Jak zachowuje się wentylator w zależności od obciążenia?

 

3. W XP nie ma czegoś takiego jak "Zrównoważony". Ustawia się schemat zasilania "przenośny/laptop" przy którym laptop, na baterii, chodzi z najniższym taktowaniem. Bardzo możliwe, że w viście wygląda i działa to inaczej.

 

Pozdrawiam

AD1

Kostkę kupiłem razem z komputerem za 130 PLN. Oto jej dane:

2776441[/snapback]

Witam

 

W moim też jest procesor w technologii 65 nm (wg CPU-Z). Wiatraczek chodził cały czas dopoki nie zainstalowałem sterowników do AMD o których była mowa w pierwszym poście teraz chodzi bardzo cichutko i żadko oczywiście procesor pracuje z czestotliwością ok 800 MHz i w miarę obciążenia zwieksza wydajność do 1,8 GHz, nie zauważyłem też aby się zbytnio nagrzewał.

Po zainstalowaniu sterów od AMD komputer rzeczywiście zrobił się chłodniejszy, ale wentylator i tak włącza się co kilkanaście sekund. Podczas pisania tego posta obciążenie procesora wyglądało następująco:

Dołączona grafika

A wentylator i tak się włącza. Z otworu wentylacyjnego wieje stosunkowo chłodne powietrze, wię może to wina tego, że komputer trzymam na obrusie, który może być pomarszczony....

 

EDIT: Czy znaleźliście może jakiś program pokazujący temperaturę procesora i działający z tym komputerem?

Edytowane przez LuSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD1

Kostkę kupiłem razem z komputerem za 130 PLN. Oto jej dane:

Dołączona grafika

Z tego co pokazuje CPU-Z ma ona parametry identyczne jak ta którą montuje HP fabrycznie w tym komputerze. (kość pamięci od hp jest tylko innej firmy: Quimonda)

AD2

Na głośność lapka to raczej nie wpływa w żaden sposób. Wentylator włącza się co kilkanaście sekund. Dokładnie tak jak to opisałeś. Czasami zaczynał pracować nawet bardzo głośno. Ale ten problem udało mi się rozwiązać. otóż w menadżerze zadań znalazłem proces, który często mocno obciążał procesor: asghost. Najzabawniejsze jest to, ze jest on związany z oprogramowaniem dostarczanym od HP. Jego plik wykonywalny jest zlokalizowany w: C:\Program Files\Hewlett-Packard\IAM\Bin\asghost.exe. Na ten moment nie zauważyłem żadnych negatywnych konsekwencji pozbycia się tego pliku :lol:

 

AD3 Widocznie tak.

 

Po zainstalowaniu sterów od AMD komputer rzeczywiście zrobił się chłodniejszy, ale wentylator i tak włącza się co kilkanaście sekund. Podczas pisania tego posta obciążenie procesora wyglądało następująco:

Dołączona grafika

A wentylator i tak się włącza. Z otworu wentylacyjnego wieje stosunkowo chłodne powietrze, wię może to wina tego, że komputer trzymam na obrusie, który może być pomarszczony....

 

EDIT: Czy znaleźliście może jakiś program pokazujący temperaturę procesora i działający z tym komputerem?

Dzięki za odpowiedź.

Ja temperaturę sprawdzałem Everestem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawę, bo zamierzam kupić tego HP 6715b [GC049ES] i moje pytanie jest następujące: czy wszyscy macie standardowo 1 kość pamięci 1024MB, czy też 2x512MB, bo to mnie zastanawia, że w jednym sklepie piszą tak a w innym inaczej. Osobiście chciałbym 1x1024MB, aby w przyszłości móc go rozbudować. Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawę, bo zamierzam kupić tego HP 6715b [GC049ES] i moje pytanie jest następujące: czy wszyscy macie standardowo 1 kość pamięci 1024MB, czy też 2x512MB, bo to mnie zastanawia, że w jednym sklepie piszą tak a w innym inaczej. Osobiście chciałbym 1x1024MB, aby w przyszłości móc go rozbudować. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Podejrzewam że we wszystkich będzie 1x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam nadzieje, że tak będzie, bo w opisach sklepów pisze np: Ilość zainstalowanej pamięci 1024, ilość wolnych slotów 0.A w ogóle teraz po dłuższym użytkowaniu jak ten laptop się sprawuje?

Pozdrawiam

Teoretycznie to zależy od wersji tego komputera. Ja mam GC049ES

Jak widać w sklepie hp jest napisane, że komputer ma dwie kości po 512 MB. W sklepie gdy zamawiałem komputer też sprzedawca był przekonany ze komputer ma dwie kości pamięci. To, że komputer ma tylko jedną kość pamięci o pojemności 1GB okazało się na miejscu w sklepie po otworzeniu pokrywy na spodzie komputera.

 

@AK-105

Która wersja Everesta pokazuje Tobie temperaturę procesora? Ja mam Everest Home Edition 2.20.405 i za nic nie chce mi jej pokazać :sad:

//EDIT: literówki

Edytowane przez LuSo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to zależy od wersji tego komputera. Ja mam GC049ES

Jak widać w sklepie hp jest napisane, że komputer ma dwie kości po 512 MB.

No właśnie ten sam model chce kupić i też bym tak chciał, żeby miał tą 1 kość 1024MB, a nie 2x512MB. A jak z trzymaniem baterii u was, przy takiej normalniej pracy trzyma minimum 2 godziny?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim też jest procesor w technologii 65 nm (wg CPU-Z). Wiatraczek chodził cały czas dopoki nie zainstalowałem sterowników do AMD o których była mowa w pierwszym poście teraz chodzi bardzo cichutko i żadko oczywiście procesor pracuje z czestotliwością ok 800 MHz i w miarę obciążenia zwieksza wydajność do 1,8 GHz, nie zauważyłem też aby się zbytnio nagrzewał.

 

Czy byłbyś tak dobry i napisał konkretnie jakie sterowniki AMD rozwiązały u Ciebie problem głośnego śmigła ? Ja wgrałem wszystkie które tylko znalazłem na stronie AMD i niestety bez rezultatu. Tak jak pisał autor rcenzji, śmigło regularnie rusza co parę minut i dmucha sobie bez specjalnego powodu - sytuacja ma miejsce gdy teoretycznie maszyna nie jest specjalnie obciążona, powiedzmy że pracuje jedynie jetaudio i odtwarza jakąś muzę. Faktycznie przy pracy na bateriach śmigło chodzi żadziej ...

Będę zobowiązanym, gdybyś podał konkretnie co wgrałeś i skąd pobierałeś, może nie była to strona AMD ??

Z góry dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś tak dobry i napisał konkretnie jakie sterowniki AMD rozwiązały u Ciebie problem głośnego śmigła ? Ja wgrałem wszystkie które tylko znalazłem na stronie AMD i niestety bez rezultatu. Tak jak pisał autor rcenzji, śmigło regularnie rusza co parę minut i dmucha sobie bez specjalnego powodu - sytuacja ma miejsce gdy teoretycznie maszyna nie jest specjalnie obciążona, powiedzmy że pracuje jedynie jetaudio i odtwarza jakąś muzę. Faktycznie przy pracy na bateriach śmigło chodzi żadziej ...

Będę zobowiązanym, gdybyś podał konkretnie co wgrałeś i skąd pobierałeś, może nie była to strona AMD ??

Z góry dziękuję :-)

W recenzji jest przecież podany link do strony HP na której są wszystkie sterowniki. Przecież było już o tym pisane. :mur:

żebyś się nie męczył, zmieniłem link tak, żebyś sobie mógł nawet system wybrać...

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest przecież podany link do strony HP na której są wszystkie sterowniki. Przecież było już o tym pisane. :mur:

żebyś się nie męczył, zmieniłem link tak, żebyś sobie mógł nawet system wybrać...

No ta ikonka wymowna jest ... faktycznie. Ale do rzeczy, wiem o sterach podanych w teście, myślałem jednak że masz coś innego mimo wszystko ponieważ u mnie instalacja własnie tego specjalnie nic nie zmieniła. Sam nie wiem czy zostawiać lapa w serwisie czy żyć z tym dalej po prostu. Rozmawiałem z lokalnym serwisem HP, gdzie miły pan powiedział mi że używa prywatnie dokładnie takiego samego lapa i on nie widzi problemu. Pytanie tylko czy u niego problem nie występuje, czy jest po prostu głuchy jak pień i ten powiew jakoś mu nie przeszkadza.

 

Korzystając z okazji chciałbym dorzucić moją opinię o hp6715b, którego używam około 2 tygodnie.

Przesiadłem się na niego z hp7400 i odczułem pewnie różnice, napewno jest nieco grubszy i cięższy. Ponieważ klawiatura jest nieco wyżej to z początaku czułem lekki dyskomfort, poza tym nieco inny układ klawiszy powodował iż dłonie przywykłe do 7400 nieraz się gubiły ... w sumie już jest dużo lepiej.

 

Kolejne zastrzeżenia to :

 

- wiatrak i jego nieuzasadniona praca - wszyscy już o tym wiedzą (stery nie pomogły, nowy BIOS ??? wymiana ???)

ciekawe czy temat wiatraka zostanie jakoś ostatecznie rostrzygnięty ...

- cichutkie popiskiwanie, jedni mówią że to cewki, inni że cewki nie piszczą bo nie mają jak ... normalnie nie słychać, ale jak się w nocy leży w łóżku z lapem to słychać ewidentnie

- regularnie "pykanie dysku" słyszalne też głównie nocą w trakcie słuchania cicho muzy, tak jakby wykonywał regularne ruchy głowicami - w moim egzemplarzu jest to Hitachi 160GB SATA

- napęd CD głośniejszy niż w 7400 - to najmniejszy problem akurat

 

Mimo wszystko uważam jednak, że warto. Maszyna jest w cenie porównywalnej do taniego sprzętu z marketu, a jednak parametry oraz jakość wykonania są na bardzo przyzwoitym poziomie. Osobiście nie przepadam za mocno "plastikowymi" Acerami, nie miałem co prawda w rękach modeli Ferrari ale to już inna sprawa.

 

I jeszcze jedno - pojawiało się pytanie o banki pamięci. Tu ciekawa sprawa. Zakupu dokonałem w ABC Data, tam zawsze jest informacja o ilości pamięci oraz ilości wolnych banków. Tak jak wcześniej ludzie pisali, oficjalna informacja jest taka, że jest to 2x512MB, w rzeczywistości jest to 1x1024MB ... sprowadzałem parę dni później kolejną sztukę dla kolegi i było dokładnie tak samo. Spokojnie można więc dołożyć drugą kość, ja tak zrobiłem - wsadziłem Kingstona 1024MB i wszystko pięknie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@C l o u T

 

Przed instalacja sterowników od AMD a dokładniej "AMD Processor Update for Microsoft Windows XXX" wiatrak chodzi cały czas na maksymalnych obrotach. Po instalacji sterowników wiatrak działa z różną prędkością w zależności od obciążenia.

 

Jeżeli wiatrak włącza się co parę minut to wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy wszyscy macie matrycę matową czy też szklaną, bo takie są też raczej w tym modelu do kupienia. I czy rzeczywiście po dłuższym użytkowaniu lapek długo trzyma na baterii?

Pozdrawiam

Ja mam matrycę matową i dobrze mi z tym. W 7400 miałem błyszczącą i po przesiadce stwierdzam, że jednak matowa bardziej mi odpowiada. Myślę że jest to sprawa indywidualnych preferencji.

Co do baterii to trudno powiedzieć coś konkretnie. Mój mający cirka dwa tygodnie trzyma na baterii ponad 3h, kiedy jest zamknięty i służy tylko jako odtwarzacz muzyki to już wogóle czas ten się wydłuża jeszcze, wyłączenie wi-fi też dodaje kilka minut ... Z doświadczenia mogę powiedzieć że podobnie miałem w 7400, swoją drogą baterie w tych lapach wyglądają bardzo podobnie, może nawet są takie same - nie miałem okazji porównać ich symboli, a szukać teraz nie będę. W każdym razie 7400

zachowywał się podobnie jeśli chodzi o długość pracy na bateriach, pracowałem na nim rok i po roku czas ten skrócił się do dwóch godzin, natomiast zainstalowany program HP Battery Check pisał w statusie "replace" co mówi samo za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam matrycę matową i dobrze mi z tym. W 7400 miałem błyszczącą i po przesiadce stwierdzam, że jednak matowa bardziej mi odpowiada. Myślę że jest to sprawa indywidualnych preferencji.

Co do baterii to trudno powiedzieć coś konkretnie. Mój mający cirka dwa tygodnie trzyma na baterii ponad 3h, kiedy jest zamknięty i służy tylko jako odtwarzacz muzyki to już wogóle czas ten się wydłuża jeszcze, wyłączenie wi-fi też dodaje kilka minut ... Z doświadczenia mogę powiedzieć że podobnie miałem w 7400, swoją drogą baterie w tych lapach wyglądają bardzo podobnie, może nawet są takie same - nie miałem okazji porównać ich symboli, a szukać teraz nie będę. W każdym razie 7400

zachowywał się podobnie jeśli chodzi o długość pracy na bateriach, pracowałem na nim rok i po roku czas ten skrócił się do dwóch godzin, natomiast zainstalowany program HP Battery Check pisał w statusie "replace" co mówi samo za siebie.

Baterie w tych dwóch modelach różnią się zarówno kształtem jak i pojemnością.

W 7400 masz 48Wh a w 6715b jest 56Wh. Ogólnie chyba jednak 6715b trzyma krócej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast wyroil sie taki problem, ze procek caly czas dziala na wysokich obrotach, tzn c'n'g nie dziala mimo, ze obciazenie procesora jest niewielkie. W opcjach zasialania nie nie zmienialem (mam win xp)?

Właściwości zasilania => Schemat zasilania: Przenośny/laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytan co do tego laptopa:

1.Przestal mi dzialac klawisz funkcyjny a mianowicie nie dziala mi przyciemnianie i pojasnianie matrycy reszta klawiszy raczej dziala normalnie i moje pytanie czy jest do tego jakis sterownik czy cos zeby zaczelo dzialac kombinowalem i jakos mi nic wiecej nie przychodzi do glowy.

2.Zastanawiam sie nad dokupieniem kosci ram ale jakos nie mam pojecia gdzie sie ja montuje a i czy kupujac ram innej firmy macie je ustawione w dualu nie ma z tym zadnego problemu ??

3.Czy u was tak samo po podlaczeniu zasilacza matryca sie przyciemnia i nie da sie jej rozjasnic ? wsumie to nie przeszkadza az tak bardzo ale jednak wystepuje u mnie.

4.Kiedy wchodze do HP protect Tools... pisze mi ze czytnik kart Java card seciurity jest niedostepny instalowalem stery do tego i dalej nie wiem jak to uruchomic.

 

bylbym wdzieczny za pomoc w ktorej kolwiek sprawie i z gory dziekuje.

 

Na poczatku mialem troche z nim problemow z wi fi i audio ale teraz juz wiem co i jak hp sie nie postaral za bardzo mogli dolaczyc do zestawu plytke ze wszystkimi sterami ogolnie ku mojemu zaskoczeniu jak testowalem 1 raz dysk wyszlo mi 119MB pozniej niestety za kazdym razem mialem coraz mniej 96 i teraz oscyluje ok 70MB nie mam pojecia dlaczego tak a nie inaczej jest moze mialem wczesniej wylaczona jakas opcje procesor tak jak wiekszosc osob mam w technologi 65nm autor recenzji chyba jako jedyny trafil na gorszy model :P

 

Aha jeszcze jedno mi sie przypomnialo dzisiaj wlozylem plyte dvd do napedu i zaczal wydawac dziwne i glosne dzwiki :/ naped chodzil na maxa dosc duzych wibracji wtedy dostal ale nie na wszystkich plytach bylo tak tylko na tej jednej spotkal sie ktos z was z takim zachowaniem czy poprostu mialem pecha nie wiem jak to opisac ale kiedy nacislem nad napedem lekko to ustalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-| Witam wszystkich!

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem HP 6715b.

 

Na początku dziękuję AK-105 za podanie wszystkich sterowników, dzięki czemu w ciągu jednego wieczora mogłem zainstalować wszystkie urządzenia.

 

Niestety nie zdążyłem sprawdzić czy działają bo na drugi dzień, czyli dzisiaj, stałem trzecim na tym forum posiadaczem zepsutego zasilacza. Strzeliło coś w nim 2 razy i padł.

 

Ponieważ muszę reklamować zasilacz mam do Was pytanie czy podzielacie opinię AK-105 że matowa matryca w tym notku jest jedną z lepszych? Ja zainstalowałem sterowniki do grafiki z polskiej strony Hp, (a wiem już, że są trochę nowsze na tej, którą podał AK-105) i ostrość jest ok, ale kolory pozostawiały (gdy notek miał jeszcze prąd) wiele do życzenia, były bardzo słabo nasycone.

 

Niestety zdążyłem to zaobserwować tylko na standardowj tapecie Win Xp, dlatego proszę o opinię jak u Was to wygląda, bo być może że będę dodatkowo musiał zareklamować matrycę :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-| Witam wszystkich!

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem HP 6715b.

 

Na początku dziękuję AK-105 za podanie wszystkich sterowników, dzięki czemu w ciągu jednego wieczora mogłem zainstalować wszystkie urządzenia.

 

Niestety nie zdążyłem sprawdzić czy działają bo na drugi dzień, czyli dzisiaj, stałem trzecim na tym forum posiadaczem zepsutego zasilacza. Strzeliło coś w nim 2 razy i padł.

 

Ponieważ muszę reklamować zasilacz mam do Was pytanie czy podzielacie opinię AK-105 że matowa matryca w tym notku jest jedną z lepszych? Ja zainstalowałem sterowniki do grafiki z polskiej strony Hp, (a wiem już, że są trochę nowsze na tej, którą podał AK-105) i ostrość jest ok, ale kolory pozostawiały (gdy notek miał jeszcze prąd) wiele do życzenia, były bardzo słabo nasycone.

 

Niestety zdążyłem to zaobserwować tylko na standardowj tapecie Win Xp, dlatego proszę o opinię jak u Was to wygląda, bo być może że będę dodatkowo musiał zareklamować matrycę :-|

No tak ... ja miałem podobne odczucia, tym bardziej że parę dni wcześniej siedziałem przy MacBooku Pro, gdzie obraz jest po prostu załamująco soczysty i ostry. Ale to już zupełnie inne pieniądze ... W moim przypadku, poprawę odczuć wizualnych dału ustawienia w Catalyst Control Center. Szczęśliwie tutuaj jest duża większa swoboda regulacji niż na nx7400. Mówiąc najprościej, wszedłem do CCC -> właściwości wyświetlania -> kolor avivo i zmieniłem ustawienia "odcień" oraz "nasycenie". Odcień mam na -3, a nasycenie na 109. Uważam że jest nieco lepiej. Pobaw się na spokojnie, może swój gust wizualny też uspokoisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie ja sie stalem 4 posiadaczem zjaranego zasilacza :/ podlaczylem na noc lapka do pradu i co i padl juz nie laduje sie. Musze go oddac na gwarancje ctrl lewy tez mi nie dziala ciekawe jak z tym przyciskiem Fn czy nie dziala przez sterowniki czy tez sie zepsul jakas wadliwa ta seria lapkow pewnie dlateo tanieja dosc szybko w notebooki.pl gdzie go kupilem w tydzien trzy razy cena poszla w dół ciekawe czy mi go wymienia na nowy czy beda w nim gmerac.

Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... ja miałem podobne odczucia, tym bardziej że parę dni wcześniej siedziałem przy MacBooku Pro, gdzie obraz jest po prostu załamująco soczysty i ostry. Ale to już zupełnie inne pieniądze ... W moim przypadku, poprawę odczuć wizualnych dału ustawienia w Catalyst Control Center. Szczęśliwie tutuaj jest duża większa swoboda regulacji niż na nx7400. Mówiąc najprościej, wszedłem do CCC -> właściwości wyświetlania -> kolor avivo i zmieniłem ustawienia "odcień" oraz "nasycenie". Odcień mam na -3, a nasycenie na 109. Uważam że jest nieco lepiej. Pobaw się na spokojnie, może swój gust wizualny też uspokoisz :)

Dzięki Clout!

Trochę się pobawiłem w CCC na resztkach baterii, ale niestety nadal matryca wygląda jak stary ruski telewizor. Mam 3-letnią Toschibę i pomimo tego, że wypracowała ona już tysiące godzin to obraz jest o niebo lepszy, nie wspomnę juz innych nowych notków w podobnej cenie, które ostatnio oglądałem, a do których HP się nie umywa! Wygląda na to, że matowa matryca w wydaniu HP jednak mi nie leży, po prostu jest uboga. Taki komp nadaje się może do pracy biurowej (o ile nie strzela zasilacz) ale do użytku domowego albo mieszanego dom/biuro to lepiej wybrać produkt z nowszą matrycą.

 

Na dodatek te wszystkie awarie klawiszy i zasilaczy... Obawiam się, że HP schował w tej walizce wszystko co nie miało już szansy się sprzedać, dołożył tylko duży dysk i lepszy procek, żeby zamydlić oczy kupującemu. Większość moich znajomych pokupowała Acery i radość z nich jest na pewno dużo większa niż z HP 6715.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Clout!

Trochę się pobawiłem w CCC na resztkach baterii, ale niestety nadal matryca wygląda jak stary ruski telewizor. Mam 3-letnią Toschibę i pomimo tego, że wypracowała ona już tysiące godzin to obraz jest o niebo lepszy, nie wspomnę juz innych nowych notków w podobnej cenie, które ostatnio oglądałem, a do których HP się nie umywa! Wygląda na to, że matowa matryca w wydaniu HP jednak mi nie leży, po prostu jest uboga. Taki komp nadaje się może do pracy biurowej (o ile nie strzela zasilacz) ale do użytku domowego albo mieszanego dom/biuro to lepiej wybrać produkt z nowszą matrycą.

 

Na dodatek te wszystkie awarie klawiszy i zasilaczy... Obawiam się, że HP schował w tej walizce wszystko co nie miało już szansy się sprzedać, dołożył tylko duży dysk i lepszy procek, żeby zamydlić oczy kupującemu. Większość moich znajomych pokupowała Acery i radość z nich jest na pewno dużo większa niż z HP 6715.

A tak z ciekawości się zapytam. Jakie dokładnie macie modele tych lapków i jakie problemy??? Z tego co się orientuję to było ich kilka modeli.

 

Co do matrycy osobiście jestem z niej bardzo zadowolony. Porównywałem ją do kilku innych matryc w notebookach znajomych i zarówno pod względem jasności, kontrastu, kolorów, równomierności podświetlenia wypadała najlepiej.

 

Pozostaje jeszcze kwestia klawisza Fn. Powinien on działać bez instalacji dodatkowych sterowników. Sterowniki te są tylko po to, aby można było jakieś [ciach!]ły skonfigurować oraz pooglądać słupki podczas rozjaśniania/przyciemniania matrycy itp.

Zobacz w Biosie czy nie przestawiłeś funkcji Fn z Ctrl. Jest tam taka opcja która zamienia te dwa klawisze funkcjami. Jest ona przeznaczona dla osób przyzwyczajonych do klawisza Fn znajdującego się z lewej strony Ctrl-a.

 

Device Configurations: Swap Fn/Ctrl Key

 

Pozdrawiam

 

 

PS: Oczywiście matrycę porównywałem z innymi matrycami matowymi :wink:

 

EDIT @ Johny: Jeszcze jedno. Matrycę sprawdzałeś na zasilaniu z baterii???

 

EDIT 2 @ kamisss: Przeczytałem jeszcze raz twój post i jestem na 99% pewny że masz przestawioną, wyżej wymienioną, funkcję w biosie.

 

EDIT 3: Jak podajecie jakieś usterki z zasilaczami itp. to podajcie też numer seryjny. Znajduje się na opakowaniu.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT @ Johny: Jeszcze jedno. Matrycę sprawdzałeś na zasilaniu z baterii???

 

EDIT 3: Jak podajecie jakieś usterki z zasilaczami itp. to podajcie też numer seryjny. Znajduje się na opakowaniu.

AK-105:

W pierwszy dzień sprawdzałem matrycę na zasilaczu i naładowej do pełna baterii, na drugi próbowałem coś zmienić w CCC już tylko na baterii (naładowanie 60%), rozjaśnienie działało (klawisz Fn także), natomisat nie udało mi się nic dobrego zrobić z nasyceniem kolorów.

 

Nr seryjny mojego lapka to GC049ES, a zasilacz to sam nie wiem który to nr, ma takie oznaczenia:

S/N: F3-07080273890B

CT: 597930BYMUZ95B

N20789

który z nich jest nr seryjnym naprawdę nie wiem, może jeszcze ktoś podzieli się informacją na temat nr tych nieszczęśliwych zasilaczy, mój nie miał opakowania tylko woreczek foliowy.

Edytowane przez Johny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

numer seryjny twojego lapka Johny to napewno nie GC049ES.

To jest oznaczenie kodowe modelu. Numer seryjny masz na naklejce i kartonie i jest oznaczony przedrostkiem S/N: ................

Numer seryjny baterii to wlasnie S/N: F3-07080273890B

S/N - serial number.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczęście serwis HP działa sprawnie i bezproblemu wymienili zasilacz na gwarancji. W poniedziałek wysłałem paczkę i już w piątek miałem zasilacz w domu - wszystko na koszt HP. Gwarancja jest na dwa lata więc nie ma się co martwić. Może i Acery są ok ale jak tam coś padnie to już z serwisem może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczęście serwis HP działa sprawnie i bezproblemu wymienili zasilacz na gwarancji. W poniedziałek wysłałem paczkę i już w piątek miałem zasilacz w domu - wszystko na koszt HP. Gwarancja jest na dwa lata więc nie ma się co martwić. Może i Acery są ok ale jak tam coś padnie to już z serwisem może być problem.

Skąd masz informację, że gwarancja jest na 2 lata? Z tego co wiem jest tylko na jeden rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...