Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre routery mają problemy z dogadaniem się z niektórymi kartami sieciowymi. O ile w przypadku sieci kablowych nie udało mi się zaobserwować takiego zjawiska, o tyle w przyadku WI-FI czasami występuje. Spróbuj połączyć się z innym routerem. Jeżeli dalej będą problemy, pozostaje gwarancja.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem na innym routerze i działa, wszystko jest w porządku. To znaczy że tylko wymiana karty wi fi na inną może rozwiązać ten problem, lub ewentualna zmiana routera;/

Generalnie to o karty sieciowe mogli by się postarać lepszej jakości.

Myślałem jeszcze że może być opcja z sterownikami, jak bym w tym kierunku szedł;/

Dzięki jeszcze raz za info :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej denerwująca sprawa dla mnie to, problem z odbieraniem i wysyłaniem pakietów. Mam router voyager 2500 gdy działam na wifi lub gdy jestem podpięty pod lan, nie mam możliwości sprawdzić poczty na gmailu. Chodź bym nie wiem co robił zawsze zgubi pakiet ;/.

Nie jest to wina routera, gdyż podpinam innego lapka tzn. Acera i śmiga że aż miło.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak temu zaradzić??

Dzięki za odp.

Pozdrawiam

na wszelki wypadek podłącz się kablem pod prąd...

zakładam że masz XP

start->panel sterowania->połączenia sieciowe->prawym na połączenie sieci bezprzewodowej i właściwości->konfiguruj->zaawansowane->

-minimalny pobór mocy -> wyłączone

-tryb oszczędzania energii -> wyłączone

-tryb IBSS 54g -> tylko 802.11b

 

jak to nie pomoże to rzeczywiście możliwy jest konflikt sprzętowy... btw. ile pingów do google Ci gubi?

aha... w sieciach kablowych to słyszałem tylko o jednym konflikcie sprzętowym... między kartami 3com'a na starych driverach a modemami DSL firmy TUT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie w udzielaniu się (wątek śledzę odkąd kupiłem HPka).

 

Muszę Wam powiedzieć, że przez wrzesień i październik miałem pełno "czarnych ekranów" i to bez hibernacji. Czasem lapek wogóle nie chciał wstać, jedynie chodził wiatraczek i świeciły się diody, lcd nawet nie mignął.

Pod koniec października zaczął się koszmar, kilkanaście prób uruchomienia nic nie dało, bez dysku to samo (więc od razu wiedziałem, że to nie wina sterów).

 

Zadzwoniłem do HP, 2 dni później przyjechał kurier (z wielką łaską zresztą, bo niby powinienem siedzieć cały dzień w domu i czekać na niego, a że tego mi w HP nie powiedzieli - nawet nie mówili kiedy będzie - to niestety byłem w pracy, a jemu było nie po drodze, ale jakoś się udało).

Kurier zabrał sprzęt i równo po tygodniu przywiózł. Wszystko ładnie pięknie, wymienili procek i zrobili upgrade biosa, a w gratise parę kilkucentymetrowych rys na klapie i na połączeniu szarego i czarnego plastiku na prawo od regulacji głośności "uszczerbek" jakby śrubokręt tam wpychali.

Także znów dzwonię, bo komputer był w stanie niemalże idealnym przy wysłaniu. Reklamacja oczywiście przyjęta, pełna profeska i potem czekałem 8 dni, aż w końcu zadzwoniłem ponownie z zapytaniem co się dzieje. Po tej interwencji kurier był następnego dnia, szczęśliwie zmieniłem adres wysyłki na ten z pracy;).

Okres oczekiwania znów wyniósł tydzień i przysłali mi lapka z "nową klapą" czyli prawie nie porysowaną i w dodatku od 6710b, a uszczerbku w okolicach regulacji głośności wcale nie dotknęli.

 

Także byłem pozbawiony kompa przez miesiąc i nie jest zrobiony tak jak być powinien. Już nie mam siły się z nimi męczyć, i bez kompa też już ciężko było...

Jednym słowem zawiodłem się na serwisie HP bardzo mocno.

Jest chyba przereklamowany.

 

Mam nadzieję, że jeśli Wam przydarzy się jakaś awaria to będziecie mieć więcej szczęścia.

 

Teraz jedyne co mnie pociesza (a raczej rozśmiesza) to to, że mam chyba jedyną sztukę 6715b pod przebraniem 6710b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam już tego lapka od ponad roku i wszystko ładnie pięknie aż tu ostatnio rąbnęły mi się te dotykowe przyciski. Temat juz poruszany ale bez rozwiazania:/

Reinstal windy za mną i nic Wojaże ze sterami tez nie przyniosły efektu. Bawiłem sie też w biosie odrobinę włączając i wyłączając niektóre urządzenia ale to już taki akt desperacji.

Zmiany BIOSU wolałbym uniknąć bo czytałem o przygodach co niektórych Poza tym ziomkowi z takim samym problemem nie pomogło o czym można przeczytać trochę wcześniej

Jeśli ktoś ma rozwiązanie albo jakieś sugestie to będę dźwięczny.

Dla formalności dodam że działam na Win XP Prof. SP3

V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze wczoraj wziąłem sprawy w swoje ręce i pogmerałem po zagranicznych forach i znalazłem Rozwiązanie problemu banalnie proste. Wystarczyło wyjąc i włożyć baterię:) Jak dobrze mieć znowu te denerwujące przyciski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, wcześniej była mowa o programie/sterownikach do procka, dzięki którym obniżone jest taktowanie gdy komputer nie wykonuje wymagających operacji, co za tym idzie - wiatraczek załączał się rzadziej

moje pytanie brzmi - czy jest jakaś wersja tego, albo podobnego programu/sterowników do Visty 64bit?

na stronie HP nie mogę znaleźć, więc może będzie coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim lapku zmieniłem system z XP na Vistę i nastąpiła zmiana działania systemu po zamknięciu klapy. W xpeku po zamknięciu klapy jedynym sposobem na wybudzenie było wciśnięcie przycisku zasilania a teraz dochodzi poruszenie myszką (bezprzew.). Jest to denerwujące bo zamykam klapę, światełka gasną, wstaję, poruszam mimowolnie mysz i system rusza....

Dlatego w opcjach zasilanie zmieniłem akcję dla zamknięcia pokrywy na hibernację która wreszcie działa w viście jak należy. Może sobie ktoś z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 6715b od mniej więcej półtorej roku. zaczyna mnie denerwować:

- jego głośność (wyje niemal cały czas),

- czarne ekrany (po zrobieniu dodatkowego konta - do tej pory korzystałem tylko z "administratora" i było git),

- po zainstalowaniu rmclocka stwierdziłem, że temperatury dobijają do 95 stopni :blink:

- wyłączający się na jakiś "scroll zone". Wraca albo samo z siebie po jakimś czasie, jak mocno mnie poirytuje to po resecie ;),

teraz moje pytanie

- jak zadziałać z czarnymi ekranami? (nie mam CCC, który podobnież pomaga)

- odnośnie czyszczenia - czy można ten model przedmuchać bez rozkręcania? problem polega na tym, że laptop jest mi niezbędny do pracy. bez niego nie ma pracy, mam na nim dużo ważnych danych (ale jest backup zrobiony). boję się, żeby nic nie spaprać.

- jakieś pomysły na scroll?

 

dzięki za porady, pozdrawiam.

 

ps. a może czas już zastanowić się nad zmianą? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie 2x2GB i muszę powiedzieć, że te 4GB to mam tylko w BIOSie. Windows XP SP2 (32 bity) widzi 3GB minus 128MB na grafikę. Linux kernel 2.6.28.10 (64 bity) widzi 3,75GB. Nie wydaje mi się, aby ten laptop rzeczywiście obsługiwał 4GB. Owszem można je sobie zamontować ale poza podziwianiem tego faktu w BIOSie żadnego pożytku z tego nie ma. Zauważyłem również, że BIOSowy test pamięci nie wiadomo skąd raptownie przyspiesza po 71%. Natomiast testy są zaliczone. Zmierzony 3DMark2001 przyrost wydajności dla trybu dual channel to ok. 15%.

 

Ktoś jeszcze ma 4GB w tym laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego systemy pokazują tyle dostępnej pamięci ile pokazują to ja wiem natomiast dlaczego 64 bitowy OS pokazuje 3,75 GB, to się mogę tylko domyślać, że grafika zjada po 128 MB z każdego kanału.

 

Dzisiaj napotkałem problem polegający na tym, że nie mogłem włączyć WiFi. Przycisk na panelu dotykowym nie reagował. Wszedłem więc do BIOSu i przywróciłem ustawienia fabryczne. WiFi zaczęło działać. Natomiast przeglądając informacje o systemie zauważyłem dziwną rzecz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać pola "Notebook model", "SKU Number", "Notebook Serial Number" są puste. Ktoś wcześniej spotkał się z tym problemem?

 

Rozwiązanie:

Naprawia się to przy użyciu HP DMI Tools. Odpowiednie dane znajdują się na naklejce przyklejonej do spodu laptopa.

Edytowane przez kernelorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- jego głośność (wyje niemal cały czas),

...

- po zainstalowaniu rmclocka stwierdziłem, że temperatury dobijają do 95 stopni :blink:

...

ja na swoim 6710b mialem podobnie, wyl niemilosiernie, temp. do 80stopni, wystarczylo go odkurzyc - normalnie odkurzacz w reke i po kolei wyciagasz z kazdego 'otworu', zaczynajac od procesorowego, po takim zabiegu, temperaturki jakby byl noweczka, 40-45 w idle... max 60 w stresie...

 

mam za to pytanie z innej beczki...

aktualnie mam 2gb ram - 2x1gb - laptop na gwarancji - czy moge rozkrecic go i wymienic na wieksza pamiec 'wewnetrzna' w lapku..., nie strace przez to gwarancji?

i jak jest z reinstalka systemu na takim lapku? obecnie zainstalowany 32-bit Vista Biznes - czy robiac reinstalka z dysku 'instalacyjnego' lapka moge wybrac wersje 64-bit? - wiem ze kupujac go 2 lata temu mialem mozliwosc wyboru, ale jesli juz raz wybralem 32-bit czy przy reinstalce nadal bede mogl wybrac miedzy 32/64-bit czy juz 'na stale' jest 32-bit? - chce dokupic ram na 2x2gb conajmniej i nie wiem czy jest sens wymiany pamieci, jesli nie bede mogl zainstalowac systemu 64-bitowego...

ktos moze robil reinstalke i moze powiedziec jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pod dłuższej przerwie. Jak wiadomo 22 października miał swoją premierę nowy system MS - Windows 7. Czy ktoś instalował go na tym laptopie? jak wygląda sprawa ze stabilnością i z popularnymi "zawiechami"? mam na myśli czarny ekran. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje ludziom którzy mają te laptopy :) Złom niemiłosierny, naprawiam ich na pęczki..

 

A co do Windows 7 to chodzi już znośnie na P4 1.7GHz, 1GB RAM i grafice 8MB.

 

Każdy 2-3 letni laptop poradzi sobie z W7 bez najmniejszych problemów. System dużo mniej wymagający niż vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje ludziom którzy mają te laptopy :) Złom niemiłosierny, naprawiam ich na pęczki..

 

A co do Windows 7 to chodzi już znośnie na P4 1.7GHz, 1GB RAM i grafice 8MB.

 

Każdy 2-3 letni laptop poradzi sobie z W7 bez najmniejszych problemów. System dużo mniej wymagający niż vista.

Jako serwisant, możesz napisać nam co się najbardziej w nich psuje itp ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika, ładowanie baterii, przegrzewa sie chipset.

Jaka jest standardowa temperatura chipsetu? u mnie dochodzi do 70 stopni i zastanawiam się na przedmuchaniem i nasmarowanie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2,5 roku użytkowania zrobiłem w końcu coś co chyba trzeba było zrobić od razu. Ostatnio trafił w moje ręce inny egzemplarz tego modelu i moje wielkie zdziwienie wywołała cisza :unsure: Mój laptop nie był tak cichy na najwolniejszych obrotach, jak tamten przy starcie.

Były małe różnice, bowiem tamten miał mocniejszy procesor (1,9GHz - co ciekawe, wg instrukcji serwisowej taki procesor nie był montowany w tych laptopach), ale ten mocniejszy procesor w cichszym laptopie świadczył tylko na niekorzyść mojego. Postanowiłem więc zaopatrzyć się w 2 rzeczy: sprężone powietrze oraz pastę termoprzewodzącą, tutaj poszukałem sobie testów i wybrałem Noctua NT-H1, owszem są lepsze, ale wyjątkowo trudne w aplikacji, dla kogoś kto miał to robić pierwszy raz.

 

Na szczęście w tym laptopie nie trzeba dużo demontować, żeby wyciągnąć wentylator oraz radiator. Patrząc na różne instrukcje aplikacji past termoprzewodzących, to chyba jej błędne nałożenie jest przyczyną dość wysokich temperatur, a tym samym hałasu. Wokół samego rdzenia było jej pełno napaćkane, a nawet na paście, która napisałem jest ostrzeżenie, że zbyt duża ilość można spowodować pogorszenie. Tutaj mała uwaga, jakby ktoś chciał również przeprowadzić taka "modernizację" to na rdzeniu grafiki (? - nie jestem pewien, czy to kość odpowiedzialna za grafikę, czy chipset płyty głównej) zamiast pasty miałem zastosowany taśmę termoprzewodzącą, jednak ponieważ nie byłem na to przygotowany, zdecydowałem się zastosować również pastę. Tutaj ponownie oblepiony tą taśma był cały chipset zamiast samego rdzenia.

 

Efekt?

 

Wcześniej pod obciążeniem mój laptop mocno hałasował, spód mocno się nagrzewał, a CPUID Hardware Monitor wskazywał maksymalne temperatury na rdzenia nawet 105 stopni Celsjusza, a teraz jeszcze nie przekroczyłem pod obciążeniem 76stopni!

 

Wcześniej w trakcie normalnego użytkowanie temperatury rdzenia oscylowały w okolicach 75 stopni, a obecnie mają około 60 !

 

Skutek?

 

Cisza! Nawet jak komputer był obciążony, to wentylator nie hałasował nadmiernie. Sam jestem mocno zaskoczony osiągniętymi rezultatami, spodziewałem się różnicy maks 10stopni, ale aż 15 stopni przy normalnym użytkowaniu i prawie 30 stopni pod obciążeniem, to przyznaję, że jestem w naprawdę dużym szoku.

 

Polecam każdemu taką operacje, kosztowało mnie to 50zł (pasta 34 i 14 sprężone powietrze ) a efekt jest po prostu imponujący. Sprężone powietrze przyda się do przeczyszczenia łopatek wentylatora i przestrzeni między radiatorami, a sami też będzie pewnie zdziwieni ile śmieci jest w klawiaturze - dobrze, że ta wanienka jest.

 

Operacja wcale nie jest wybitnie skomplikowana, ja robiłem to pierwszy raz w swoim życiu.

 

 

Aha, tak w między czasie ktoś się pytał o W7, ja użytkuję od wrześnie i nie narzekam. Teraz jest jeszcze łatwiej, bo wszystkie sterowniki są na stronie, wcześniej musiałem kombinować z brakującymi od Visty, chodź dużo nie brakowało - chyba tylko od klawiszy dotykowych i czytnika lini papilarnych, reszta znalazł sobie sam system. Z dodatkowych zalet, to wydaje mi się, że laptop trzyma na baterii jakieś 15minut dłużej, a najważniejszą różnicą dla mnie w początkowym okresie było znacznie obniżenie hałasu, W7 potrafi w porównaniu do XP znacznie lepiej zarządzać pracą wentylatora, ale cały powyższy tekst świadczy o tym, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej :razz:

 

Na koniec aktualnie notowane wartości temperatur podczas pisania tego postu (odpalony jest FF z 4 zakładkami, TheBat, program p2p, Kaspersky IS)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Adrianello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem napisać że mój egzemplarz cały czas ma się dobrze, obecnie używa go moja mama Dołączona grafika Tylko dysk został wymieniony na 500gb 7200 bo i tak laptop większość czasu pracuje na kablu i już nie jest wynoszony z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu z was jeszcze posiada tę maszynę, ale zastanawiam się czy ktoś próbował zainstalować dysk SSD w tym cudzie techniki.

 

Od siebie dodam tylko, że użytkuje intensywnie mój egzemplarz od 2007 włącznie i jakoś z każdym rokiem lubię go coraz bardziej.

 

To mój pierwszy post, więc jednocześnie witam wszystkich Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...