Skocz do zawartości
Caleb

[artykuł] First Person Shooter: Historia Prawdziwa

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie dzieki za ten tekst. niedawno na jakims konkurencyjnym portalu ukazal sie podobny, ale tamten byl totalnie chaotyczny i pomijal wiele istotnych gier.

 

przyznaje sie bez bicia, ze w wiele z wymienionych gier niestety nie gralem, ale w te najwazniejsze jak najbardziej. do dzis pamietam wolfa w szkolnej pracowni na 386 ;) pamietam death mecze w dooma w pracowni na studiach (i jak nas wyganianiano za to ;) jednakze z tych zaprezentowanych gier najbardziej pamietam heretica (jakis czas temu jacys maniacy odswiezyli ta gre dajac nowe tekstury, poprawiajac znacznie grafike - pomimo, ze bylo ladniej, duzo ladniej, to jednak sentyment do oryginala pozostal :), oczywiscie hexen - ale faktycznie szlag czasem czlowieka trafial, zeby znalezc jakis tam klucz :) oczywiscie duke i quake, a descent byl niesamowity. czlowiek sie nakrecil glowa przed monitorem. oczywiscie jako fan gwieznych wojen nie moglem sobie odpuscic Dark Forces

 

czekam z niecierpliwoscia na dalsze czesci, zwlaszcza na Blooda (i ta cholerna raczke, przez ktora mozna bylo dostac zawalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laaval heretic najlepsza gra hehe a powiesz jak się nazywa ta odświeżona wersja Nie jest to przypadkiem "1.3"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 1999 jeszcze trzeba będzie dodać GTA ;]

 

Teraz oglądam blooda i pamiętam że w niego też grałem, ale ojciec mi nie pozwalał haha :D

Edytowane przez Megol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo dobry, ale czasy s3 virge`a nie można zaniedbywać ;). Terminal Velocity się kłania rok 1995. Tytuł jest o tyle ciekawy, że cała akceleracja 3D właściwie zaczeła się od S3 Virge - układ , który w tamtych czasach pokazał co potrafi w kilku tytułach ( descent II, havoc).

Nawet mam gdzieś jeszcze płyty o są ;).

Dołączona grafika

 

link dla chętnych przypomnienia historii: http://www.3drealms.com/tv/

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminal Velocity - dzieki Gregor1230 za linka ;] przypomniales mi tytul jednej z ciekawszych gierek na moje stare 486 ;]

 

A co powiedziecie o grze Terra Nova: Strike Force Centauri z 1996 roku ;] jak dla mnie pamietny tytul :D "inny" niz reszta dzieki paru ciekawym rozwiazaniom :D

 

Dla niewiedzacych o jaki tytul biega LINK di wikipedi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, powiem że podwójne wow :) Na portalu z którego emigrowałem, takich wspaniałych wspomnień bym nie doznał. Jak wspominam sobie Heretica, doomy... Wielkie dzięki, łezka się w oku zakręciła... nie tylko mi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laaval heretic najlepsza gra hehe a powiesz jak się nazywa ta odświeżona wersja Nie jest to przypadkiem "1.3"?

zabij mnie ale nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie :) pamietam jak mi kumpel przyniosl mi to cos, faktycznie wygladalo to duzo lepiej, ale niestety nie pogralem sobie w to za dlugo - troche moja sytuacja ulegla zmianie i niestety nie mialem za duzo czasu na gry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny artykuł, swoją drogą ciekawi mnie jak autor przedstawi późniejszy okres i gry, bo gdybym to ja pisał to uwzględnił bym Turoka, Blood, Shadow Warrior, Half-Life, Quake III, Unreal i Unreal Tournament, Alien vs. Predator, MDK (niby to TPP ale było strzelanie ze snajperki w FPP a że dużo się strzelało to coś w tym jest) Mechwarrior ? Sam nie wiem, Redneck Rampage :D i sam już nie wiem co, co do gier z tego okresu nic dodać nic ująć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turok to chyba była jedna z pierwszych (jak nie pierwsza) gier, która w pełni wykorzystywała potencjał 3DFX. Pamiętam mojego legendarnego P133 i Voodoo 1. Mając Voodoo było się czym pochwalić ;) A Turok śmigał na nim bardzo płynnie, a ta grafika jak na tamte czasy fenomenalna. Pamiętam jak się jarałem rozmytymi teksturami zamiast zbioru pikseli. Wtedy to było coś, a teraz taka goła tekstura to najczęściej jakiś bug w grze, albo brak jakiejś tekstury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo zacna recka - aż się łezka w oku kręci.

a teraz bonus: - nie traktujcie tego jak reklamę

coś dla wielbicieli staroci

dla starych wyjadaczy

dla młodych także

Secret Service powraca

możliwość obcowania z "papierową" wersją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo zacna recka - aż się łezka w oku kręci.

a teraz bonus: - nie traktujcie tego jak reklamę

coś dla wielbicieli staroci

dla starych wyjadaczy

dla młodych także

Secret Service powraca

możliwość obcowania z "papierową" wersją ;)

Za linkowanie pod "Secret Service powraca" powinieneś dostać w dziub ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...