Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Głośniki dobre do gier/muzyki, do 350 zł, 2.0/2.1

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikins

mikins

Początkujący uczestnik

• Stały użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 luty 2011 - 19:01

Do tej pory od lat używałem Logitecha X-230 i zintegrowanej karty dźwiękowej.

Teraz jako że zmieniam kompa i kupię przy okazji kartę dźwiękową, zmieniłbym i głośniczki na coś lepszego.

- budżet: do 350 zł
- żebym nie kupił czegoś gorszego od tego, co mam ;)
- x-230 to 2.1, ale jeśli przy 2.0 nie stracę na basie (a stracę?) to może wtedy być i 2.0
- sprzęt przede wszystkim do grania, ale też do słuchania muzyki

Poproszę o polecenie czegoś :) Zastanawiają mnie te Microlaby solo4/5c, ale mają obicia w ciemnym drewnie, które mi nie pasują ;P

PS - mam słuchawki Philips SHP8900 i gdy ich używam jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od tych Logitechów. Chciałbym taki właśnie dźwięk w głośnikach :)

Użytkownik mikins edytował ten post 25 luty 2011 - 19:03

• 0

#2 KHOT

KHOT

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2233 postów

Napisano 25 luty 2011 - 20:14

Do tej pory od lat używałem Logitecha X-230 i zintegrowanej karty dźwiękowej.

Teraz jako że zmieniam kompa i kupię przy okazji kartę dźwiękową, zmieniłbym i głośniczki na coś lepszego.

- budżet: do 350 zł
- żebym nie kupił czegoś gorszego od tego, co mam ;)
- x-230 to 2.1, ale jeśli przy 2.0 nie stracę na basie (a stracę?) to może wtedy być i 2.0
- sprzęt przede wszystkim do grania, ale też do słuchania muzyki

Poproszę o polecenie czegoś :) Zastanawiają mnie te Microlaby solo4/5c, ale mają obicia w ciemnym drewnie, które mi nie pasują ;P

PS - mam słuchawki Philips SHP8900 i gdy ich używam jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od tych Logitechów. Chciałbym taki właśnie dźwięk w głośnikach :)

Jeżeli chodzi o Solo 5c, to zyskasz na jakości "basu", ale musisz im dać odrobinę przestrzeni żeby zagrały w pełni - w jakości dźwięku do tych philipsów spokojnie dadzą radę, bez najmniejszego problemu.
  • 0

Nie zapomina.

Nie wybacza.

#3 mikins

mikins

Początkujący uczestnik

• Stały użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 luty 2011 - 20:59

Hej, a co byś powiedział o Edifierach r1600t?
Polecono mi je, ale ani nie znam tej firmy, ani za bardzo nie mogę się doszukać recenzji (szukam, szukam), ale mają jedną gigantyczną zaletę względem tych wszystkich Solo i Microlabów: są zgrabne :)
  • 0

#4 ainaruth

ainaruth

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 12:25

Troche odgrzebie temat.. Kumpel szuka czegos co bedzie mogl przenosic razem z laptopem, wiec jak w poscie wyzej wszystkie pokroju Solo odpadaja ze wzgledu na rozmiary.
Mysli o Creative T40 Series II i tej klasie cenowej. Ale ja mam jakis uraz do firmy creative wiec chce mu cos innego zaproponowac. Edifier R1600t mnie zainteresowaly, bo to raczej porzadna marka.
  • 0

Stacjonarnie: AMD Athlon II X2 245 Asrock 880GMH/USB3 i 8GB DDR3 1600 CL9 Corsair VengeanceAsus HD6770 Silent i Telefunken 40" + Acer H5360Crucial M4 128GB + Samsung 500GB HD502HI 5400 16MBEnermax Modu82+ 425W w SilentiumPC Gladius 600W Pure BlackYamaha RX-V473, Taga Harmony TAV-406, Creative Aurvana LiveLogitech M705 + K520Mobilnie: Asus Transformer Prime TF201 32GB

#5 Kyle

Kyle

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 10635 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 12:30

Troche odgrzebie temat.. Kumpel szuka czegos co bedzie mogl przenosic razem z laptopem, wiec jak w poscie wyzej wszystkie pokroju Solo odpadaja ze wzgledu na rozmiary.
Mysli o Creative T40 Series II i tej klasie cenowej. Ale ja mam jakis uraz do firmy creative wiec chce mu cos innego zaproponowac. Edifier R1600t mnie zainteresowaly, bo to raczej porzadna marka.

Były w promocji na allegro Logitech Z-10 po ~150PLN jeśli dobrze pamiętam. ... teraz widzę aukcje prywatne od 200zł (używane) do 300zł (bez gw.) x-P

... ale może jeszcze jakaś firma wyprzedaje.
  • 0

Dodaj odpowiedź