Skocz do zawartości
joorvishoon

Najlepszy sposób na wyprowadzenie SPDiF z kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaprezentować tragedię w trzech aktach.

 

Akt I: Konfiguracja

 

Posiadam kompa podpiętego przez USB do DAC'a, tego skolei do wzmacniacza i do kolumn. Mobo nie posiada wyprowadzenia SPDiF z tyłu, dlatego używam USB (mobo to model msi 870-c45). Wszystko gra ładnie, ale...

 

Akt II: Problem

 

Mam dosyć mocną kartę graficzną, i podkręcony procesor. Jak sprzęt jest obciążony, to się robi mała burza elektormagnetyczna i zdaje się że po ekranie USB zakłócenia spływają do DAC'a. Konstruktor DAC'a nie przewidział takiej możliwości (chyba ekrany RCA i USB są wspólne - wszystkie zakłócenia lądują we wzmacniaczu), więc mam niezły jazgot w kolumnach np w czasie grania.

 

Akt III: Jak to rozwiązać?

 

Bo wielu kombinacjach i rozmyślaniach doszedłem do wniosku że najskuteczniej było by podpiąć DAC'a do kompa przez SPDiF (kable zazwyczaj są z tworzyw sztucznych, więc nie ma mowy żeby się zakłócenia przenosiły). Tutaj pojawia się problem - jak najlepiej wyprowadzić SPDiF toslinkiem z kompa, żeby przy okazji nie wydać fortuny? Na razie widzę dwie opcję, ale obie mają spore minusy:

 

- mobo ma na pcb miejsce na podłączenie wyjścia SPDiF w postaci 3 pinowego podłączenia sygnałowego. Zapewne podpina się do tego specjalny śledź z wyjściami SPDiF. Minusem tutaj jest fakt,że jedyny pasujący śledź który znalazłem, jeśli chodzi o ilość pinów, ( ŚLEDŹ Gigabyte z gniazdami AUDIO /Warszawa (1672552054) - Aukcje internetowe Allegro ) zdaje się mieć nieodpowiednio poukładane kable względem tego co mam na mobasku.

- tania karta muzyczna pod USB z wyjściem SPDiF (na przykłąd takie coś - ZEWNĘTRZNA KARTA DŹWIĘKOWA USB 7.1 SPDIF AK103A (1674131250) - Aukcje internetowe Allegro ). Problem jaki tutaj widzę to potężną wątpliwość, czy takie gówienko nie ścina jakości sygnału SPDiF do jakichś śmiesznych rozdzielczości, bo jeśli tak, to to traci sens.

 

Poradźcie coś, bo z jednej strony tak jak jest jest nie do przyjęcia, a jak to naprawić nie mam za bardzo pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do wniosku że najskuteczniej było by podpiąć DAC'a do kompa przez SPDiF (kable zazwyczaj są z tworzyw sztucznych, więc nie ma mowy żeby się zakłócenia przenosiły).

 

SPDIF to coax lub toslink . Po coax zakłócenia latają jak to po normalnym połączeniu elektrycznym. Zakładam że interesuje Cię optyk czyli TOSLINK.

 

- mobo ma na pcb miejsce na podłączenie wyjścia SPDiF w postaci 3 pinowego podłączenia sygnałowego. Zapewne podpina się do tego specjalny śledź z wyjściami SPDiF. Minusem tutaj jest fakt,że jedyny pasujący śledź który znalazłem, jeśli chodzi o ilość pinów, ( ŚLEDŹ Gigabyte z gniazdami AUDIO /Warszawa (1672552054) - Aukcje internetowe Allegro ) zdaje się mieć nieodpowiednio poukładane kable względem tego co mam na mobasku.

 

Kup odpowiedni śledź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...