Skocz do zawartości
Grimlock

Microsoft HoloLens

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.microsoft.com/microsoft-hololens/en-us

 

 

Rewelacja! Jeśli tak będzie wyglądać i w taki sposób będzie wykorzystywana holografia :)

 

Microsoft zaskoczył wszystkich.

 

 

 

Windows 10 is the first platform to support holographic computing with APIs that enable gesture and environmental understanding on an untethered device. With Windows 10, holograms are Windows universal apps, and all Windows universal apps work as holograms. Holograms in Windows 10 will lead to entirely new ways for us to communicate, create, and explore.

 

Microsoft HoloLens is the first holographic computer running Windows 10. It is completely untethered – no wires, phones, or connection to a PC needed. Microsoft HoloLens allows you to pin holograms in your physical environment and provides a new way to see your world.

Microsoft HoloLens features see-through, holographic, high-definition lenses and spatial sound so you can see and hear holograms in the world around you. Complete with advanced sensors and a new Holographic Processing Unit (HPU) that understands the world around you, Microsoft HoloLens is able to run without any wires while processing terabytes of data from the sensors in real-time.

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są hologramy. Od początku mi ta nazwa nie pasuje. Te okulary po prostu nakładają na obraz otoczenia różne obiekty 3D. Ja bym nazwał to raczej Microsoft ARLens - Augmented Reality - "Okulary rozszerzonej rzeczywistości", bo hologramy z zamysłu (Star Wars itd.) miały być wyświetlane jak obraz z projektora i mieliśmy je widzieć gołym okiem.

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu hologramem zwiemy nalepki na płytach cd, które zmieniają obraz pod różnym kątem? Masz kilka typów hologramow. Pomysł na pewno lepszy niż te całe dziadostwo prezentowane przez samsunga/google. Tylko czy hologram pojawia się na okularach jak w tych zabawnych szkiełkach u żołnierzy hamerykanskich czy jednak jakaś kamera zgrywa obraz, nanosi obiekty i odtwarza całość użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka typów hologramow.

I w tym problem.

Taką kategorię przylepiono wielu rzeczom, które nosić jej nie powinny, przynajmniej w moim mniemaniu.

W tym przypadku dobrze przerobiony Occulus Rift spełniałby tę samą funkcję, jednak nie zyskałby miana urządzenia holograficznego, bo podstawowa wersja to VR - virtual reality - okulary wirtualnej rzeczywistości.

HoloLens to jest to samo (względem przerobionego Occulusa), tylko w mniejszym wydaniu z trudniejszymi do zauważenia kamerkami.

Nie mówię, że to kiepski sprzęt, bo sam się "podjarałem" takim bajerem, ale hologram mi tu po prostu nie pasuje.

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej technologii jeszcze nam brakuje. Chociaż japończycy mają już lasery wyswietlajace obiekty 3d. Na yt ostatnio widziałem prezentacje tego. Ale fajniejszy pomysłem była szklana bryła, w której wyświetlany obraz wyglądał lepiej niż hologramy z sw :) tyle ze to nie "mgielka" w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś widziałem jeszcze inny pseudo-hologram.

Ogromna maszyna (a raczej specjalny projektor) wyświetlał obraz we mgle wypuszczanej właśnie z niej :D

 

Edit: Znalazłem! To Leia Display :)

Tylko projektor rzuca obraz na mgłę, lipa.

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś widziałem jeszcze inny pseudo-hologram.

Ogromna maszyna (a raczej specjalny projektor) wyświetlał obraz we mgle wypuszczanej właśnie z niej :D

 

Edit: Znalazłem! To Leia Display :)

Tylko projektor rzuca obraz na mgłę, lipa.

 

W Krakowie pod Sukiennicami jest coś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie stamtąd właśnie pochodzi, nie pamiętam.

Ciekawe ile to będzie kosztować :D

 

Osobiście wolałbym połączenie z komputerem niż odrębne okularki z masą upakowanego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...