Skocz do zawartości
prze_meq_0

Z AMD na Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymiana starego na nowe.Przesiadka bedzie trwała długo i etapami. Najpierw mobo, procesor i ramy. Komp do granie i w ciągu roku lub dwóchtroche grafiki.  

 

Aktualnie ze starego chcę do nowego dać grafikę Nvidia gtx460 , zasilacz be quiet pp L7-530 , obudowe i dyski.

 

Asus STRIX Z270F GAMING lub MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC

Pentium G4560 narazie a potem i5 

Pamięć Crucial Ballistix Tactical, DDR4, 8GB, 3000MHz, CL15 x2

 

Jak bedzie pare złotych to i5, jakis gtx1060 i zasilacz.

I ma takie pytanie czy stare i nowe komponenty beda dzialaly 

z nowymi na windowsie 7. Jestem zmuszony już teraz bo się sypie.

Edytowane przez riuk1184

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaby Lake ma wsparcie tylko pod Win 10 z tego co się orientuję. Może zainstalować to go zainstalujesz, ale może być problem ze sterownikami czy niestabilnością na dłuższą metę.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kaby Lake bez problemu zadziała Win7, nie ma mowy o żadnej niestabilności. Jedyne ograniczenie to brak formalnego wsparcia dla integry procesora dla Win7, ale drivery "beta" są dostępne. No i znane ograniczenie co do sposobu instalacji dla 1151.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co czekać za 2 tygodnie będą pokazane tylko R7 który kosztują ponad 1300zł (chyba za najtańsze R7) a tu już widać że autor tyle raczej nie ma pójście w pentiuma z dobrą płytą może być dobrym pomysłem dobrze by było jakby się znalazła płyta na OC BCLK ale to już raczej nie możliwe ten pentium na 4.5 robiłby robotę 

co do pomysłu o GTX 1060 to odradzam nie warto sie pchać w ten szrot ani 3gb (porażka) ani 6gb (też powoli porażka)

Edytowane przez tobexor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 470 4 GB jest teraz za 850 zł, a RX 480 4 GB za 950 zł w sklepie morele. Według mnie w tej cenie jest to lepszy wybór od kart Nvidii. Oczywiście za jakiś czas ceny kart Nvidii mogą byc bardziej atrakcyjne, ale teraz nie są.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdroższy gtx 1060 6gb od EVGA to 1800zł !! :o

najdroższy RX 480 to 1350zł od Sapphire  

ceny z CENEO.pl xdd  

serio ktoś to kupuje ? za 1900 mamy 1070 

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co czekać za 2 tygodnie będą pokazane tylko R7 który kosztują ponad 1300zł (chyba za najtańsze R7)

 

JA  patrzę na to szerzej:

1) Pojawienie się bardzo atrakcyjnej konkurencji w wyższym segmencie cenowym, może spowodować obniżenie wszystkich cen CPU (jak najbardziej u Intela), w każdym segmencie, szczególnie, że niebawem pokażą się tańsze RyZEN. Po prostu nie planuje się zakupu, na chwilę przed prawdopodobnie wielkimi zmianami na rynku CPU

 

2) Kupno teraz pentium i później i5 to nieekonomiczne rozwiązanie, po prostu patrząc na cały okres czasu zakupu i użytkowania Pentium i i5, o wiele taniej będzie zaczekać na RyZEN 4-rdzeniowe i kupić jak się pojawi od razu procesor docelowy. Oczywiście wszystko zależy od tego co kolega miał na myśli pisząc (bo może jego sprzęt jest w tak kiepskim czasie, że nie doczeka):

 

Jestem zmuszony już teraz bo się sypie.

 

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie. Największym nieporozumieniem jest tutaj płyta.  Wydany worek złota a okaże się, że i5 najpewniej i tak tam nie trafi, jak nawet trafi, to nie będzie podkręcany, bo wydajność wystarczająca itd. Nieraz do tego działu trafiały zestawy z przeinwestowanym mobo, zasilaczem, które modernizacji się nie doczekały. Gdy zaniemogły, następowała całkowita wymiana.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej autor nie za bardzo może już czekać na tym co ma obecnie. A ponieważ tak się składa, że jego projektowany zestaw jest bardzo zblizony do tego co ja prezentuję w stopce, pozwolę sobie skomentować.

 

1. Podejście autora wątku uważam za dobre. Wysoce nierozsądne byłoby kupowanie obecnie "docelowego i5", przed spodziewaną mniej lub bardziej ostrą resegmentacją rynku w najbliższych tygodniach. Skoro nie może zostać na tym co ma teraz - jego wybór to IMO jedynie słuszny wybór w tej chwili.

 

2. Jeżeli autor jest "prawie pewien", że docelowym procesorem będzie ixK Z270 to nobrainer. Jeżeli jednak bierze pod uwagę, że ostatecznie wyląduje na innym, tańszym i5 lub i7 Skylake, do rozważenia pozostaje zakup płyty Z170. Umożliwia ona nok-k oc dla serii Skylake, czego obecnie Z270 nie umożliwia i nie wiadomo kiedy umożliwi. Raczej to nastąpi wcześniej czy później, ale nie mamy 100% pewności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi.

 

Najpierw kupuje podstawę a potem resztę, na cpu , gpu i zasilacz bede chciał wydac 2,500 zł. Z dokupieniem reszt nie będzie mi się spieszyło, moge poczekac na okazje. Wymiana jest konieczna ze wzgledu na czest resety i zieszanie sie kompa w prostych czynnosciach (ma juz z 7 lat ) . Po 13 latach z AMD  czas na Intela. Plyta jest na wyrost ale wizualnie i technicznie mi sie podoba (bede w obudowie wstawiał szybę) , komp będzie mi służył  z 5 albo 6 lat .  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Wysoce nierozsądne byłoby kupowanie obecnie "docelowego i5", przed spodziewaną mniej lub bardziej ostrą resegmentacją rynku w najbliższych tygodniach.

 

Nie sugerowałem zakupu teraz i5. Generalnie uważam, że i5 od pewnego czasu mają bardzo przesadzoną cenę (efekt braku porządnej konkurencji). W dzisiejszych czasach, przy tak małym procesie produkcyjnym, najtańsze i5, które ma tylko 4 rdzenie, kosztuje ponad 800zł - zdzierstwo. Takie CPU, z taką specyfikacją, powinny być dzisiaj ze 2x tańsze.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie ze świeża głowa doszedłem do takiego wniosku 

 

Pentium® G4560 (do wymiany za jakis czas na i5)

MSI Z270 GAMING M3

MSI RX 480 GAMING X 8G

 

Ramy jakie i ile bo nie wiem, zasilacz mam ten i nie wiem czy wystarczy

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l7-530w-80plus-activepfc-2x12vrails-2xpci-e-bn106-244061/

 

plus i 1 ssd i 3 hddd. Moc jego wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie ze świeża głowa doszedłem do takiego wniosku 

 

Pentium® G4560 (do wymiany za jakis czas na i5)

MSI Z270 GAMING M3

MSI RX 480 GAMING X 8G

 

Ramy jakie i ile bo nie wiem, zasilacz mam ten i nie wiem czy wystarczy

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l7-530w-80plus-activepfc-2x12vrails-2xpci-e-bn106-244061/

 

plus i 1 ssd i 3 hddd. Moc jego wystarczy?

Witam

Zasilacz na pewno Ci wystarczy ,sam mam 9-letniego kompa ,który od czasu do czasu się zawiesza i ostatnio szperałem trochę ,zwróć uwagę na tańszą ale bardzo fajną płytę 

ASRock Z270 GAMING K4 , ma wszystko    co potrzeba

i tańszą kartę :

Sapphire Radeon RX 480 Nitro 8GB

Zawsze możesz sam podkręcić o ile będzie taka potrzeba .

Ja czekam na Ryzeny, ceny procesorów już spadają ,wczoraj znalazłem na allegro i-5 7500 za 890 zł ale jestem ciekaw płyt głównych ,które pod ryzeny powinny być tańsze bo ryzeny nie mają wbudowanej grafiki i ten x czyli samopodkręcanie ,wystarczy dobre chłodzenie zainstalować czyste sf .Jeszcze 1 tydz do premiery ,poczekaj bo warto .

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...