Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Zintegrowana karta muzyczna Realtek AC 887 vs 892 vs 1150/1220

Rozpoczęty przez Tomason13, wrz 13 2017 18:16

1 odpowiedź w tym temacie

Tomason13

Witam! Pytanie do użytkownikow którzy korzystali/ korzystają z płyt głównych z tymi integrami. Czy waszym zdaniem i w waszych odczuciach jest różnica w jakości dźwięku z glośnikow i słuchawek miedzy tymi realtekami. W necie troche mozna wyczytac o tym na zagranicznych forach, duzo osób twierdzi, że wszystko po AC 892 to ściema. Jakie jest wasze zdanie? Proszę nie pisać o oddzielnych kartach interesują mnie integry.

• 0

Mobo: Asus Z97M Plus, CPU: i7 5775c + Be Quiet Dark Rock 3Ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133mhz CL9, GPU: GTX 1060 Gigabyte G1 6GB, SSD: Crucial MX200 250G M.2, HDD: Toshiba P300 3TB, PSU: Be Quiet Straight Power 680W, OD: DVD Asus, Case: Fractal Design Core 2500, Monitor: IIyama GE2488HS, Mouse and Keyboard: Logitech G400 + CM STORM QuickFire CherryRed, Software: Windows 7 Pro 64bit

Kyle
  • Kyle
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 11470 postów

Jeśli chodzi o podłączenie do wzmacniacza, to patrzyłbym na pomiary wyjścia integry, przy pomocy jakiejś wysokiej klasy karty.

Jeśli chodzi o słuchawki (bezpośrednio wpinane w kartę), to nic nie można powiedzieć, bo mają zmienną impedancję i rewelacyjny DAC (rewelacyjny przy stałej) może wypadać kiepsko przy słuchawkach (czyli przy zmiennej).

Kolejna sprawa Realtek np. 892 może być świetny na jednej płycie, a taki sam Realtek na innej płycie już kiepski - bo poza kostką jeszcze prowadzenie fizycznych ścieżek na płycie głównej ma znaczenie.

Jeśli chodzi o mnie, to mam podłączone monitory optykiem (do Realtek z płyty ASRock Extreme4 P67), więc trochę inna bajka, bo omijam DAC z integry.

Użytkownik Kyle edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 19:17

• 0

Dodaj odpowiedź