Skocz do zawartości
MacH

Kara za rozwiÄ…zanie umowy z Plus GSM

Rekomendowane odpowiedzi

mrtnt - co się tak zjeżyłeś, ja wcale nie mówię że plus jest cacy, tylko zapytałem się z ciekawości jak to wtedy będzie bo nigdy nie miałem komórki na abonament i mieć nie zamierzam, chyba że sytuacja mnie kiedyś do tego zmusi w co szczerze wątpię.

Poza tym MaCH nigdzie nie napisał czy skończyła mu się lojalka czy nie i czy wziął telefon za 250 czy za 1250 zł i od którego rachunku przestał płacić, natomiast Ty wziąłeś to jako pewnik patrząc przez pryzmat własnych, niemiłych doświadczeń bo plus tak z Tobą pograł a nie inaczej...

Poza tym nie ma co drzeć kotów o to, bo sam zainteresowany od dawna się nie wypowiedział a co takich zagrywek to mam kumpla, który zamówił sobie neo+ w okresie kiedy przyłączenie wraz z modemem kosztowało złotówkę, a tepsa po 3 miesiącach zaczęła do rachunków doliczać opłatę za modem 99zł. Rachunki płaci od zawsze regularnie, ale za modem nie zapłacił z oczywistych powodów na co tepsa zaczęła mu wyłączać rozmowy wychodzące (!) z domowego aparatu. Dzwonił do nich, dzwonił a jak się w końcu dodzwonił, to usłyszał że to wina 'bałaganu w systemie', ale dzwonić 'na miasto' dalej nie mógł (już prawie tydzień!). Pomogło dopiero postraszenie wniesieniem sprawy do sądu o odszkodowanie za każdy dzień bez telefonu (telefon jest na firmę).... co najlepsze, sprawa pomimo dzwonienia, jeżdżenia nadal nie jest wyjaśniona, telefon jest wyłączany prawie każdego miesiąca od 10ciu m-cy, i numer z faxem z groźbą rozwiązania sprawy na wokandzie działa zawsze z dnia na dzień :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt sam wszystko ladnie wyjasniles.

Nie ma nic za darmo!!!!

Podpisujesz umowe i placisz za telefon nie 1zl tylko 2letnim zobowiazaniem. Zrywasz umowe placisz za cos co wzioles na wlasnosc a czego nie splaciles. Tak jak kredyt. Tylko tu nikt nie bedzie cie sciagal aby odebrac ci telefon.

W czyms sie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam nic, a nic przeciwko płaceniu! Błagam nie odbierajcie tego w ten sposób! Jestem jak najbardziej PRZECIWNY NIE PŁACENIU, płacę od lat sumiennie każdy jeden rachunek. Ja mówie tylko o tym przypadku, a więc wystawianiu kary w wyniku błędnego potraktowania mojego pisma do nich, to wszystko. Ja absolutnie nie wypowiedziałem umowy i nie chciałem wypowiadać umowy, nie było w tym piśmie nic o wypowiedzeniu, jedynie prośba, aby nie pobierali kolejnych rachunków, po okresie zakończenia umowy. Okazało się, że nie można plusa informować, w ten, ani żaden sposób, bo dla nich wszystko jest równoznaczne z wypowiedzeniem. Pewnie jakbym kartke z wczasów przysłał, to też by potraktowali jako wypowiedzenie i o to mi właśnie tu głównie chodzi i wielu ludzi pisze do Plusa w podobny sposób, aby nie zapłacić już kolejnego rachunku po 24 miesiącach i tak samo otrzymują kary.

 

Zjeżyłem się? Eeeee nie jest tak źle! :D

 

PS. o tym bałaganie w systemie też słyszę już, któryś raz z kolei, no i o coś takiego właśnie mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz o to chodzi.

Ty uwazasz zerwanie umowy przez cos innego niz ja.

Dla mnie nie placenie kilku rachunkow jest wlasnie zerwaniem umowy.

Co do zalatwiania spraw mozna bylo sobie dzwonic pod 2601 albo 2607 jak pracuja tam nieraz niedorozwoje.

Jedzie sie do salonu w kasie wplaca kase. Nic prostrzego i prosi sie o zmiane adresu do korespondencji z powodu braku rachunkow. Wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie w przypadku MaCHa tak :wink: w moim nie zerwali umowy bo sami nie przysyłali rachunków, to przecież normalne, że każdy czeka na rachunek zanim go zapłaci. Myślę, że niepotrzebnie wspomniałem o tych 5 miesiącach i już byłbym zupełnie inaczej odebrany :lol:

 

Wg mnie w przypadku zerwania umowy przez opratora, nie ma on prawa pobierać kary, którą zobowiązał się pobierać w przypadku wypowiedzenia umowy przez klienta, tak więc to jest wg mnie złamanie umowy przez obie strony. Wg Ciebie, operator byłby uprawniony do zerwania umowy, czy też traktowania niepłacenia przez klienta jako jednoznaczne wypowiedznie umowy przez klienta, ok. W takim razie musiałyby być jakieś kryteria, bo czy nie płacąc 2 miesiące wypowiadam umowę? A może dopiero 2,5? A może dopiero 3? Niby gdzie to jest napisane? W umowie nie ma. Dawało by to ogromny margines możliwości operatorowi i właśnie dlatego nie bardzo chce mi się chce wierzyć w taką możliwość.

 

zapytałem się z ciekawości jak to wtedy będzie bo nigdy nie miałem komórki na abonament i mieć nie zamierzam, chyba że sytuacja mnie kiedyś do tego zmusi w co szczerze wątpię.

Bardzo słusznie, bo teraz karty zaczynają rządzić, abonamenty i telefony za złotówkę to już przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zdecyduj się do kogo kierujesz treść, do boga czy mrtnt, bo zapewniam, że to nie jest to samo, a bog bzdur raczej nie pisze. Ty właśnie bzdury piszesz i to do kwadratu. Przyszedłeś skomentować, że pisze takie bzdury, których nie da się za bardzo skomentować. To w takim razie co robi ten komentarz? Jak można przeczyć samemu sobie we własnej treści?

primo naucz sie czytac ze zrozumieniem, niby w twoim wieku to wytlumaczalne, ale moglbys juz powoli zaczac kojarzyc, due nie chwale sie ze mam firme, a tylko chcialem pokazac ze jest pewien kruczek, jak nie zaplacic kilku rachunkow, bez konsekwencji, a ktory jest mozliwy tylko przy itd itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...