Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Yesterday
  3. wiesz, mialem identyczny problem z wyborem i kupilem... uzywany surface book 1 z dedykowana grafika w kalwiaturze za 1650zl (nowy kosztowal goscia 9000zl). ja kupilem model z GT 940mx (jest tez wersja z mocniejsza grafika z GTX965 ale jest tez wersja bez zadnej grafiki) Plusy: -bateria dziala 4 godziny grajac w GTAv (na prawie minimalnych ustawieniach plynniutko) on ma 2 baterie wiec przegladajac internet to chyba z 6 godzin mozna. -Ma najlepszy (jakosciowo) ekran jaki mozesz miec w laptopie 13.5", 3000×2000 -2xszybszy niz jakikolwiek microsoft surface. (a to dzieki dodaniu przegladarki do listy zeby dedykowana grafika pomagala procesorowi) -genialna ladowarka na magnes. kabel nawet starajac sie wyrwac z laptopa po prostu sie odczepi. -odczepiany ekran. -2 duze porty USB3.0 -wyjzcie na dodatkowy monitor -dziala plynniutko: CS:GO, GTAV, World of warships, GRID, Battlefield4 itd minusy: -niestandardowe proposcje ekranu 4:3 podczas gdy wszedzie indziej jest np 16:9 -brak USB-C -porty usb sa na klawiaturze/ nie na ekranie.(to ma znaczenie gdy np chcialbys podpiac dysk na usb a masz sam ekran w reku. wtedy musisz podpiac klawiature Jesli mowa o nowym ultrabooku ktorego o malo nie kupilem to goraco polecam Lenovo Miix 720 12" (nie ma dedykowanej grafiki ale poza tym opcja godna polecenia)
  4. taki program HWinfo ( HWiNFO64.exe) masz temperatury wszystkich sensorow(czojnikow) z calego komputera. goraco polecam
  5. Panowie jeszcze jedno pytanie - ma sens taka kombinacja: https://allegro.pl/oferta/sledz-kontroler-z-pci-e-1x-do-pci-32x-molex-7909844549?reco_id=b8bd65a9-da66-11e9-bef6-000af7f62240&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 + https://allegro.pl/oferta/tasma-riser-pci-32x-32x-19cm-6953819850?reco_id=f034c427-da66-11e9-8868-000af7f61ef0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 Teoretycznie mógłbym brać wtedy dowolną płytę na B450 czy x470 byleby była w formacie mATX - ze względu na możliwość zamontowania tego w obudowie poniżej płyty na samym śledziu (bezpośrednio na adapterze karta się nie zmieści). Ma to sens czy lepiej zostać przy tych w/w płytach na B350/x370 z wbudowanym PCI i nie kombinować?
  6. Witam, jestem ciekaw oferty na taki zestaw. https://www.x-kom.pl/lista/vxor2zpk8 Pozdrawiam
  7. A nie lepiej szukać GTXa 1060 z 6GB pamięci? lub nawet GTXa 1070? https://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1060-windforce-oc-dual-fan-pci-e-6gb-gddr5-192bit-wysoki-profil-outlet-654975,2192 pewnie na allegro znajdziesz taniej :)
  8. Midi tower, 2 zatoki 5,25 cala i zasilacz montowany u góry. Dzięki za propozycję. To mamy jakiś górny punkt graniczny. Tak jak pisałem, wolałbym wydać mniej niż kwota za GTX 1660, bo cokolwiek bym nie wybrał to wszystko zaoferuje więcej niż leciwy GTX 950. Za 55% kwoty wspomnianej przez Ciebie karty mam z outletu to: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-4gb-8432706753 Czy ta karta będzie oferować ~55% wydajności GTX 1660? Bo patrząc na przytoczone z userbenchmark liczby, mniej więcej dzieli te 2 karty jakieś ~50% różnicy w uśrednionej wydajności.
  9. Najlepiej by było się przyczaić na jakąś promocję na GTX 1660 Ti :) a jak nie to https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-1660-gaming-x-6g-6gb-8226917854 coś takiego, masz pewne że będzie cicho :) tylko napisz w jakiej to masz obudowie? standardowej?
  10. Hej, mam taki problem z swoim komputerem który w tym roku się kilka razy objawił. Od stycznia kilka razy zdarzyła mi się sytuacja gdy w czasie grania komputer całkowicie się zawiesza, nic nie można zrobić, tylko przytrzymanie przycisku włączenia w celu zamknięcia działa, ekran gaśnie (albo cały przybiera jakiś kolor, ostatnio jasno brązowy (?)), dźwięk z głośników znika (albo pojawia się szum czy jakieś buczenie). Chyba w dwóch przypadkach towarzyszyło temu załączenie się wentylatora na karcie na maksa. No więc pomyślałem że temperatury, tym bardziej że problem jakby nasilił się w lato, jednak wszystkie ostatnie dotychczas odnotowane przypadki tego zdarzenia działy się przy temperaturze GPU 66-68 stopni (według Afterburnera) więc to chyba nie od tego. Pierwszy raz kiedy to się wydarzyło w styczniu to temp był poniżej 60 bo to była mało wymagająca gra więc w sumie od początku nie wyglądało to jak problem z przegrzewaniem. CPU temperatury poniżej 70. Problem pojawił się w grze Plague Tale, i znalazłem na forum Steama z 3 osoby które miały dokładnie ten sam problem, ze gra jakby crashowała cały komputer. Jeden z nich napisał że zmniejszenie ustawień graficznych z ultra na wysokie pomogło czego nie byłem w stanie do końca potwierdzić gdyż byłem już pod koniec gry gdy to przeczytałem. To zjawisko jest bardzo nieregularne, na przykładzie gry GreedFall w którą właśnie gram, grałem przez 10 godzin, sesje czasami trwające 2 godziny i nic się nie działo. Dzisiaj jednak gdy dobijałem do godziny grania nagle wywaliło, pierwszy raz od 2 miesięcy. W tą grę ze stycznia kiedy pierwszy się to pojawiło grałem 70 godzin, komputer zawiesił się raz. No nie wiem co z tym zrobić, co może być przyczyną. Czy to możliwe ze to wina samych gier skoro jak w przypadku Plague Tale nie tylko ja miałem taki problem? Mam RX 480, ktoś na Steamie mający RTX 2080T z najnowszymi sterownikami też to miał.
  11. o7 Od ponad roku mam Dell Optiplex 9020, na pokładzie i5 4670, 16GB RAMu (było 8 na początku), GTX 950 2GB (kupiona w 2016 i przełożona z poprzedniego komputera), SSD na system + 1TB talerzowy, zasilacz Antec 500W (założony od razu po zakupie obecnego PC). Po przesiadce z platformy LGA775 wzrost wydajności był wspaniały :). GTX 950 mi tutaj najbardziej ciąży. Pomyślałem, że wymieniłbym na coś nowszego. Gram okazyjnie w War Thunder, WoW, Dirt Rally, Wiedźmin 3. Wszędzie mam detale niskie/średnie, a chciałbym W3 uruchomić w lepszych detalach, rozdzielczość z jakiej chcę korzystać to wciąż 1080p. Szukam czegoś nowego. Maksymalny budżet zamyka się w kwocie wyznaczonej ceną dwuwentylatorowych wariantów GTX 1660 (ok. 1100zł) ale wolałbym wydać mniej (również kosztem wydajności). Myślałem o RX 570 lub 580. Porównywałem na https://gpu.userbenchmark.com/ szacunkowy wzrost wydajności po przesiadce z GTX950 i RX570 da +80% effective speed, RX580 da +108% a GTX1660 da +150%. Co z tych 3 modeli polecilibyście? Może jakiś inny model wybrać? Polować na wersje z 8GB pamięci? Jedno czego jestem pewien, to unikanie wersji z jednym wentylatorem. Mam takiego właśnie GTXa - pod obciążeniem robi się głośny. Dlatego najtańsze warianty poszczególnych modeli odpadają z definicji.
  12. LG 27GL850-B prawie ... super. Ciut wyższy kontrast i max jasność tylko brakuje. Po za tym bardzo dobry monitor bez HDR. Co do płyt głównych:
  13. Możesz wziąć Ryzena 2700 z płytą Gigabyte B450 Aorus Elite lub Ryzena 3600 z płytą ASUS TUF B450-PRO GAMING oraz usługą aktualizacji biosu (bo pewnie nie masz w domu starszego ryzena/athlona żeby takową wykonać własnoręcznie). wtedy spokojnie ci zostanie na jeden z tych nowych monitorów Asusa :) W przypadku tego monitora MSI musisz pamiętać o tym, że on "natywnie" ma jedynie Freesync (pod karty AMD). Odpalenie GSynca się da ale nie będzie on działał ani z taką częstotliwością ani tak dobrze jak na monitorach, które fabrycznie mają zapewnione wsparcie tej synchronizacji obrazu od Nvidii. No i kolejna ważna rzecz jest taka, że ten Asus 27 calowy z serii TUF po prostu ma zaimplementowane nowe technologie, miał premierę w PL niedawno, wydaje mi się że na dłuższą metę jedynie LG 27GL850-B na Nano IPS zapowiada się ciekawiej, ale też pewnie będzie u nas droższy bo pierwsze ceny wskazują, że powinien kosztować w granicach 2800zł.
  14. Pesymista powie że zerowy potencjał oc, optymista że proc sam się podkręca na ile jest w stanie. Dla niektórych to może być swego rodzaju zaleta, jak ktoś nie chce się bawić w podkręcanie i liczyć na szczęście w silikonowej loterii po tym jak się naogląda w benchmarkach wyżyłowanych inteli. Różnice między np. 3000 def a 3600 z dopieszczonymi timingami potrafią być całkiem wyraźne. Podchodząc do zakupu ekonomicznie na pewno nie opłaca się przepłacać za szybkie ale drogie pamięci, ale warto się trochę pobawić i zobaczyć na co stać tanie kości. Takie Ballistix Sport 3000 na e-die można kupić za marne 300zł a podobno mają niezły potencjał. Powiedzcie czego brakuje w b450 do kręcenia cpu bo tak to napisaliście jakby inne chipsety były lepsze, a ja nie słyszałem o różnicach. Przecież dobry vrm bywa również i na płytach na b450.
  15. ram powyżej 3200 też szału nie robi
  16. odbierz rabat na ten produkt w promocji "powrót na studia" - odnośnie ssdeka [bo budowę mają prawie że identyczna] ewentualnie możesz brać 3600 i jak zacznie brakować mu rdzeni to wtedy sprzedać [ jak chcesz się w to bawić] ważne że wydajny a nie kobylasty
  17. Lol, razem niemal 40fps...Policz lepiej, jaki jest przyrost w procentach... R3600 jest procesorem z zerowym potencjałem oc, tyle w temacie.
  18. @tesel Dzięki za propozycję, ale na starcie mnie odpychają te ledy w obudowie i nie wiem jak ona (wersja bez ledów) wypada na tle meshify c, Między ssd co wybrałem a tym co polecasz jest jakaś różnica? Cooler jak na mój gust zbyt "kobylasty" Czy serio jest teraz sens inwestować w ryzena 3700x, 3600 nie da sobie rady? Odnośnie karty graficznej to chciałbym coś o dobrej kulturze pracy i jakoś ten ventus niespecjalnie mnie przekonuje. @Michikun Jeszcze sam do końca nie jestem przekonany czy do gier AAA potrzeba mi 144hz (a jak już się na to zdecyduję to chciałbym by ogarniało gsynca). Możesz jakoś uzasadnić dlaczego ten AOC lub samsung są Twoim zdaniem lepsze od msi? Dodatkowo czy wspierają one g-sync? Ewentualnie czy mógłbyś jakoś zmodyfikować mój proponowany zestaw by zmieścić się w budżecie z tym asusem (bez zbytniej straty na wydajności)? Z góry dzięki za odpowiedzi.
  19. Jakie chłodzenie i jak mocno przykręcone masz do tego Ryzena? Płyta nie jest wygięta? Włóż i załóż ponownie ramy.
  20. Przekręcenie procka na 4,2Ghz na wszystkich rdzeniach daje ~10FPS w wolfenstein II, Deus Ex itp, dodaj do tego ram na 3600mhz i masz kolejne 5-6FPS, dodaj do tego oc karty i masz kolejne (tutaj strzelam) 15-25FPS. Zsumuj to razem i coś już jest, szczególnie jak celujesz w 144hz monitor i inne gry (low). Może spróbujesz przekręcić na 4,2Ghz wszystkie rdzenie na tej płycie, chyba, że nie umiesz, to nie ma co próbować:) Ram wygląda spoko i podobno kręci się na 3600mhz, więc bardzo fajnie, gorzej w z dostępnością w proline.
  21. Na moje to lepszy od tego MSI jest AOC CQ32G1 lub Samsung LC27JG50QQUXEN gdybyś rozważał droższe to mega chwalone są nowe produkcje od Asusa z serii TUF ponieważ mają ELMB Sync. 27" ma dodatkowo GSynca ASUS TUF VG27AQ 32" ma dodatkowo Adaptive Sync ASUS TUF VG32VQ Tutaj masz reckę tej 27 jeśli ogarniasz angielski warto zobaczyć
  22. czyli na skrzynkę masz tylko 7,5k cos w tym stylu https://www.x-kom.pl/lista/vsw0fbwto
  23. Gerav

Monitor 500 zł

Witam. Poszukuję monitora do gierek w cenie 500-600 zł. Wymagania 75 hz, 24 cale i kompatybilność z g sync (karta gtx 1660). W sieci natrafiłem na takie modele G2530HSU-B1 i LG 24MP59G-P. Z tym lg jest pewien kłopot, niby u wielu osób występują jakieś paski na pomarańczowym i niebieskim tle, a inni zachwalają i mówią żeby brać w ciemno. Czy w sieci znajdę jakiś monitor bez problemów tego typu który spełnia moje wymagania?
  24. Podzielam opinię @recedent - kręcenie 3600 na B450 to lewizna i sztuka dla sztuki bez realnego profitu, to tak samo jak banda śmieszków, którzy ustawiają na sztywno CPU bo im w oczy kłuje sekundowe 1.4-1.5V, kiedy jest to normalne i naturalne dla tych procesorów i ostatecznie ich CPU dostaje bardziej po łbie stałym napięciem niż u osób na auto, AMD to oficjalnie potwierdziło ale u niektórych nie wyplenisz z rozumu mentalności Intelowskiej, gdzie z kolei już można było się tak bawić. Korzystam z Gaming Plus Max i jestem z niej bardzo zadowolony, niczego nie kręcę bo jest mi to do niczego nie potrzebne a dodatkowo mija się z celem. Jedyny sens to włączenie profilu XMP dla pamięci RAM - a tak propo to polecam pamięci w pełni kompatybilne z tą płytą moduły Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 RAM 3200MHz CL16 (BLS2K8G4D32AESBK).
  25. Witam wszystkich serdecznie. Planuję po długim czasie przesiąść się z laptopa (który padł) na stacjonarkę. Komp ma służyć głównie do najnowszych gier ( tylko produkcje AAA [nie gram w cs'y fortnajty ani inne lole]) oraz standardowo filmy, internety itp. Budżet jakim dysponuje to maksymalnie 10k (ale wiadomo, że im mniej się wyda tym lepiej) W zasadzie komp zkładany od zera więc potrzebuję wszystkiego poza windowsem (skrzynka, monitor, głośniki, klawiatura, myszka, podkładka). Chciałbym więcej zainwestować w elementy, które zostaną ze mną na dłużej, tj. głównie monitor, głośniki, zasilacz i płyta główna. Nadmienię, że nie chce świecidełek, im mniej tym lepiej. Samemu złożyłem coś takiego: MSI Optix MAG271CQR Curved - podobno działa na nim gsync, nie wiem czy te 144hz mi się przydadzą ale lepiej mieć jak nie mieć. Na początku myślałem nad 4k ale to wiązałoby się z przekroczeniem budżetu więc stanęło na tym monitorze. Czy to w miarę sensowny wybór w kwocie do 1500zł? Ryzen 3600 - Stwierdziłem, żewiększą wydajność da mi inwestycja w gpu aniżeli cpu, stąd ten wybór. Jak będzie już za słaby to wymienię na nowe refreshe, które wyjdą i będą działać na AM4 Gigabyte X570 aorus elite - płyta raczej pod przyszły upgrade procka za te 2-3 lata na np 3700x lub 4700x? Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB) - Podobno ładnie się kręcą więc po co przepłacać :) Jako, że komp do gier to myślę, że 16 gb wystarczy, czy się mylę? Fractal Design Meshify C TG - po prostu mi się podoba i wygląda solidnie. PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 - zZ tego co widziałem to dysk ma całkiem dobre recensje i jest przystępny cenowo. Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - Różni się czymś od zwykłego focusa? Wybór głównie podyktowany dobrymi recenzjami i długą gwarancją. Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock 8GB GDDR6 - Czytałem, że chłodzenia gamerock i jetstream mają dobrą kulturę pracy więc stąd ten wybór. Dodatkowo jak pisałem wcześniej, 2080 super i 3600 da chyba lepszy stosunek wydajności w grach niż 2070 super i 3700x? Dark Rock 4 - Po prostu ma chłodzić i być ciche. Edifier 2.1 C2XD - miałem już głośniki edifiera i byłem z nich zadowolony, chyba żemacie jakieś inne propozycje? Całość wyszłaby ~ 9200, do tego jakaś myszka, klawiatura i podkładka za ~ 500zł
  26. Ryzena 5 3600 chcesz podkręcać ? Serio ? https://pclab.pl/art81467-22.html Nie ma to sensu żadnego.
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.