Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. GPU odpada, na razie wystarczy mi mój 1080, ale dziękuję.
  3. Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 - 3899zł Jest już pierwsza sztuka ale jeszcze w nieco zbyt wysokiej cenie, na początku września trafią dopiero normalnie do sklepów.
  4. Today
  5. Tak, bo nie rzucałem kamieniami w szkołę i wiem, skąd to się bierze. Nawet widziałem to kilka razy na żywo, ale jaszczuroludzie z Syriusza, planujący eksterminację ludzkiej rasy, zakazali mi mówić co tam jest rozpylane. No dobra, nie zakazali. Zapłacili za milczenie i obiecali, że mnie i moją rodzinę zaczipują przeciwko tym opryskom z rtęcią, syfilisem i AIDS. No i mały smaczek na koniec. Znany mason i iluminata Andrzej Sapkowski umieścił w swojej twórczości wskazówkę do zrozumienia, że wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu, poddawanymi powolnemu, ale skutecznemu wyniszczaniu i propagandzie: U nas, w Crinfrid - mruknął Boholt - trzymają takich w obórce, na łańcuchu, i dają kawałek węgla, wtedy oni na ścianach cudności malują.
  6. Yesterday
  7. Ok dzięki za pomoc. Teraz czekam aż ktoś się wypowie w sprawie wodowania :)
  8. Ryzen 3700X Arctic Freezer eSports Duo 34 MSI MPG X570 GAMING PLUS lub MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 16GB 3200-3400 CL15-16 Corsair 480GB MP510 RTX 2070 Super/RTX 2080 Super - zależnie od budżetu be quiet! System Power 9 700W lub Seasonic 750W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  9. Wodowanie to nie moja bajka zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że sporo sprzętu teraz pracuje półpasywnie albo ma rozbudowane chłodzenia tak, że wentylatory kręcą się powoli i nie "męczą" uszu. Ogółem byłoby mi szkoda wydawać kasy na blok do GPU, ale jak mówisz że chcesz kręcić to już twoja sprawa. Myślę, że znajdzie się tutaj ktoś kto ma opanowane zabawy z chłodzeniem wodnym i ci wszystko fajnie wyłoży.
  10. Wpadło mi ostatnio trochę szekla nadliczbowego i zastanawiam się nad modernizacją. Do wymiany praktycznie wszystko prócz GPU. Obudowa już wymyślona Define R6 czarna z oknem, reszta według potrzeb. CPU, MoBo, RAMy, SSD@PCI-E (~500GB), HDD(2-3TB), zasilacz, chłodzenie CPU. Grane pod 1440p/60Hz + niestrasznie mi małe O/C, nie jestem fanbojem.
  11. No to z kartą poczekam przy czym pewnie będę musiał poszukać odpowiedniego bloku i bp, a jak reszta zestawu? Jest ok? Dodatkowo moze znasz się na chłodzeniu cieczą? Jak ze złączkami, adapterami coś wybiorę tak z rurek jestem zielony co jest w miarę giętkie i nadaje się do modelowania.
  12. nie no po co pitolić o samolotach pasażerskich... przeca tam się baryłki z truciznami nie pomieszCZOM. no i mały smaczek na koniec wypowiedzi "Multimiliarder Bill Gates zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by ograniczyć szkodliwą emisję dwutlenku węgla m.in. przez zredukowanie liczby ludności na ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć dzięki realizacji specjalnych programów „zdrowia reprodukcyjnego”, a także przez zastosowanie odpowiednich szczepionek."
  13. Aha, opryski z nieba dzierżawionego przez NATO. A ja naiwnie sądziłem, że chcesz podyskutować o naszej rzeczywistości. Dobra, wysiadam, za wysoki poziom foliarstwa.
  14. Rozumiem , że latasz także wojskowymi samolotami NATO ...których na owej mapie nie ma? a które są wszechobecne nad terenem PL - zapewne to tajne misje kompletnie nie związane z chemtrails? o dziwo właśnie te samoloty pozostawiają najwięcej i największe smugi kondensacyjne - zapewne przypadek i są to najzwyczajniejsze smugi jakich można się domyślać, nic więcej. :maleńka ciekawostka: cyt jeden z artykułów: "Pamiętam, kiedyś dostałem pismo wysłane do Ministerstwa Obrony Narodowej, w sprawie latających samolotów na niebie i wypuszczających biały dym, czyli tzw. chemtrails. Osoba w piśmie pytała, kto jest odpowiedzialny za opryski chemiczne nad Polską? Kto za to płaci? Ministerstwo odpowiedziało krótko: samoloty nie są pod dowództwem Polski. Akcja opryski nad Polską, prowadzona jest pod sztandarami NATO. Polska tylko udostępnia przestrzeń powietrzną. Odpowiedź była oficjalna. Wynika z niej jasno. Nasze niebo wydzierżawione jest przez NATO. Według własnej strategii, opryskuje polskie miasta, wsie niezidentyfikowanymi substancjami." a taki widok to dla Ciebie/Was rzecz normalna?
  15. Ryzen już zamówiony, ale ciągle nie wiem jaką płytę główną wybrać. Część z Was już podpowiadała co wybrać. Ja początkowo chciałem założyć na to inny temat, aby się nad tym osobno zastanowić (po wyborze AMD vs Intel), ale stwierdziłem że lepiej to zrobić w tym samym wątku. Elementem ograniczającym wybór jest obecność modułu WiFi/Bluetooth na płycie głównej. Zastanawiam się nad 3 modelami: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI ~940 zł + tania - posiada najsłabszy moduł WiFi (433 Mbps) - anteny w zestawie będą wisieć za komputerem, co może zmniejszyć zasięg - drugi slot m.2 jest mniejszy (ale standardowe SSD chyba i tak mają 80mm, więc się mieszczą) - drugi slot m.2 z jakiegoś powodu ma tylko PCIe 3.0 ASUS TUF GAMING X570-PLUS (Wi-Fi) ~1040 zł + posiada moduł WiFi o dobrej przepustowości (~1.8 Gbps) + antena posiada długi kabel +/- cena do przełknięcia - wentylatorek jest dosyć wysoko - obawiam się problemów z zasłaniającym je GPU MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI ~1220 zł + najnowszy moduł WiFi (~2.2 Gbps) + antena posiada długi kabel - z jakiegoś powodu PCIe x1 korzystają z wersji 3.0... - najdroższa Niestety nie znalazłem informacji o sekcji zasiania na tych płytach, chociaż przejrzałem Manuale dla każdej z nich. Aby dodać trochę kontekstu, opiszę czym się kieruję przy wyborze. Komputer ma działać sprawnie wiele lat (zakładam 5 letni okres sprawności), w przyszłości może zdecyduję się na upgrade do nowego procesora (o ile taki powstanie i wydajność odpowiednio wzrośnie. Obecnie będzie tam 16GB w 2 kościach, ale nie wykluczam dodania kolejnych 2 do łącznej wielkości 32GB. Jak pisałem wyżej ważna jest dla mnie obecność modułu WiFi oraz żeby działał on sprawnie. Nie zamierzam wykorzystywać konfiguracji multiGPU ani żadnych kart rozszerzeń (na ten moment), a więc pozostałe sloty PCIe będą wolne. Kupuję 1 nośnik m.2, ale może za rok albo dwa dokupię kolejny (np. jeśli powstaną sensowne konstrukcje na PCIe 4) - posiadanie jednego złącza m.2 PCIe 3 nie jest problemem. Wygląd płyty nie ma żadnego znaczenia, jako że będzie zamknięta w obudowie bez okna. Najtańsza płyta główna wydaje się spełniać wszystkie wymagania. Obawiam się jedynie o ten moduł WiFi - przepustowość jest ok na teraz i prawdę powiedziawszy nie wydaje mi się, żeby w ciągu 5 lat stała się niewystarczająca, natomiast anteny z tyłu obudowy mogą ograniczać zasięg. Płyta Asusa wydaje się dobrą propozycją, ma kilka elementów (mało znaczących) lepszych od najtańszej, ale obawiam się o ten nieszczęsny wentylatorek... Najdroższą cały czas poważnie rozważam - wydaje się dobrze wyposażona, no i te wentylatorki w MSI są chyba jednak lepiej położone. Trzeba do niej dołożyć niestety 200-300 zł. Nie jest to może jakaś olbrzymia kwota (porównując z całym zestawem), ale jednak po co niepotrzebnie wyrzucać pieniądze. Jakie są Wasze doświadczenia odnośnie producentów tych płyt głównych. Widzicie coś w konfiguracji tych płyt, co je dyskwalifikuje lub obniża ich jakość w porównaniu do reszty? Może macie jakieś informacje na temat tych konkretnych modeli? Nie znalazłem żadnych sensownych testów tych płyt głównych. Z zakupem mogę się wstrzymać maksymalnie do końcówki lipca / początku sierpnia.
  16. @MiG29 Teraz odkryłem, że na trybie Quiet (2k) odgłosów nie ma w ogóle, na Extreme (3k) prawie niezauważalne, ale jak się wsłucha to czasami coś pstryknie, a na środkowym Balance (2,4k) jest to nie do zniesienia. Nie rozumiem czemu akurat ten zbalansowany tryb tak terkota.
  17. Poczekaj na premierę kart RTX 2080 Super, tutaj się możesz zarejestrować to dostaniesz informację w dniu/tuż przed premierą. Według informacji ta karta ma mieć 100MHz więcej na rdzeniu niż zwykła 2080, zwiększy się taktowanie i przepustowość pamięci, a cena w dniu premiery ma być identyczna jak podczas debiutu RTXa 2080. W takim wypadku inwestycja w RTX 2080 Ti wydaje się być nieopłacalnym zabiegiem. https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2080-super/
  18. Hej, planowałem kupić coś na HEDT ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że to nie ma sensu. Komp głównie będzie mi służyć do giercowania (od gierek typu cs:go poprzez najnowsze tytuły AAA) oraz streamowania. Posiadam Dell Alienware AW3418DW i na nim zostanę. Dodatkowo chciałbym założyc w nowym kompie chłodzenie cieczą. Prócz wydajności chcę by to jakoś wyglądało. Po zapoznaniu się z tabelkami i innymi danymi wykombinowałem takie coś: CPU: Ryzen 3700x - z tego co widziałęm w grach wypada troszkę lepiej od droższego ryzena 3900x, a te 8/16 jeszcze powinno na jakiś czas starczyć. Sądzicie, że to optymalny wybór cena/wydajność? MOBO: MSI MPG X570 GAMING PLUS - Czy płyta będzie ok do OC? Nie chcę zbytnio tu przepłacać RAM: G.Skill TridentZ RGB for AMD DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 - będę chciał je podkręcić i zbić timingi. Myślicie, że są optymalne czy doradzacie jakieś inne? GPU: MSI GeForce RTX 2080 Ti Ventus - tu szukam najtańszej 2080ti, nie patrzę na kulturę pracy bo i tak mam zamiar zwodować i kręcić ile się da. PSU: Seasonic 750W Focus Plus 80 Plus Gold - różnice w cenie między 550, 650 a 750w są na tyle małe, że wolę dopłacić i zostawić spory zapas mocy. Co o tym sądzicie? CASE: Nzxt H500 z oknem w kolorystyce czarno-czerwonej. Jest onan a tyle duża by estetycznie upchać wszystko do środka? SSD: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 Chłodzenie: - EK Water Blocks Blok wodny EK-Supremacy EVO AMD RGB - EK Water Blocks EK-Vector RTX 2080 Ti RGB - EK Water Blocks EK-Vector Strix RTX 2080 Ti Backplate - EK Water Blocks Rezerwuar z pompą EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM - EK Water Blocks EK-CoolStream PE 240 Tu mam pytania odnośnie chłodzenia, czy to co wybrałem będzie ok? Dodatkowo jakie złączki 1/4, adapter kątowy, uchwyt i tuby polecacie?
  19. W swoim H60 też mi tak zaczęła terkotać pompka. Poszedł na reklamację do sklepu. Sklep się pałował z firmą 2 miesiące, bo twierdzili że takie terkotanie to nic złego! Ale sklep naciskał i w końcu uznali awarię, także będę miał zwrot kasy.
  20. Witam, ma podobny problem jak na filmiku poniżej: Jest szansa, że te terkotanie zniknie po 2-3 dniach, bo np. powietrze wyleci z pompki, czy raczej będę musiac oddać do sklepu?
  21. Zrzucanie czegokolwiek z wysokości 10 km, a na takiej zwykle latają samoloty pasażerskie, nie ma najmniejszego sensu. Nic nie doleci na ziemię, bo po drodze zostanie zdmuchnięte, skłębione z analogowymi chmurami i pofrunie w czorty. Opryski na komary prowadzi się samolotami rolniczymi z niskich pułapów, bo komary chociaż zajadłe psiekrwie, to jednak wątłusze i też latają oraz lęgną się blisko gruntu. Do tego masa samolotu, paliwa i pasażerów, dość dokładnie wyliczana, kilkaset nadprogramowych kilogramów więcej już może stanowić poważny problem. Z kolei za duża ilość paliwa też jest niewskazana, po pierwsze ze względu na niepotrzebnie zwiększoną masę startową, po drugie większe ryzyko srogiego w skutkach pożaru przy niepomyślnym lądowaniu. Weź teraz gratis na plecy kilkadziesiąt ton jakiegoś złego mzimu w płynie, szczepionek z autyzmem czy "bakterii grzyba", cokolwiek to jest, kompletnie bez sensu. Loty można sobie za darmo i bez problemu śledzić tutaj https://www.flightradar24.com/ Uwielbiam latać samolotami, jestem wręcz lotniskowym zwierzęciem. Najbezpiecznejszy sposób przemieszczania się, jaki dotychczas wynalazła ludzkość. A w ogóle żenadometr mi wywala poza skalę, kiedy w XXI wieku muszę tłumaczyć komuś takie oczywistości.
  22. Jaki komputer masz teraz w biurze i co w nim niedomaga?
  23. Witam Mam problem z laptopem Samsung NP350E7C. Chciałem oczyścić radiator i wymienić pastę na cpu oraz gpu, ale potrzeba było rozebrać większość komponentów. Niestety teraz przy próbie włączenia (próba bez baterii) zapala się niebieska dioda na 5s po czym gaśnie, a komputer nie włącza się. Zielona dioda od podłączonej ładowarki pali się cały czas (więc tak akurat dobrze). Na dole dodałem zdjęcie z diodami. Sprawdzałem po kilka razy każdy z kabelków i tasiemek jednak nic się nie zmieniło. Czy komuś przychodzi do głowy w czym może być problem? Zastanawiam się czy może nie uszkodziłem jakiegoś przewodu zaznaczonego strzałką na zdjęciu w załączniku, czy może być to czujnik zamknięcia obudowy? Może gdy przedmuchiwałem kompresorem wentylator za szybko go rozkręciłem? (był odłączony od płyty). Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
  24. Ja myślę, że jak taki sprzęt ma służyć do uploadu filmów, obróbki zdjęć to zawsze jest szansa, że z czasem to zapotrzebowanie na moc urośnie dlatego ładowanie się w Athlona to taka średniawka. Zawsze można zejść do 2200G, który jest 180zł tańszy od 2400G. https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-3-2200g-3-5ghz-4mb-box-yd2200c5fbbox-979761/
  25. Porozmawiajmy lepiej o złotych żelkach Haribo. Te nie są przynajmniej teorią spiskową dla abnegatów naukowych.
  26. Jak operacje w MS Office nie będą ciężkie to nie pakował bym się w R3/R5 tylko kupił bym Athlona 200GE albo jakiegoś Pentiuma 2C/4W z nowych . SSD dał bym lepszy niż ten Silicon Power np. Crucial BX/MX 500 . Ew. jakiś polesingowiec z Pentium , ostatecznie I3 . Jak dla mnie to nie ma sensu pakować czegoś mocniejszego do takich zastosowań .
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.