Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Wszystko się zgadza co napisałeś ale nadal nie rozwiązało się pytanie jakie zadałem. Może inaczej je zadam. Wszyscy piszą czy to po forach czy na youtubie że procki bez K można tylko i jedynie podkręcić przez BCLK, przy czym trzeba uważać bo zwiększenie BCLK wpływa nie tylko na cpu ale i na inne podzespoły jak ram. I zrobiłem w pierwszej wersji tak jak Michikun zalecił. Co na końcu dało mi 3900Mhz cpu i lekko ram podskoczył. Ale potem zauważyłem że mogę zmienić samo RATIO cpu nie ruszając BCLK. Co ostatecznie też mi dało 3900Mhz a ram został nie tknięty. Więc czegoś tu nie kumam - skoro nie muszę dotykać BCLK aby podkręcić cpu - to czemu wszyscy piszą aby robić to przez BCLK (które jest bardziej ryzykowne) Ale nigdzie nie podałem taktowania w spoczynku - na wszystkich obrazkach jest po OC w stres teście. Po OC pierwszą metodą czy drugą procek zachowuje się tak samo. W spoczynku ma 1600MHz jak odpale stres test zegarek podskakuje to 3900MHz.
  3. Witam, ma ktoś może wentylatory RGB od Corsair i jest w stanie podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie ich podłączenia, ewentualnie AiO z takimi wentylatorami? Zamówiłem AiO Corsair H100i RGB Platinum SE, głównie z powodu białego koloru, ale skoro wentylatory są podświetlane, to szkoda by było tego nie wykorzystać. Z tego co wyczytałem, to podłączenie tego do płyty nie jest prostą sprawą i potrzebne są jakieś specjalne kontrolery od Corsair, a nie mogę nawet wyczytać jakie kabelki mają te wentylatory. https://www.morele.net/corsair-hub-do-wentylatorow-corsair-rgb-co-8950020-1507435/?gclid=Cj0KCQjwyLDpBRCxARIsAEENsrKx2NHWMI_2WPo0Kaphiz6a-Zti5E2PnbmLHdG_Oy12xowRj5FW2BgaAle-EALw_wcB&gclsrc=aw.ds Czy coś takiego wystarczy do podłączenia tych wentylatorów? Na razie i tak niczego nie zamawiam, bo dzisiaj albo jutro przyjdzie chłodzenie i wtedy zobaczę jak to wygląda, może jakimś cudem dołączają jakiś mini kontroler do zestawu i wszystko będzie grało, choć z tego co wyczytałem w opisie na ich stronie, to nie ma czegoś takiego w zestawie.
  4. Yesterday
  5. BCLK da ci zawsze dodatkowe mhz, a jak jest stabilnie to nie widze powodu dlaczego by tego nie używać. Zakres jaki będzie stabilny musisz znaleźć sam, zazwyczaj mieści się w zakresie 102-107. Po prostu zrób tak jak jest w filmiku, tylko najpierw ustaw cpu ratio a później baw się w BCLK. Taktowanie jakie nas interesuje to all core turbo, więc nie podawaj jakie jest w spoczynku. W cpu-z kliknij tools ---> clocks i je obserwuj pod obciążeniem. Odpal cinebench r15 i porównuj czy naprawdę OC działa i daję lepsze wyniki.
  6. No ja niestety nie mam obecnie żadnego sprzętu do grania (obecnie używam laptopa, który pozwala mi co najwyżej na grę w cs: go), więc zależy mi na jakichś sensownych ramach czasowych ;) BTW spróbowałem dzisiaj obciążyć komputer (chodziło mi głównie o RAM) i ponownie nie udało mi się przebić 14GB z kawałkiem, więc myślę że 16 będzie ok. W domu raczej nie będę aż tak katował, a zawsze będę mógł kupić dodatkowe moduły i najwyżej zejść z taktowaniami. Dzięki wszystkim za pomoc! Wydaje mi się, że wszystko już mam ogarnięte.
  7. Akurat mam aide pod ręka więc. Co dziwne podczas stres testu menadżer zadań pokazywał że procek jest na swoim bazowym turbo 3600 - tak jakby nie bylo OC. Aida pokazywała w tym samym czasie 3700. A przecie teraz przy BCLK 103 powinno być 3900. WTF ? po 10 minutach testu statystyki wyglądają tak I wracając do filmu pokazanego przez topdog Skoro mogę zmienić ratio to mogę BCLK zostawić w spokoju na 100% zwiększyć ratio do 40 i mam 4000MHz zamiast BCLK 103 x 38 = 3900 Czy coś źle rozumuje ? Ustawiłem na sztywno ratio 39 BCLK na 100 i efekt jest taki Ktoś mądry mnie oświeci ? Zwiększając tylko BCLK doszedłem do 3900 - no i ram oczywiście się też podniósł. A sam zegar nie był stabilnie cały czas na 3900 tylko się bujał od 3700 do 3900 Ustawiając ratio na 39 a BCLK zostawiając w spokoju 100 też wyszło 3900 - ale mniejsze ryzyko że ram nie wydoli i sam zegar stabilniejszy To która metoda jest lepsza i o co tu chodzi ?
  8. Chciałbym, żeby była cicha, podświetlana, z numpadem, anti-ghosting (albo 6 nkro) i najlepiej z morele(mam blisko) :)
  9. Prime95 OCCT 5.3 Może być nawet zwykły stress test w AIDA64 albo kilka benchmarków typu 3dMark czy Superposition
  10. Witam serdecznie, Poniżej specyfikacja nowego zestawu po zamianie z b85 i i5 4570: Gigabyte gaming X rev. 1.0 Kingston HyperX Predator 3333Mhz CL16 Gigabyte RTX2070 Windforce 8G Intel I5 9600K SilentiumPC 550W Deus M1 Kingston SSD SV300 128GB System został ten sam po zmianie komponentów, wszystko bezproblemowo działało wczoraj. Po BSOD z „kernel exeption not handled” boot-loop. Pierwsze 2 krótkie, potem siedzi na VGA Led widniejącym na płycie głównej i się wyłącza. W programie XTU był na sztywno ustawiony na 4.6 oraz pamięci na XMP 3333 CL16. Grafika bez OC. Sprawdzone opcje: Różne konfiguracje pamieci PSU sprawdzone na starej platformie - OK CPU i socket sprawdzony Próby zrestartowania bez peryferiów Na tą chwilę nie mam zapasowych kości ram oraz mobo na 1151 by sprawdzić inne warianty. Zamówiłem bo i tak się przyda na przyszłość zasilacz Seasonic 650W gold plus. Z góry dzięki za pomoc.
  11. BCLK na 103 wygląda to tak Czym najlepiej zrobić stres testy - ten stres z cpu-z to raczej jakaś lipa. topdog - dzięki za film. Nie kumam czemu ustawił cpu ratio na stałe 40 - czemu ma ten zabieg służyć ? Zwiększyłem BCLK na 103% max taktowania doszedł do 3900MHz - pewnie jak zwiększę do 105 też może pójdzie i będzie taki sam wynik ja na filmie 4200MHz. Ale Ratio ja mam w biosie na auto - czyli płyta sama pewnie podniesie do tego 40. To czemu na filmie on na sztywno ustał - co coś daję ?
  12. Jakie masz chłodzenie bo tego nie napisałeś? Jak boxowe to trzymałbym się tego, żeby napięcie nie wchodziło wyżej niż 1,2. Jak jakiś solidny cooler to maksymalnie 1,25-1,3. Nie ma co szaleć to stary sprzęt szkoda by było go sfajczyć. Zrób jakieś testy stabilności teraz. Zobaczysz czy się "wykrzaczy" czy będzie ok. Jak będzie okej to wracasz do biosu i ustawiasz BCLK na 103.
  13. ok BCLK na 102%. Ale w biosie pokazało ze turbo podskoczy z 3400 na 3446MHz a jak patrze na cpu-z to skacze nawet do 3800MHz Cpu-z się myli czy to normalne ? Napięcie na Core wacha się ale max jak widać 1.024v Ram jak widać z 800 podskoczył do 815. Nie wiem jak te wyniki interpretować. Czy napięcia są bezpieczne ? Do jakiej granicy nie przekraczać ? Temperatury Cpu nawet nie drgnęły.
  14. Taktowanie RAM powinno samo pójść w górę przy zmianie BCLK o ile dobrze pamiętam, stare czasy, ale możesz to łatwo zweryfikować pewnie gdzieś to wygooglujesz
  15. Ustaw BCLK na 102 i ewentualnie przyjrzyj się jak wyglądają napięcia po uruchomieniu systemu.
  16. Cześć Trafił w moje ręce stary komputer - zastanawiam się czy da się z niego coś wycisnąć dodatkowego. Chce zrobić OC cpu i ram w celu zabawy i nauki bardziej niż wyciskania 200% mocy - bo przy tym procku to raczej sztuka dla sztuki - ale nauczyć się czegoś nowego zawsze warto. Potrzebuje porady kogoś kto się zna - jakie opcje w biosie zmienić i na jakie wartości aby podkręci nieco CPU i RAM jeśli się da. Tak wiem że procek jest bez K i nie wiele jest na tym polu do zrobienia ale BLCK pozwala na zmianę od 95% do 150% więc mikro OC na tym CPU zrobić można. Z ramem nie mam pojęcia co można zrobić. Niby w biosie coś tam zmienić w kwestii ramu mogę - będzie widać na zdjęciach niżej. Płyta główna Procesor Ram Obrazki z biosu
  17. Dziękuje bardzo za pomoc :) Już odpisuje: 1) Na razie w środku jest: Płyta: Asus Maximus XI Hero Wi-Fi Procesor: i9 9900k Ram: HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 4000MHz Grafika: SAPPHIRE PULSE Radeon RX VEGA56 8GB HBM2 Dysk: 1xNVMe Samsung 970 Evo 500gb, 1xSSD Samsung 500Gb 950 Pro ze starego kompa i 3x2Tb HDD (jakieś) 1 Wentylator z przodu, nad płytą (świeci na niebiesko) 1 z tyłu też niebieski 2 listwy 30cm RGB LED podłączone pod płytę, z softu Asusa można nimi sterować Chłodzenie procka: AIO Corsair H115i Platinum 2) Czy zamierzasz wsadzać tam dwie lub więcej kart grafiki ? Pytam bo chciałeś aby CL wyglądało tak jak na zdjęciach. A tam jest podwójny CL. Jeden na CPU a drugi na GPU. Czyli dwie pompki, dwa rezerwuary itd. Dla jednego GPU nie opłaca się robić podwójnego CL. Więc już wygląd nie będzie taki sam. To jest dobre pytanie, chciałbym żeby przede wszystkim to wyglądało fajnie, cokolwiek bym tam nie włożył to i tak grać się będzie przyjemnie. Aczkolwiek zakup np. 2x2070 to już duży koszt samych kart. Dlatego bym chyba poszedł w coś cena przez jakość w tym aspekcie. 3) Z tego co widzę obudowa jest mocno dedykowana pod CL. Tylko jak zrobisz pojedynczy obieg (zrezygnujesz ze powiedzmy lewego reza). To wygląd na którym CI zależy już będzie taki sobie. Można by pozostawić dwa rezy - po prostu z jednego przelewało by się do drugiego - ale to by była sztuka dla sztuki. Więc pytanie co Ty chcesz ?? Każda z tych opcji jest akceptowalna moim zdaniem. Tak się teraz zastanawiam czy nie zostawić chłodzenia na procesorze jak jest a taki obieg tylko dla 2 kart fajnie zaprojektować z dwoma rezerwuarami. 4) Czy w zestawie jest ten kontroler wentylatorów co go widać na powyższym zdjęciu (na dole budy) ? Nie ma. Aczkolwiek również podobny nabyłem. Niestety 2 tygodnie już czekam na zamówienie, bo nie mieli go w Komputroniku na półce, i w czwartek dopiero odbieram. Tak, że dół obudowy zakładam, że jeszcze trochę podświetlę dzięki temu. https://www.komputronik.pl/product/306132/thermaltake-commander-ft-touchscreen-fan-controller.html 5) Chcesz to zrobić na sztywnych rurkach (tak jak na zdjęciach ) czy Ci nie zależy - pytam bo jeśli na sztywnych to pytanie czy masz takie zdolności manualne i jakąś nagrzewnice ? Chyba wolę na sztywnych, z jakimiś fajnymi łączeniami. Nagrzewnicy nie mam, ale wiem, że znajomy ma więc to nie problem. Kupię parę rurek więcej to się nauczę. To już widziałem na YT jak się robi – wielkiej filozofii w tym nie ma. Wydaje mi się, że najtrudniej to będzie dobrze wymierzyć. 6) kabelki w ładnych oplotach ? Chcesz mieć takie śliczne kabelki w kolorowych oplotach jak na zdjęciu ? Sam chcesz to zrobić ? Czy kupisz na zamówienie ? Tutaj nie mam pojęcia – nie znalazłem jeszcze informacji na ten temat. Na pewno chce mieć ładny oplot :) Zaraz zerknę jak to się robi albo ile kosztuje zamówienie. Jak nie jest to rocket science to sam wolę zrobić. Jeżeli miałbym to robić i 2 tygodnie się uczyć to chyba nie mam aż tyle czasu na to. 7) No i czy się zastanawiałeś czy chcesz wydać na to dużą czy mała górę kasy (minimalnie tak z 3k do 7k na to pójdzie)? Licząc tak wstępnie to max 7tyś chciałbym wydać. Zakładając, że karty będą mnie kosztowały 3500 +/- Starą Vege planuje oddać synowi a jego obecną opchnąć, ale to zysk na poziomie 500zł. Aczkolwiek żonie nie planuje powiedzieć ile to kosztowało, więc lekka rezerwa będzie :D Z tego co widzę to ta buda ma potencjał na chłodzenie mega bydlaka - szkoda trochę potencjału na to by tam wsadzać jakiś średni sprzęt. i9 9900k - jakie masz teraz temperatury na tym AIO w stresie ? Buda jest na prawdę duża, ładnie wykończona i dobrze rozplanowana. Ma mnóstwo miejsc na przykręcenie np. jakiś ozdobnej tabliczki co docelowo będę planował gdzieś wcisnąć. Pierwsze co mogę o niej powiedzieć to, że po 6 godzinach walki z instalacją sprzętu w środku - nie skaleczyłem się ani razu. Tutaj szacunek, zero niedociętej blachy i poharatanych rąk jak to zazwyczaj bywa w czymś tanim.W czwartek wracam do domu, odpalę sprzęt i przetestuje jeszcze raz. Musze to zrobić jeszcze raz bo sprawdzałem niby temperaturę po odpaleniu 2 razy 3d Marka i pograniu chwilę w Overwatcha, ale pokazało mi coś koło 40 stopni i nie chce mi się w to wierzyć. Jeszcze raz muszę odpalić bios i sprawdzić czy wszystko jest dobrze ustawione, bo ta płyta ma pierdylion opcji, czasami trzeba odpalić YT żeby się połapać co to robi. Przeszedłem z i7 3 generacji i Asusa Maximus IV – jest sporo zmian ;)
  18. Wiesz co samo to nie może być za bardzo wyznacznikiem. Dam ci przykład. Powiedzmy, że ty masz monitor 27" full hd natomiast twój kolega ma monitor 27" 1440p. No i sobie grasz na ultra, że niby wielkie "wow" i nabijasz się z kolegi, że on musi balansować suwakami i "schodzić" czasem nawet niżej niż te "wysokie". Pytanie któremu z was faktycznie "lepiej" wygląda gra? Na moje oko twojemu koledze, a nie tobie. I tak samo jest z tymi testami :)
  19. Jaka jest różnica jakości grafiki między high/v. high a ultra a jaka jest różnica FPSowa? Testowanie na ultra to jeden z gorszych pomysłów, choć wiem że ktoś będzie bronił tej metody jako ukazującą "rzeczywiste" różnice między kartami, tak samo jak testowanie procków w 720p.
  20. Robię dokładnie tak samo, aczkolwiek ja mam zamiar poczekać nawet do września ... a kto wie, czy nie na Black Friday/Cyber Monday jeśli jesień będą miał intensywną (czyt. mało czasu na używanie kompa domowego).
  21. Warto poczekać na 1660 Ti w dobrej cenie jak mówi @Michikun. Zobaczcie sobie takie porównianie w grach: Ja wiem , że ten gościu ma też inny procesor ale nawet na takim przy ultra przejście pomiędzy GTX 1650 a GTX 1660 Ti jest spore nie powiem. 6GB jeśli nie rozważasz zakupu Vegi 56, czy w/w RX590 to świat i ludzie @damiank94
  22. rafon

Starcraft 2

Są jacyś e-sport bukmacherzy, u których można obstawiać mecze w starcraftcie? Chętnie bym pooglądał jakiś meczyk z dodatkowymi emocjami :D
  23. Wejdź na peppera i tak jest mnóstwo promek na ssd-ki, coś może Ci wpadnie w oko :) Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  24. 2070 Super do zabawy w ML powinna być wystarczająca. Koledzy używali 1070 do swoich magisterek ;)
  25. Mnie naście late w branży nauczyło jednego;-) Nigdy nie mów nigdy;-) Ale z drugiej strony fakt, zawsze można w razie potrzeby gpu wymienić;)
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.