Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. To miałeś pecha, ja nie raz widziałem całkiem młode, fakt że parę dobrych kilometrów od "miasta". Tu gdzie mieszkam jest teraz całkiem sporo siedlisk nad samym morzem, cisza, spokój, pachnący nadmorską sosną las i gołe....:) uwielbiam te rowerowe wycieczki nad samym brzegiem :)
  3. RAM bierz 2x16 im wyżej taktowany tym lepiej, co do płyty to polecam zmienić na jakąś od Gigabyte'a np. Gaming lub Aorus Pro/Elite. Do procka koniecznie dobry cooler minimum Fortis od SilentiumPC, a najlepiej Grandis skoro ma być render i praca na dużych plikach w rozdziałce 4K. Do tego pasta Thermal Grizzly Kryonaut, Noctua NTH-1, Zalman TH-GR ZM-STG1 lub Alpenfohn Glatteis. Zasilacz Seasonic Focus Plus Gold lub SilentiumPC Supremo FM2 Gold. Buda którą wybrałeś niby spoko, tylko droga. Pomyśl nad taką która będzie miała 2-3 wentylatory na froncie, jeden z tyłu i duży wylot powietrza ofiltrowany na górze.
  4. Hej, Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji komputera. Na ten moment komputer ma służyć do montażu filmów 4k. Za 2-3 miesiące zamierzam dokupić dobrą kartę graficzną która ma wspomóc montaż ale być też wykorzystywana do ogrania wymagających tytułów.Celuję w GTX2080. PYTANIE: Czy bez karty grafiki za to z mocnym procesorem i dużą ilością pamięci montaż będzie możliwy? Czy wstawienie starutkiego radeona 6970 2GB coś pomoże w kwestii płynności montażu? Budżet nie jest większym problemem (poza podziałem zakupu komputer teraz, karta później). Montowane będą filmy głównie z drona Mavic 2 i kamerki Osmo pocket (4k, 50/60 fps, 100 Mbit). Program do montażu Davinci Resolve. (lub Hitfilm Express ale na razie przyzwyczaiłem się do Resolv'a). RAM - 32 GB. Jaki brać? 4 x 8 czy 2 x 16? Min. 3200 Mhz? Dużo promocji na ram ostatnio. Procesor: - i7 9700K Płyta: ASRock Z390 Extreme4 Zasilacz jakiś markowy 650 W, idealnie półpasywny, modułowy. Obudowa: miałem Antec P182 i czegoś takiego szukam - Czarna, prosta forma, bez okna. Maksymalnie cicha ale oczywiście nie chcę żeby zagotowała podzespoły. Bardzo podoba mi się be quiet! Silent Base 601 ale wg testu Purepc utrzymują się w niej bardzo wysokie temperatury. Może Fractal Design Define R6 Black? Ewentulanie czy mogę zamontować te wszystkie nowe podzespoły w tej budzie? Ze starego komputera mam chłodzenie Thermalight Macho B i dysk SSD Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  5. Today
  6. Dzięki Reyden, jest tak jak piszesz. Pozdrawiam
  7. U nas topless są tylko Niemki 60+ :D
  8. Co to za plaża skoro nawet psy tam nie chcą przebywać? Kilka ładnych kobiet.....u nas tysiące :). Nie dziwie się, że to wszystko pisło i zbankrutowało..:)
  9. Mieszkać w Stettin i nie lubić Ostsee, a kysz ci.
  10. O to to. Jeden z powodów dlaczego za granicą odpoczywa się znacznie lepiej. Plaża w Hiszpanii. Ani jednego psa. Zawsze parę ładnych kobiet topless. Brak pato młodzieży słuchającej popka. Brak parawanów.
  11. Ustawiłeś stałe napięcie, czy jakie?
  12. Witam. Z racji, że w naszym kraju dostęp do światłowódu jest nadal ograniczony zastanawiam się nad połączeniem dwóch sieci od różnych dostawców. Aktualnie posiadam połączenie od sławnego Orange czyli Neostrade do 100Mbps 100/8 gdzie realnie wyciąga 27/7 Linus prezentował takie urządzenie: Słyszałem, że można to załatwić bez tego w samym routerze. Pytanie brzmi jak to zrobić, czy jest to opłacalne i czy w ogóle to działa?
  13. Masz możliwość sprawdzić te kości ram na innym pc?
  14. Jeszcze tańsza alternatywa, (fotel z kółkami) https://www.mebel-partner.pl/wielofunkcyjny-fotel-gamingowy-army-szary-moro-z-poduszkami-i-funkcjami-dla-gracza-detail?gclid=Cj0KCQjw9JzoBRDjARIsAGcdIDUw0toT9DEMUlboV-KvupX8OpPARRZJUvBw6bG168FuOy8YZnwOcAwaAgnuEALw_wcB
  15. Yesterday
  16. Każdego kto nie rusza natychmiastowo spod świateł bym rozstrzelał.
  17. Każdy z Warszawy jest na głowie swej kulawy! https://www.youtube.com/watch?v=7k859h_ZO4s
  18. Lenovo unikam jak ognia :). Zastanawia mnie ten Ryzen 7 3750H jak wypadnie w typowo biurowych sprawach Office i programy do crawlowania po stronach, czyli procek będzie zjadany szybko. Planuje kupić sprzęt tak jak obecny ASUS NF55SF na parę ładnych lat, więc chce coś solidnego
  19. Tyle że do routera logujesz się wpisując w pasku adresu przeglądarki http://tplinkwifi.net lub wpisując standardowe IP lokalne dla routera - 192.168.0.1 ( nie jestem pewien dokładnie czy końcówka to 0.1 czy 1.1 ) . Potem jak się pojawi monit to wpisujesz login i hasło dostępowe do routera ( inne niż login/hasło do sieci Wifi ) , jak ich nie zmieniałeś to będzie to admin jako login i hasło do routera . Potem ustawiasz blokadę MAC .
  20. Tylko jak dałem rozszerz sieć to zniknął dostęp do mojego routera, który przejął nazwę SSID i hasło sieci macierzystej. Jak skonfigurować router ?
  21. -> Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi Jest. -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows. Jest. Z reszta pisalem juz ze IE jest i dziala tylko ze w menu start jest w katalogu "akcesoria systemu" i nie znajduje jej szukajka.
  22. Chuj z jazdą nad morze. Najgorzej to przyjechać do Warszarfki w 32*C upale :D To był oficjalnie najgłupszy pomysł ;) W ogóle ludzie w W-wie są generalnie pojebani. Miałem okazję poznać kuzynków dziewczyny z W-wy i zaczęli się licytować czyje mieszkanie jest lepsze :D Przy cenie 14-15k/m2 to jest debilizm. Za głupią kawalerkę można postawić dom.
  23. Tu masz test dokładnie tego laptopa :) a tu masz jeszcze taki model z GTXem 1060 https://www.komputronik.pl/product/497933/lenovo-legion-y720-15ikb-80vr00j7pb-480gb-m-2-pcie-1tb-hdd-16gb.html
  24. Dzięki za kilka cennych uwag, ale lapka w tej cenie bez dysku SSD ciężko znaleźć... ciekawie wygląda https://www.x-kom.pl/p/492384-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505du-r7-3750h-8gb-512.html połączenie R7-3750H z 1660 ti ale cholerka, AMD + Nvidia to kiedyś słabo ze sobą szło w parze a tu jeszcze w laptopie ?
  25. Lapka szukaj z HDD + miejscem na SSD ( drugi slot SATA lub port M.2 - ten ostatni z reguły występuje najczęściej w nowych lapkach ) . Potem samemu wstawiasz SSD taki jaki chcesz a nie taki jaki daje producent / sklep , gdzie różne modele / marką mogą się trafić - od padak na kościach 2D TLC i bez cache po wydajne dyski NVME 3D TLC / MLC na dobrych kościach i kontrolerach . Asus Vivobook Pro 15 ma GTX1050 na pokładzie , wersje z I7 mają dodatkowo kiepską matrycę TN - co prawda podrasowana ale nadal jej trochę brakuje do VA / IPS . Wersja na I5 ma matrycę AHVA choć trafia się i EWV ( podrasowane TN ) MSI ma matrycę IPS oraz mocniejszą kartę ( w teorii - bo to wersja MAX-Q o obniżonych zegarach ) Asus TUF FX505GE ma normalną GTX1050Ti ale gorszą matrycę - tak jak Vivobook w wersji z I7 . Ma też SSD NVMe / PCI-E, ale nie wiadomo jaki to model dokładnie - może to być PCI-E 2x a może to być 4x . Jest też gorzej wykonany - nie ma aluminiowej budy i wnętrza . Co do SSD . SSD SATA / AHCI ( bo te występują zarówno w wersji SATA 2,5" jak i M.2 ) - Crucial MX500 albo droższy Samsung 860 EVO . Ew. jak chcesz wytrzymały i szybki dysk non NVMe to Samsung 860 Pro . SSD NVMe ( tylko wersja M.2 ) - z tańszych to A-Data SX8200 Pro , w sumie patrząc po cenach to lepsze wyjście niż kupowanie Samsunga 860 Evo . Z droższych - Samsung 970 EVO ew. model Pro . Mała uwaga co do dysków NVMe i ich osiągów ( dysków SATA to też się tyczy ) - podane w danych technicznych osiągi ( transfer / iops ) dotyczą sytuacji kiedy działa bufor , w przypadku kiedy zostanie on przekroczony to prędkość drastycznie spada , wtedy konsumenckie dyski NVMe zwalniają nawet poniżej prędkści SATA III . Tylko Samsung 970 Pro działa z pełną prędkością , nie wiem jak 860 Pro - w teorii powinien zachować się tak samo bo oba są na wydajniejszych i wytrzymalszych kościach MLC .
  26. Może ten? https://www.x-kom.pl/p/492741-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-16gb-5121tb-win10.html
  27. Cześć Wam! Przyszła ta pora, że czas wymienić sprzęt, obecnie korzystam z Asus N55SF który kupiłem tutaj jakoś w 2013 roku. Do przeglądania internetu jeszcze się nada i będzie nadał przez następne 3 - 4 lata. Ale cokolwiek więcej na nim zrobić to już gorzej. Sporo pracuję przy laptopie, grafika, różne programy i mnóstwo zakładek chrome na raz. Czasem też lubię odpalić jakiś zabijacz czasu Pillars of Eternity 2 np. itp. (do gier mam PS4 Pro). Może być z systemem Windows 10. Zależy mi na: Ekran: 15'6 cala Karta graficzna: Gtx1050ti lub więcej (a jak budżet nie pozwoli to może jej w ogóle nie być) Procesor: - tu się zdaję na Was wydajna i5 z 8 generacji lub podobne i7 (bo 9 generacja cenowo chyba nie jest osiągalna?) Pamięć: min. 16GB Dysk: - SDD na system + HDD na dane (SSD możliwe najwydajniejszy) Budżet: ~ 4200 zł Przejrzałem forum oraz czytam co jakiś testy laptopów w oko wpadły mi: ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256+1TB MSI GF63 i7-8750H/16GB/480+1TB GTX1050Ti ASUS TUF Gaming FX505GE i7-8750H/16GB/256/Win10X Najbardziej moją uwagę przykuwają Asusy może też dlatego że mam już drugi laptop od tej firmy i jestem zadowolony (szczególnie prostota budowy mi się podoba, dostęp do dysków,układu chłodzenia, pamięci ram, czy nawet zawiasów - gdy pękł mi jeden w N55SF to na wzór drugiego zaprojektowałem w CADzie i na CNC dorobiono mi identyczny, wkliłem go na klej do komór silnikowych, zeszlifowałem i przykręciłem, nie ma śladu po ingerencji a działa jak kiedyś, teraz procek będzie zapewne wlutowany, ale cóż ...) Po części zależy mi też na wyglądzie, im smuklejszy tym lepiej, im mniejsze ramki w okół ekranu tym lepiej. Mam nadzieję że pomożecie mi jak w poprzednich latach
  28. A tak poza tym Jak masz dodaj lub usuń programy: -> Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi Albo w panelu sterowania: programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows. Masz tam IE zainstalowane?
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.