Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Po tym co miałem okazję pobawić się na IEMie i zapoznać się bardziej z tym sprzętem mocno bym rozważył HIRO 770: https://hiro.com.pl/produkty/notebook-hiro-770
  3. Bardzo fajne lapki w tej ceni 15.6" ma HIRO. Tutaj bym się zastanawiał nad seriami HIRO 700/760/770.
  4. Co prawda nie 17.3" ale bardzo fajne sprzęty w granicach 5k ma do zaoferowania HIRO a konkretnie seria 7166. https://hiro.com.pl/produkty/notebook-hiro-7166
  5. Zastanowiłbym się też nad Ausem albo Dellem. Na xkomie sporo konfiguracji serii Vivobook można znaleźć. Dla przykładu: https://www.x-kom.pl/p/575017-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-m533ia-r7-4700u-16gb-512-w10.html
  6. Do takich podstawowych czynności to aby był dysk SSD i i3 przynajmniej. Ze względu na czas pracy chyba najlepszą seria w granicach 2k wydaje się Asus Vivobook.
  7. Today
  8. Jeszcze mam takie pytanie czy ogarnie do 1000zł monitor do gier i obróbki video??
  9. Odpowiedź wysłaliśmy w wiadomości prywatnej
  10. Ale świetna rzecz! Dzięki za odpowiedź, chyba zdecyduje się na zakup. Wreszcie przestaną mnie drażnić te drobinki kurzu zbierające się na GPU czy wentylatorach, mimo wycierania przed kilkoma dniami. :)
  11. Witam kolejny raz , moze kilka szczegółów o tym lapku test na diablo 3 wypadł rewelacyjnie.szum wentylatorów na max ogolnie do przyjecia nawet tak nie przeszkadza temp procesora max74 średnio 55 karta 50 stopni ogolnie wszystko ok tylko brac:)Ogolnie jestem bardzo zadowolony pozniej test w wiedzminie dam znac
  12. Widzę, że nie polecasz Asusa w swoim rankingu 😉 AX20 trzeba poczekać na napływ do Polski, bez sensu dali USB 2.0 😕 RT-AC66U B1 <--- chyba ten wezmę jednak. Czy to zły wybór?
  13. Odkurzaczem do PC lepiej nie zaglądać bo generuje sporo ładunków elektrostatycznych i można sobie coś uszkodzić. Co do zamiennika to odpuść małe kompresory bo mają za małe ciśnienie, pojemność i są drogie. Tutaj masz fajnie opisany i przetestowany właśnie taki mały kompresor i ta elektryczna dmuchawa nie dość że jest tańsza to lepiej dmucha, w opisie filmu masz linki
  14. Jeśli masz mieszkanie teraz 49 m2 to weź AX20 albo MT HAP ac2. Do zabawy polecam kupic sobie niedrogiego hap lite używkę na aledrogo / olx
  15. Chcę, żeby pokrycie sieci było wystarczające na całą powierzchnię, a połączenie stabilne. Myślę jednak, że wpierw zacznę od Asus / TP-Link, a do temat MT czy Ubi na pewno wrócę bo bardzo dużo opcji tam jest, ale wpierw muszę się z tym oswoić, a na chwilę obecną nie mam na to czasu, więc prostsze rozwiązanie będzie na te 2-3 lata lepsze. Linux'a się nie boje, mam jako desktop openSUSE na zmianę z Win10. Przy MT czy Ubi musiałbym mieć NAS, ale to w dalszej perspektywie, chyba że na Raspberry Pi bym postawił. Dzięki, toi dobra informacja. Asusa nigdy nie miałem 🙂 Oczywiście chcę mieć dobrą sieć 😄 Ubi ma bardziej przyjazny system i podoba mi się ten ekosystem. UniFi® Security Gateway + USW Flex Mini + UAP‑AC‑LITE to robi się 1k pln, a teraz tyle nie mam, ale to rozwiązanie jest świetne. Przez rok będę pewnie jeszcze w starej lokalizacji 49m2 ale już patrze co zrobić tam... Dlatego czy dobrym rozwiązaniem będzie postawić na razie na Asus / TP-Link lub inny all-in-one nawet z tych tańszych opcji, a potem docelowo zrobić już ekosystem? (Z drugiej strony mógłbym pomału poznawać nowy system...) Jeżeli chodzi o Asus i na taką powierzchnię (115m2 na początek lepiej mieć router z MU-MIMO czy AiMesh?
  16. Czy mógłbyś polecić jakiś prosty, nie drogi i co najważniejsze mały kompresor? Urządzenie ma służyć tylko i wyłącznie do zachowania komputera w czystości.
  17. Tak jak @orlontko powiedział zależy jak dobrą chcesz mieć sieć. Możesz iść w cały ekosystem UNIFI, który jest łatwiejszy niż MT ale znacznie droższy, za to prędkości jak i pokrycie sygnału są wspaniałe. Jednak za kwotę 500 zł niestety nie da rady wtedy. Idealna siec Unifi to bramka Security Gateway + switch + ac lite (idealnie to w Twoim wypadku 2 ale sprawdziłbym na początku 1). I to jest opcja Unifi low cost :D. Wypasione Unifi to UDM najlepiej w wersji Pro + ac lite. I wtedy masz wszystko w jednym miejscu. Edgerouter jest ok ale nie jest w ekosystemie UNIFI. Sam mam wersje tą i jest ok do prędkości 300 Mbita a później niestety trzeba wyłączyć DPI i włączyć poprzez komendę w CLI Hardware Offload i traci się własnie cześć funkcjonalności... Co do prędkości, 800 Mbita najprawdopodobniej nie wystarczy Ci a2300 ani Asus i tu moim zdaniem kupiłbym ax20 - 4 rdzenie Broadcoma 1,5 Ghz. Jeśli będziesz miał te 800 Mbita to ja na Twoim miejscu szedłbym w system UNIFI czyli w wersji wypasionej UDM PRO - ok 1800 zł i to kupił :D a później dołożyłbym 400 zł do AC lite + małą szafkę rackową :D Ewentualnie w MT RB4011 z antenami 1000 zł (RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN) + ac lite - takie zestawy zostaną na lata z full przepustowością i ewentualnie pozwolą Ci przejść na neta 1 Gb +
  18. Nie ma nic lepszego niż czyszczenie kompresorem. Powietrze w puszce nie ma odpowiedniego kopa. Taki mini odkurzacz to zabawka.
  19. Cześć Nie wiem czy jest to odpowiedni dział, jeśli się pomyliłem to przepraszam. Zastanawiam się nad zakupem "mini odkurzacza" do czyszczenia komputera. Wcześniej nie słyszałem w ogóle o takich urządzeniach, a uważam, że czyszczenie czymś takim mogłoby by być bardziej skuteczne niż sprężone powietrze. Czy ktoś posiada coś takiego i może powiedzieć jak się to sprawdza? :) https://www.mytrendyphone.pl/shop/przenosny-mini-odkurzacz-nadmuchem-proskit-msc001-253911p.html?gclid=CjwKCAjwydP5BRBREiwA-qrCGvj1RgDHXc1ZtF9KgVsBKtblIF1IlXDbQMyuyVaTlcApe7YeX9_KIxoCpRoQAvD_BwE https://www.mytrendyphone.pl/shop/mini-przenosny-odkurzacz-usb-klawiatury-253905p.html
  20. Chyba co do poboru się wyjaśniło ponieważ na OCCT pokazuje w okolicy 90 W a na core temp powyżej 400 W więc chyba coś nie tak z programem?
  21. Witam, wymieniłem kartę graficzna oraz zasilacz. Okazało się że zresetowały mi się ustawienia Bios, bateria była padnięta. 1. W tej chwili w biosie mam Intel Turbo Boost Technology"ciagle jest Enable oraz Long i Short Duration Limit na Auto. Nie wiem czemu nagle tego nie można zmienić. Wgrałem na nowo bios bez zmian. 2. Problem z poborem prądu przez cpu. Na Core temp pokazuje mi pobory w pewnych chwilach po 400-600 W na Stock ustawieniach procka przy obciążeniu przez Intel Burn Test. Wiem że to stary procek ale prosiłbym o pomoc. Podzespoły: Procesor: I7 2700k Chłodzenie: Noctua NH-D14 Płyta : Asrock Z68 Extrem 4 Gen 3 Zasilacz: Seasonic GX 650W Ram: Crucial Balistix 16 GB 1600 Mhz Karta grafiki: RTX 2080 Super Palit Premium
  22. Ja posiadam Router ASUS RT-AC58U - co prawde mieszkanie mniejsze (51 metrów), ALE router mam w jednym rogu mieszkania, a komputer w drugim rogu (dosłownie od jednego końca do drugiego końca mieszkania), przechodzi przez 2-3 ściany (odległość jest na prawdę duża) i daje bardzo fajnie radę - przeważnie mam transfer sieciowy 550-650 Mb przez WiFi - więc jeśli bęziesz miał router na środku swojego mieszkania to będzie ok 😉
  23. Jeśli buda i cooler jest od jednego producenta to napisz do nich, bo z tą wysokością chłodzenia to na prawdę różnie bywa...
  24. Jak na boksie masz 80 stopni to nie jest źle. Miałem przez chwilę 3600 na Ferze 3 i muszę przyznać, że było na prawdę nieźle (OC do 4,3 GHz), po zmianie na Fortisa 3 temperatury spadły w stresie o 2 stopnie (prime95) i 5 stopni (OCCT AVX2). Nie ma potrzeby brania droższych konstrukcji do tego procesora - lepiej dołożyć do lepszego RAM-u :) Pomijajac koszta - Mugen - to na prawdę kozak :)
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.