Skocz do zawartości
Babboon

Konstrukcja Gniazd 20 I 24pin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie, otóż mam zamiar kupić płytę główną zasilaną przez wtyczkę 24pin. Niestety zasilacz, którym dysponuję nie ma wtyczki 24pin, za to ma wtyczke 20pin + kwadratowa 4pinowa wtyczka. Pytanie polega na tym, czy możliwe jest podłączenie nowej płyty do tego zasilacza, na przykład poprzez włożenie do gniazda wtyczki 20pin, a obok 4pin? o tak:

|::::::::::||::|

 

A jeśli nie da się tak, to czy da się jakoś inaczej?

 

Z góry dziekuję za odpowiedź :)

Edytowane przez Babboon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie, otóż mam zamiar kupić płytę główną zasilaną przez wtyczkę 24pin. Niestety zasilacz, którym dysponuję nie ma wtyczki 24pin, za to ma wtyczke 20pin + kwadratowa 4pinowa wtyczka. Pytanie polega na tym, czy możliwe jest podłączenie nowej płyty do tego zasilacza, na przykład poprzez włożenie do gniazda wtyczki 20pin, a obok 4pin? o tak:

|::::::::::||::|

 

A jeśli nie da się tak, to czy da się jakoś inaczej?

 

Z góry dziekuję za odpowiedź :)

1358100[/snapback]

Kupujesz takie coś: http://allegro.pl/show_item.php?item=45982241 i po kłopocie.

 

w angela.pl jest tak przejściówka za 10 zł

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprostu wtykasz wtyczke 20pinową w gniazdko 24 (wchodzi tylko w jednej pozycji i działa) i oszczędzasz 10zł + przesyłka.

 

EDYT:

Cztero pinowej wtyczki nie podłączaj bo brakujące piny to +3V, +5V, +12V i GND a wtyczka 4 pinowa to ATX12V (ma 2x12V i 2xGND).

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDYT:

Cztero pinowej wtyczki nie podłączaj bo brakujące piny to +3V, +5V, +12V i GND a wtyczka 4 pinowa to ATX12V (ma 2x12V i 2xGND).

1358410[/snapback]

Zgoda, ale tą czteropinową wtyczę tzw. kwadraciak musi podłaczyć pod takie samo 4 pinowe gniazdo na mobo ( na pewno jest )- to jest druga ale w istocie rzeczy ta sama lina 12V , inaczej mobo nie ruszy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie ruszy to różnie bywa ale w rzeczy samej prawdę powiadasz :D

1360241[/snapback]

 

W większości przypadków 24 pin działa spokojnie zasilany 20pin ...

Po burzy w szkalance wody na temat DFI NF4 okazuje się że mobo świetnie lata z ATX 20 pinowym (i wcale nie ma to znaczenia przy OC)

Jeszcze raz Intell ustanawia durne nowe standardy które służą jedynie napędzaniu koniunktury ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale tą czteropinową wtyczę tzw. kwadraciak musi podłaczyć pod takie samo 4 pinowe gniazdo na mobo ( na pewno jest )- to jest druga ale w istocie rzeczy ta sama lina 12V , inaczej mobo nie ruszy.

Pozdro.

1359906[/snapback]

Ja raz zapomniałem podłaczyć wtyczkę4-pin do gniazda obok procesora i komp tak chodził cały dzień bez problemu :) Więc mobo ruszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz zapomniałem podłaczyć wtyczkę4-pin do gniazda obok procesora i komp tak chodził cały dzień bez problemu :) Więc mobo ruszy :D

1375107[/snapback]

yotomeczek :arrow: Napisałem o wtyczce ATX12 że niektóre płyty ruszą bez niej i inne nie. Co do 20 VS 24 pin to wiem jak jest bo sam mam podpiętą zasiłke 20pin pod nf4.

1375104[/snapback]

Do Yotomeczek

Zogoda, w większości przypadków 24 pin działa spokojnie zasilany 20pin ... ale wpięty jest także wtyk 4 pin ATX12V.

 

Do luks_pl

Nie każe mobo ruszy, zależy od konnstrukcji; wszak gniazdo ATX12V wraz npięciem 12V podanym przez główna wtyczkę to często ta sam linia połączona w zasilaczu .

Mi w każdym razie Gigabtye przy braku wpiętej ATX12V piszczał...., - widać zależy to od konkertnego modelu.

Pozdro.

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Kupiłem zasilacz z końcówką 24 pin (nie rozłączającą się) wpiełem ją w płytę główną 20 pin i po 1 dniu padła mi płyta (asrock k7vt2). Czy może być to wina zasilacza? Czy to tylko fatalny zbieg okoliczności? Sprawdzałem procka i pamięć na innym kompe i wszystko działa, zasiłka też. A zasilacz to chieftec hpc-360 202df.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Kupiłem zasilacz z końcówką 24 pin (nie rozłączającą się) wpiełem ją w płytę główną 20 pin i po 1 dniu padła mi płyta (asrock k7vt2). Czy może być to wina zasilacza? Czy to tylko fatalny zbieg okoliczności? Sprawdzałem procka i pamięć na innym kompe i wszystko działa, zasiłka też. A zasilacz to chieftec hpc-360 202df.

Ten chieftec nie był produkowany z myślą o S939 ;) Czy to wina zasialcza... możliwe. Bywały takie partie 202, które padały jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Kupiłem zasilacz z końcówką 24 pin (nie rozłączającą się) wpiełem ją w płytę główną 20 pin i po 1 dniu padła mi płyta (asrock k7vt2). Czy może być to wina zasilacza? Czy to tylko fatalny zbieg okoliczności?

Raczej zbieg okoliczności albo źle podłączyłeś. Ja mam wtyczkę 24 w gnieździe 20 i sprzęt działa od ładnych kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten chieftec nie był produkowany z myślą o S939 ;) Czy to wina zasialcza... możliwe. Bywały takie partie 202, które padały jak muchy.

Była to płyta na socket A.

 

@apofiss. Czyli nic się niemoże stać gdy podłączę wtyczkę 24 pin w gniazdo 20 pin (wchodzi w tylko jeden sposóB)? Bo zamówiłem nową płytę też z gniazdem 20 pin tym razem na soc754 i niewiem czy mi też nie padnie. Czy trzeba kupić jakąś przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie dychy na przejściówkę żeby ryzykować spalenie zasilacza i/lub płyty nie wydaje mi się najlepszym pomysłem.

Przejściówka jest potrzebna gdy masz płytę 24pina a zasilacz z wtyczką 20 pin. W odwrotnym przypadku nie jest potrzebna żadna przejściówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka jest potrzebna gdy masz płytę 24pina a zasilacz z wtyczką 20 pin. W odwrotnym przypadku nie jest potrzebna żadna przejściówka.

No dobra, a jeśli już podłączyłem za pomocą tej przejściówki płytkę i zasiłkę to podłączać też używając wejścia ATX_12V prawdopodobnie. On ma 4 piny. Czy tylko w jedno miejsce (24 pin) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze odgrzewam temat, ale nie chce powielac znowu tego samego pytania.

Mam zasilacz 24pinowy. Plyta glowna ma 20pinow. Czy moge spokojnie odciac dodatkowe 4piny, wsadzic w mobo i bedzie wszystko chodzilo :oops: ? Pozbywam sie masy, 5v, 12v i 3.3v (czarny, czerwony, zolty, pomaranczowy). Sprawa wyglada jeszcze tak, ze w wtyczce ze starej zasilki byl kabelek bialy (wedlug tego zrodla jest to -5v). W nowej zasilce tego nie mam. Czy bedzie dzialac :unsure: ?

 

Dzieki za wyrozumialosc wziazku z tak prosta sprawa i z gory dzieki za szybko odpowiedz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, bedzie dzialac. Nawet nie wiem, czy musisz odcinac. Powinna wejsc wtyczka bez tego (szczelina we wtyczce chyba jest)

2. Bez -5V bedzie dzialac. Juz dawno wywalili ta linie.

 

ps. W OCZ DDR Booster nie dzial wyswietlacz bez -5V, takie male OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...