Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionych pamiątek.

Jak narazie mam je od paru godzin i zdazylem zrobic tylko pare testow.

3.2 V 240-2-2-2 stabilnie. W tej chwili jade 255 2-2-2 3.45v ale mysle ze jak troszke podzialaja to beda jeszcze lepiej smigaly.

Najlepsze w tym wszystkim jest cena tych pamiatek. Okolo 460 zl za 1 GB.

Dystrybutorem tych pamieci jest hurtownia Pronox. Dzwonilem do ich 2 z ich magazynow i w obu maja pamiatki

na chipach AA4T czyli Winbond CH5 UTT(UnTesTed).

Dodac musze jeszcze tylko ze wszystkie znane mi sklepy internetowe zaopatruja sie wlasnie w tej hurtowni. Polecam.

Jesli macie ewentualne watpliwosci co do zakupu produktu z tymi wlasnie kostkami, to sluże pomocą :)

 

Jutro wieczorem troche screenshotow i wyniki z większym napięciem.

 

ZDJECIA PAMIATEK

 

FAQ:

P: PAMIĘCI OPARTE NA KOŚCIACH WINBOND , O CO WOGÓLE CHODZI ?

O: WINBOND TO FIRMA KTÓRA KILKA LAT TEMU OPRACOWAŁA ŚWIETNE CHIPY DO PRODUKCJI PAMIĘCI. WYJĄTKOWOŚĆ ICH POLEGAŁA NA ŚWIETNYCH OSIĄGACH OC I DUŻEJ TOLERANCJI NA WYSOKIE NAPIĘCIA.

P: CH-5/CH-6, BH-5/BH-6, CO WŁAŚCIWIE OZNACZAJA TE SYMBOLE ?

O: SĄ TO OZNACZENIA CHIPÓW JAKIE PRODUKUJE WINBOND , KAŻDY Z NICH MA WŁASNĄ CHARAKTERYSTYKE

 

BH-5 - PAMIĘCI WYKONANO W PROCESIE TECHNOLOGICZNYM 0,175 UM",

REWELACYJNE PAMIĘCI DLA PŁYT KTÓRE NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI USTAWIENIA WYSOKICH NAPIĘĆ , ZAZWYCZAJ KOSTKI TE OSIAGAJA 220 MHZ 2-2-2-5 PRZY 2.8V. DOSKONALE SIE SKALUJĄ PRZY PODWYŻSZONYM NAPIĘCIU I ŚREDNIO OSIAGAJA 250 MHZ 2-2-2-5 3.3V.

BH-6 - PAMIĘCI WYKONANO W PROCESIE TECHNOLOGICZNYM 0,175 UM"

JAK WYŻEJ Z TYM ŻE ŚREDNIA OSIĄGÓW JEST NIŻSZA O JAKIEŚ 10 MHZ.

 

CH-5 - PAMIĘCI WYKONANO W PROCESIE TECHNOLOGICZNYM 0,13 UM"

Z ZALOŻENIA KOSTKI TE MIAŁY ZASTĄPIĆ MODUŁY BH-5 , WYGLĄDA NA TO ŻE NIE WSZYSTKO POSZŁO ZGODNIE Z PLANEM. NIEKTORZY TWIERDZA ZE PRZYCZYNĄ TEGO STANU JEST WBUDOWANY REGULATOR NAPIĘCIA, WYLACZA SIE ON DOPIERO PO PRZEKROCZENIU 3.1V. JEDYNA ZALETĄ CH-5 JEST NIZSZA TEMPERATURA PRACY. OSIAGI SA GORSZE W POROWNANIU Z PIERWOZOREM , I TAK KOSTKI SĄ ZDOLNEDO PRACY 200 2-3-2-5 2.8 V NATOMIAST ZWIEKSZAJAC JE DO 3.3V MOZEMY SREDNIO WYCIAGNAĆ 240 MHZ 2-2-2-5.

 

CH-6 - PAMIĘCI WYKONANO W PROCESIE TECHNOLOGICZNYM 0,13 UM"

JAK WYŻEJ Z TYM ŻE ŚREDNIA OSIĄGÓW PRZY 3.2V JEST NIŻSZA O JAKIEŚ 10 MHZ.

 

P: PRZEZ PEWIEN CZAS NIE MOŻNA BYŁO DOSTAĆ PAMIĘCI OPARTYCH O KOŚCI WINBOND-A, CO SIĘ STAŁO ?

O: OFICJALNIE WIADOMO ŻE WINBOND MIAŁ PROBLEMY FINANSOWE.

PRODUKTY FIRM SAMSUNG,HYNIX,INFINEON BYŁY SPORO TAŃSZE I WINBOND NIE MOGŁ KONKUROWAĆ.

 

P: WSZYSCY MÓWIĄ O KOŚCIACH UTT, DLACZEGO ?

O: TAK TAK , BO JEST O CZYM. WINBOND PO ROKU PRZERWY WRÓCIŁ DO GRY.

RYNEK DOMAGAŁ SIĘ WYDAJNYCH MODÓŁÓW OSIĄGAJĄCYCH MAGICZNE TIMINGI 2-2-2. NIESTETY FIRMA UTRACIŁA SWÓJ SPRZĘT, W TEJ CHWILI KOSCI DLA WINBOND-A WYKONUJE SIĘ W FABRYKACH INFINEONA. UTTOZNACZA UNTESTED, CHIPY TE NIE SĄ PODDAWANE KONTROLI, W FABRYCE , NIE WIADOME SĄ ICH OSIĄGI POZA STANDARDOWYMI USTAWIENIAMI, DZIEKI TEMU OBNIZYONO ZNACZNIE KOSZTY PRODUKCJI.

NA RYNKU DOSTĘPNE SĄ MODUŁY CH-5 ORAZ BH-5 UTT.

 

P: UTT CH-5 CZY BH-5 KTÓRE LEPSZE ?

O: NIE MA JEDNOZNACZNEJ ODPOWIEDZI. WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO JAKI SPRZĘT POSIADASZ. JEŚLI NIE MOŻESZ USTAWIĆ NAPIEĆ POWYŻEJ 3.2 V DORADZAM UTT BH-5, POWINNY ONE OSIAGNĄĆ 210 2-2-2 PRZY 2.8V. DYSPONUJĄC NAPIĘCIAMI POWYŻEJ 3.2V MOGE DORADZIĆ TYLKO UTT CH-5 , NOWE WCIELENIE JEST ZNACZNIE LEPSZE OD SWOJEGO ORYGINAŁU ALE TAKŻE LEPSZE OD STARYCH BH-5. MA DOSKONAŁĄ TOLERANCJE NA WYSOKIE NAPIĘCIA ( GRANICZNE 4V ). FIRMA OCZ NA SWOJE MODUŁY DAJE GWARANCJE DO WARTOŚCI 3.5V I JA SAM PRZYCHYLAM SIĘ ŻE JEST TO ROZSĄDNA GRANICZNA BEZPIECZNA WARTOŚĆ.

 

P: SĄ RÓŻNE PAMIĘCI NA RYNKU PC-3200, 3500, 4000.... KTÓRE BRAĆ ?

O: OTÓŻ TAK NAPRAWDĘ PRODUCENCI GOTOWYCH PAMIĘCI NABIJAJĄ TROSZECZKĘ SWOICH KLIENTÓW W BUTELKĘ. CHODZI O TO ŻE PRODUKTY Z RÓŻNYCH LINI PRĘDKOŚCI ZBUDOWANE SĄ NA TYCH SAMYCH CHIPACH.

TYCH LICZĄCYCH JEST NIEWIELE:

WINBOND UTT CH-5 ORAZ BH-5 - KOSTKI OD PC-3200 DO PC-4000

SAMSUNG TCCD - KOSTKI OD PC-3200 DO PC-5000

HYNIX D43 - KOSTKI OD PC-3200 DO PC-4200.

MYK POLEGA NA TYM BY KUPIĆ PAMIĘCI OPARTE NA DANYCH CHIPACH I WYCIĄGNAĆ Z NICH MAX.

JEDYNYM USPRAWIEDLIWIENIEM DLA PRODUCENTÓW JEST TO ŻE GWARANTUJĄ ONI OSIĄGI DLA SWOICH ODOPOWEIDNIO OZNACZONYCH MODUŁÓW.

 

P: JAK POZNAĆ ŻE NP. DANA PAMIĘĆ FIRMY TWINMOS OPARTA JEST O KOSĆI WINBOND CH-5 ?

O: CZASAMI WYSTARCZY PRZECZYTAĆ OZNACZENIA Z CHIPA. CZASAMI KOSTKI SĄ REMARKOWANE, CZYLI ORYGINALNE OZNACZENIĄ SĄ USUWANE A W ICH MIEJSCE PRODUCENT PAMIĘCI WYTŁACZA WŁASNE. WTEDY MUSIMY SZUKAĆ ZNAKÓW SPECJALNYCH.

 

P: TWINMOS SPEEDPREMIUM PC-3200 KTÓRE NA CH-5 LUB BH-5 ?

O: PRODUKTY WINBOND-A MAJĄ CHARAKTERYSTYCZNY WYGLĄD.

- DWA OKRĄGŁE KÓŁKA ( WTŁOCZENIA ) W CHIPIE

- 4 METALOWE NIPLE , PO 2 NA KAŻDYM KOŃCU CHIPA

ZACHĘCAM DO OGLĄDNIĘCIA ZDJĘĆ POWYŻEJ.

DODATKOWO PATRZCIE NA OZNACZENIA NUMERU SERYJNEGO PAMIĘCI SPEEDPREMIUM JEŚLI KOŃCZY SIĘ NA 1A4T TO ZNACZY ZE MAMY DOCZYNIENIA Z UTT BH-5 NATOMIAST AA4T TO UTT CH-5.

JEŚLI NA DODATEK NA CHIPE JEST WYDRUKOWANE 44D LUB 50D TO MOŻECIE BYĆ PEWNI ŻE MAMY DOCZYNIENIA Z WINBONDAMI.

 

P: OKEJ MAM MOJE UPRGANIONE WINBONDY, ALE WYDAJE MI SIĘ ŻE ZA BARDZO SIĘ GRZEJĄ, JAK JE CHŁODZIĆ ?

O: TYLKO CI SIĘ ZDAJE , KOSTKI TE DO 3.3V MOGĄ OPEROWAĆ BEZ DODATKOWEGO CHŁODZENIA, JEŚLI MACIE RADIATORY TO I 3.5V BĘDZIE OK.

UŻYWAJĄC 3.6V I WYŻEJ RADZIŁBYM ZDJĄĆ RADIATORY JAKO ŻE SĄ MNIEJ WYDAJNE NIŻ AKTYWNE CHŁODZENIE ( NP. WENTYLATOR ) I HAMUJĄ ODPOWIEDNIE ODPROWADZANIE CIEPŁA.

MOIM ZDANIEM NAJLEPSZĄ KONFIGURACJĄ JEST PŁYTA Z CENTRALNIE UMIESZCZONYM GNIAZDEM PROCESORA I TUŻ OBOK GNIAZDAMI PAMIĘCI.

TAKA PŁYTA TO NP. DFI LANPARTY NF4. WYSTARCZY WTEDY ZAŁOŻYĆ PENTAGRAMA 120MM , PAMIĘCI BEZ RADIATORÓW I MAMY IDEALNE CHŁODZENIE.

 

P: JAKIE USTAWIENIA TIMINGÓW DLA WINBOND UTT CH-5?

O: ZAŁĄCZAM SCREENSHOTY Z MOJEJ KONFIGURACJI, PATRZCIE NA A64 TWEAKERA:

Ustawienia Timingów dla pamięci Winbond UTT CH-5

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie kupilem w hurtowni, a dokladnie to moj szef kupil.

Co do 2-2-2 przy 2.8v to nie beda chodzic. Jesli chcesz pamiatki

ktore beda smigac z takimi timingami to potrzebujesz TwinMos SpeedPremium PC3500 z oznaczeniem 1A4T. Beda one na kostkach BH-5 UTT i powinny smigac 220-230 z 2-2-2 przy 2.8v. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiale ze interesuja was osiagi tych pamieci przy niskim napieciu skoro nie macie mozliwosci ustawienia wysokiego napiecia. Ale wybaczcie mi prosze , najpiew chce zobaczyc ile one ciagna na maxa z najwyzszym napieciem. Mysle ze do jutra je wytestuje na maxa i bede mogl wtedy zrobic dla was testy z mniejszym napieciem.

Z tego co pamietam to na moich starych CH-5 robilem 220 2-3-2-6 przy 2.8v, mysle ze te pojda podobnie.

 

A co do strony z tymi pamiatkami to sami sie musicie wyslic, ale jestem przekonany ze ktorys sklep internetowy je sprzedaje. Jesli nie znajdziecie to moge wam pomoc z zakupem tych pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiobol wysłałem maile do wszystkich sklepów i wszystkich allegrowiczów i nikt nie ma tych pamięci, znalazłem tylko w jednym ze sklepów Twinmosy Speed premium400 za 219zł i według stronki twinmosa są na CH-5, ale już sam nie wiem bo są na serii AADT. Pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.imperium.net.pl - Nie widze tu TwinMos Speedpremium.

Co do zwyklych TwinMos PC3200, to wiem ze napewno zestawu dual

z AA4T lub 1A4T , data produkcji 4xxxx4 , dwoma kolkami na kostce i 4 niplami srebnrnymi po kazdej stronie chipa 2 to Winbond UTT CH-5 lub BH-5. Nie sprawdzalem osobiscie jakie sa magazynach dystrybutora.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mam problem z moimi twinmosami:( jak je dam na 2-3-2-5 albo nawet 2-3-3-6 to przy nawet 2,85 gold memory wywala mi jeden bład i to przeważnie gdzieś pod koniec 92 a czasami 96 procent. Czy w tej sytuacji zrezygnowac z tych timingów czy etn jeden bład można przeboleć? kostki mam na aa4t z dwoma kółkami i dwoma blasdzkami na dole każdej pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PCP też są, chyba się skuszę, tylko kasę za zlecenie odbiore seseseseseseses :D

1390770[/snapback]

Te w PCP to chyba nie są te same kostki. Przenajmniej nie pisze, że to jest wersja Speed tylko samo premium. A może? Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dostep do hurtowni PRONOX (katowice, osiedle paderewskiego)

jak ktos chce moge podac login i pass na PM (takie ogolno dostepne)

 

ale czy w Pronoxie te ramy sa oznaczone jako:

 

i czym sie roznia oba ramy :

 

PAMIĘĆ DDRAM TWISTER 512MB /400 2.0 BOX - 209.97

PAMIĘĆ DDRAM TWISTER 512MB /400 2.0 OEM - 199.98

 

tylko tym ze maja pudelko i instrukcje wlozenia ? i czy to sa te wypasne twinmosy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jak was czytam to az mnie bola oczy od tresci....

TwinMos Twistery to nie te pamieci, tam jest zupelnie co innego.

Co do obecnych TwinMosow PC3200 to , nie wiadomo jakie ma dany sklep , kiedys sie robilo na innych kosciach , teraz sie robi na innych ( tych lepszych ).

SpeedPremiumy sa pewne, pod warunkiem ze maja te oznaczenia AA4T.

Kto chce to moge zamowic takie pamiatki, jak cos uderzac na pm.

Tak apropo to moje wlasnie burn in robie na 3.3v z 255 2-2-2 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te TwinMosy twistery to jakies wypasne ramy ? bo widze ladne radiatorki na nich :)

 

a tak to zawsze ryzyko w sklepie ze kupie nie te albo obsluga nie najlepsza (pronox) i sie mozna nie dogadac... no chyba ze beda miec takie ramki w proline tam jest spoko ekipa i wieksze prawdopodobienstwo dogadania sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

JedrzeJ--> twistery to jest taka elitarna serias, tak jakby kingston hyperx, cos takiego, powiedz mi co trzeba zeby w pronoksie kupic za te ceny co oni nmaja, bo mam login, mam hasło i nie wiem co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JedrzeJ--> twistery to jest taka elitarna serias, tak jakby kingston hyperx, cos takiego, powiedz mi co trzeba zeby w pronoksie kupic za te ceny co oni nmaja, bo mam login, mam hasło i nie wiem co dalej.

1391323[/snapback]

Pronox nie jest az taki tani... ceny porownywalne do www.proline.pl ktory jest pewniejszym, lepszym i z lepsza obsluga sklepem...

 

ceny +- 1-2zl drozej czasem taniej...

 

a zeby kupic w pronoxie musisz miec firme i na nia brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol

Ja tez się dołączam do chłopaków z prośbą o testy na 2,9v, takich abitowskich :)

Jestem pilnie na etapie kupna pięśsetdwunastek, więc Twoje info byłoby super przydatne.

A tu są single Intersuje mnie fbs 230 max (moj bartek i tak idzie max 225)

Dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych.

PS. czy one mają radiatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie bardzo interesują TwinMos SpeedPremium PC3500 z oznaczeniem 1A4T na BH-5 UTT, jak Będziecie mieli informacje o ich dostępności to będę wdzięczny. Interesuje mnie równiez test tych memek na (2.8v) (IC7-G). To by mogła być dobra alternatywa dla D43. Czy ktoś z Was bawił się już tymi memkami ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TwinMos Twister , to nie zadna elitarna seria, poprostu pamieci ktore maja radiatory. Liczy sie co w srodku a nie jak wygladaja, i takie twistery nie maja za dobrych kostek.

Jesli mowimy o dobych TwinMosach to napewno Twister PRO na TCCD , ktory niestety nie jest u nas dostepny.

 

 

Co do dostepnosci pamieci w imperium, to jak przegladam liste single i dual pamieci nie widze tam nigdzie SpeedPremium, tylko zwykle kostki TwinMos-a , a te odnosniki ktore dajcie, po ich kliknieciu pokazuje mi ze nie ma takiego produktu.

 

Co do testowania kostek to narazie ida mi stabilnie , prime i memtest:

255 MHZ 2-2-2 - 3.3v ( 3.35v pokazuje )

260 MHZ 2-2-2 - 3.4v ( 3.46v pokazuje )

270 MHZ 2-2-2 - 3.6v ( 3.65 , winda chodzi ,ale prime i memtest sie sypia, moze burn in pomoze ).

 

Jutro z rana robie testy przy 2.8v. Aha i te pamieci sa bez radiatorow.

Tak przy okazji wszelkie radiatory sie sciaga do bicia rekordow, a daje sie wentylatory bo lepiej odprowadzaja cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...