Skocz do zawartości
ZeroSuper

Nforce Dla Intela.

Rekomendowane odpowiedzi

ASUS P5ND2-SLI Deluxe to płyta oparta na chipsecie Nvidia - Nforce4 SLI edition, obsługującym magistralę FSB 1066Mhz. Płyta obsługuje dwie karty Nvidii na PCI Express w konfiguracji SLI. Zaopatrzona została w podwójne gigabitowe karty sieciowe, hardwareowy firewall, ośmiokanałowy dźwięk High Definition i potrójny system macierzy RAID.

 

NVidia atakuje rynek Intela, zapowiada się ciekawie. Cena porównywalna do P5WD2 Premium, a płytka wypasiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5ND2-SLI Deluxe to płyta oparta na chipsecie Nvidia - Nforce4 SLI edition, obsługującym magistralę FSB 1066Mhz. Płyta obsługuje dwie karty Nvidii na PCI Express w konfiguracji SLI. Zaopatrzona została w podwójne gigabitowe karty sieciowe, hardwareowy firewall, ośmiokanałowy dźwięk High Definition i potrójny system macierzy RAID.

 

NVidia atakuje rynek Intela, zapowiada się ciekawie. Cena porównywalna do  P5WD2 Premium, a płytka wypasiona.

1481639[/snapback]

majac do wyboru chipset robiony przez intela a nv tego drugiego kijem nie tknę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac do wyboru chipset robiony przez intela a nv tego drugiego kijem nie tknę  :D

1481660[/snapback]

taaa bo intel nie produkuje gniotow?! z chipsetow to mu sie tylko BX udal. nv robi bardzo dobre chipsety i intelowi dobrze zrobi taka konkurencja. zreszta i tak bylem w szoku jak Intel zrezygnowal z rambusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa bo intel nie produkuje gniotow?! z chipsetow to mu sie tylko BX udal. nv robi bardzo dobre chipsety i intelowi dobrze zrobi taka konkurencja. zreszta i tak bylem w szoku jak Intel zrezygnowal z rambusow.

1481721[/snapback]

hmm panu już podziękujemy.... ;)

niby chipsety 815EP, 865PE, 875P to są nieudane produkty ? :blink:

co do konkurencji to nie wiem czy wiesz, ale jest jeszcze SiS i VIA ;)

tylko co z tego, że sa inne firmy, jak muszą wykupywać rozwiązania technologiczne od Intela... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność NForca 4 jest na poziomie 955, więc jest OK. Dodatkowo dostajemy SLI. Szkoda, że nie dołożyli tunera. Pamięci to już DDR2, więc podejrzewam, że w niedługim czasie pojawi się sporo płyt na tym chipsecie, może dzięki temu ceny troszkę spadną, a pamiętacie jak to było z socket A? Jak wszedł pierwszy NForce to też nie było różowo, ale potem nie było już alternatywy dla NF2Ultra400. Zobaczymy jak rozwinie sie sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel sobie zawsze bedzie zostawiał pierszeństow w wydaniu chipsetu pod nowe procki - z prostej przyczyny: moze wczesniej zaczac je projektowac, co sprawi ze nie odda panowania na rynku swojej platformy*

 

*zakłądajac ze nie porzuca projektowania chipsetów, a raczej tego nie zroba, skoro via projetkuje chipsety dla swich procków a amd ma zamiar zaczac zobis rowniez chipsety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytkę i jest OK. Tymczasem jest jedna karta ale mam zamiar dołożyć drugą. Ogólnie płyta wypasiona - ma wszystko co trzeba. Jedynie radiator na nf4 ma temperaturę 62,5*. Ładnie można kręcić procka i pamięć. Obsługa SATA2 i DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie jest to dobry wybor

Mam tą płytę i jestem zadowolony. Może kilka słów na poparcie tezy, że nie jest to dobry wybór? Cyżby to był jakiś złom? Ma obsługę 8xx, DDR2, SATA2, SLI i kilka innych przydatnych rzeczy. Dobrze pozwala pokręcić prockiem i pamięcią. Kosztuje rozsadnie (ok 320 zł). Jaka inna płyta ma to wszystko (chodzi mi o LGA775 i SLI) i kosztuje podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim asusie p5p800 za 250zl lepiej klocka podkrece niz na tym nf4

starczy?

Procka może wykręcisz lepiej ale procek to nie wszystko. Gdzie ma się AGP do PCI-E (zwłaszcza cenowo) nie mówiąc już o SLI. Wolę dołożyć ok 70zł (zresztą tak też zrobiłem) do płyty z PCI-E + SLI niż siedziec na AGP i wykręcać procka. Zresztą DDR2 i SATA2 jeśli nie są lepsze od DDR i SATA to są przynajmniej tak samo dobre :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Ci z tego SLI i SATAII przyjdzie ? chyba tylko połechtanie własnej próżności, SLI nie używasz bo pewno dopiero "planujesz" drugą karte ale jak przyjdzie co do czego to i tak kupisz jedną a mocniejszą, natomiast SATA2 nie daje nic w stosunku do poprzednika bo by dla overclokera było nie do poświecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Ci z tego SLI i SATAII przyjdzie ? chyba tylko połechtanie własnej próżności, SLI nie używasz bo pewno dopiero "planujesz" drugą karte ale jak przyjdzie co do czego to i tak kupisz jedną a mocniejszą, natomiast SATA2 nie daje nic w stosunku do poprzednika bo by dla overclokera było nie do poświecenia.

O SATA2 tylko napisałem wzmiankę, że napewno nie jest gorsze od SATA. SLI na pewno jest jakąś przyszłościa w takiej płycie. W sumie po to szukałem płyty z SLI aby dokupić druga karte a nie mieć tylko teoretycznie taką możliwośc. Ogólnie chodziło mi o to, że wolę mieć mniejszą podkręcalność procka (chociaż kto wie - może porównywalną) i nawet jedną kartę ale PCI-E zamiast AGP. Nie mam nic absolutnie przeciwko kartom AGP - ich wydajność jest w sumie taka sama jak odpowiedników PCI-E.

Zmieniłem sam swoją platformę całkiem niedawno (kwiecień 06) i wydawało mi się nierozsądne kupować coś z AGP. Sprzedałem wtedy Asusa P4P800X + CelekD 2.53 + 512 DDR + AGP 6600GT. Kupiłem z kolei flaki widoczne w sigu. Dopłaciłem w sumie bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam po prostu chodzi o to ze ta mobo, generalnie jest bardzo dobra dla przecietnego użytkownika, jednak w momencie kiedy zaczynasz sie bawić w poważniejsze OC to niestety pokazują sie braki. Nie chce żebyś potraktował to jako jakiś atak, po prostu ta płyta jest wypasiona pod względem wyposażenia, jednak pod względem możliwosci OC nie imponuje, taki przeciętniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam po prostu chodzi o to ze ta mobo, generalnie jest bardzo dobra dla przecietnego użytkownika, jednak w momencie kiedy zaczynasz sie bawić w poważniejsze OC to niestety pokazują sie braki. Nie chce żebyś potraktował to jako jakiś atak, po prostu ta płyta jest wypasiona pod względem wyposażenia, jednak pod względem możliwosci OC nie imponuje, taki przeciętniak.

O, teraz zgadzam się jak najbardziej. Ja nie wyciskam soków z podzespołów w kompie. Moja zabawa w OC to co najwyżej z ciekawości. CelekD 3.06 poszedł mi na 4 i jak dla mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw ja chwalisz.......

Dla mnie 4 GHz z 3GHz CeleronaD to jest OK. Ale koledzy woleliby pewnie z 5GHz. Co kto lubi. :rolleyes: Ja jestem po prostu szczerze zadowolonym użytkownikiem tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...