Skocz do zawartości
kuruś

Chieftec (atx-1136h) 360w Vs Modecom Mc-350atx 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje porządnego zasilacza w cenie do max 130zł i właśnie zastanawiam się między tymi dwoma:

Modecom MC-350ATX 2.0

Chieftec (ATX-1136H) 360W

 

Ja brałbym Chieftec`a ale doradźcie mi co mam jeszcze w tej cenie oprócz tego Modecoma. Dużo się ostatnio mówi o Fortronach są praktycznie o połowę tańsze od tych które tu wymieniam i może właśnie opłaca się coś takiego wziąć? a nie przepłacać za Chieftec`a?

A zapomniał bym chodzi mi również o ciszę, zresztą jak każdemu ;]

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chieftec to jest szmelc

nie wiedzialem co sie dzieje (na sempie 2400+ i asrocku) mialem resety i myslalem ze to przez plyte

 

teraz mam athlona 2500+ na abicie NF7 2.0

ciagle resety a o graniu nie ma mowy ...teraz zastanawiam sie jaki zasilacz kupic zeby mi to uciagnal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą zasiłke i mam pytanie czy utrzyma ona a64 3000+, 2x512, Narazie zwykłą karte na pci, dysk 6.4GB? W przyszłości zamierzam kupić x1300/x1600 i jakiegoś 120Gb.

Jakimi miernikami mierzycie napięcia?

 

Z góry dziki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą zasiłke i mam pytanie czy utrzyma ona a64 3000+, 2x512, Narazie zwykłą karte na pci, dysk 6.4GB? W przyszłości zamierzam kupić x1300/x1600 i jakiegoś 120Gb.

Jakimi miernikami mierzycie napięcia?

 

Z góry dziki za odpowiedź.

1722403[/snapback]

Dla takiego configa lepiej się zaopatrzyć w jakieś 400W tak wyczytałem na forum ;]

 

 

I mam pytanie dla posiadaczy takiej Delty: jak wygląda jego okablowanie? standardowe czy jakoś rozbudowane?

 

Jak z ciszą tego zasilacza czy naprawdę taki cichy?

 

I czy zawiera filtry przeciwprzepięciowe

 

Chyba się skuszę na tą Deltę ;] tylko sprzedający nie ma za ciekawych komentarzy :/

 

 

EDIT

 

   * Moc ponad 350W! Rewelacyjna, najnowsza technologia zasilacza.    * Stabilna praca dzięki stabilizatorowi napięcia- funkcja pasywnego PFC    * Regulacja obrotów wentylatora zależnie od wydatku cieplnego    * Filtry przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe, przeciwzakłóceniowe    * Niewiarygodnie cicha praca (Noise Killer), niedochodząca nawet do 20 dB!    * Łożyskowany 12cm wentylator wolnoobrotowy.    * Zwycięzca wielu prestiżowych testów za najwyższą moc i efektywność.    * Produkcja zasilacza posiada certyfikaty norm ISO 9001 i 14001.    * Certyfikaty: UL, CSA, TUV, Nemko, CB & CE (LVD), FCC, B.
Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą zasiłke i mam pytanie czy utrzyma ona a64 3000+, 2x512, Narazie zwykłą karte na pci, dysk 6.4GB? W przyszłości zamierzam kupić x1300/x1600 i jakiegoś 120Gb.

Jakimi miernikami mierzycie napięcia?

 

Z góry dziki za odpowiedź.

1722403[/snapback]

Mi ten zasilacz trzyma S64 2,6ghz 1,55V i podkręconą geforce 6600, tyle że już mocno hałasował i zmieniłem oba wentylatory, przy czym zamiast 15mm dałem 25mm na zewnątrz i teraz nie przegrzewa się i jest znośnie z hałasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam więc nadziej że troche mi pociągne. Jak już bede miał kase to kupie jakięs chiefteca 400 albo 450.

 

400 raczej nie powinien mięc problemów prawda? Do tego confingu dojdzie pewnie x1300 i jakies 80-120GB SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego chiefteca i napięcia ma idealne jedynie z 12V jest 11,6 (i tak w normie)

5V= 5,05 V

3.3=3.3V

na sprzęcie z podpisu więc nie piszcie że to szmelc :rolleyes: wiatraki rzeczywiście nie są najwyższej klasy ale jeśli ktoś niema WC to na pewno ich nie usłyszy kable są długie i grube (tak jak to w chietecach) jedynie ostatnio zaczęły się problemy z nim :sad: powstało jakieś mikro pęknięcie w PCB lub zimny lut i musiałem podłożyć coś na środku płytki tak aby była wygięta inaczej nie chciał się włączać aha i jak jest zimny to troszkę piszczy wydaje taki gwizd (lub jak chodzi bez obciążenia) ale mój zasilacz ma już swoje lata i przeszedł dużo modyfikacji może przez to zaczął trochę niedomagać :D więc przyszedł czas na zmianę :lol: znalazłem już kupca na niego teraz zastanawiam się nad jakimś taganem lub chiefteckiem z wiatrakiem 12x12 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj otrzymałem mój zasilacz Delta DSP-350PB-2 ;]

I co na samym początku zauważyłem to co pisaliście cisza jest naprawdę bardzo cichym zasilaczem jeszcze takiego cichego nie miałem ;]

Kolejna rzecz która się rzuca w oczy to, to że jest zaplombowany :/ ale widać że rozmiary radiatorów są naprawdę dużych rozmiarów co cieszy. A co do tego czy się grzeje to jak na razie wcale nie czuje żadnego ciepła na jego obudowie. Waży dosyć sporo ;]

 

Zabieram się za testy zobaczymy jak z napięciami.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro idę po tego Modecoma ;] ale jakiś gościu w komentarzach pisze ze zasilacz nie posiada linii -5V i to powoduje zawieszanie biosu jak wejdzie do "hardware monitor setup" o co biega

No właśnie, co jest zasilane napięciem -5V i czy jego brak w zasilaczu powoduje jakieś problemy w działaniu komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BENITO do mojego konfingu jak dojdzie jeszcze x1300-x1600+80-120GB powinien utrzymać Chieftec 400w?

A i jaka firma robi lepsze zasilacze sirtec czy delta?

Dziki za odpowiedź.

Ja co prawda nie BENITO ,ale mam ten zasilator i u mnie nie wykazuje objaw niedoboru mocy,chociaz do cichych to on z pewnoscia nie nalezy :-| Wczesniej mialem delte 350W i byla bardzo cicha ale pracowala po mniejszym obciazeniem (semp. 2,4GHz 1,55V, radek 9800se reszta podobna) :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak obiecałem jestem po małych testach i o to co uzyskałem;

konfig:

Barton 2500+ @ 2300MHz 1,725V(bios)

Abit NF7 rev: 2.0

Ram 512 single

GF4 mx 440se

HDD seagate 40GB

 

No i tak napięcia w idle:

12V -> wahania rzędu 11,93 - 12,03

5V -> wahania rzędu 5,15 - 5,18

 

stress katowanie procka prime95:

12V najniższy spadek jaki zanotowałem to 11,87

5V bez zmian tak jak w idle

 

3,3V nie sprawdzałem

 

Jak już pisałem zasilacz jest bardzo cichy teraz mogę dodać że nawet podczas ostrego stresu nie robi się w ogóle głośniejszy ;]

 

Podsumowując jak na cenę 45zł jest to bardzo dobry zasilacz lepszego chyba nie znajdziecie (no chyba że Fortron) naprawdę polecam zakupu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...