Skocz do zawartości
arni92-14

Samsung Sm940bw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar kupić sobie monitorek Samsung SM940BW --> http://www.agito.pl/product/35078?bid=40

 

Ma wiele zalet: DVI, czasy rekacji, nie najgorsze właściwości.....

 

Jednak ciągle mam pewne wątpliwości. Początkowo chciałem kupić BenQ FP93G.

 

Ktoś mógłby napisać coś o tym monitorku?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i powiem ,ze jest nawet spoko :) smużenie występuje tylko w nie których grach i to nie zawsze. Poza tym na kablu dsub miałem problem z wyświetlaniem obrazu (falowały ramki w windwowsie) dlatego zostawiłem DVI który był w komplecie. Po przesiadce z CRT ciężko było sie przyzwyczaić ogólnie. Ale gierki w panoramie i filmy wyglądają dobrze. Problem jest z ustawieniem kolorów i tu nie wiem czy to wina monitora czy ja nie umiem tego ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar kupić sobie monitorek Samsung SM940BW --> http://www.agito.pl/product/35078?bid=40

Jednak ciągle mam pewne wątpliwości. Początkowo chciałem kupić BenQ FP93G.

kiedyś miałem podobny dylemat, panorama samsunga czy ten benq. Zostałem jednak przy BenQ ale tylko dlatego że monitory panoramiczne jakoś do mnie nie przemawiają. Po nowym roku planuje kupno tego BenQ [rozważam jeszcze Samsunga 940B ale jest niestety droższy]. Jednak gdy ktoś zamierza kupić panoramę to jak najbardziej godnym polecenia jest ten samsung SM940BW. Słyszałem na jego temat wiele pozytywnych opinii. A przede wszystkim jest bardzo tani

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam tego samsunga tyle, że ja od razu wiedziałem że chce panoramę i zastanawiałem się tylko jaką. Monitor służy mi głównie do grania, a gra mi się świetnie, co nie oznacza, że do innych celów jest kiepski. Pracuję zaś głównie na laptopie, który co ciekawe nie jest panoramiczny, ma tylko 15'' ale jego rozdzielczość jest większa niż tego 19'' samsunga bo wynosi aż 1400x1050. Wracając do tematu, jestem pewien, że panoramy na 100% wyprą wcześniej czy później zwykłe LCDki, ten trend jest już widoczny. Tak więc polecam nie zastanawiać się zbyt długo B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie ona kiedyś dostępna w Polsce?

Pewnie tak - to chyba nowość. Na uwagę zasługuje jeszcze stosunkowo wysoka jakość reprodukcji kolorów w tym modelu - zarówno przed jak i po kalibracji. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

po przemyśleniu sprawy z panoramami doszedłem do wniosku że nie są wcale takie złe :P. Teraz nawet rozważam kupno tego samsunga 940BW. I w związku z tym mam do jego posiadaczy kilka pytań: czy jest problem z grami tzn. z ustawieniem rozdzielczości? Czy trzeba instalować jakieś dodatkowe sterowniki? Czy dobrze ogląda się filmy?

z góry thx za odpowiedzi B)

Edytowane przez gosu001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

po przemyśleniu sprawy z panoramami doszedłem do wniosku że nie są wcale takie złe :P. Teraz nawet rozważam kupno tego samsunga 940BW. I w związku z tym mam do jego posiadaczy kilka pytań: czy jest problem z grami tzn. z ustawieniem rozdzielczości? Czy trzeba instalować jakieś dodatkowe sterowniki? Czy dobrze ogląda się filmy?

z góry thx za odpowiedzi B)

w większości gier trzeba wpisać dodatkową/zmienić linijkę w plikach ini i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :) Niechcąc zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Chyba autor nie będzie miał mi tego za złe :D

 

Tak nieśmiało zaczynam rozglądać się za jakimś monitorem i w grę wchodzą praktycznie tylko 19" panoramy (większe nie wchodzą w grę ze względu na rozdziałkę :cry: ).

Na kompie przede wszystkim gram, przeglądam neta i oglądam filmy. W sumie jestem ograniczony do jednego sklepu i tam wybrałem coś takiego http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=MO-017-OK firma zagadka, ale zgodnie z tym co piszą tutaj http://www.fastsilicon.com/content/view/51/29/ nie jest tak źle :? Nie kumam kompletnie o co chodzi z tymi matrycami :unsure: Ten jest na TFT, a w sumie reszta na TN. Kiedyś gdzieś słyszałem/czytałem, że matryce TN charakteryzają się niskim czasem reakcji, ale mają też jakieś poważne wady (kąty widzenia czy coś :? ).

 

Jeżeli ten to jakaś kompletna porażka to poratujcie kolegę i powiedzcie co jest warte uwagi tutaj http://www.overclockers.co.uk/productlist....7&catid=276 :) Może ten Samsung? A może coś innego?

 

Przepraszam za takie "wtargnięcie" do tematu i dziękuję za wszelkie rady :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź cierpliwy, a będzie Ci dane :-P

a ile czasu? :P bo czekam z jakieś 30 minut :P

 

@chemiczny_ali

 

proszę bardzo, temat jest do dyspozycji

 

TN starszych nie warto kupować, jak coś TN3 ale i tak one nie są za dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arni92-14 @

Mi sie wszystko wczytuje po około 3-4 min.

To może 2 obrazki szybciej się wczytają

http://product.pcpop.com/000027776/Picture/000168050.html

http://product.pcpop.com/000027776/Picture/000182611.html

od razu widać która nóżka konkretniejsza

 

chemiczny_ali @

Biedny ten sklep (mały wybór) :-|

Z 19" tam zgromadzonych na żywo widziałem tylko tego panoramicznego Samsunga 940BW (tego sam planowałem kupić ale udało mi sie dorwać za podobną cenę SONY X95FB na P-MVA) i "kwadrat" NEC 90GX2. Oba nie są najgorsze jak na TN - o 940BW gdzieś tu pisałem, zniechęcił mnie brak w OSD opcji Fill with aspect/Full Screen/Native mode, w sumie niewiele monitorów to ma, a bardzo to przydatne przy starszych grach i nie tylko.

 

"Hansów" nie widziałem, więc się o nich nie wypowiadam. Może przeszukaj forum HardOCP , tam jest dużo osób z krajów anglosaskich gdzie sprzedają te monitory, może ktoś sie wypowaidał.

Co do kątów widzenia w TN i nie-TN to zerknij TU - klasyczny objaw.

Jak chcesz sobie szybko przyswoić trochę wiedzy n/t monitorów panoramicznych (i nie tylko) - zerknij do TEGO topicu, może też TO forum będzie przydatne (na stronkę też nie zaszkodzi wejść - choć pachnie stęchlizną troszkę) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj stałem się posiadaczem SM 940BW i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Powiem tak filmy ogląda się rewelacyjnie co do rozciągniętej przeglądarki to trzeba się po prostu przyzwyczaić. Co do gier to jest nawet jest OK B-) W COD 2 gra się bardzo fajnie w nfs MW tez w inne na razie nie próbowałem.

powiem tak : WARTO KUPIĆ :razz:

 

w większości gier trzeba wpisać dodatkową/zmienić linijkę w plikach ini i po kłopocie.

Ja nie potrzebuje takiego manewru robić, w większości gier jest odpowiednia rozdzielka do ustawienia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w necie na temat tego "Hanns'a" i niewiele jest info na ten temat :?

 

Jedyna recka (biedna z resztą) http://www.fastsilicon.com/content/view/51/29/

 

I jakiś topic w którym gościu pokazuję jakieś foty http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=382283 :?

 

W sumie to chyba nie jest taki zły, chociaż ten koleś się przewija częściej (wczoraj widziałem te same screen'y na innym forum, ale dzisiaj nie mogę się do nich dokopać :sad: ) i zawsze chwali swój nabytek.

 

...ooo i mam ten temat http://www.widescreengamingforum.com/forum...highlight=hanns

Głównie imho interesujące są fotki timesnap'a pokazujące monitor pod różnymi kątami :)

 

Niech się ktoś bardziej obeznany wypowie, bo na moje (zielone) oko nie jest tak źle :D

 

Na razie biorę pod uwagę tego Hanns'a i Szajsunga :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na dniach zamierzam kupic ten monitorek i mam pare pytanek do niego..

 

pierwsze to bardzo ogolne.. chodzi o lcd.. czy moga one lezec w poblizu jakis magnesow? bo crt przy nich przebarwial sie niezle.. lcd jest tak samo? nawet gdy sie przebarwi to przy odstawieniu go na dalsza odleglosc kolorki znikna?:) mam subwoofer na biurku i za bardzo nie ma gdzie go odlozyc..

 

i chodzi mi rowniez o katy widzenia..ale w pione..czy patrzac z nizszego poziomu niz monitor..kolory nie uciekaja? chodzi mi glownie o ogladanie z rodzinka filmow w pokoju,gdzie jak na lozku sie lezy czy wszystko bedzie cacy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na dniach zamierzam kupic ten monitorek i mam pare pytanek do niego..

 

pierwsze to bardzo ogolne.. chodzi o lcd.. czy moga one lezec w poblizu jakis magnesow? bo crt przy nich przebarwial sie niezle.. lcd jest tak samo? nawet gdy sie przebarwi to przy odstawieniu go na dalsza odleglosc kolorki znikna?:) mam subwoofer na biurku i za bardzo nie ma gdzie go odlozyc..

Wszystko powinno być OK - w LCD nie ma odchylania wiązek za pomocą pola więc nie ma za bardzo czego zakłócać.

 

i chodzi mi rowniez o katy widzenia..ale w pione..czy patrzac z nizszego poziomu niz monitor..kolory nie uciekaja? chodzi mi glownie o ogladanie z rodzinka filmow w pokoju,gdzie jak na lozku sie lezy czy wszystko bedzie cacy?:)

Prawdopodobnie nie będzie "cacy" - kąty góra dół dla TN to słaby punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - podobnie jak kolega @chemiczny_ali mam zamiar zrobic zakupy w overclockers UK - i mam teen sam problem z monitorem, czytajac np o:

Samsung 940BW Zalety :- DVI- duże pixele- świetne czasy reakcji- lepsze parametry rzeczywiste od wielu innych paneli na matrycach TN.- PIVOT- niezły stosunek cena/jakosćWady- matryca TN- dithering- przeciętne kąty widzenia- brak pełnej gamy kolorów- nie najlepsze odwzorowanie i nasycenie kolorów- duże srebrzenie- przeciętna jakość obrazu- troche za mała wysokość matrycy.

Co oznaczaja przedstawione wady dla przecietnego uzytkownika kompa ?

Jaki polecalibyscie monitor ze strony : http://www.overclockers.co.uk

 

PS.

Troche sie doszkolilem ale i tak nie wiem co kupic...

Edytowane przez Karol_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja - podobnie jak kolega @chemiczny_ali mam zamiar zrobic zakupy w overclockers UK - i mam teen sam problem z monitorem, czytajac np o:

Samsung 940BW Zalety :- DVI- duże pixele- świetne czasy reakcji- lepsze parametry rzeczywiste od wielu innych paneli na matrycach TN.- PIVOT- niezły stosunek cena/jakosćWady- matryca TN- dithering- przeciętne kąty widzenia- brak pełnej gamy kolorów- nie najlepsze odwzorowanie i nasycenie kolorów- duże srebrzenie- przeciętna jakość obrazu- troche za mała wysokość matrycy.

Co oznaczaja przedstawione wady dla przecietnego uzytkownika kompa ?

Jaki polecalibyscie monitor ze strony : http://www.overclockers.co.uk

 

PS.

Troche sie doszkolilem ale i tak nie wiem co kupic...

Co do dużych pikseli - czasem to zaleta a czasem wada. Jeśli używasz cleartype ( + powiększenie ) to wada, jeśli nie czyli używasz normalnych czcionek to zaleta. Generalnie taki piksel 0,286 jest tak po środku stawki i zarówno nadaje się do jednego trybu w miarę OK jak i drugiego więc raczej należy 0,286 rozpatrywać jako ... neutralny.

 

ps. antyaliasing subpikselowy dla czcionek + mały piksel to przyszłość więc taki monitor będzie OK - nawet znienawidzony gigant z Redmont domyślnie w nowym IE uaktywnia podobno ten tryb.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach i spostrzezeniach jakie monitory najczesciej wracaja do reklamacji na subpixele zauwarzyłem ze jedynie Samsung Hyundai i Fujitsu siemens sie dobrze trzymaja.. i np no name typu Cibox :E

 

Szczerze odradzam serie Philipsa 170c6 i 190C6.. na 20 monitorów rozpakowanych 12 ma suby na dziendobry.. bardzo zawiodła mnie Yiiama to tez sporo zwrotów miałem a chciałem kupic tej firmy monit.

 

W firmie pracuja na stanowiskach same samsungi 710V lub 740. 24 doba 7 dni w tygodniu i jak narazie zaden nie odmówił posłuszeństwa.

Moj serwisowy to 940n wiec miałem duzo czasu na ocene jego..

 

Kupiłem 940N za 820zł w zaprzyjaznionym sklepie.A wczesniej miałem CRT EIZO F520.

Widac roznice ze jednak kolory sa ciut bardziej wyblakłe.Katy patrzenia tez sa widoczne ale do typowej pracy domowej i prostych gier styka idelanie.

Czasami nie działą poprawnie funkcja Auto dopasowania ( obraz zaczyna sie przesuwac raz w lewo raz w prawo o 1 pixel i lekko sie rozmazuje)

Dlatego reczna regulacja daje znacznie wiecej.

Jasnosc tej matrycy to potega ( normalnie moza jej uzywac zamiast lampki nocnej.. :P ) zeby gałek ocznych nie wypaliło to musze jasnosc do 0 w monitorze ustawic i jeszcze programowo w windzie na 90% .

 

Widac typowe swiecace boki jak lampy sie nagrzeja.

 

Powiem tak obawiałem sie ze bedzie gorzej (sub pixy wieksze smuzenie gorsze kolory) ale jednak po regulacji monitora jest dobrze.

 

Nie załuje zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo dlugo przymierzalem sie do kupna LCD - zdecydowalem sie tez na Panorame ( praca na laptopie panoramie 15,4 bardzo mi odpowiada ) - ze wzgledu na charakter pracy - glownie praca biurowa z aplikacjami majacymi sporo paskow narzedziowych. Myslalem o 17 panoramicznej ale takiej nie znalalzlem - ostatnio bedac w media markt zoabczylem promocje Samsung syncmaster 205 BW za 1099 zl ) nie majac pojecia o parametrach psotanowilem kupic ta 20-stek - troszke sie martwilem ze kupuje kota w worku - no ale po pidlaczeniu - okazala sie ze mi odpowiada - pozniej troszke podczytalem o tym ze matryca TN nie jest za fajna i inne takie - ze te katy za male - ale dla mnie ten monitorek jest idealny - te katy mi nie przeszkadzaja bo monitor ma regulowana podstawek - kolory jak dla mnie bomba ( no chyba ze w dziecinstwie mialem najmnieszy zestaw kredek ) :) obok mam 19 cali iyame CRT za ktora dalem 5 lat temu prawie 3000 zl - tak wiec dla mnie ten monitor to wypas ;- )

 

Napiszcie swoje uwagi - jestem ciekaw - uwazam ze dobrze kupilem - a wy ca sadzicie - te parametry nic mi nie mowia - nie mama porownania ale 1099 zl za 20 cali i to chyba warto - co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: 940BW kosztuje okolo 800 pln, 931BW mozna wyrwac za plus minus 950. Czy warto doplacac roznice? Osobiscie przyznam sie ze bardzo podoba mi sie z wygladu 931, ale monitor ma najpierw dobrze wyswietlac a potem dopiero ladnie sie prezentowac na biurku. Bede go kupowac pewnie z przeciagu miesiaca, dwoch takze moze jeszcze stanieja ale na chwile obecna czy warto doplacic?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: 940BW kosztuje okolo 800 pln, 931BW mozna wyrwac za plus minus 950. Czy warto doplacac roznice? Osobiscie przyznam sie ze bardzo podoba mi sie z wygladu 931, ale monitor ma najpierw dobrze wyswietlac a potem dopiero ladnie sie prezentowac na biurku. Bede go kupowac pewnie z przeciagu miesiaca, dwoch takze moze jeszcze stanieja ale na chwile obecna czy warto doplacic?

pozdro

931 ma stosunkowo dobrą reprodukcję koloru i jest bardzo szybki .... ja bym raczej dopłacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na 931BW, tylko teraz inny problem. Nigdzie w Wawie go nie ma. Bylem w 2 miejscach (na aukcji maja wystawione) ale jak sie pojawilem to ni chu chu. Pytanie: czy ktos wie gdzie w stolicy jest dobry i sprawdzony sklep zeby mozna bylo najpierw to cudo zobaczyc jak gra a potem kupic no i zeby mieli to od reki?

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na 931BW, tylko teraz inny problem. Nigdzie w Wawie go nie ma. Bylem w 2 miejscach (na aukcji maja wystawione) ale jak sie pojawilem to ni chu chu. Pytanie: czy ktos wie gdzie w stolicy jest dobry i sprawdzony sklep zeby mozna bylo najpierw to cudo zobaczyc jak gra a potem kupic no i zeby mieli to od reki?

pozdro

Może : Warszawa ul. Dębińskiego 8 ( Sirius )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

mam kartę graficzną GF6600GT i ona ma takie obsługiwane rozdzielczości:

 

1152x864, 1280x960, 1920x1200, 1920x1440, VGA (640x480), SVGA (800x600), XGA (1024x768), HDTV (1920x1080), QXGA (2048x1536), SXGA (1280x1024), UXGA (1600x1200), SXGAW (1600x1024)

 

nie ma wśród nich 1440x900, czyli najwyższej możliwej (natywnej?) rozdzielczości tego monitora. czy będzie można taką rozdzielczość ustawić? nowe sterowniki dają taką możliwość czy nie? będzie problem czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...