Skocz do zawartości
PelzaK

Hdd Light

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Tytułem wstępu przedstawiam splash screena :)

Dołączona grafika

 

HDD light jest alternatywnym wskaźnikiem pracy dysku, podłączanym w miejsce standardowej diody HDD LED. Wykonałem go na potrzeby BIO-REACTORa aby w niecodzienny sposób informował mnie :) co poczynia sobie właśnie mój dysk twardy.

 

Króciutko.. Układ stylizowany jest na ikonkę zajętości w niektórych programach (mozilla), zawiera 10 kolejno zapalanych diod

Dołączona grafika

 

Zmontowany na szybko na płytce uniwersalnej

Dołączona grafika

 

Efekt pracy urządzonka można obejrzeć na tym filmie, który pozwoliłem sobie zmontować.

 

Schemat urządzenia jest w miarę prosty:

Dołączona grafika

 

Szerszy opis działania, jak i opis elektroniki można znaleźć tutaj.

 

pzdr; i życzę miłego modowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pomyslu i wykonania ;)

U mnie na uczelni pewnie by sie doczepili braku sekcji zasilania (kodensatory sprzegajace) oraz braku wstepnego resetu licznika przy zalaczaniu zasilania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiste,

właśnie się najaralem na gadzecik,

problem polega na tym ze go chyba nie zrobię za trudne na moje umiejętności.

Ile byś woził za zrobienie tego dla mnie, sam układ elektroniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króciutko.. Układ stylizowany jest na ikonkę zajętości w niektórych programach (mozilla)

cholera, ja wtedy za nic nie mogłem skojarzyć motywu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni pewnie by sie doczepili braku sekcji zasilania (kodensatory sprzegajace) oraz braku wstepnego resetu licznika przy zalaczaniu zasilania ;)

No w sumie bez kondków też działa a reset licznika jest imo zbędny.. no bo po co skoro to która diodka się świeci nie ma żadnego znaczenia :). W sumie wstępny reset chyba realizuje sam licznik bo zawsze po włączeniu świeci się chyba pierwsza dioda... :)

 

Ile byś woził za zrobienie tego dla mnie, sam układ elektroniczny.

ogólnie panuje tendencja że za zmontowany układ bierze się tyle co kosztują elementy składowe :). Tutaj problem może być raczej w regulacji.. bo jak pisałem może zaistnieć potrzeba zmiany niektórych parametrów w zależności od HDD i mobo... no ale zawsze może dorysować potencjometry zamiast zwykłych rezów :). Na filmie wygląda jakby świeciły 2 diody, naprawdę świeci jedna na raz.. żeby nie było złudzeń :).

 

Jeśli by było zapotrzebowanie większe mogę sporządzić stosowną PCB i sprzedać parę gadżetów - oczywiście lepiej przystosowaną do montażu we własnym kompie (potencjometry, molexy etc...). Wstępnie szacuję cenę całości na 35..40pln powiedzmy. Zależy po ile będą elementy i ile pracy trzeba będzie włożyć :)

 

 

cholera, ja wtedy za nic nie mogłem skojarzyć motywu :lol:

no bo w sumie nie wygląda to identycznie :D.. wtedy ta diodka powoli przeskakiwała.. podczas pracy normalnej na kompie kręci się weselej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie bez kondków też działa a reset licznika jest imo zbędny.. no bo po co skoro to która diodka się świeci nie ma żadnego znaczenia :). W sumie wstępny reset chyba realizuje sam licznik bo zawsze po włączeniu świeci się chyba pierwsza dioda... :)

ogólnie panuje tendencja że za zmontowany układ bierze się tyle co kosztują elementy składowe :). Tutaj problem może być raczej w regulacji.. bo jak pisałem może zaistnieć potrzeba zmiany niektórych parametrów w zależności od HDD i mobo... no ale zawsze może dorysować potencjometry zamiast zwykłych rezów :). Na filmie wygląda jakby świeciły 2 diody, naprawdę świeci jedna na raz.. żeby nie było złudzeń :).

 

Jeśli by było zapotrzebowanie większe mogę sporządzić stosowną PCB i sprzedać parę gadżetów - oczywiście lepiej przystosowaną do montażu we własnym kompie (potencjometry, molexy etc...). Wstępnie szacuję cenę całości na 35..40pln powiedzmy. Zależy po ile będą elementy i ile pracy trzeba będzie włożyć :)

no bo w sumie nie wygląda to identycznie :D.. wtedy ta diodka powoli przeskakiwała.. podczas pracy normalnej na kompie kręci się weselej :]

Wchodzę w to,

Pytanie kiedy będziesz miał czas zlutować wszystkie elementy konkretnie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ;)

 

Pezak zbuduj im sam modol i jakas wtyczke zeby mogli sobie diodki jakie chca dolaczyc ;) albo zrob to w smd i na allegro ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :P kiedy wystawisz na Allegro? :D

 

A i na filmiku widac, ze cos ci sie ulatnia z reactora i powstaja zaklocenia na tasmie, lepiej uwazaj zeby sie czasem blok nie przegrzal bo bedzie bum i bedziesz mial STALKERa na zywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w to,

Pytanie kiedy będziesz miał czas zlutować wszystkie elementy konkretnie dla mnie

zacznę, kiedy na moim koncie pojawi się 4 cyfrowa suma :lol: :D. Musiałbym je najpierw kupić... wcześniej zaprojektować PCB (chyba że chcesz na uniwersalu), dla pewności przetestować jeszcze na 2 kompach żeby bubla nie sprzedać... Najprostszą wersję mógłbym zlutowac w tym tygodniu.. ewentualne modyfikacje i ustalenia co do szczegółów to już na gadu omówimy. Ale do 1 płytki nie za bardzo mi sie chce projektować i robić PCB :)

 

ciekawe :P kiedy wystawisz na Allegro? :D

 

A i na filmiku widac, ze cos ci sie ulatnia z reactora i powstaja zaklocenia na tasmie, lepiej uwazaj zeby sie czasem blok nie przegrzal bo bedzie bum i bedziesz mial STALKERa na zywo ;)

na allegro nie wiem czy mi się chce seryjnie produkować :D.. Jeśli parę osób by chciało to się może zastanowię nad otwarciem fabryki :)

 

ps. reactor ma panie serię zabezpieczeń... ostatnio nawet uruchomiłem wskazywatory temperatury, bo na targach były martwe ze względu na brak czujników :).. tak, że kontroluję temperaturę :)

 

Fajny bajer ale diody mogłes dać inne. :wink:

tzn jakie :) czerwone pasowały bo całe oświetlenie jest zielono czerwone.. wiec niebieskie by już zchoinkowały całą budę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że 11 przewodów do diodek jest na pająka :D i już się idzie pochlastać :lol: Najlepsze przy uruchamianiu.. złożyłem juz panel przedni do bio.. i sie okazało że diody nie świecą... a na płytce testowej na biurku działało wsio.. i teraz majtanie tymi przewodami.. o co chodzi... jak zwykle.. zapomniałem dolutować kabelka z masą - na płytce prototypowej masa byłą podłączona oddzilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyciekami sprawa ma się o tyle dziwnie... że pręty paliwowe (długopisy) były wypełnione klejem, który był w stanie ciekłym... bo wysychał w kontakcie z powietrzem... Od dołu było to zaklejone innym klejem i diodami i teoretycznie miało nie cieknąć...

 

Potem zauważyłem że w kleju przemieszczają sie ku górze bańki powietrza w 3 z 8 prętów... a kleju ubyło z czasem do połowy.. Rozebrałem zatem całe CORE... w poszukiwaniu wycieku kleju w dół... a tu nic... Pół kleju wyciekło i po prostu zniknął :lol:. Więc może ten reactor jest na prawdę radioaktywny... :wink:

 

 

ps. oczywiście te zakłócenia były domontowane celowo - bo muzyczka miała takie szumy, więc nie wypadało nie dorobić zakłóceń wizji :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, teraz to celowo, wiesz Rosjanie tez mowili, ze celowo zbuzyli ten jeden reactor :)

 

A nie pojawily ci sie na biurku jakies nowe stworzonka? Alo tez nei zaczales czase myslec druga polkula muzgu ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Dopiero odwiedziłem ten temat, jak dla mnie super patent. Też bym sie pisał na coś takiego, ale jak juz cos, to dwie sztuki żółto-niebieskie... a co do wycieku... czy to ma coś wspólnego z wymodowaniem sobie syna?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie.

Czy ten układ byłby w stanie zasilić po dwie diody??(połączone równolegle).

Ponieważ przyszedł mi do głowy pomysł, aby zrobić takie 2 kółeczka, kręcące się w przeciwne strony :D

 

A dokładniej o coś takiego mi chodzi:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...