Skocz do zawartości
ath

Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

http://www.loki-game.com/en/

 

filmiki z gameplay'a - http://youtube.com/results?search_query=lo...ame&search=

 

demo - http://www.gamershell.com/news/39256.html

 

Loki to gra akcji z elementami RPG, która została stworzona przez francuskie studio Cyanide, znane głównie z różnych produkcji sportowych. Mimo, że tytuł jasno sugeruje związki programu z mitologią germańską, tak naprawdę korzysta on także z innych legend i podań – greckich, egipskich oraz azteckich.

 

W Loki wcielimy się w rolę jednego z czterech bohaterów – greckiego lub nordyckiego wojownika, potężnego egipskiego czarnoksiężnika i południowoamerykańskiego szamana, który opanował sekrety świata duchów. Każdy z nich dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami, odmiennym stylem walki, a także możliwością skorzystania z pomocy wyznawanych przez siebie bóstw. Głównym przeciwnikiem gracza jest tutaj egipski bóg ciemności i zła o imieniu Seth, który powrócił na ziemię z krainy umarłych. Aby pokonać największego wroga, musisz odbyć pełną niebezpieczeństw podróż przez różne epoki, gdzie stawisz czoła nie tylko licznym potworom (jest ich w sumie ponad setka), ale również mniejszym bogom.

 

Wśród kolejnych scenariuszy znajdziemy epizody jednoznacznie kojarzące się z największymi wydarzeniami wszystkich czterech kultur, np. bitwę pod Troją, gdzie spotkamy Achillesa, czy Ragnarok – wielką batalię pomiędzy nordyckimi bóstwami, która w mitologii germańskiej była odpowiednikiem końca świata. Na drodze bohatera stanie mnóstwo mitycznych wrogów, np. wielki wilk Fenrir, czy zamieszkujący labirynt Minotaur.

 

Aby zwiększyć tzw. replayability (przyjemność płynącą z powtórnej rozgrywki), autorzy pokusili się o losowe generowanie przedmiotów. Po rozpoczęciu nowej gry, bohater nigdy nie będzie dysponować identycznym układem uzbrojenia. Każdą broń można zresztą usprawniać u wioskowych kowali, a także zwiększać ich właściwości magiczne przy pomocy znalezionych run. Oczywiście mamy tu również elementy RPG, które pozwalają nam dowolnie rozwijać naszą postać.

 

Oprócz trybu rozgrywki dla jednego gracza, Loki oferuje ponadto rozbudowany wariant potyczek wieloosobowych. Zaliczają się do nich nie tylko batalie pomiędzy użytkownikami na specjalnie do tego przygotowanych arenach, ale również możliwość walki w kooperacji.

 

ps. gierka juz wyszla, ale na razie tylko (chyba) w wersji francuskiej :]

 

Polska wersja planowana jest na wrzesien, wydawca - techland.

Jest mp z trybem coop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andare

Widziałem u kolesia kawałek fulla. Gierka zapowiada sie całkiem nieźle, ale i tak dopiero jutro bede mogl w nia zagrac wiec jutro w razie czego napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeee następna nieudana kopia Dablo 2 LoD podobnie jak Dungeon Siege II może co najwyżej czyścić rogi diabełkowi :>

Niemniej możliwość wzięcia udziału w Ragnaroku wraz z einherjerami przy boku Odyna, Thora czy Heimdalla jest niezwykle kusząca. Ciekawe tylko jak z wykonaniem. Tak się tylko zastanawiam, skoro będziemy mogli walczyć z Fenrirem, to nasze postaci będą równe bogom, co już takie fajne nie jest (no chyba że twórcy będą wierni mitologii i Fenrira zabije Widar, to wtedy ok :)). Tak samo główny cel - pokonanie Setha, jakoś to mi nie pasuje. Zresztą lepiej by było, gdybyśmy mieli za zadanie zabić Lokiego, w końcu skoro tytuł brzmi Loki to... :) Tylko jak wtedy miałby zginąć Heimdall? (w tym jest jakiś sens ;) - ci dwaj giną, więc szukamy innego opponenta, którym jest Seth...).

Fajnie byłoby znaleźć/zdobyć Mjollnira, Gungnira czy pojeździć na Sleipnirze, jak również spotkać jakieś Walkirie. ;)

 

BTW: nie mitologia germańska (WTF?) tylko mitologia nordycka. To drugie określenie się bardziej przyjęło. Jeszcze jedno. Ragnarok to nie walka nordyckich bogów ze sobą, Ragnarok to koniec świata (coś jak chrześcijańska apokalipsa), gdzie walczyć będą ze sobą bogowie (Odyn i spółka) z demonami pod wodzą Lokiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Asów było tylko jedenastu w liczbie

Gdy Baldr legł na wzgórzu śmierci

Wali wiedział, że godzien jest zbrodnie pomścić

Zabił mordercę brata”

 

No ładnie, ładnie widzę tu drugiego entuzjastę Drakkarów :D O ile pamiętam zabicie Fenrira który miał połknąć słońce powinno zakończyć ragnarok, więc co ma do tego Seth – porozumienie bez barier ? W Loki Widar zabił wilka czy ma to dopiero zrobić? Nvm musze sobie przypomniec mity.

 

Ogólnie to samo założenie, czyli wymieszanie mitologii nordyckiej i egipskiej jest dla mnie średnim pomysłem. Nazwa sugeruje jednoznacznie że naszymi przeciwnikami mieli by być mityczne postacie bogów i stworów z Skandynawii i na to liczyłem bo od czasów Rune posucha trochę w tych klimatach ... a tu taki galimatias. Może zbyt pretensjonalnie do tego podchodzę

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka ma sporo bugow poczawszy od instalatora (ktory mysli, ze instaluje pelna wersje i bez ponad 7gb miejsca na hdd ani mysli ruszyc) poprzez ai i klopoty z odpaleniem ponowny raz gry (za ktorym razem jak wybieralem postac przechodzilo do pustego menu, nic sie nie dzialo). Moze w pelnej wersji to poprawili w przeciwnym wypadku trzeba czekac na patche.

 

Troche le screenow. :]

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zrobilem moze z 2 questy na wyczucie, bo nie znam ni w zab tego jezyka. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche Ble screenow. :]

Badziewnie to wygląda, szaro brudno i zima, nie ma Mickiewicza i nie ma Tuwima ... <_< Faktycznie to wygląda na RagnarOK :>

 

- super kwadratowe cienie

- trawa z krepiny

- plackowate teksturki

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zime przewaznie jest szaro i buro. :]

No faktycznie grafa nie wyglada jakos okazale, moze to wina automatycznych ustawien pod moj cfg, niektore efekty prezentuje sie ladnie, animacja tez nie jest najgorsza. Nie wiem jak z grywalnoscia do konca, bo tak jak pisalem nic nie rozumialem poza oui i non. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath spróbuj tego:

 

Edytujemy GameConfig.xml (jest tam gdzie gra)

szukamy linijki:

 

Language Language="Polish" LanguageGame="Pol" LanguageInstaller="pol" LanguageID="21" Audio="En" Video="En" Active="0"

 

i zmieniamy na

Language Language="Polish" LanguageGame="Pol" LanguageInstaller="pol" LanguageID="21" Audio="En" Video="Ger" Active="1"

 

Jeśli przy innym języku była 1 to zminiamy na 0.(U mnie była przy german).

 

Zmiana w rejestrze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARECyanideLoki] "InstallerLanguage"="ger"

na

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARECyanideLoki] "InstallerLanguage"="pol"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porgalem w demko Loki, jakos mnie nie zachwycil, wolna rozgryka, z[ciach!]ana kamera pod dziwnym katem, nic z niej nie widac terenu lokacji.Muzyke wlaczylem po 5 min bo zaczela mnie meczyc. Na plus to res skili i mozliwosc kombinacji z bronia. Mozliwe , ze w full bedzie lepiej, rozgrywka sie poprawi, ze wzgledy na zdobyte skile.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO b.a.d.z.i.e.w!

Pograłem trochę i jakoś mnie niestety odrzuciła... A wcześniej przeczytałem w pewnej "sławnej" gazecie* o grach recenzję gościa, który nie szczędził och'ów i ach'ów jaki to Loki nie jest wspaniały, że jest najlepszym przedstawicielem gatunku od czasów Diablo 2, a nawet mu dorównuje... itp... Bullshit! :mur:

Gra nie dorównuje nie tylko Diablo, ale też jest poniżej poziomu wielu innych podobnych gier na czele z DS2 i Titan Questem (w które to bardzo miło mi się grało).

Ważniejsze minusy, które rzucają się w oczy już w ciągu pierwszych 10 minut gry:

- brak optymalizacji przy dość cienkiej grafice (ciągle doczytuje z hdd :? )

- kamera...

- monotonne lokacje

- interfejs jakiś taki... no dziwny...

 

Ogólnie - grając ciągle mam wrażenie, że Loki jest strasznie niedopracowany.

 

 

* - to specjalnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adamove

Faktycznie badziew juz intro jest nie teges, menu tez badziew, wszystko jakies takie ciemne i niedorobione cos jak Frater UNINSTAL

 

wyglada to tak jak na tym obrazku, wlazla w jakis budynek

post-142436-1188156844_thumb.jpg

Edytowane przez adamove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak, z tego * wiadomo, że mówisz o cdaction :wink: . Fakt, sam przeczytałem wrażenia recenzenta z wersji beta i naprawdę padło tam sporo ekstatycznych słów i porównań do samego diabełka, z tej racji wiele sobie obiecywałem . Ów jegomość-recenzent nie grał chyba ostatnio w zadne hack'n slashe, ani widocznie w samo Diablo. Grałem w demo, gra odrzuca. Pełna wersja u znajomego jeno potwierdziła me poprzednie wrażenia. Losowa generacja poziomów i lokacji sprawia ze wszystko wygląda bardzo monotonnie, gra ma sproo bugów, tu sie postac gdzies zablokuje, potwory znikną itp. itd. Gra na zagranicznych portalach zbiera z reguły od 5 do 7 punktów na dziesięć. Sam za mało grałem, by rzucać ocenami ale juz teraz przymierzałbym sie powoli do 5;) Jak gra bedzie kosztowac 15-20zł, a na hdd nie bede miał nic ciekawszego, wtedy moze zakupie.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do tego tytułu, dobre klimaty, podobno dobre oceny w prasie, gdzieś przeczytałem że ta gra jest jak Diablo 3 : D, ale niestety sie zawiodłem i to srodze, po 2 dniach gry moge powiedzieć tylko jedno : NUDA !, w tej grze całkowicie nic się nie dzieje, cały czas to samo, dostajesz quest, sprawdzasz do jakiej lokacji się masz udać, idziesz jedną lokację, drugą, trzęcią mapę, grasz już 2 godziny, każda mapa prawie identyczna, wypełnona potworami, może co drugą lokację jest jakiś bardziej magiczny stwór, nareszcie po paru godzinach dostajesz pierwszy z dwóch (a to jest zwykły quest, jeden z pierwszych w grze !) przedmiotów, który ma służyć do otwarcia jakiejś bramy a za nią zgadnij co ? znów te same mapy i potwory : D, ja rozumiem hack and slash ale miejscie LITOŚĆ !

skończyłem titanquest plus dodatek 2 postaciami wszystkie akty na wszystkich poziomach trudności i w porównaniu z loki to TQ jest wypełniony samymi atrakcjami, akcja i nieoczekiwane zwroty

wylewają się z ekranu !

ostatnie poziomy które przechodziłem w loki pokonywałem stylem sprinterskim, czyli bieg przed siebie oby do następnego poziomu, zabiłem jakiegoś wielkiego lodowego wężą i znów 120 identycznych mapek z grupkami potworów, to tak samo pasjonujące jak ustawić bohatera i przed nim drzwi z których wychodziły by cały czas potwory...

Skończyłem ok 10 questów, nie ukończyłem 1 aktu, nie wiem ile jeszcze zostało do końca 1 aktu(oczywiście nie pokuszono się o rozdziały czy spis zadań żeby mieć pojęcie kiedy akt się kończy, same questy) ale grając 10 godzin nie ukończyłem pierwszego aktu, kapituluję, gra mnie pokonała swoją nudą.

A zapomniałbym o zaletach:

1.jest dużo krwi, więc jest niezła sieka(ale po godzinie sie nudzi).

2.moża ofiarowywać magiczne przedmioty bogom, dzięki czemu dostajesz punkty doświadczenia w jednym z drzewek bogów ze skillami, zależy któremu bogowi je ofiarujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zjechać u niego z życiem prawie do zera, a następnie uciekawjąc sprawić by wbiegł w pułapkę-sidła.

Skończyłem pierwszy "lodowy akt", jakoś mi się nudziło to zagrałem :D, zabiłem ostatniego bossa, nie dostałem żadnych specjalnych fantów za niego, następna lokacja jaką wybrałem-Aztec, nie spodobała mi się za bardzo, uninstall, ale na upartego można w to grać i z dużą dawką kofeiny żeby nie zasnąć :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest nawet ciekawa, choć D2 nie przebije nigdy ;] Jednak i tak twierdzę, ze warto w nią zagrać.

Także mam problem z Fenrirem. Gram Egipskim Magiem na ogień i jakoś ta pułapka nie ma zamiaru zadziałać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, zdania na temat Lokiego widzę są podzielone. Zarówno tutaj jak i między portalami. Jedni krytykują: http://gry.onet.pl/1884,77211,1,Loki,recenzja.html

a inni wychwalają: http://www.gametrance.pl/gt/index.php?sub=...06&id_r=406

 

Ja osobiście na razie męczę demo już od ponad tygodnia, prawie non stop, można powiedzieć, że znam na pamięć, a jednak jeszcze mi się nie znudziło. Jak wejdzie do sklepów to chyba będę jednym z pierwszych, który pobiegnie do stoiska. No chyba, że uda mi się go wygrać w konkursie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do tego tytułu, ...

Przepraszam a w diablo2 to co bylo?

Ja młuce od wczoraj na multi lokiego...hmm faktycznie diabelek to nie jest ale prosta przyjemna wyzynka, jednak mozna bylo nie dzielic lokacji na tak male "mapki" wkurza co chwile LOADING....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to nieco się zasmuciłem.

No, ale w coś bym sobie pograł, po niezbyt pochlebnych wypowiedziach o Titan Quest jeszcze raz przeszedłem Sacred. Kolejny raz już nie dam rady ....

Nawet ostatnio pogrywam w Diablo 1.

 

Krótko pisząc, muszę coś zakupić do łupania. Dwóch nie kupię. Albo Titan Quest albo Loki. Może z małą pomocą ktoś pośpieszy, bo rzucać monetą mi zostanie ...

A może Silverfall ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Titan Quest, gierka niesamowicie wciaga!

Grafika, gameplay, cos wspanialego.

Przeszedlem, choc tylko na pierwszym poziomie trudnosci to i tak sie milo gralo.

Momentami nie bylo latwo ;)

Chyba sie zabiore za drugi poziom, ale tam juz ejst rzeznia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko pisząc, muszę coś zakupić do łupania. Dwóch nie kupię. Albo Titan Quest albo Loki. Może z małą pomocą ktoś pośpieszy, bo rzucać monetą mi zostanie ...

A może Silverfall ??

A może Dungeon Siege 2? :wink: (jeśli nie grałeś oczywiście)

Mi z wyżej wymienionych tytułów najbardziej przypadł do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko pisząc, muszę coś zakupić do łupania. Dwóch nie kupię. Albo Titan Quest albo Loki.

Nie grałem w Titan Quest, ale z tych dwóch wybrałbym właśnie TQ. Loki mógł być grą w porządku, ale to tylko kolejny nudny i schematyczny hack'n'slash. Szkoda na tą grę pieniędzy, a już na pewno czasu.

 

Może poczekaj na Hellgate: London?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...