Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie kupić dysk. Mam kilka problemów myslowych z tym związanych:

zastanawia mnie kilka rzeczy:

 

1. Kupić Seagate 120 czy 160 z 8 MB i teraz dylemat czy ata czy s-ata?

Do mojej płyty chyba nie da się podłączyc chyba że sa jakies przejściówki ale wątpie

 

2. A może zostawic tego baraka co w podpisie i dokupic tylko 80 ???Podepne oba na jednej taśmie. Bo inaczej ie nie da.

 

3. A może poczekac jak wyjda nowe dyski z talerzami 100GB??I wtedy takiego sobie sprawić?

 

Doradźcie cos czytałem sporo topiców duzo tego było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec że mam zaufanie do Seagate juz miałem kilka tych dysków do samsungów nie mam zaufania

 

Ostatnio kilku kumpli na rzekało na WD i na maxtory a baraki sie niegdy nie posypały.

 

ja na swoim baraku miałem zwalone sektory wystarczył format i diagnostyka i cały dysk jest sprawny

 

 

Interesuje mnie czy sa jakies przejściówki z S-ATA do ATA??

I jaka pojemność brać 120 czy 160 a może poczekac na te nowesz co maja 100 BG talerze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , o tym ze miales dupny egzemplarz , co nie znaczy ze kazdy seagate jest gownem , ja od dobrych paru lat latam na seagatach , teraz mam 2x 60 gb ata IV i jest b.dobry , cichy i nigdy nie bylo zadnych badow.

 

Wracajac do tematu to polecam seagate`a z calego serca , nie pakuj sie w zadne samsungi czy inne maxtory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR.Zepsu

 

primo nie ma czegos takiego jak nieawaryjne dyski (nawet "skaziakom" sie to przytrafia) wiec to ze komus padl taki a innemu inny dysk to normalne a zeby stwierdzic ze jedne dyski sa bardziej awaryjne od innych trzeba by miec wgald w dane dystrubutorow dotyczace zwrotow/rekalmacji/... i w dane serwisow dotyczace napraw itd bez tego mozna tylko gdybac :!:

przyklad 1 znajomy kupil 20szt WD400BB z czego po miesiacu nie dzialalo 8szt i czy to znaczy ze 40% WD jest do niczego - nie po prostu trafil wadliwa serie i tyle bo po wymianie dzialaja wszytkie - po prostu trzeba miec szczescie lub pecha ...

 

secundo patrz na warunki gwarancji - chodzi o czas trwania - nawet jak dysk padnie to sa duze szanse ze odzyskasz dane (te najwazniejsze zawsze mozna zgrywac na CDR/CDRW) wiec dluga gwarancja sie przydaje bo dostajesz nowy dysk za friko

 

tertio skoro sie wachasz czy kupic to znaczy ze Tobie nie jest aktualnie potrzebny nowy dysk - a jak potrzebujesz to IMO najlepsza strona z testami dyskow http://www.storagereview.com/ poczytaj i wybierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Maxtora z 8MB cache SUPER dysk !!!

Cichy i BBBAAARRRDDDZZZOOO szybki !!!

 

Jesli SATA to MAXTORa bym wzial poniewaz sa najszybsze w tej kategori

 

Jesli ATA tp WD bym wzial poniewaz sa najszybsze w swojej kategori

 

Nie slyszalem o przejsciowce ATA-SATA. Sa za to SATA-ATA.

 

Ja bym sie nie pchal w ATA HD wiecej poniewaz SATA to przyszlosc. SATA sa szybsze, mniej wadliwe, mniej zuzywaja mocy procesora plus kabelek SATA pozwala na lepszy oplyw powietrza w obudowi. W twoim przypadku niestety zakup SATA laczylo by sie z zakupem nowej plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę również coś od siebie. Kilka tygodni temu kupiłem 120 GB Barracude 8 MB Cache, SATA. Niestety dysk okazał się wadliwym egzemplarzem. Po kilku dniach pracy zaczął chodzić jak zażynany traktor, następnie resetował system, po czym uruchamiał ScanDiska. Skończyło się na gubieniu danych. Wymieniłem go na Ultra ATA'e i jestem w 100% zadowolony z nowego twardziela. Chodzi jak burza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi namieszaliście w głowie.

 

1. Więc jest możliwość kupienia kontrolera na PCI żeby na mojej płycie chodziły dyski S-ATA poprosiłbym o link jakis testów bo nie moge znaleźć jeżeli są :]

 

2. Widze że obstajecie przy Matroxach ich ceny sa podobne do Seagatów

 

3. Który wybrac 120gb czy 160gb , ceną się różnią ale bardziej opłacalny jest ten 160gb

 

Nie mam też za duzo kasy i jeszcze oprócz tego dysku musiałbym kupić ten kontroler nie wiem czy jest sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek

 

mówisz że "skoro sie wachasz czy kupic to znaczy ze Tobie nie jest aktualnie potrzebny nowy dysk"

 

chciałbym ci powiedziec że zanim cos kupie to pytam o opinie, rady i sugestie

 

Swojego radka kupowałem chyba kilka miechów zasiłke ze 3 tygodnie tak samo z pamięcimi

 

ja szukam dokładnie żeby bubla nie kupić to troche trwa

nie mam zbyt duzo kasy wiec trzeba rozmyslac co sie najbardziej opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... chyba każdy seagate jaki widziałem był dupny. W ogóle nie współpracują z innymi dyskami. Szajs i tyle. Spróbuj dostawić do niego dysk innej firmy.

mam dwie barracudy (wczesniej kilka innych starszych modeli)... pracowaly z maxtorami, caviarami (rozne modele) teraz caly czas caviar BB i barracudaIV... nigdy nie mialem problemow... uzywalem tych barek na kilku mobo z roznymi chipami, a co za tym idzie na roznych kontrolerach... taz na dodatkowym kontrolerze PCI na chipie CMD.. nawet teraz barka jest na tym kontrolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie. kup caviara to będzie wył i niedługo sięposypie, maxtory też nie są najmniej awaryjne, lub ryzykuj roczną gwarancję na seagate.

jak wolisz argumenty typu :maxtor maxtor maxtor" to twoja sprawa. a że samsung ma też zawaliste LCD to inna sprawa. i po co pytasz czy brać s-ata jak sam piszesz że ci się nie opłaca. zmień mobo na coś z kt600 lub sis748 i nie potrzebujesz osobnego kontrolera za 100 zł (nie za 200 jak piszesz). asrock na sis748 kosztuje 250 zeta i wydajnościowo jest porównywalny z nForce2, i ma s-ata. ale pewnie napiszesz że sis cośtam więc po kiego kija wchodzisz na forum ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystko

 

AMD Rulezz

 

pytałem o przejściówke napisali mi że jest kontroler za 100 zł nie pomyslałbym ze tyle to może kosztować właśnie sie zastanawiałem czy kupic nowe mobo takze sie tak nie denerwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem już czy dac se siana i poczekac i kupic nowe mobo z serial ata czy pakowac się w ten kontroler dysk to już wiem gdzie poszukac znam opinie ale musze jeszcze przemyslec  czy ATA cz S-ATA

szczerze mowiac nie wiem jak moze brakowac miejsca na dysku 40gb

kup se nagrywarke

jezeli chcesz SATA to ten kontroler rzeczywiscie stoi 200pln

mozesz wymienic plyte glowna ,za ta dostaniesz 100pln ,a za 250pln mozesz kupic Asrocka na sis748 lub ECSa KT600-A

zaplacisz tylko 150pln

jak chcesz cos firmowego to Abit KV7 z SATA za 350pln ,albo Epox 8KRA2I za 320pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...