Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem leszczem, więc pewnie zostanę ochrzaniony za wtrącanie się w "poważną" dyskusję poweruserów, ale może byście pamowie przeprowadzili test omawianych w topicu dysków? Nie można wysnuć (obiektywnych) wniosków bez dobrej podstawy w postaci rzetelnych wyników. Nieźle to wychodzi redaktorom z Chipa (choć czasem wyniki są hmm... dyskusyjne- patrz niedawny test wentylatorów) proponuję przyjąć podobną metodologię i opublikować wyniki na forum. Ze swojej strony powiem, że od 3 m-cy w komputerze mojej dziewczyny chodzi Seagate 80GB/8c. SATA z Abitem nf7-S. Jak dotąd cicho szybko i skutecznie. Pamiętajcie: sensowna jest tylko taka dyskusja, gdzie obie strony mają dostęp do tych samych (dobrych!) wyników i porównywalną wiedzę.

 

 

Gorąco pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko następujące: zakładając, że nawet nikt nie będzie oszukiwał i nie doda sobie po prostu tych 100 punktów to w jaki sposób chcesz porównywać dyski, jak każdy z nas ma praktycznie inny zestaw komputerowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz ustalenie jakichs spojnych zasad odnosnie testowania napewno bedzie trudne ale chyba nie az tak :) zeby nie zaryzykowac i zrobic jakichs testow dyskow

ja mam barracude juz ponad rok i jestem bardzo :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz... co do wydajnosci to sie nie wypowiem bo to juz bylowalkowane tak samo co do glosnosci.

Natomiast jezeli chodzi o awaryjnosc to mysle ze w duzej czesci przypadkow chodzi o.... wentylacje obudowy. Nie, to nie jest glupie!

Poczytajcie i popatrzcie jak mocno grzeja sie dyski... niewlasciwe chlodzenie a w zasadzie jego brak i juz mamy 60 stopni naliczniku a to granice mozliwosci pracy... no i bum!!

Inna sprawa ze ktos mogl trafic na wadliwa serie ale tu juz reguly nie ma.

Zastanawiac sie mozna tylko nad tym ze niektorzy producenci daj na mniejsze dyski znacznie krotsza gwarancje... czyzby sytuacja podobna jak z procesorami? Przykladowy dysk XL... wadliwa 1 strona talerza... usuwamy 1 glowice i juz mamy mniejszy i "sprawny" dysk L ;-)

to takie moje chore rozwazania aczkolwiek nie wiem czy tak do konca pozbawione sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...