Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Posts

  913
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Posts posted by wysio

 1. Tak, pamięci będą pracować z taktowaniem tych wolniejszych. Czy będzie zysk? To zależy, czy używasz programów, które będą to wykorzystywały, bo do standardowego używania grania 16 GB w zupełności wystarcza. Z resztą zawsze możesz odpalić sobie w tle jakiś program monitorujący zajęcie pamięci RAM i na bieżąco sobie sprawdzać.

 2. Ha ha ha, też zaczynałem 0d GF5200. To była tragedia. Bardzo mało wtedy wiedziałem o komputerach. Kupiłem wtedy kompa w jakimś dużym sklepie, omamiony bezużytecznymi cyferkami typu Celeron 2.4Ghz i GF5200 128MB. Tylko Quake 3 dobrze mi chodził, reszta klatkowała. Później kupiłem GF5600 ultra. Też okazała się niezbyt dobra - wtedy za te same pieniądze Radeon 9800 był dużo lepszy. A jeszcze można było trafić na wersję, gdzie odblokować można było potoki i wtedy dopiero karta dostawała kopa. Zacząłem dużo czytać i chłonąć wiedzę komputerową. Efektem była zmiana płyty i procesor Barton M, który miał bardzo dobry potencjał OC. Jeden nawet udało mi się spalić. Przez kilka dni nie mogłem pozbyć się tego specyficznego smrodu z mieszkania. Wpadła też niezła karta, GF 6800XT. Coś tam też można było w niej odblokować i ładnie się kręciła. W połączeniu z Bartonem dawało to już przyjemność z grania. Potem było 8600 GTS z dobrym fabrycznym chłodzeniem, gdzie już nie można było przy niej tyle podłubać, jedynie OC. Potem 9600GT i w końcu perełka - HD7770 w najlepszej wersji. Później długo długo nic i po zmianie całej platformy wpadła wreszcie GTX1070, kupiona za 960zł. Z uwagi na obecne ceny kart, chyba zostanie ten GTX ze mną na dłużej.  

  5600 ultra 1.jpg

  5600 ultra 3.jpg

  6800 XT (2).JPG

  6800 XT (4).JPG

  20140828_135055.jpg

  DSC00343.JPG

  IMG_20190726_190742.jpg

 3. A czy karta przechodzi w tryb 2d i zrzuca zegary? Widziałem przypadki, że karta źle współpracowała ze sterownikami w tym sensie, że zegary były cały czas w trybie boost, podczas gdy karta nie była obciążona. To powodowało zwiększoną temperaturę.

 4. Przewód, skoro zmiana portu nie daje rezultatu... Kiedyś miałem podobnie i pomogła wymiana przewodu sata.
  Oczywiście jest jeszcze możliwość, że system wyłącza niepotrzebnie zasilanie na tym dysku... Ale to raczej mało prawdopodobne.

 5. To nie ma nic wspólnego z kartą graficzną. Po prostu komp nie wstaje przez pamięci. Ten problem był poruszany często i dużo już było na ten temat napisane. Sprawdź w BIOS, czy timingi pamięci się zgadzają, przedstaw na CR2, jeśli jest ustawione na CR1. Jeśli to nic nie da, zwiększ o jeden wartość CL. Na końcu spróbuj ustawić na 3000 MHz ręcznie. Zdarza się, że pamięci nie pracują z deklarowanymi przez producenta osiągami. Najlepiej je wtedy wymienić. A jak je już będziesz wymieniać, to na jakieś pożądanej firmy, np crucial.

 6. Skoro temperatura karty nie przekracza 75 stopni, zrób swoją krzywą wiatraków w programie MSI Afterburner. Musisz zmniejszyć obroty wiatraków karty przy danej temperaturze. Zmniejsz obroty tak, żeby w największym obciążeniu temperatura nie przekraczała 90 stopni.
  Przed zakupem sprzętu warto jest przejrzeć w sieci jakieś testy czy opinie na jego temat, żeby później nie być rozczarowanym. Nie od dziś są wersje kart, które potrafią być bardzo głośne.

 7. Też myślałem nad LG, ale w końcu wziąłem Philipsa 55 705 i jestem mega zadowolony. Obraz wyśmienity, filmy w fhd wyglądają super, w 4k rewelacyjnie. System Android działa szybko, wszystko można robić głosowo, ambi light dodatkowo pogłębia wrażenia. Dźwięk też ma bardzo przyzwoity. Ostatnio w promocji był za 3800 zł.

×
×
 • Create New...