Skocz do zawartości

wysio

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    927
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Odpowiedzi dodane przez wysio

  1. Złożyłem komputer koledze na tym, jak się okazuje problematycznym procesorze i chłodzeniu be quet Pure Rock 2 FX, żeby pasował do obudowy, a tu się okazuje, że w R23 temperatura dochodzi do 100 stopni. Standardowe napięcie płyta podaje ponad 1.3V. Zmniejszenie Vcore skutkuje niestety istotnym obniżeniem wydajności. Płyta Gigabyte b760. Chyba zostaje tylko zrobić to, co ten gość na tym filmie?





  2. Jeśli jest problem z pamięciami, to normalne, że nie dociera do biosu. A sam bios aktualizowałeś do najnowszego? Skoro na pożyczonej kości komp Ci wstał, a przecież czy Corsair czy Kingston domyślnie uruchamia się na mniejszej częstotliwości, więc komp powinien wstać. No chyba, że płyta jest bardzo wybredna.....

  3. Wiesz co.... Kiedyś na jakimś tam sprzęcie też miałem dziwne przycinki i już nawet nie pamiętam, co było ich powodem - chyba w moim wypadku była to pamięć RAM.  Ale taki nie w pełni sprawny sprzęt zawsze gorzej wypadał w testach typu 3dMark. Zawsze po tym sprawdzałem i sprawdzam, czy komputer działa prawidłowo. Gdy coś się dzieje ze sprzętem, wynik będzie dużo gorszy od przeciętnej. 

    Ps. W Forzy 5 mam średnio ok 60 klatek w FHD i ustawieniach ultra i nie mam dziwnych nagłych spadków, a mam gorszy procesor i kartę.

  4. Jestem tego samego zdania, co kolega wyżej. Dodatkowo mam w tym doświadczenie, bo dość często zdarza mi się reaktywować starsze laptopy, które naprawdę nieźle sobie radzą z Win10 na dysku SSD z 4GB RAM. Również na C2D.

    Win 8.0 czy 8.1 też bym omijał  z daleka, a Win7 to już taki.... nieświeży jak kanapka z przed 4 dni. 

    W ostateczności nawet na zwykłym HDD wrzuciłbym 10-tke. Tylko pamiętaj, żeby była w wersji 64bit.

  5. Jeśli mówimy o laptopie, to napisz jeszcze, czy wiatrak przy tak wysokiej temperaturze wchodzi na wysokie obroty. Bo jeśli jest cicho, to masz skopane chłodzenie i trzeba to jak najszybciej naprawić. Jeżeli znów szum wiatraka zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury, to masz najpewniej zapchane kurzem chłodzenie. Trzeba wtedy odkręcić obudowę i dmuchnąć sprężonym powietrzem.

  6. Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?

  7. Do takich zastosowań, to 5800x będzie bardziej niż wystarczający. Osobiście mając taką grafikę i 2600X, zmieniłbym na 5600x, przy którym ten GF mógłby już spokojnie rozwinąć skrzydła, a różnica między 2600 była by i tak bardzo duża.



  8. Ojej, a co ma Ci dać odłączenie zasilania? Wyjmij baterię z płyty na kilka minut. Odłącz wszystko, co masz podłączone pod komputer. Jeśli dalej nic to nie da, możesz spróbować odłączyć już w środku budy przedni panel USB i audio. Jeśli dalej nie będzie pozytywnych rezultatów, to może być płyta lub zasilacz. Wypadałoby też podłączyć inną grafikę dla sprawdzenia no i na końcu inny zasilacz.

  9. Tak, pamięci będą pracować z taktowaniem tych wolniejszych. Czy będzie zysk? To zależy, czy używasz programów, które będą to wykorzystywały, bo do standardowego używania grania 16 GB w zupełności wystarcza. Z resztą zawsze możesz odpalić sobie w tle jakiś program monitorujący zajęcie pamięci RAM i na bieżąco sobie sprawdzać.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...