Jump to content

GofNet

Stały użytkownik
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About GofNet

 • Rank
  Uczestnik
 1. Mam kilka propzycji, ale nie wiem, która jest najrozsądniejsza. Belinea 1980-S2 Benq FP91GP BenQ FP93GP PHILIPS 190P7EG No chyba, że jest coś lepszego do 900zł? Może coś z LG, czy Samsung'a? Pozdrawiam ..::GofNet::..
 2. Ja również dołączę się do pytania. Czyli dobra dziewiętnastka 5:4 na xVA z matową matrycą (bez "szyby") do 900zł. Zastosowania domowe, a więc gry, filmy, biuro, itp. Pozdrawiam ..::GofNet::..
 3. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Dlatego też wymyślono coś takiego, jak skala (czcionek, stron WWW, dokumentów, itd.). Myślę, że jedynym problemem może być tylko ów duży IL oraz wymagania stawiane przed kartą graficzą. Pozdrawiam ..::GofNet::..
 4. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Za 1.100zł masz GATEWAY FPD 2485W - nie wiem tylko, czy nowy ;). Pozdrawiam ..::GofNet::..
 5. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Ale w opariu o matryce TN?
 6. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Zdaje się, że Dell™ 2007WFP jest na tej samej matrycy, co NEC™ 20WGX², ale ekran ma matowy. Pozdrawiam ..::GofNet::..
 7. A co on jest wart? Parametry są OK, ale wykonanie i jakość obrazu?
 8. - EU-Ausland Pozdrawiam ..::GofNet::..
 9. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  - Monitor Lcd 20" Nec 20WGX2 - Panoramy 23" Lub 24" Full HD
 10. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Nie No może nie ściśle (dochodzi czynnik elektroniki i ew. inne mniej znaczące), ale jest powiązany? Chyba że się pokrywa i jest mu równy ;) A jest to spotykane w którymś z obecnych modeli monitorów LCD ogólnie dostępnych dla "ludu"? Od określonych przejść lub jak kto woli wielkości kąta o jaką musi się obrócić molekuła wewnątrz komórki W sumie to miałem na myśli. Niekoniecznie. Raczej od koloru jaki zastaniemy po wybraniu koloru "docelowego". Masło maślane ;) Rozumiem. Czyli w/g opisów matryc, najbardziej uniwersalne (postrzegany czas reakcji, kolory, biel, jakość, katy - poza niestety czernią) matryce, to S-IPS, AS-IPS? Rozumiem, że są drogie, lecz czemu się jakoś nie przyjęły. W 20" w rozsądnych pieniądzach tylko NEC i Dell wypuściły po modelu na AS-IPS/S-IPS. Dziwi mnie, że przy omawianych 22" taka matryca nie występuje chociażby w jednej, czy dwóch pozycjach w wyższych, choć rozsądnych cenach - powiedzmy o wartości taniego LCD 24" (mowa wyłącznie o WideScreen)... @Kyle: Dziękuję ;) Pozdrawiam ..::GofNet::..
 11. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Dobrze więc rozumuję, iż w świetle powyższych faktów matryca ma xms na wyświetlenie obrazu zmienionego w/g określonej częstotliwości sygnału wejściowego? Wedle tego więc (w najbliższym czasie) bez względu na to, jaki czas reakcji matrycy będzie, to i tak będzie on zmierzalny i faktycznie istotny oraz ściścle powiązany z wielkością InputLagu. Zwłaszcza, że najniższy czas nie pokrywa się z czasem najwyższym, a nawet nie jest do niego zbliżony. Od czego więc zależy rozbieżność czasu reakcji matrycy w konkretnym egzemparzu? Wyłącznie od wielkości różnicy między kolorem źródłowym a docelowym? Czy może również uzależniona jest od elektroniki sterującej? Pomijając typ matrycy, gdyż w tym konkretnym przypadku nie rozpatrywany jest zbiór matryc, lecz konkretnie wybrana "statystyczna matryca". Pozdrawiam ..::GofNet::..
 12. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Patrzysz na to czysto matematycznym spojrzeniem. 60Hz=16ms - zachodzi równość, więc będzie identycznie. Ale nie do końca... Porównujesz wartości, ale nie bierzesz pod uwagę przebiegów, przesunięcia. Zauważ, że czas odświeżania nie musi a wręcz zapewne nie pokrywa się z czasem reakcji matrycy. Są to niezależne czasy, nie zsynchronizowane ze sobą. Może więc się stać, że w skrajnych przypadkach przy matrycy 16ms i odświeżaniu 60Hz (16ms) oba "liczniki" się nie zazębiają i efektywnie wychodzi odświeżanie co 32ms. Nawet przy 10ms istnieje taka możliwość. Przypuszczam, że przy 8ms również zdarzałyby się takie "wpadki". Dopiero przy 5ms, 2ms możemy być pewni, że w/w historie nie będą miały miejsca, ale (2x16ms), ale i tak przy przejściach będą momenty, że 2ms efektywnie zamienią się w 4ms, a 5ms w 10ms. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę fakt, iż podawana liczba 2ms, to defakto najniższy osiągalny czas a nie najwyższy. Oznacza to, że skrajnie może to być rozrzut na poziomie 2-30ms! A w przypadku matryc 16ms nawet do 50-60ms! Dlatego też nawet przy matrycy z czasem reakcji 2ms dla wprawnego oka smużenie może być dostrzegalne... Pozdrawiam ..::GofNet::..
 13. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Ciekawe, czy zastosowanie w/w nowatorskiej technologii LG nie spowoduje zwiększenie IL'a. LG L227WT nawet ciekawie wygląda. Design OK, choć szkoda, iż nie jest wyposażony w ramkę koloru srebrnego lub jedynie jej wewnętrzną część, albo (tego jeszcze nie widziałem w żadnym monitorze) stonowane przejście między zewnątrzną częścią ramki (czarną) a wewnętrzną częścią ramki (srebrną) - taka tęcza... :-). Nie wiadomo, czy cena będzie zaletą, czy jego wadą, ale już wiadomo, że zauważalnym mankamentem jest typ matrycy: TN. Jest jednak co do tego pewien pozytywny znak zapytanie. Nie wiadomo, jaką jakością dysponować będzie wspomniana matryca. Może się okazać, że zbliżona jest do matryc S-IPS, S-PVA, itd. Oby tak właśnie było. Pozdrawiam ..::GofNet::..
 14. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Może ktoś odpowie, a nie będziecie się przekomarzać, jak przedszkolaki... Poza tym, jak dobrze pamiętam, to jest to temat o monitorach LCD 22" a nie 24", który jest tutaj: - Panoramy 23" Lub 24" Full HD Tam się sprzeczajcie... Pozdrawiam ..::GofNet::..
 15. GofNet

  Panoramy Lcd 22"

  Tak, wiem... Myślałem jednak, że coś do tej chwili się już zmieniło...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.