Jump to content

masterpeter

Stały użytkownik
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

masterpeter's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Z racji na to, że moja wspaniała 8800gts320mb postanowiła, że skończy swój żywot najprawdopodobniej w piecu, poszukuje pilnie karty za ok. 250zł, najlepiej chciałbym ją mieć w posiadaniu do końca tyg. (nie mam nic na zmianę a sesja powoduje konieczność nauki z kompa a przy sypiącej obecnie artefaktami 8800gts oraz rozdziałce 640x480 jest to praktycznie niemożliwe), zawęziłem w miarę najszybszy i osobisty odbiór do: VERTEX ATI Radeon HD5670 1024MB DDR5 KR System - VERTEX ATI Radeon HD5670 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (775/4000) lub Asus Radeon HD5670 512MB DDR5 Karta graficzna Asus Radeon HD5670 512MB DDR5 (128bit),DVI/HDMI, PCI-E, BOX (EAH5670/DI/512MD5/V2) w Morele.net I tu mam rozterkę, dlaczego karta z 1GB kosztuje praktycznie tyle samo? Może to lipny interes i lepiej wziąć asusa? Może marże za duże w morelach? Albo chłodzenie nie takie czy inny haczyk? Dawno nie miałem kontaktu ze sprzętem, dlatego prosiłbym o szybką poradę co wziąć bo naprawdę nie bardzo mam wyjście, a lepszymi funduszami po prostu nie dysponuję. Może nadmienię, że mam C2D e6600, CRT17', 2GB ram, w7 no i chyba to tyle. Gram bardzo rzadko, głównie internet i filmy, chciałbym żeby przy ewentualnej zmianie monitora na jakieś lcd 22' nic nie szwankowalo no i żeby pobór prądu nie powodował konieczności stawiania elektrowni obok domu..:)
 2. Dzięki narcyz za info. :) Sprawa wygląda tak, że osoba dla której szukam najlepszego rozwiązania bezpiecznego ulokowania tych pieniędzy jest starej daty a przez to nieco sceptycznie nastawiona do "banków bez oddziału". Czyli wolałaby iść do jakieś filii, bo to daje poczucie bezpieczeństwa, i że te pieniądze "nie znikną". No i ja w zasadzie też nie mam doświadczenia z tym Open Finance, i myślę żeby to zrobić w ten sposób aby mniejszą kwotę dać na próbę na trzy miesięczną lokatę w OF - i jeśli wszystko będzie przebiegać płynnie, bez zgrzytów i zarzutów to wtedy resztę kwoty również w ten sposób wprawić w ruch. Natomiast pozostałą część w okresie próbnym dla mniejszej kwoty, dać na gorzej oprocentowaną również 3-miesięczną lokatę w innym banku "z filią". Ma to sens? hehe Nie mniej jednak, jestem ciekawy co do zasady działania lokaty optymalnej w OF, dlaczego te kwoty mogą być max do 15k aby uniknąć belki? Rozumiem, że w tym konkretnym produkcie podanym w linku, są one umieszczane w Noble Banku, wiedziony ciekawością sprawdziłem na stronie internetowej tegoż i rozumiem, że jest to private banking, gdzie najmniejsze lokaty to bodajże 200k. I stąd moja ciekawość, w jaki sposób OF biorąc max 15k zakłada tam (jeśli tak to działa) lokatę, która jest dużo korzystniej oprocentowana niźli w pozostałych bankach?
 3. Myślę, że roczek, ewentualnie pół.:)
 4. Szybkie pytanie, w jaki sposób na dzień dzisiejszy najkorzystniej ulokować kwotę ok. 100k? Mam na myśli raczej lokaty, który bank oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie?
 5. http://transmission.blogs.topgear.com/2009...-where-were-at/ Kto duka po angielsku może sobie przeczytać wypowiedź Andy'ego Wilman'a. Ogólnie wiele osób narzeka na obecną formę Top Gear, ale fajnie się dowiedzieć jak to wygląda ze strony ekipy. :) Aha, no i niedzielny special z Ameryki Południowej zapowiada się obiecująco. :)
 6. Super Wibrator :D KLIK Panowie dbajcie o swoje kobiety ;p
 7. masterpeter

  Siłownia

  Takie małe pytanko, mam dosyć płaski brzuch co jest ok, ale druga strona medalu - brakuje mi na nim ładnie chociaż zarysowanych mięśni. O ile na górne partie ciała mam ławeczkę, sztangi, hantle itd to na brzuch pomysłu nie mam.. To znaczy jest jeden - 6 weidera. Ćwiczył ktoś was tym sposobem? Jestem w 3cim dniu no i strasznie to dla mnie monotonne, zastanawiam czy kontynuować czy są lepsze sposoby, chociaż dużo bardziej mam zmęczony brzuch teraz niż po zwykłych seriach brzuszków.. Jakby ktoś coś wiedział to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą, proszę też pamiętać, że ćwiczę w domu ;)
 8. Też na początku nie mogłem zrozumieć o co chodzi na tamtym zdjęciu :) Za to, to też na pierwszy rzut oka może nie być zabawne ale bystra osoba zauważy w czym sęk: » Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... « //Wyjaśnienie: » Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... « Przeczytaj to co jest tam napisane: making the city work together i wyobraź sobie, że jedna z trzech zębatek się kręci, jak się będą zachowywać pozostałe? Dla mnie zabawna ironia to jest, głupi błąd ludzi od reklamy bo przesłanie nie takie jak być powinno;)
 9. Zbiór zabawnych cytatów z Radia Maryja: http://deser.gazeta.pl/deser/1,83452,4891494.html Przykład: Słuchaczka: - Ja dzwonię ze Stanów. U nas jest już taka deprawacja i kultura śmierci, że w szkołach stoją automaty do sprzedaży prezerwatyw. o. Jacek: - To pani nie dzwoni ze Stanów, tylko z piekła. Nieźli są :D
 10. Ja może powiem, że w ekobełkot nie wierzę. W filmiku z pierwszego posta ładnie gościu tłumaczy, że patrząc z perspektywy geologicznej dzisiejszy klimat nie jest niczym nie zwykłym. Było niejednokrotnie dużo cieplej i zimniej. Klimat zmieniał się od setek tysięcy lat i dalej będzie to robił. Tak jak na giełdzie, raz hossa raz bessa, tak z klimatem, raz cieplej raz zimniej - problem w tym, że tych zmian nie rozumiemy i nie potrafimy przewidzieć. W tym momencie zieloni dopisali sobie ideologię, media podchwyciły i nagle się okazuje, że armagedon nadchodzi :? Gdzieś słyszałem, że to tak jak faraon straszył ludzi zaćmieniem słońca to teraz analogicznie to samo robią,hehe. Alternatywne źródła energii? Dla mnie tylko elektrownie atomowe. ''Elektrownie te są czystym, bezpiecznym, tanim i praktycznie niewyczerpalnym źródłem energii elektrycznej. Dlatego zbyteczne jest zawracanie ludziom głowy elektrowniami wiatrowymi lub opartymi na ogniwach fotoelektrycznych.'' Ktoś tu straszył Czarnobylem cytuję za wikipedią: "Zdaniem raportu Forum Czarnobyla (w skład którego wchodziło WHO i ONZ), bezpośrednio w wyniku katastrofy zmarło 30 osób, ponad 200 zachorowało na chorobę popromienną, a z otaczających elektrownię terenów w promieniu 30 km ewakuowano ponad 130 tys. ludzi, tworząc zamkniętą strefę ochronną." To co? Z 300 ofiar i takie wielkie halo? Kolejne wyolbrzymienie poczynione przez media. Kolega się zdecyduje, to jest nas za dużo czy nie? Jak tak to po co się martwić o straty :lol:
 11. Stacja koło Carrefoura w Czyżynach<NowaHuta<Kraków, PB 95 za 4.05 dzisiaj nalałem. Niektórzy twierdzą, że słabej jakości na tej stacji benzyna, ale jakieś atesty BAQ czy coś w tym stylu mają, leje od pół roku i nie mam powodów do narzekań...
 12. No możesz sobie pomarzyć: http://www.tvn24.pl/0,1536247,wiadomosc.html We Francji się temu sprzeciwili a Europejski Trybunał Praw Człowieka miał inne zdanie na ten temat. Kwestą czasu jest kiedy analogiczna sytuacja może wydarzyć się w PL. Osobiście jestem przeciw prawom do adopcji dla osób homoseksualnych lecz jest pewno ale: zastanawiam się czy nie lepiej jest żeby dziecko, które się przecież bierze z domu dziecka, które nie ma biologicznych rodziców lub po prostu zostało przez nich porzucone, czyli które w zasadzie skazane jest na beznadziejne dorastanie i życie bez prawdziwego domu i rodziny, czy nie lepiej aby zostało adoptowane nawet przez parę homoseksualną, która zapewni mu dach nad głową, wychowanie i zapewne miłość rodzicielską? Nie wiem co bym wolał, żyć w domu dziecka czy mieć za rodziców gejów. Prawda jest taka, że w domu dziecka jesteś tylko kolejnym dzieciakiem, które często stoi w życiu na przegranej pozycji; dla swoich homo "rodziców" byś się liczył. Wiem, że to lekki OT ale myślę, że warto przemyśleć trochę czy wychowanie przez homoseksualne osoby jest aż takim złem. Wewnętrznie czuję co do adopcji sprzeciw ale rozum mi mówi, że każdy sam wybiera sobie drogę w życiu, to że ktoś został wychowany przez geja nie oznacza, że sam będzie gejem. Nawet jeśli, to co lepsze, gej w społeczeństwie czy kolejny nieudacznik/złodziej/narkoman czy inny margines (wiem, że to taki lekki stereotyp ale wychowankowie domów dziecka częściej zbaczają ze ścieżki).
 13. http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=448416 Widzieliście? Ależ mnie to rozbawiło, hehe, takie coś to tylko Clarksonowi się mogło przydażyć :) //Bardziej rozwinięta wersja wydarzeń: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7174760.stm :D
 14. A co w następnym odcinku? :) Brzmi dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.