Jump to content

Tecumseh

Stały użytkownik
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

Tecumseh's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Ja myślę, że sprzęt powinien dać radę. Co do Radka, mam go w wersji Sapphire Vapor-X i to bardzo zacna karioszka;). W 1920x1080 pomykam na każdej posiadanej grze w maks detalach.
 2. Wielkie dzięki kolego!. Poustawiałem, jak poradziłeś. NB nawet mam sporo mniej, bo 1.24 zamiast 1.3. Wszystko chodzi stable. Co wiecej, do błędnych wniosków doprowadził mnie konflikt perfectdiska oraz truecrypta na moim XP. Odkąd wywaliłem perfectdiska oraz poszedłem (w większosci za Twoimi) radami, nie ma najmniejszych problemów. Kto wie, czy nie spróbuję mojego procka puścić na 4.0, co jest moim marzeniem. Mam jeszcze jeden problem- z moim Asusem P5Q Pro Turbo. Jakbym nie ustawił regulacji CPU Fan w BIOS-ie, i tak wiatrak chodzi mi na 100% prędkości. Teoretycznie powinien regilować prędkość do temperatury, ale tego nie robi. Na poprzedniej płycie (Gigabyte EX38 DS4) ten sam cooler ładnie się dostosowywał do ciepła procka. Czy ktoś wie, o co chodzi z tą niedziałająca funkcją na mojej P5Q Pro Turbo??
 3. Wyniki programowe nie są tak miarodajne jak wyniki na mierniku. Poza tym inne moga być napięcia w idle a inne pod obciążeniem. ALe możesz też mieć skopane kodeki i ich uruchomienie kończy się utratą stabilności systemu. Niemniej, jak chcesz rozwiązać problem, wypróbuj to co napisałem wyżej, ew. dodaj do tego odinstalowanie kodeków i zainstalowanie nowszej wersji. Ciągle przyczyną restartów może być wszystko, co w/w, a nawet jeszcze coś innego (choćby przegrzewanie się jakiegoś elementu w budzie).
 4. Może być dysk (najbardziej prawdopodobne). Może być problem z zasilaczem. Ale też z płytą główną lub Windowsem. Z opisu stawiam na dysk twardy, ew. wirusek lub trojan. - sprawdź napięcia- najlepiej miernikiem na molexach lub pożycz od sąsiada zasiłkę i sprawdź, jak wtedy chodzi komp. - jeśli w/w ok, sprawdź dysk (np. HD Tune, zakładka error scan) na okoliczność bad sectorów - przeskanuj dysk programem antywirusowym z kompa plus jakimś darmowym online - zainstaluj malwarebytes i przeskanuj dysk - wymień taśmę, którą dysk jest podpięty do płytki głównej - jeśli w/w są ok, zainstaluj system operacyjny od nowa, bo czasem tu jest problem Jesli w/w nie dadzą odpowiedzi, problem może tkwić w płycie głównej. U mnie coś się stało z płytą i po jej wymianie wszystko wróciło do normy (reszta komponentów okazała się ok). teoretycznie zasilacz może dawać za mocne napięcia (spalona grafika, problemy z dyskiem; mogło też jakoś uszkodzić płyte główną?)
 5. Mam Asusa P5Q Pro Turbo oraz procka 8400@3.6 GHz rev C0. Wiem, że to nic, gdy patrzę na Wasze osiągnięcia. Ale mam spore problemy ze stabilnością. W końcu sam procek w Orthosie chodzi bez błędów, podobnie pamiątki w MemTeście. Również w grach nie mam restartów kompa, a przed niżej wymienionymi ustawieniami zdarzały się. Ale już blend test (CPU+RAM) potrafi po kilkunastu minutach spowodować restart (a czasem kilka godzin i nic!). Prawie pewność restartu mam gdy odmontowuję wolumin w aplikacji TrueCrypt. Chociaż to i tak duża stabilność w porównaniu z tym, co miałem na początku- poza tym wszystko inne chodzi jak trzeba. Podobnie w IntelBurnTest. Problemy występują jak używam Windows XP- najdziwniejsze, że Windows 7 chodzi jak skała i zero problemów (TrueCrypt odmontowuje woluminy szybciorem i bez kłopotów; zero trudności pod Orthosem). WTF?! Raczej wykluczam problemy ze sprzętem, zasiłka markowa i na mierniku ładnie trzyma, tempy procka do max 60 stopni pod obciążeniem. Przypuszczam, że w niżej pokazanych ustawieniach coś nie halo mam (próbowałem na kilkudziesięciu stronach tu znaleźć podpowiedź, ale ciągle za mało się znam na kręceniu C2D). Proszę o podpowiedź, co tu zmienić (spisałem ustawienia z programu TurboV, oczywiście wcześniej to poustawiałem w BIOSie): Cpu Freq- 400 MHz Cpu Volt: 1.2625 DRAM Volt: 2.00 (pamiątki mam na 800 MHz), FSB Term. Volt: 1.30 CPU PLL 1.54 SB PCIE 1.5 SB Volt 1.3 NB Volt 1.22 GTL=0.63 (to pamiętam z BIOSu, w programiku tego nie ma).
 6. ups, no pominęło mi się coś w postach. Zasugerowałem się GA-EP45-DS3L oraz tym MSI, które na pewno nie są pod ADMki, tylko do Inteli... A mb do tych Phenomów II nie znam, więc CI nie podpowiem :oops:.
 7. Mam wrażenie że kolega ulega "jakims nieczystym myślom", które jak mantra wracają do Intela. ALe od czasu wejścia Phenomów II AMDeki przedstawiają są po prostu bardziej opłacalnie. Za Core Duo/Quad musisz dac więcej kasy za tą samą wydajność. Wielu kolegów w tym temacie słusznie podpowiada trzyjajowego czy nawet czerojajowego Phenoma II nie ze złośliwości, tylko z dobrego rozeznania. No mnie ręce opadają, jak po tylu życzliwych i kompetentnych wypowiedziach ciągnie "do lasu". Rozumiałbym wilka, ale człowieka prowadzi to w leśne manowce. Czy aby kolegi jakiś kolega z nieświeżą wiedzą o obecnym rynku procesorów podpowiadał coś, co było słuszne jeszcze 2-3 miesiące temu???? No bo teraz brać Phenoma II trza, a nie wyrzucać kasę na ulicę... Owszem, czas jakiś temu broniłem 2 rdzeniowych Athlonów, że wydajność oferują wystarczającą- i mnie wystarczały- ale fakt faktem że stojąc przed wyborem nowego i wydajnego systemu, należało wybierać Core Duo/Quad. Teraz to się zmieniło. Zatem, kolego, zrobisz co uznasz, ale czy rozsądnie, to inna sprawa...
 8. albo WD 640 GB. Mam i chwalę!
 9. Rzeczywiście pomogło- ściągnąłem najnowsze stery z netu i zainstalowałem. problem zniknął! Thx!
 10. Charczący dźwięk po kilku minutach... Niezależnie czy słucham radia internetowego, puszczam film lub mp3, normalny dźwięk mam tylko przez kilka pierwszych minut. Potem pojawia się 'pierdzenie' w głośnikach, jakby charczenie. Jest wyraźne i poważnie zniekształca. Ktoś tak miał i rozwiązał problem? Dodam, że ktoś inny konfigurował mi XP i sam nie wiem, jakie stery zainstalował. W zasobniku widzę dymek "CM 6501 Sound Configuration" wychodzący z jakiejś ikonki.
 11. No właśnie. Niezależnie czy słucham radia internetowego, puszczam film lub mp3, normalny dźwięk mam tylko przez kilka pierwszych minut. Potem pojawia się 'pierdzenie' w głośnikach, jakby charczenie. Jest wyraźne i poważnie zniekształca. Ktoś tak miał i rozwiązał problem? Dodam, że ktoś inny konfigurował mi XP i sam nie wiem, jakie stery zainstalował. W zasobniku widzę dymek "CM 6501 Sound Configuration" wychodzący z jakiejś ikonki.
 12. To zaskakujące pytanie,bo o tym napisałem w 1 poście.. Jaki mógłbym mieć, skoro mam zdanie, jakie wyraziłem:?:
 13. Nie myślę o żadnej wojnie, kto lepszy. W 2006 roku oczywiście Intel był słabszy, teraz AMD ma mniej wydajne i nieco słabiej kręcące się procesory. Fakt, że Athlony są słabsze od CoreDuo w osiągach. Wydaje się prawdopodobne, że Intelowskie Penryny będą znów górą nad Phenomami. Dlaczego optuję za AMD? AMD sprzedaje udane i wystarczająco wydajne procesory dla przeciętnego użytkownika. Sam mam Athlona 4600+ x2 i na co dzień nawet go nie podkręcam. Nawet w grach, w których liczy się moc procesora, nie mam najmniejszych problemów. Co więcej- mam wrażenie, że moc tego CPU nie jest jeszcze w pełni wykorzystywana. Zapewne przyjdzie czas, kiedy zastosuję overclocking, ale to jeszcze nie teraz. Obecnie uważam za strategiczny błąd kupowanie procesorów Intela! Wszyscy wiemy, że AMD boryka się z problemami finansowymi. Ale to właśnie tej firmie zawdzięczamy ceny prcesorów na obecnym poziomie. Za stosunkowo nieduże pieniądze możemy mieć i Core Duo i Athlona. Oba typy procesorów to świetne maszynki (tak, tak, jasne że te pierwsze są bardziej wydajne). Poza wyjątkowymi- dla większości użytkowników- sytuacjami, w codziennym użytkowaniu można zapomnieć, jakiej firmy CPU siedzi w kompie. Jedne i drugie robią swoją pracę zupełnie wydajnie. Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy). Doprawdy, nawet obecnie dostępne Athlony x2 wystarczą do domowych celów na co najmniej rok lub dwa. Nieszczęście dla rynku, że AMD połączyło się z ATI. Upadek AMD byłby o tyle bolesny, że Intel pozostałby jedynowładzcą procesorów, a NVIDIA kart graficznych. Proszę, nie pisz, że to AMD powinno dbać o klienta, bo moim zdaniem dba. Od czasu wydania Durona, szybszego i tańszego od Celerona, firma oferuje klientom bardzo dobre produkty. Toczy od lat wojnę z Intelem, który ma mieć sprawę sądową wydaną przez EU o praktyki monopolistyczne i nieuczciwą konkurencję z AMD. Mimo że w 3 kwartale AMD podniosło sprzedaż, wciąż jest na minusie- musi sprzedawać więcej, by zacząć zarabiać. Wpadka Intela z Pentium 4 i znakomity atak ze strony AMD w postaci Athlonów 64 niestety nie wystarczyły (vide: sprawa o nieuczciwą konkurencję), by firma wystarczająco się umocniła. Proszę, zadbajcie o moją i swoją kieszeń w przyszłości i wybierajcie AMD!!! Intel nie jest bee, ani AMD nie jest. Moja wypowiedź nie jest przeciwko komukolwiek. Jest za klientem! Bo dla klienta dobra jest konkurencja.. Jak znajdziecie w różnych tematach, Athlony to doprawdy wystarczająco wydajne, świetne procesory.
 14. Dzięki za komplement. Angielskim dobrze czytam recenzje itp., ale by przetłumaczyć na poprawny angielski raczej nie jestem w stanie;)
×
×
 • Create New...