Skocz do zawartości

pawel054

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawel054

  1. W załączniku screen z tego programu. Kolor niebieski to połączenie bezpośrednie za pomocą mojej karty WLAN z routerem, a czerwony to sieć którą nadaje repeater. Znalazłem w instrukcji stronę przez którą mam się łączyć z repeaterem, ale ona nie działa. Zarówno gdy połączę się za pomocą LAN czy bezprzewodowo. http://www.tp-link.com.pl/resources/document/TL-WA830RE_V2_User_Guide.pdf Strona nr 15 - jak wpiszę http://tplinkextender.net/ to wyskakuje jakaś strona internetowa... Sorry za double. Zrobiłem wszystko wg. instrukcji tutaj : http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/jak-skonfigurowac-range-extender-tl-wa730re-tl-wa830re/ I teraz w tym programie inSSIDer kanały obu sieci idealnie się na siebie zachodzą. Urządzenia połączyły się ze sobą. Tylko, że jak łączę się za pomocą telefonu z repeaterem to nie ma internetu... Sam już nie wiem co robić... Coś z dhcp pokombinować?
  2. "Sprawdz ile masz stacji na tym samym kanale i wybierz jak najczystszy kanał." Mógłbyś to lepiej wyjaśnić? Co to znaczy najczystszy kanał? Innych sieci bezprzewodowych praktycznie nie ma. Nie wiem jak sprawdzić siłę sygnału między repeaterem a routerem bo po podłączeniu się repeaterem nie mam do niego dostępu.
  3. Witam. Kupiłem TP-Linka WA-830RE aby rozszerzyć sygnał wifi dla routera TP-Link TD-W8951ND. Podłączyłem się z automatu, używając instrukcji - włączam WPS na routerze i następnie wciskam i przytrzymuję guzik na Extenderze. Urządzenia połączyły się ze sobą, ale jest problem. Komputerem łączę się z routerem za pomocą karty WLAN USB. Gdy do Extendera połączę się za pomocą tableta/telefonu wszystko jest ok. Zaczynam ściągać jakąś aplikację przez sklep Play - prędkość to zaledwie jakieś 10-20kb/s. W momencie gdy coś pobieram na tablecie, na komputerze prędkość jest minimalna (ledwie mi się strony ładują). Przestaję ściągać tabletem - na PC prędkość wzrasta do normalnych 6mb/s... Dlaczego pobieranie 10-20kb/s 'zarzyna' praktycznie cały internet (6mb/s - nigdy mniej niż 750kb/s podczas pobierania nie mam)? Może dlatego, że połączyłem się z automatu, a powinienem coś ustawić w routerze/extenderze?
  4. Ok teraz jest chyba całkiem nieźle. Dzięki wielkie za wszystko :)
  5. W ipconfig /all jako DNS pojawilo sie 192.168.1.1 Wpisałem DNS ktory jest w polaczeniu z netem z routera ADSL. Chyba wszystko dziala, bo sklep play normalnie aktualizacje w koncu instaluje. Rozumiem, ze IP, gateway'e i maski podsieci dobrze ustawiłem?
  6. Nie wiem jaki DNS serwer wpisać. Wyskakuje błąd (w ustawieniach routera) A połączenie lokalne w PC mam ustawione tak (w ustawieniach TCP/IP v4) : Adres IP : 192.168.137.1 Maska Podsieci : 255.255.255.0 Brama domyślna : (nic, pusto). Nizej jest uzyj nastepujacych adresow serwerow DNS : Pusto Pusto. Rozumiem, że połączenia wifi z routerem ADSL mam nie ruszać i nic nie zmieniać? Ustawienia routera ktore probowalem wpisac : IP : 192.168.137.2 Maska Podsieci : 255.255.255.0 Brama domyslna 192.168.137.1 MTU 1500 DNS server 1 : pusto (nie wiem co wpisac) DNS server 2 : jak wyzej Jak dam zastosuj to wyskakuje blad - "pole nie może być puste" EDIT : Dobra, juz chyba wiem. Wpisalem DNS z pierwszego routera z ADSL. Ale nadal nie moge pobierac przez telefon rzeczy.
  7. Ten drugi to Asus RT-N10E. Podpiąłem pod WAN (ustawiony normalnie pod sharing IP a nie pod AccessPoint). I jest lepiej. Nie działa tylko pobieranie przez sklep play na telefonie itp... Nie wiem co ustawić. Nie muli aż tak na PC, ale na telefonie/tablecie nic pobrac nie można. Tutaj masz emulator : http://wisp.pl/al/demo/RT-N10E/home.htm
  8. Pierwszy router jest podłączony do gniazda ADSL, kilkadziesiąt metrów od PC. Z tym routerem łączę się za pomocą karty WLAN (przez wifi). Do komputera podłączony mam drugi router przez LAN (kabel ethernet chyba RJ-45). Do routera jestem podłączony do żółtego wejścia (nie WAN). Chcę się łączyć z tym drugim routerem za pomocą wifi przez telefon/tablet itd. PC jest często włączony więc nie przeszkadza mi to, że będzie musiał działać razem z routerem. Zamówiłem repeater ale przyjdzie gdzieś pewnie za tydzień, a chciałbym coś na teraz zkombinować. Próbowałem WDS itp ale routery się gryzą i nie idzie tego zrobić. Wolałbym to zrobić tak jak tu opisałem. Nie wiem tylko dlaczego mi ta prędkość tak spada niezależnie od tego czy coś jest połączone czy nie.
  9. Witam Mam problem. Gdy użyję opcji udostępniania internetu niezależnie dla jakiej sieci i czy jest coś do niej podłączone czy nie (może nawet nie być nic podłączone) to na komputerze prędkość z 6mb/s spada do jakiś 1kb/s (google ledwie się ładuje). Jakieś pomysły? Chciałbym aby sieć wyglądała mniej/więcej tak Router/modem--(wifi)-->karta WLAN--{USB}-->PC--(kabel)-->router2--(wifi)->smartphone/tablet etc Po udostępnieniu łącza nawet jak router2 jest wyłączony to i tak prędkość spada... Nawet jeśli go włączę to urządzenia z nim połączone mają podobną prędkość (ledwie się google ładuje). Proszę o pomoc !
  10. Szukam SSD do 500zł. Zainteresowałem się intelem bo w tej cenie oferuje 180GB. Mam do wyboru dwa modele - Intel 335 i 330 - jakieś spostrzeżenia/opinie co do tych modeli? Który z nich będzie lepszy?
  11. Po zrobieniu WDS teraz jest inaczej niż kiedyś - tzn nadal jak jestem podłączony z Asusem i z TP-Linkiem to nie mam internetu ( pomaga odłączenie się od Asusa ), ale obecnie nie mam internetu także gdy odłączę bezprzewodową kartę sieciową ( mimo połączenia przewodowego z Asusem ). Wcześniej z tego co pamiętam miałem internet mając tylko połączenie z Asusem, ale były problemy z internetem jeśli chciałem się połączyć z TP-Linkiem. Kolejna dziwna rzecz - przed konfiguracją WDS zmieniłem IP Asusa do z 192.168.1.1 na 192.168.2.1. A po włączeniu WDS jak chciałem Asusa skonfigurować to musiałem łączyć się z adresem 192.168.1.102. Trzecią liczbą w IP powinna być chyba inna cyfra od tej jaka jest dla TP? Aha SSID Asus także zmienił na taką jaką w standardzie ma TP-Link więc chyba się połączyły ( przy połączeniu przewodowym z Asusem wyskakuje mi połączenie "TP-Link coś tam coś tam" w bezprzewodowej sieci jednak nadal wyświetla się "Asus" - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ). PS : Zauważyłem jeszcze jeden problem - jak odłączę się przewodowo od Asusa to nie można się do niego podłączyć także bezprzewodowo ( mimo iż kontrolka od Wi-fi miga ). Może jednak spróbuje ustawić WDS w normalnym trybie a nie w trybie AP...
  12. W Asusie mam 2 opcje połączenia - IP Sharing mode i AP Mode. Rozumiem, że mam wybrać ten drugi? W routerze ADSL mam wybrać opcję bridge czy zostawić standardowo PPPoE ?
  13. Niby opcję WDS ma i normalnie wybrałem TP-Linka z listy tylko miałem jakiś problem nie pamiętam już z czym :< Spróbuję jutro jeszcze raz zrobić.
  14. Witam. Nie wiem jak połączyć routery. Jest opcja WDS coś tam próbowałem robić ale nie wychodziło. Jakby ktoś napisał krok po kroku co należy zrobić to byłbym wdzięczny :P Router ADSL - TP-Link TD-W8951ND Asus - model RT-N10E Ogólnie chciałbym zrobić coś takiego -
  15. @humanoidal Taniej niż 700zł za i5 nie będzie raczej. Płyta dobra 300zł. Do tego DVD na satę - ~1070zł... Już pisałem, że wezmę LGA1366 bo raz że mam płytę i nie mam zamiaru jej sprzedawać, a dwa wyjdzie taniej. Prosiłem o odpowiedź czy warto dopłacić 100zł do wersji D0 i jakiej sumy nie przekraczać za i7 9xx ( rozumiem, że ~600zł ? ). Proszę o odpowiedzi na te pytania, bez komentarzy typu 'bierz LGA1155' - chcę tylko znać odpowiedź na postawione pytanie.
  16. No czyli tak jak mówiłem. Różnica niewielka a i7 920 da się podkręcić, przez co przegoni i5 2400. Obie podstawki można powiedzieć, że są martwe... Problem jest tylko ostatnio ze znalezieniem używki i7 920...
  17. @humanoidal No i co z tego, jakbym tego i5 nie podkręcił, a i7 920 z wyższym zegarem o te ~200MHz w grach już by mógł go przegonić. Dodatkowo nie doliczyłeś DVD na Satę. Zresztą decyzja zapadła na LGA1366 i już. Chcę tylko wiedzieć, czy warto dokładać te ~100zł do rewizji D0 w przypadku i7 920. Czy faktycznie różnica w OC jest tak duża ?
  18. @reyden Płyta pod LGA1155 to koszt ~400zł ( mowa tu o dobrych P67 - na pewno bym podkręcał ) do tego i5 2500k - 800zł. Razem 1200zł do tego DVD na SATA ( bo mam tylko na IDE ) ~75zł. Razem 1275zł Mobo pod LGA1366 - Dałem za niego 400zł ( a więc tyle samo co dobra nówka na P67/Z68 ), proc i7 D0 - ~550zł ( a przynajmniej po takiej cenie szły ) Razem 950zł Mówiłem, że składałem jak najmniejszym kosztem. Przykładowy test CPU w grach jaki oglądałem ostatnio - Mass Effect 3 GPU & CPU Performance Test > CPU Performance - TechSpot Reviews I powiedz mi teraz gdzie tu sens kupowania LGA1155 jak za rok i tak nowe podstawki ( a ivy ma być i tak max 5% lepsza od Sandy, podejrzewam, że będzie ze 3% ), a różnica między i5 2500k, a i7 920 jest znikoma ( sięga co najwyżej kilka % ). Jedyna wyraźna przewaga to OC, pobór mocy i temperatury.
  19. Witam Ostatnio postanowiłem zmienić swojego wysłużonego Pentium D 945 wraz z płytą Gigabyte'a jak najtańszym kosztem. LGA1366 wydawało mi się najrozsądniejszą propozycją. Płytę mam kupioną - Asus Rampage II Extreme RAM i chłodzenie ( TR Ultra 120 Extreme ) również. Został procesor... Jeszcze kilka dni temu było ich kilka na allegro, obecnie jest tylko jeden C0 i to na aukcji. Znalazłem jeszcze CPU na tablicy.pl, ale koleś chce aż 666zł za D0... Czy to nie przegięcie ? Na allegro były po 550zł, ale ktoś wykupił mi dosłownie sprzed nosa... Wydaje mi się, że 600zł to max cena za ten procesor, czyż nie ? A może ktoś z Was ma ten procesor na sprzedaż ( z chęcią kupię - może być przez allegro, ale nie musi ) ? Czy różnica w OC między C0 a D0 jest faktycznie taka duża ? ( biorąc pod uwagę ceny tych procków kilka dni temu to D0 jest średnio 100zł droższy ). Dzięki za odpowiedzi.
  20. Wracając do Extreme3, czytałem na zagranicznych forach, że duża grupa osób miała problemy z podkręcaniem... Chociaż może update biosu to zmienia? Asus P8P67 wydaje mi się lepszy jakościowo, ale nie ma przycisków Power ON i Clear CMOS no i brak wyświetlacza POST ( taka mała rzecz a cieszy... ). Asus daje też 3 lata gwarancji, AsRock 'tylko' 2 lata...
  21. Ale przed chwilą też przeczytałem, że Ivy będą działać na płycie głównej z chipsetem P67/Z68/H67/H61, więc z Pro3 B3 nie powinno być problemu? Bo jednak do tamtych doliczyć nagrywarkę DVD to za dużo to wszystko mnie wyniesie :/ EDIT : A nie pomyliłem się Pro3 B3 też nie ma IDE... To już sam nie wiem co brać
  22. Mam ten drugi na Pentium D 945 3,4GHz, podkręcałem na napięciu 1.5 bodajże do 3,8GHz ( głównie w celu testu chłodzenia/płyty ) i tempy nie przekraczały 60 stopni w stresie OCCT, jednak wentyl głośnością dawał się we znaki. Jak szukasz chłodzenia do ~100zł zainteresuj się może Xigmatekiem Gaią albo tańszą, nieco słabszą Loki.
  23. Witam Szukam płyty głównej pod LGA1155. Na początek pójdzie na nią ze względu na ograniczony budżet i3 2100, potem jednak będę chciał wymienić na lepsze Sandy/Ivy Bridge ( i po wymianie pewnie będę podkręcał ). Chciałbym, aby płyta obsługiwała PCI-E 3.0 ( bardziej przyszłościowy wybór chyba... ). Przeczytałem taki news - ASUS chwali się obsługą "Ivy Bridge" i PCI Express 3.0 :: PCLab.pl Czyli mam rozumieć, że te Asusy po zmianie BIOSu na Ivy Bridge będą miały 'normalnie' PCI-E 3.0 tak samo jak w Gen3 Asrocka? Cena płyty nie może przekraczać ~500zł z niewielką nadwyżką. Musi oferować dobre OC, które przyda mi się w przyszłości ;p. Przydałoby się chociaż jedno wejście IDE, bo szkoda kupować kolejną nagrywarkę... Ale i bez tego jakoś przeżyję. Do tej pory znalazłem dwie płyty - AsRock Extreme3 Gen3 Asus P8P67 ( rev. 3.0/3.1 ). SLI/CF nie będę robił. Wiecie coś może na temat AsRocka P67 Pro3 B3 czy będzie obsługiwał Ivy Bridge? Bo w sumie na budżecie bardzo mi zależy, a to dobra płyta, ma wszystko to czego mi potrzeba ( złącze IDE, przyciski On i Clear CMOS i wyświetlacz POST :) ), ale jak nie będzie tych procków obsługiwać to w przyszłości może być tak sobie :P Ogólnie lubię podkręcać i się tym bawić. Wiem, że i3 2100 mi tego nie umożliwi ale za jakiś czas ( czyli pewnie za ~2 lata :P ) jak kupię Ivy to możliwości OC będą na 1 miejscu. Inne pytanie... Wiem, że nikt wróżką nie jest, ale te PCI-E 3.0 będzie dawało duży skok nad PCI-E 2.0? Opłaca się w to w ogóle inwestować? Za odpowiedzi dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...