Jump to content

SonOfLibertyPL

Stały użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SonOfLibertyPL

 1. Do ściągania z YouTube moim zdaniem nie ma nic lepszego niż Internet Download Manager. Program (okres testowy chyba 30 dni, potem trzeba kupić): http://www.internetdownloadmanager.com/download.html Dodatek "Download via IDM" do Firefoksa (darmowy): https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/download-via-idm/ IDM informuje o wszystkich krokach i problemach, które napotyka w trakcie próby pobierania. Można ściągać filmy nie tylko z YT, ale z prawie wszystkich stron, na których są strumieniowane filmy. Oczywiście również pliki innego typu. Po prostu najlepszy :)
 2. Od razu mówię, że nie jestem znawcą tabletów, ale za ok. 500 zł szukałbym używanego iPada Air. Przynajmniej miałbym pewność, że będzie płynnie chodził i pięknie wyświetlał obraz. Czego niestety nie można powiedzieć o tanich tabletach. Przecież chodzi o to, żeby sprzęt dawał radość z używania, a nie zjadał zdrowie. To on ma służyć Tobie, a nie Ty jemu :) iPady, z którymi mam do czynienia, działają od wielu lat. Nie widziałem jeszcze zepsutego iPada.
 3. Chciałbym doradzić się w sprawie karty Wi-Fi dla mojego nowego laptopa "MSI GS63VR 7RG Stealth Pro". Oryginalnie jest tu zamontowana karta sieciowa Killer Ethernet E2500 + karta Wi-Fi Killer Wireless-AC 1535. Widziałem w Internecie opinie o tej karcie Wi-Fi Killer 1535, że potrafi w dowolnych momentach tracić połączenie z routerem oraz powodować niebieskie ekrany śmierci. Podobno odinstalowanie ich fabrycznego programu "Killer Networking Manager" rozwiązuje problem, ale tylko na Windowsie, bo na Linuksie nie da się tego naprawić. Ludzie dość tłumnie wymieniają tę kartę w różnych laptopach (m.in. MSI i Dellach), na kartę Intel 8265. Doszedłem więc do wniosku, że ten Killer to musi być jakieś badziewie, i prędzej czy później na pewno i mnie spotkałyby poważne problemy z Wi-Fi (mimo, że będę używał Windowsa) :) - Czy rzeczywiście powinienem wymienić kartę Wi-Fi Killer na inną? - Czy jeśli wstawię zamiast niej kartę Intela, to czy trzeba wymieniać również kartę sieciową Killer Ethernet (czy nie "pogryzie się" z kartą Wi-Fi innego producenta)? - Jeśli muszę wstawić inną kartę Wi-Fi, to rozumiem, że wybór karty to w praktyce będzie najlepszego modelu spośród kart Intela? A może istnieją jeszcze jakieś inne karty warte uwagi? Spośród kart Wi-Fi Intela wyróżniają się 4 modele, więc podejrzewam, że najlepsza dla mojego laptopa będzie któraś z nich. Jestem jednak zbyt zielony w tym temacie, aby samodzielnie dokonać wyboru. Te karty to: 1) Intel Dual Band Wireless-AC 8265 - widziałem, że wiele osób wymienia na nią swoje Killery - ale to już stara karta, bo Q1'16; 2) Intel Wireless-AC 9260 - nowość, Q4'17. Nie wiem co oznacza w praktyce, że posiada pasma "2.4Ghz, 5Ghz (160Mhz)", czyli to 160 Mhz w nawiasie; 3) Intel Wireless-AC 9560 - nowość, Q4'17. Tak samo jak wyżej, posiada 160 Mhz w nawiasie; 4) Intel Tri-Band Wireless-AC 18265 - w miarę nowość, Q1'17. Nie wiem co oznacza "802.11ac/d", i tutaj różni się też model płyty głównej od powyższych 3 kart, bo jest "M.2 3030". Tutaj porównanie pierwszych 3 w tabeli: https://ark.intel.com/pl/compare/94150,99445,99446 A tutaj specyfikacja czwartej karty: https://ark.intel.com/pl/products/95080/Intel-Tri-Band-Wireless-AC-18265 Najważniejsze w tabeli wydają się dane: "Model płyty głównej", "Wymiary obudowy", "Typ interfejsu systemu". - Czy byłby ktoś tak uprzejmy doradzić mi, która karta jest najlepsza (da mi najlepsze efekty teraz i największy potencjał na przyszłość), i jednocześnie pasująca do mojego laptopa? Z góry wielkie dzięki!
 4. Dzięki, że mnie uspokoiliście, że dla ludzi czujących te klimaty nie jest to tak skomplikowane, jak się obawiałem :) A moglibyście polecić jakieś 100% pewne, sprawdzone serwisy, dla których ta robota nie będzie żadnym problemem? Najchętniej z okolic Lublin-Rzeszów, ale w dalsze rejony mogę wysłać komputer lub ewentualnie dojechać. Pomimo, że każdy serwis powinien sobie z tym poradzić, to wciąż mogę trafić na amatorów, jeśli będę musiał wybrać pierwszy z brzegu. Jak się trochę prześpię, to zapytam Was jeszcze o kartę sieciową Wi-Fi Killer (i znane problemy z nią) w tym laptopie.
 5. Witajcie znowu, Potrzebuję w zakupionym laptopie (MSI GS63VR 7RG Stealth Pro) wymienić podzespoły: dysk HDD, dysk SSD NVMe M.2, pamięć RAM i może też kartę sieciową. Niestety ten laptop jest bardzo mały i chudy, dlatego w środku wygląda bardziej jak smartfon niż jak komputer. Aby wymienić te podzespoły, trzeba powykręcać i rozczłonkować prawie wszystkie wnętrzności. Przy okazji walczyć z zalewem jakichś tasiemek, drobniutkich złączy i odklejanych (chyba jednorazowych) pomarańczowych taśm. Wszystko jest tak malutkie i delikatne, że łatwo coś uszkodzić lub podłączyć coś źle. Zobaczcie tutaj jak Koreańczyk wykonuje podobną operację - strach się bać: Nie zaryzykuję samemu takiej wymiany. Oficjalny serwis MSI w Polsce obmył ręce (choć akurat pracownicy, z którymi miałem okazję rozmawiać, bardzo sympatyczni i pomocni, podobno długo trwały rozmowy nad moją sprawą - ale na odgórne nieżyciowe zasady nie ma rady). W związku z tym, pozostaje mi pojechać (lub wysłać laptopa) do nieautoryzowanego serwisu. - Musi to być serwis utalentowany i doświadczony, żeby poradzić sobie z takim skomplikowanym zadaniem i czegoś nie uszkodzić albo nie pomylić (grozi mi od razu utrata gwarancji, potem czekanie tygodniami i opłata idąca nawet w tysiące zł). - Najchętniej przyjechałbym do serwisu i patrzył na cały proces wymiany. Czy są serwisy, w których pracownicy godzą się na to? Ewentualnie gdyby był solidny serwis bardzo daleko ode mnie, to mógłbym wysłać laptopa i podzespoły do wstawienia (ale na odległość jest ryzyko np. wstawienia starych podzespołów zamiast przysłanych nowych) - musiałby być to duży i bardzo zaufany serwis. Czy znacie jakieś utalentowane serwisy, o których wiecie, że robiły już taką trudną robotę (najlepiej gdyby znały się na chudych laptopach MSI) i wykonały ją dobrze? Mogą być to też zagraniczne serwisy. Z góry wielkie dzięki.
 6. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Odnośnie rodzaju złącza w monitorze - czekam jeszcze na odpowiedź kolegi. Kolega chciałby kupić kartę graficzną raczej w zaufanym sklepie - obawia się, żeby nie kupić karty z koparki :) Wyszukując na X-Kom, otrzymałem do wyboru 32 modele karty GTX 1050 Ti, z czego dostępna na magazynie jest ok. 1/3 tych modeli: https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx_1050ti&sort_by=price_desc&f[groups][5]=1 . Rozpiętość cenowa jest od 999 zł do 749 zł. Różnice pomiędzy tymi modelami (które dostrzegłem), to: - producent; - liczba wyjść HDMI, DVI, DisplayPort; - taktowanie pamięci oraz taktowanie rdzenia; - wymiary: dł., szer., gł. - Czym jeszcze one się różnią pomiędzy sobą - od strony technicznej i w praktyce? Które ich cechy powinny najbardziej decydować o wyborze danego modelu? - Który producent kart graf. i dokładnie który model karty 1050 Ti jest najlepszy (wszystkie są poniżej 1.000 PLN, więc mieszczą się w budżecie kolegi) - i dlaczego właśnie ten? Jeśli byłby niedostępny na X-Kom, to może uda się znaleźć na Komputroniku czy ewentualnie jeszcze w innym zaufanym sklepie.
 7. Witajcie znów po dłuższej przerwie. Na chwilę przed powrotem do wyboru idealnego blaszaka dla siebie, kolega poprosił mnie o pomoc w rozbudowie starszego komputera dla jego syna. Chodzi o to, aby płynnie działał Wiedźmin 3 (obecnie gra szarpie), no i generalnie w miarę nowe gry. Wymagania Wiedźmina 3 (skopiowane z: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20436 ): "Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit" Chciałbym doradzić mu optymalnie, bo to fajny facet, dlatego zwracam się z prośbą o poradę do fachowców, czyli do Was :) Aktualny komputer kolegi: - Procesor 6-rdzeniowy, 6-wątkowy: "Procesor AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX (FD6100WMGUSBX)" - https://www.amd.com/en/products/cpu/fx-6100 ; - Pamięć RAM 8 GB - jeśli będzie trzeba, to powiem mu żeby sprawdził jaka to dokładnie pamięć; - Karta graficzna nVidia GeForce GT630 - http://www.nvidia.pl/object/geforce-gt-630-pl.html#pdpContent=2 ; - Windows 7 Ultimate 2009. Maksymalny budżet na rozbudowę: 1.000 PLN. Co o tym sądzicie? Gdyby były potrzebne jeszcze jakiekolwiek inne informacje, to będę je pozyskiwał :) Dziękuję z góry w imieniu kolegi i łączę pozdrowienia!
 8. Tego Della chciałem na początku, ale: - w wersji UHD ma tylko błyszczące matryce - niefajna rzecz; - słabsza karta graficzna - GTX 1050, a w MSI 1070; - mieści tylko jeden dysk - tylko SSD M.2 PCI-E; - cięższy o 0,25 kg. Przewagi Della nad MSI: - dotykowa matryca; - cieńsza ramka dookoła ekranu; - Windows 10 Pro, a nie Home; - gwarancja 3 lata NBD zamiast 2 lat. Kładąc na wagę zalety i wady, jak dla moich potrzeb wyraźnie wygrywa MSI. Gdyby ktoś kupował jakiegoś laptopa MSI, to wsparcie techniczne producenta (telefon na jego stronie) pozwala swobodnie wymieniać dysk twardy, dysk SSD M.2 oraz pamięć RAM na inne modele, i w razie czego można odsyłać na gwarancję laptopa bez tych 3 podzespołów. Oznacza to, że można je sprzedać zaraz po zakupie laptopa. Takie informacje uzyskałem właśnie od polskiego wsparcia technicznego (od 1 albo 2 pracowników), rozmowa dotyczyła konkretnie GS63VR 7RG.
 9. Na szczęście nie :) Dzięki za troskę. Zeszło mi aż do teraz z tym zamówieniem. Co śmieszne, właśnie próbowałem się dodzwonić do sklepu Kuzniewski, aby już konkretnie złożyć zamówienie, gdy przeczytałem wiadomość o wniosku o upadłość na stronie sklepu. To był 1 sierpnia, gdzieś 1 godzinę po publikacji tej wiadomości. 1) W ogóle ciężko o tego laptopa w Polsce. Są dwie wersje MSI GS63VR 7RG z matrycą UHD w Polsce: - z końcówką -032PL (z walizką + chyba również podkładką pod mysz, słuchawkami dousznymi i "nieśmiertelnikiem"), mieli ją w Komputroniku; - z końcówką -064PL (sam laptop), mają ją w X-Komie. Wolałbym wersję z walizką. Sklep Xtreem twierdzi, że mają w systemie, że 5 sztuk jest w magazynie w Holandii, ale ludzie tam na miejscu nie mogą ich znaleźć. Ten sklep zapowiedział, że wezmą oryginalne dyski i RAM w rozliczeniu (czyli jakby odkupią je ode mnie trochę taniej). Wtedy nie musiałbym sprzedawać na Allegro oryginalnych podzespołów z tego laptopa. Jednak ani razu nie odpisali mi jeszcze na kilka moich maili, mimo upływu wielu dni, więc chyba z przykrością muszę uznać ten sklep za niepoważny. Czy udało się komuś coś tam kupić? Jaką metodą? :) 2) Mam jeszcze pytanie odnośnie pamięci RAM. Do tego laptopa potrzebuję 2x16GB, DDR4, 2400 MHz, najlepszy model jaki jest obecnie na rynku. Rozumiem, że kolejny ważny parametr to "CL" - i im mniejsza liczba, tym lepiej. Czy dla pamięci o takiej specyfikacji, jak potrzebuję, znajdę jakikolwiek model z CL poniżej 14? Czy HyperX Impact CL14 to najlepszy wybór? : https://www.komputronik.pl/product/315927/hyperx-32gb-2x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-sodimm-impact-.html Widziałem też Corsair Vengeance, który ma również CL14: https://www.komputronik.pl/product/399604/corsair-vengeance-lpx-16gb-1x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-dimm-.html . Którą pamięć brać? A może jeszcze jakiś inny model lub innego producenta?
 10. Nadszedł czas na zamówienie MSI GS63VR 7RG (Stealth Pro 4K) 15,6". W sklepie Kuzniewski/GameRagon można wymienić przy zakupie 3 elementy fabryczne na dowolne inne: pamięć RAM oraz dysk SSD M.2 i/lub dysk SSD zwykły/HDD - przy zachowaniu gwarancji, i nie trzeba w razie czego odsyłać do serwisu laptopa z tymi 3 fabrycznymi elementami (bo zamiast nich posiada się te z własnego wyboru). W związku z tym pytanie do Was, jakie są najlepsze dostępne na ten moment (nie patrząc na ceny): - pamięć RAM 2x16 GB - jaki producent oraz taktowanie (czy 2400 MHz to maksimum)?; - dysk SSD M.2 PCIe NVMe - jaki o poj. 1 TB, a jaki o poj. 512 GB? Najlepszy producent oraz żeby miały najwyższe dostępne prędkości zapisu/odczytu. Nie wiem jeszcze którą pojemność wybiorę.; - dysk HDD 2,5" (7 mm) - jaki producent oraz maksymalna dostępna pojemność, pamięć podręczna i prędkość (RPM)?
 11. Cooler Master MasterKeys Pro L w wariancie z przełącznikami Cherry MX Blue. Użytkuję od kilku miesięcy i na niczym mi się lepiej nie pisało w życiu :) Tyle, że nie wiem, czy ona łapie się na wymóg "jak najtańszej". Można trochę zaoszczędzić, wybierając tę samą klawiaturę, jednak w wersji z podświetleniem białym, zamiast kolorowego (RGB). Jeśli masz dużo miejsca, to dla większej wygody warto dokupić dedykowaną podpórkę pod nadgarstki od Cooler Master.
 12. Gdyby ktoś był zainteresowany nowymi laptopami MSI GS63VR Stealth Pro (15,6") oraz GS73VR Stealth Pro (17,3"), to najnowsza ich odsłona (z kartami GeForce GTX 1070 Max-Q Design) zmienia oznaczenie z 7RF na 7RG. Jak poinformował producent, laptopy zostały już wysłane do jego magazynów i mają pojawić się w dystrybucji "wkrótce". Załączam tabelę ze specyfikacją techniczną udostępnioną przez MSI.
 13. Witam serdecznie, Jak w tytule, potrzebuję laptopa: - ekran 15 cali, musi być 4K lub UHD, najlepiej matryca matowa (jeśli możliwe, to również dotykowy); - musi posiadać HDD (lub zwykły SSD, bo wtedy można podłączyć zamiast niego HDD), jeśli ma też dysk SSD w formie karty (M.2 czy jakoś), to nie przeszkadza; - karta graficzna GeForce (nie nVidia Quadro); - lekki, z jak najcieńszą ramką dookoła ekranu, jak najniższy (chuda podstawa), jak najmniejsze wszystkie wymiary; - solidnej marki; - cena mogłaby wynieść maks. do 15 tys. zł, chociaż powinno udać się trochę taniej. Udało mi się znaleźć MSI GS63VR 7RF Stealth Pro, np.: http://www.gameragon.pl/p25739,msi-gs63vr-7rf-stealth-pro-4k-35wpl.html . Co o nim myślicie? Może ktoś posiada ten lub podobny model, i podzieliłby się opinią? :) Czy ten producent nie robi problemów z naprawami gwarancyjnymi, macie doświadczenia? - A może znacie jakieś inne laptopy spełniające powyższe wymogi? ***Aktualizacja*** Model nazywający się tak samo, jak ten powyżej, posiada już kartę GeForce GTX 1070 - na stronie MSI jest już zaktualizowany: https://pl.msi.com/Laptop/GS63VR-7RF-Stealth-Pro.html#hero-overview . Można się pomieszać w tych modelach. Nie powinny nazywać się tak samo :) Nie wiecie kiedy będzie już dało się kupić ten model z nową kartą GTX 1070? Ciekawe również jaki procesor będzie w tym zaktualizowanym modelu, bo na tą chwilę na oficjalnej stronie widnieje tylko informacja: "Up to 7th Gen. Intel® Core™ i7 processor". Jeszcze takie 2 pytania: 1) Słyszałem, że jeśli trafię egzemplarz laptopa z martwym pikselem, to producent obmywa ręce, tłumacząc, że gwarancja tego nie obejmuje. Czy macie na to jakiś patent lub znacie jakiś sklep, który sprawdza sprzęt przed wysyłką lub wymienia egzemplarz jeśli uruchomię laptopa i zobaczę piksel? Sklep Kuzniewski/GameRagon ma taką usługę w ofercie (0 martywch pikseli przed wysyłką oraz możliwość dokupienia gwarancji na piksele na 3 m-ce, 1 rok lub 2 lata). Jednak okres oczekiwania na tego laptopa w tym sklepie wynosi od 6-8 tygodni. Czy istnieje jakiś alternatywny sklep, jeśli nie chcę spędzić następnych lat w towarzystwie świecącego piksela? 2) Jeśli zechcę wymienić HDD 1 TB na większy HDD, albo wymienić pamięć RAM na inną, to czy w każdej marce laptopów oraz w każdym sklepie obowiązuje taka sama zasada: muszę kupić laptopa ze wszystkimi fabrycznymi podzespołami + dodatkowo podzespoły, które chcę wykorzystać zamiast oryginalnych? Następnie muszę trzymać te oryginalne podzespoły do końca okresu gwarancji laptopa, gdyż serwis nie przyjmie sprzętu do naprawy gwarancyjnej, jeśli nie zamontuję z powrotem oryginalnych podzespołów? Z góry dziękuję wszystkim za porady oraz łączę pozdrowienia!
 14. Chciałbym na chwilę zmienić temat, bo wszedłem w monitory. Mam kilka pytań: 1) Czy nie będzie problemów z doraźnym podłączeniem oraz używaniem nowoczesnego monitora 27 cali 4K do ok. 2-3-letniego laptopa Dell? Jaką wtyczkę posiadają takie monitory? 2) Czy w rozmiarze ekranu do 27 cali istnieje szansa znalezienia czegoś o rozdzielczości wyższej niż 4K? 3) W odpowiedziach w tym wątku wspominano o zakupie dwóch monitorów. Do czego służy takie rozwiązanie? Jak się tego w ogóle używa? Nigdy nie miałem z tym styczności w praktyce :) 4) Czy na pewno 27 cali, a nie 24 cale lub jeszcze inny rozmiar? Odległość moich oczu od ściany, przy której stoi biurko, wynosi ok. 72-82 cm (52 cm to głębokość biurka + wysuwana szufladka na klawiaturę pod biurkiem + głębokość fotela), od tego trzeba odliczyć głębokość wybranego monitora. Czy przy 27 calach nie będzie konieczności obracania całej głowy, zamiast samych oczu (jeśli nie obejmę całego ekranu wzrokiem)? Jeśli tak, to obawiam się, czy nie uprzykrzałoby to skutecznie pracy, a może nawet powodowało jakichś dolegliwości fizycznych szyi/karku? :) 5) Na jakie parametry monitora zwrócić uwagę (uwzględniając moje zastosowania), układając je od najważniejszego do najmniej ważnego? Chyba tylko tak da się przefiltrować wielką ilość dostępnych modeli. Przypominam moje zastosowania: główne to Praca Biurowa (powiedzmy: przeglądarka int., Outlook, Word/Excel, programy FTP, YouTube), dodatkowe to Nowe Gry w 4K 60 FPS oraz Filmy w 4K 60 FPS. Dotychczas uwzględniłem jako niezbędne następujące parametry: - 27 cali; - 4K; - matryca matowa; - 1070 mln kolorów. Po nałożeniu powyższych filtrów na stronie Kuzniewski.pl, otrzymałem 10 monitorów: http://www.kuzniewski.pl/k2375,monitory.html?cena%5B0%5D=300&cena%5B1%5D=25450&o%5B419%5D%5B%5D=2116&o%5B420%5D%5B%5D=2719&o%5B432%5D%5B%5D=5812 . Natomiast na X-Komie jest ich 14: https://www.x-kom.pl/g-6/c/1291-monitory-led-27---28-9.html?sort_by=price_desc&f[147][2975]=1&f[4580][72551]=1&f[149][19695]=1&f[156][19696]=1&f[156][64841]=1 . Jakie parametry teraz KOLEJNO brać pod uwagę, aby wybrać z nich 1? Czy powinienem teraz patrzeć na: - Czas reakcji [ms]; - Częstotliwość odświeżania pionową [Hz]; - Kontrast statyczny; - Kontrast dynamiczny; - Wielkość plamki/piksela; - Kąty widzenia? A może na jeszcze inne parametry? Bez wiedzy fachowej mogę co najwyżej zgadywać, które cechy są ważniejsze :) Czy marka monitora spośród tych 10 ma znaczenie? Którą markę postrzegacie jako lidera, drugą i 3-cią w kolejności? Nie zależy mi na wyważeniu ceny do jakości, może być drogo, oby było maksymalnie dobrze. Pomijając niedorzeczne kwoty powyżej 10 tys. zł. - Czy jest szansa na dotykowy z powyższymi parametrami? - Czy proporcje 16:9 będą najlepsze? Do czego używa się np. 16:10 lub 5:4? A może znacie jakiś inny, lepszy monitor z powyższymi parametrami, którego nie ma w sklepie Kuzniewski?
 15. Skoro dla młodego, to wręcz przeciwnie - powinien być zabójczy. Komputer dla starego to jeszcze większa szansa, że pozostanie przy tabelkach Excela i poczcie, ale młody to na pewno od razu odpali GTA :)
 16. To ja powiem na temat X-Kom'a, że zdarzało mi się zamawiać kilka razy i było wszystko OK. Jeden raz jednak (nie mi osobiście, ale sprawa na 100% prawdziwa) zdarzyło się - mogło to być ok. 2 lata temu - że odstawili totalną amatorkę i brak szacunku dla klienta. Chodziło o zakup laptopa - obiecali wysyłkę jakoś tego samego albo następnego dnia, a potem człowiek musiał co kilka dni dzwonić i słuchać historii, że "niedopatrzenie pracownika, laptop jest już spakowany i już za moment będzie wysłany", a potem "laptop został już wysłany - to niemożliwe, że jeszcze nie dotarł, może kurier miał wypadek" (dosłownie takie hasła szły w słuchawce). W końcu po ok. 2-3 tygodniach sprawa zakończyła się... żądaniem zwrotu pieniędzy. To jednostkowy przypadek jaki znam, ale poważnemu sklepowi takie robienie z klienta idioty nie miało prawa zdarzyć się nigdy. Nie zamawiałem jeszcze tam kompa, ale możesz zobaczyć sobie sklep www.Kuzniewski.pl (dla graczy mają stronę www.GameRagon.pl ). Wydają się dosyć zorientowani, również polecały mi ten sklep już ze 2-3 osoby tu na Forum. Udostępniają też referencje sporych podmiotów, jak sądy, uniwersytety czy telewizje: http://www.kuzniewski.pl/i146,referencje.html . Oferują również różne usługi związane z zakupem komputera, ma się wrażenie, że u nich można czuć się dobrze zaopiekowanym :) Na przykład bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie Pan Mikołaj Nogal z tego sklepu: Specjalista ds. obsługi klienta biznesowego mikolaj.nogal@kuzniewski.pl tel. 789 232 723
 17. 1) Jasne, będę dzwonił, tylko dzisiaj już było po 18, no i ten weekend nieszczęsny teraz. Jesteś mocno zorientowany w tych tematach, to może jesteś w stanie wypowiedzieć się, jaki poślizg może być pomiędzy wypuszczeniem nowych Xeonów do sprzedaży w pudełkach, a wypuszczeniem przez Della nowych stacji roboczych do nich dostosowanych? Gdyby tak spojrzeć jak to było w przeszłości. 2) Gdyby się udało wymienić kartę na wymarzone 2x GeForce GTX 1080 Ti, to czy nie byłoby już żadnych innych problemów/niespodzianek w związku z tym, że byłaby to stacja robocza, a nie typowy desktop? 3) Kupując stację roboczą Dell, stracę gwarancję w momencie otwarcia obudowy (bo nie mam gwarancji na każdy podzespół, tylko na całość sprzętu, gwarancję od Della)? A w przypadku składaka zakupionego np. na Morelach, mógłbym swobodnie otwierać, bo gwarancję mam na każdy podzespół z osobna? Jeśli tak, to czy mogłaby być potrzeba otwierania obudowy (dawno nie miałem blaszaka i nie pamiętam już jak to było :) )? Dyski twarde oraz zasilacz chyba można wyjmować bez otwierania obudowy z tych Dell Precision T7810. Pamiętam, że kiedyś (w czasach ataku na WTC) miałem otwartą obudowę na stałe, żeby było lepsze chłodzenie. Czy dzisiaj też stosuje się takie triki?
 18. A czy jest możliwość włożyć do takiej T7810 kartę GeForce (a najlepiej dwie, z SLI)? Czy jeśli Xeon, to musi być Quadro? Bo Kuzniewski pisze, że jest możliwość wymiany karty na inną, ale nie wiem czy wyłącznie na inną Quadro, czy na inną/inne jakiekolwiek.
 19. Właśnie tak myślałem od początku o czymś takim: http://www.kuzniewski.pl/p30132,dell-precision-t7810-ca87fpt7810muws-intel-xeon-e5-2630-v3-32-gb-1256-gb-nvidia-quadro-k4200-dvd-rw-windows-10-pro-lub-8-1-pro-lub-7-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html . Niepokojące jest, że w obecnych stacjach roboczych Della (a tę markę jakoś od zawsze sobie upodobałem) są CPU Xeon E5 v3, podczas gdy już v4 za moment będą przestarzałe. Jest tak zarówno w T7810, jak i T7910. Co prawda jest możliwość wyboru innego procesora niż te domyślne dla wszystkich stacji roboczych Della, jednak na stronie Kuzniewski.pl znalazłem następujące zastrzeżenie (fragment opisu stacji roboczej T7810): Chipset: Intel C612 Gniazdo procesora: LGA 2011 Obsługiwane procesory: Intel Xeon E5 26xx v3 Czy to znaczy, że np. do obecnej stacji roboczej T7810 nie byłbym w stanie włożyć CPU E5 v4? Jeśli tak, to jest ryzyko, że przyszłoby się zestarzeć w oczekiwaniu na stację roboczą Dell, która będzie obsługiwać procesory Scalable, których nie ma jeszcze nawet w sprzedaży pudełkowej :) Jak myślicie? Czy duże Dell ma opóźnienia z wypuszczaniem stacji roboczych, w stosunku do premiery procesorów?
 20. Czyli nie miałbym dosłownie żadnej korzyści z Xeona, w porównaniu do Core i9? Nie warto go kupować, choćby Core i9 był szybszy tylko o 0,1 Ghz? A może są w nim zastosowane jakieś inne/lepsze technologie, niekoniecznie związane z bezpieczeństwem, które są przydatne, a nie występują w procesorach dla graczy? A jeśli chodzi o wytrzymałość - tak na chłopski rozum patrząc, to Xeony powinny być bardziej niezniszczalne i bezawaryjne, skoro są sprzedawane jako sprzęt do pracy pod bardzo wysokim obciążeniem, bez przerwy nawet latami. Intel Core natomiast sprzedawane są jako komputery dla graczy, a więc bardzo wysokie obciążenie, ale jednak krótkotrwałe (nikt nie gra przez 24h/dobę). Nie rozpatrywałbym też tej sprawy w kategoriach: "a po co ci taki niezniszczalny, skoro nie prowadzisz serwera - nie będziesz obciążał sprzętu wiele bardziej niż typowi gracze". Jeśli mógłbym wybrać większą niezawodność, to bym ją wybrał, bo będzie to na korzyść zawsze - niezależnie od tego, pod jak dużym obciążeniem będzie on rzeczywiście u mnie pracował. Pytanie do Was: czy pod kątem niezawodności jest jakakolwiek różnica pomiędzy Xeonami, a Intel Core? Czy gdybym wstawił Intel Core w ciężkie warunki serwerowe, to poradziłby sobie tak samo dobrze? Nie spaliłby się, nie przegrzewał, nie resetował, nie zamulał po pewnym czasie bez resetu, itp.? Czy znacie może jakieś wyniki praktycznych badań w tej sprawie?
 21. Nie zachwycam się, tylko pytam, bo chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć. Chciałbym zwrócić uwagę, że nie występuję na Forum w charakterze eksperta. Devil, Ty na poważnie z tym pendrive'm? Coś czuję, że jeszcze chwila i z bardzo rzeczowego, spokojnego wątku, za sprawą "Twój Pan" będziemy mieli niezdrową atmosferę i kabaret pod tytułem "Kupuje 10 rdzeni, bo nie może dobrać pendrive'a!". Apeluję o odrobinę powagi.
 22. No masz rację, że pendrive dobra rzecz, ale: - nie sposób co chwilę robić kopii; - w razie jakiegoś ataku złośliwego oprogramowania, przywracanie systemu i danych z kopii (o ile udało się wykonać aktualne), to strata czasu; - Secure Key - "Technologia Intel® Secure Key to prawdziwy cyfrowy generator liczb losowych, wzmacniający algorytmy szyfrujące.". Wiesz, może wyłącznie dla tego celu nie byłoby warto płacić tyle za procesor. Ale wysokiej mocy i tak potrzebuję, a to jest kwestia tylko porównania korzyści z Intel Core VS Xeon Scalable. Z innej beczki: Czy kupując komputer np. Della, w razie potrzeby otworzenia obudowy (choćby żeby wyjąć HDD), stracę gwarancję na cały sprzęt? Gdy potem spali mi się jeden z podzespołów, to żadna gwarancja już nie działa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.