Skocz do zawartości

revel001

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez revel001

  1. Witam, To już mój kolejny problem z tym systemem i drugi, w którym muszę prosić was o pomoc, bo ja nie mam już na to siły i jestem o krok od wyrzucenia komputera przez okno i wyprowadzki do lasu, żeby zamieszkać z niedźwiedziami. Poprzedni problem zniknął tak samo jak się pojawił, czyli nie mam pojęcia jak. Niemniej porady pomogły mi przetrzymać okres w którym występował, więc ponownie zwracam się z prośbą o pomysły. We wtorek włączyłem komputer, wpisałem hasło (od razu zaznaczę, że hasło znam i wpisywałem je poprawnie), windows zaczał chwilę myśleć po czym wyrzucił następujący komunikat: "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się.". Wpisałem hasło jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze z 5 razy, ale nic to nie dało. Poczytałem na stronach Microsoftu co zrobić i doszedłem do wniosku, że musze zrobić przywracanie systemu. Jednak w ostatnim kroku anulowałem ten proces i Windows nagle się załadował - jednak jakby w ograniczonym trybie, bo była inna tapeta i tylko połowa programów. Wtedy zresetowałem komputer, pokazał się ponownie panel logowania, ale tym razem hasło zadziałało i Windows wczytał się całkowicie normalnie. Niestety moja radość specjalnie długo nie trwała, bo okazało się, że o ile resetować komputer mogę do woli i hasło działa, to wyłączenie komputera sprawia, że znowu musze przechodzić przez ten sam proces - tj. hasło nagle się nie zgadza, wchodzić w tryb awareyjny etc. Chciałem więc zmienić hasło, albo w ogóle je wyłączyć i tu pojawia się kolejny problem, bo zgodnie z instrukcją poradników wchodzę w Ustawienia -> Konta -> Sposoby logowania i teraz powinienem wejść w zakładkę "Hasło", której to, jakżeby inaczej - nie ma. Jedyne co jest to Rozpoznawanie twarzy, Rozpoznawanie odcisków palców, PIN(windows hello), Klucz zabezpieczeń - żadne z tych nie jest aktywne. Myślałem, że to będzie może zakładka PIN, ale nie, bo wtedy Windows zmusza mnie do logowania kontem służbowym a nie moim indywidualnym - system operacyjny kupiłem sam. Normalnie mógłbym zrobić przywracanie systemu, ale zapewne oznacza to usunięcie wszystkich programów z dysku na którym jest windows? A logowanie w ten sposób jest nieco męczące, bo trwa przynajmniej kilka minut. Ktoś ma jakiś pomysł czy da się z tym coś zrobić, czy w tym przypadku jedynie przywracanie systemu albo ponowna instalacja? Z góry dziękluję za odpowiedzi.
  2. Zrobię tylko update, bo może ktoś będzie miał podobny problem. Wszystko robiłem zgodnie z Twoimi radami - zmieniałem kable, czestotliwość,. wyłączałem, właczałem FreeSyns itd., czekałem, testowałem jak działa, ale nie udało mi się tego naprawić, więc się poddałem, bo miałem już naprawdę tego Windowsa serdecznie dość. Ustawiłem więc na 120Hz, posiedziałem w ten sposób tydzień. Po tygodniu zmieniłem znowu na 165Hz i w magiczny sposób problem zniknął i wszystko działa(przynajmniej do tej pory) normalnie. Nawet Cyberpunk przestał wyrzucać błędy i się wyłączać. Także dzięki jeszcze raz za pomoc, bo sam zapewne nie wpadłbym nawet na to żeby zmienić czestotliwość odświeżania.
  3. Więc tak, pograłem specjalnie dłużej i na 120Hz działa wszystko normalnie, powyżej występuje problem. Na 165Hz dużo bardziej intensywnie - nic nie da się praktycznie robić. Jakieś pomysły może co mogę zrobić, czy ciężko powiedzieć o co temu sprzętowi chodzi? Jak nie to spróbuję format w weekend zrobić, tylko nie wiem czy coś to w ogóle da.. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  4. Free-Sync to to samo co Adaptive Sync? Wyłączyłem to z poziomu monitora, częstotliwość zmieniła się automatycznie na 165Hz i ekran ponownie oszalał. Ledwo udało mi się zmienić na 120 i teraz działa normalnie też bez tego. A to się zgadzam, że na 165 powinien funkcjonować, ale tak przynajmniej mogę przetrwać do weekendu żeby zrobić ew. restart systemu, jeśli nie da się znaleźć innego rozwiązania. W ogóle dzięki bardzo za pomoc. /EDIT: Przy 144Hz też jest problem, choć w znacznie mniejszym stopniu. Na 120Hz póki co nie zauważyłem niczego dziwnego, ale też nie wiem czy to nie jedynie chwilowe - na razie jestem na tym kdswieżaniu ze 30 minut. Może to coś pomaga?
  5. Tak edytowałem, bo zainspirowany Twoim pytaniem zacząłem zmieniać częstotliwość i sprawdzać co i jak działa. Free-Sync włączony. Z ustawień nic się nie zmieniło od wczoraj - jedyna zmiana to aktualizacja, którą włączyłem jak szedłem spać. Monitor podłączony pod kartę graficzną przez DisplayPort. Częstotliwość najpierw zmieniłem na 120Hz i monitor się uspokoił, potem 144 - było ok, po chwili znowu na 165, ale po 10 minutach znowu wariuje. Teraz mam na 120Hz i wydaje się ok, ale poużywam trochę żeby sprawdzić czy to jest rozwiązanie, czy to tylko na chwilę działa. Potem przejdę na 144 i to samo zobaczę. Czy jeśli na 120Hz będzie ok, to też powinienem to zrobić czy wtedy nie ma sensu?
  6. Nie wiem czy dobrze sprawdzam, jest napisane "nieznane", ale wygląda na 64 Hz(nie da się zmienić), monitor pokazuje natomiast 120. W razie co, w trybie normalnym, czyli tam gdzie problem występuje, zarówno monitor jak i system pokazuje 165 Hz. Dodam tylko, że jednak problem nie dotyczy jedynie karty zintegrowanej, bo po restarcie sytuacja kart się nie zmieniła a problem powrócił..
  7. Niestety komputer jest nowy i poprzednich wersji windowsa nie sprzedawali, a alternatyw nie ma. Jakieś pomysły, czy można zrobić coś oprócz ponownej instalacji tego badziewia i unikania aktualizacji?
  8. Witam, Do wczoraj wszystko działało ok, niestety po aktualizacji systemu pojawił się problem z migającym ekranem. Pierwsze włączenie po aktualizacji rozdzielczość zamiast 1440p była 1080p i nie dało się zmienić, ale nic nie działo się z ekranem innego. Po resecie rozdzielczość jest ok, ale ekran co jakiś czas jakby się wyłączał(na ok. sekunde jest czarny ekran a co powiedzmy 10 razy pokazuja się paski na ekranie), częstotliwość różna, czasem co 5, czasem wytrzyma i 20, 30 sekund. Próbowałem rozwiązania ze strony microsoftu, menedżer urzadzeń->karty graficzne->próba odinstalowania sterownika, ale delikatie mówiąc g.. dało. W trybie awaryjnym problem ten nie występuje. Do tego odinstalowałem raz jeszcze kartę graficzną i problem zniknął(screen1), po czym zainstalowałem jeszcze raz sterowniki ze strony AMD i znowu to samo.. Natomiast jeśli nawet odinstaluje RX 7900XT, ale karta zintegrowana nie ma tegoi wykrzyknika(screen2), czyli teoretycznie działa poprawnie to problem i tak wystepuje, choć z nieco mniejszą częstotliwością. Edit: Co ciekawe wydaje się, że to problem ze sterownikami do karty zintegrowanej jednak, bo zainstalowałem ponownie sterowniki, ale tylko do RX 7900XT, natomiast przy zintegorwanej karcie jest aktualnie wykrzyknik jak na screen1 i wszystko działa poprawnie. Ktoś ma jakiś pomysł? Da się zrobić coś bez ponownej instalacji tego wspaniałego systemu? Monitor LG ultragear 27gp850-b Procesor A Ryzen 7 7800 X3D Karta: AMD RX 7900XT Płyta: MSI B650 Tomahawk
  9. Ok, wszystko jasne. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc. Zestaw zamawiam z AMD. Jeszcze jednak jedno ostatnie pytanie, zamówiłem już wszystko oprócz karty, bo naszła mnie mała wątpliwość. Cały czas skłaniałem się ku Nvidii, ale zauważyłem, że 20GB XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 jest tańszy o 60€ od RTX 4070Ti. Radeon jest teoretycznie nieco szybszy i ma aż 20GB zamiast 12. Mam plan za ok. 1,5-2 lata kartę wprawdzie zmienić, ale różnie to może być, a czytałem, że ilość VRAM u Zielonych jest, delikatnie mówiąc, nieadekwatna do ceny i szybko będzie nieaktualna. Jednak NVIDIA ma dlss, który działa lepiej niż FSR i zdecydowanie wygrywa w RayTracingu oraz poborze mocy. Nidy z RT nie grałem, ale wiadomo, że kupując jedną z topowych kart, warto chyba mieć taką opcję. Znowu jestem głupi szczerze mówiąc, bo cały czas koncentrowałem się na Nvidii, ale nie wiem, czy warto dopłacać do samych osiągów w RT i mniejszego TDP, ale jednocześnie też mniejszej ilości pamięci. Zacząłem się nieco bardziej też ogólnie skłaniać w stronę AMD, bo wydaje mi się, że zachowują się nieco bardziej fair wobec użytkowników niż Nvidia, czy Intel, ale mogę się mylić. Czy te 12 GB to faktycznie za mało jak na taką kartę, czy AMD po prostu zrobiło trick marketingowy z tymi 20, których się nie wykorzysta? Głównie chciałbym ograć Cyberpunka na razie. Nigdy karty od AMD nie miałem i też chciałbym zapytać, czy ta firma XFX i ta karta są dobre?
  10. Okej, to jest bardzo przydatna informacja, o której nie widziałem. Czy jest gdzieś napisane(jakiś poradnik czy coś) jak musiałbym ustawić bios pod procesor, czy trzeba szukać po prostu na forum? Dokładnie o te pamięci mi chodzi. Z tego co zrozumiałem, one są wspierane przez płytę do prędkości 6000 MHz, tylko trzeba to ustawić ręcznie i dostosować napięcie? Czy to napięcie 1,35V z tabeli powinno być wystarczające do tego? Potem jak już to ustawię i to zadziała (a rozumiem, że powinno?) to ew. problemem będzie dłuższe włączanie się komputera? Tak z ciekawości, Intel też ma takie problemy a jak nie to czemu? Jeśli napisałem coś głupiego to sorry 😄
  11. Dzięki wszystkim za pomoc. Po przeczytaniu Waszych porad zamówię jednak zestaw z AMD. Dzięki, bo to fajna opcja, ale jak biorę AMD to mój budżet już jest przekroczony a ten fractal jest droższy nawet od Arctica 420, więc raczej zostanę przy tej 280. G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32GB Kit DDR5-6000 CL30 - zapomniałem doprecyzować. Poczytałem trochę i faktycznie wychodzi, że to tak półlegalne, że Policja szczególnie w Niemczech nie musi, ale się może przyczepić.. a potem na prawnika wydam 10 razy tyle co bym zaoszczędził. Szczerze to nie wiem czym się nawet różnią te kodeki, więc chyba nie zrobi mi to różnicy? Thunderbolt to fajny dodatek, ale nigdy go do tej pory nie użyłem, więc raczej pójdę w MSI. Mógłbyś jeszcze tylko rozwinąć? 😄
  12. Przepraszam, że odświeżę temat, ale nie chciałem zaśmiecać nowym tematem o tym samym. Dziękuję wszystkim za pomoc, ale wypadły mi wtedy niestety niespodziewane większe wydatki i chcąc nie chcąc musiałem odłożyć zakup, a dopiero teraz udało mi się uzbierać kwotę ponownie. Od tego czasu sporo czytałem i myślałem, że sam sobie poradzę ze złożeniem, ale niestety mam wrażenie, że czym bardziej zgłębiam temat, tym jestem głupszy. Większość moich wątpliwości została wyjaśniona wcześniej, ale mam dylemat co do procesora. To mój zestaw Intel i AMD Procesor: I5 – 13600K (332€) Ryzen 7 7800x3d (389€) Płyta główna: MSI PRO Z-790A (253€) AsRock B650E Steel Legend (281€) GPU: Palit GF RTX 4070 Ti (879€) RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 32GB (132€) Zasilacz: 850W be Quiet! Pure Power 12M (126€) Chłodzenie: Arctiq liquid Freezer II 280 (88€) Obudowa: be Quiet! Pure Base 600 (96€) Monitor: LG UltraGear 27GP850-P (309€) Razem Intel: 2215€ AMD: 2300€ Do tego potrzebuję myszkę, klawiaturę i głośniki - liczę na to ok. 200€. Także Windows 11 130€. Wiem, że to już przebija 2500€ i tu moje pytania: 1) Jak to w końcu jest z tymi kluczami Windowsa za 50-60zł, one są legalne, czy lepiej jednak kupić oprogramowanie bezpośrednio od Microsoftu i mieć z głowy? 2) Początkowo myślałem, że lepszy będzie Intel, bo wiem, że prowadzi w ogólnych zastosowaniach, a ten AMD głównie do gier. Grać raczej dużo nie będę, ale też mam wrażenie, że początkowo do moich zastosowań(programowanie, Matlab - ale początki) nie potrzebuję nie wiadomo jakiego procesora, stąd moje pytanie: Mając na uwadze, że za 1,5-2 lata będę chciał zmodernizować komputer, warto iść w intel(żeby kupić np. i7/i9 14th), czy jednak lepiej dopłacić do AMD, które powinno być dłużej wspierane? Do tego na + AMD jest mniejszy pobór mocy. 3) Wiem, że teoretycznie płyta główna powinna kosztować mniej więcej tyle ile CPU, więc czy ta płyta AsRock będzie ok, czy może warto dopłacić do Asus ROG Strix B650E-E(321€), albo może zaoszczędzić i iść w MSI Tomahawk B650(205€)? 4) Czy to chłodzenie 280 da radę, czy powinno być 360? I ostatnie, czy jest sens, żeby dopłacić do np. obudowy Phanteks G500A(150€) albo NZXT H7 Flow(148€)? Obie są ok. 2kg cięższe niż beQuiet!, robi to jakąś różnicę wartą dopłacenia? Ogólnie chciałbym się zamknąć w ok. 2500€, ale mogę dopłacić te 200-300€, jeśli to miałoby sens. Wolę dołożyć trochę teraz niż zaoszczędzić 100€, a potem i tak musieć wydać 2 razy tyle, bo np. płyta za słaba przy ew. rozbudowie na szybszy ram, czy lepszy procesor, kartę. Przepraszam raz jeszcze za zamieszanie, ale obiecuję, że więcej tematu nie będę odgrzewał, bo już nie mam wyjścia i muszę kupić komputer, jako że w obecnym laptopie zaczęły odpadać klawisze a niebieski ekran pojawia się coraz częściej 😉
  13. Witam, Potrzebuję przenieść się z laptopa na komputer stacjonarny. Potrzebowałbym wszystkiego(komputer, monitor, klawiatura, myszka, głośniki, windows) jako, że dawno stacjonarnego już nie miałem i wszystkiego mi brakuje. Zestaw głównie rozpatruję pod kątem gier, ponieważ robocze obowiązki podejrzewam, że zostaną zaspokojone przez taki komputer. Najlepiej gdyby cena oscylowała bliżej 2,5k Euro, ale do 3000€ jestem w stanie dołożyć(to absolutna granica). Gry jak Wiedzmin, Cyberpunk, GTA, jakieś strzelanki. Złożyłem przykładowy zestaw, wspomagając się stroną główną PurePc, moglibyście zerknąć i powiedzieć, czy coś zmienić. Może coś jest tańszego a lepszego? Chciałbym też żeby komputer miał potencjal do lekkiej rozbudowy w przyszłości, jak zmiana karty (np.z4070ti na 4080/90, oraz procesora na i7). Mam nadzieję, że za dużo nie wymagam 😅 Odnośnie DDR4 i DDR5, które lepiej wziąć? Czytałem jakieś porównania i nie wiem, czy te nowsze faktycznie są lepsze? Druga sprawa to chipset z690 i z790. Rozumiem, że na z690 po aktualizacji też pójdą procesory intela gen.13, ale ostatnią aktualizację robiłem dobre kilka lat temu i nie pamiętam już jak to wygląda. Czy byłbym w stanie przeprowadzić taką aktualizcję posiadając jedynie taki zestaw? Czy musiałbym mieć najpierw dostęp do procesora generacji 12 żeby komputer się uruchomił i można było to zrobić? Pewnie głupie pytanie, ale cóż.. Czy moglibyście jeszcze może polecić jakąś dobrą klawiaturę? Zawsze miałem te tanie membranowe i chciałbym zobaczyć w końcu porządną, mechaniczną. Jednak jaki kolor przycisków wybrać? Podobno brązowe są kompromisem, ale jest mały wybór. Czy da radę przyzwyczaić się do czerwonych i na nich pracować? Czy też w ogóle kupić 2, jedna do gier a druga do pracy? Zestaw składałem na podstawie cen z mindfactory.de - oceny ma średnie ze względu na obsługę, ale nie znam innych a sklep musi oferować usługi na terenie Niemiec. Może ktoś ma doświadczenia już i zna inne, lepsze sklepy? Całość jest droższa niż przed paroma dniami, więc z klawiaturą, pastą, dodatkowymi wentylatorami zamknie się bliżej 3000€ jednak. Co sądzicie o obudowie? Zależy mi żeby była bardziej przewiewna niż cicha(ale bez przesady). Dodatkowo karta graficzna Palit jest tańsza o jednak ok. 100€, warto zamienić, czy trzymać się Gainward? Wiem,że pytam o wiele rzeczy, więc z góry dziekuję za wszelką pomoc. ZESTAW: Procesor: Intel Core i5 13600KF 14 (6+8) 3.50GHz So.1700 WOF € 317,79 Płyta główna: MSI Z690-A Pro WiFi So. 1700 DDR4 ATX € 228,98 Karta: 12GB Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phantom Reunion € 1.058,99 *inna opcja: 12GB Palit GeForce RTX 4070 Ti GamingPro OC € 953,51 RAM: 32GB Kingston FURY Renegade DDR4-3600 DIMM CL16 Dual Kit € 93,39 SSD: 1TB Lexar NM620 M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe € 46,00 Chłodzenie: Endorfy Navis F360 All-in-One € 109,89 Zasilacz: 750 Watt be quiet! Straight Power 11 Modular 80+ Gold € 119,00 Obudowa: be quiet! Pure Base 500 Midi Tower € 81,88 System: Microsoft Windows 11 Home 64 Bit € 106,23 Monitor: 27" (68,58cm) LG Electronics UltraGear 27GP850-B € 378,99 Głośniki: Logitech Z313 2.1 System 25W RMS € 44,98 Myszka: Logitech G502 Hero USB € 50,52 Klawiatura: ------- Pasta termoprzewodzaca: ------- Razem: € 2.636,64
  14. Może źle napisałem, ale nie chodziło mi o to, że nie może pracować na dwóch pasmach z jednym urządzeniem jednocześnie. Chodziło o to, że router może w danej chwili wysyłać albo sygnał 2,4GHz, albo 5GHz. Nie można ustawić żeby emitował te 2 sygnały niezależnie od siebie w tym samym momencie. Albo jedno pasmo, albo drugie dla wszystkich urządzeń. Ale to nie ma w sumie już znaczenia, bo działa i to wystarcza :)
  15. To jest niestety dość stary router Speedport W 723V Typ B od T-mobile i z tego co wyczytałem na forum to nie da się jednocześnie używać dwóch pasm. Zresztą w opcjach tez widzę, że mogę ustawić albo 2,4GHz (IEEE 802.11 b/g/n) albo 5GHz(IEEE 802.11 a/n). Póki działa to faktycznie zostawię jak jest. Dzięki :)
  16. Racja :) Zostawię w sumie jak jest. Co do 5GHz to w zasadzie mogę mieć albo tę sieć, albo 2,4 - mój router nie obsługuje ich jednocześnie z tego co wyczytałem, więc w sumie tym bardziej chyba nie ma sensu kombinować?
  17. Akurat pobierałem wczoraj linuxa przez torrent: 1,08GB - śr.prędkość 1,2MB/s - czyli generalnie taka jak zazwyczaj i faktycznie od czasu zastosowania się do porad nie mam problemu z rozłączaniem :) Dzięki! W zasadzie masz rację i mogę spróbować jak będzie to wyglądało gdy przełączę na 5GHz - powinienem jakiś kanał wtedy wybrać czy zostawić to automatycznie? Ale gdyby coś się przełączyło na routerze to problem nie wystąpiłby wtedy na wszystkich urządzeniach? Router odłączałem i resetowałem kilka razy nawet - to było pierwsze co zrobiłem. Potem zrobiłem router z telefonu - problem dalej był choć rzadziej. Na tym moje błyskotliwe pomysły się skończyły i zgłosiłem się do Was po pomoc, co jak widać było słuszne ;) Jest w ogóle sens rozpatrywania budowy ścian? Ponieważ nic się nie zmieniło w ich układzie, konstrukcji a także żadnej nowej przeszkody nie przybyło - sygnał też chyba jest w porządku? Wprawdzie przeinstalowywałem windowsa na komputerze, ale wydaje mi się, że rozłączanie zaczęło się parę dni po tym i po aktualizacjach - nie bezpośrednio, choć już nie jestem pewny. Ważne, że problem zniknął :) Mimo wszystko jedyną zmianą w systemie, jaką teraz zrobiłem, było wyłączenie oszczędzania energii dla wifi, chociaż laptop i tak jest praktycznie cały czas podłączony do zasilania. To ciekawe, bo w zasadzie problem z internetem zgrał się praktycznie z zakazem wychodzenia z domu przez pandemię - na początku zaczął mulić a potem rozłączać. Generalnie co by to nie było to wygląda na to, że Twoja rada ze zmianą kanału i Wasza pomoc okazały się skuteczne, bo problem od tego czasu całkowicie zniknął. Raz jeszcze: Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)
  18. Przede wszystkim to dziękuję Wam obu naprawdę za pomoc. Dodatkowo fajnie, że można się czegoś nauczyć ;) Amerykańskiego sprzętu nie mam a w oszczędzaniu energii już także wyłączyłem opcję z wifi po sugestii Zabuza - ale zapomniałem oczywiście o tym wspomnieć. Póki co, pomogło - choć jeszcze czekam żeby mieć pewność, bo wcześniej zdarzało się, że połączenie wytrzymywało dłużej. Co do przeszkód to za wiele ich chyba nie ma, 2 ściany niezbyt pokaźne i ew. szafa. Odległość ok. 5-6 metrów a prędkość ze Speed Test to: Download: 34-40 Mb/s, Upload: 11Mb/s, Ping: 17ms - sorry, nie sądziłem, że to jest istotne. Problem polega na tym, że w zasadzie to rozłączanie nastąpiło z dnia na dzień. Nic się nie zmieniło - ani router, ani komputer a zaczęły się problemy i to tylko na tym jednym urządzeniu. Stąd moje podejrzenia co do wadliwej karty. Zmieniłem również hasło, choć wątpię żeby mi się ktoś podłączył albo żeby to miało wpływ.
  19. Dzięki za odpowiedź. Kanał zmieniłem na 13 i zobaczę co z tego wyjdzie, na razie jest ok. Co do szyfrowania TKIP to mam WPA TKIP albo WPA/WPA2 TKIP/AES, ale czy AES nie jest przypadkiem lepszy od TKIP?
  20. Zgadza się, masz rację, że 8GB to wystarczająco w większości i tak jest u mnie przy zwykłym użytkowaniu, ale teraz często robię coś w programach Matlab i TiA Portal i właśnie mam wrażenie, że ostatnio przy niektórych czynnościach, w tych programach zaczął mieć lekką "zadyszkę", więc chcę spróbować czy dołożenie ramu mu pomoże. Niestety 2133MHz od ADATA nie jest do dostania w moim przypadku a kupno tej prędkości od innego producenta mija się z celem ze względu na cenę. Zapomniałem podać model: Acer Nitro 5 an515 51 536m. Procesor to i5 7300 HQ i chyba max. tu jest 2400MHz, czyli ew. takiej pamięci musiałbym poszukać? Czy da się wsadzić tam np. 2x 2666MHz żeby pracowała na 2400? Sorry jeśli to głupie pytania, ale pytam, bo paradoksalnie szybsze są tańsze i dostępne od razu. Dzięki bardzo też za odpowiedzi i pomoc ;)
  21. Witam, Od paru dni mam problem z wifi. Kilka razy w ciągu dnia odłącza mnie samoczynnie od routera. Raz działa kilka godzin a raz rozłącza się co parę minut. Czasem jest informacja, że połączono ale jednocześnie informacja o braku internetu. Problem jest tylko na moim laptopie. Nie jest to raczej wina routera, bo choćby na moim telefonie który leży w tym samym miejscu co laptop - wszystko gra. Dodatkowo jeśli zrobię z telefonu punkt dostępu to taka sama sytuacja, rozłącza czasem co parę minut. Problemu z mocą sygnału chyba nie ma, bo na inSSIDer jest moc zazwyczaj 50 dBm, czasem 55, max. 60. A z telefonu ok. 35-40dBm. Dodałem zdjęcia z programu inSSIDer, może będą pomocne. Punkt dostępu z telefonu to: "SS_SM-G930.." a router: "WLAN-7DDE54". Czy jest ktoś w stanie pomóc? Da się może jakoś zdiagnozować lepiej ten problem? Ew. czy można taki moduł wifi wymienić samodzielnie? Laptop to: Acer Nitro 5 AN515-51-536M Dziękuję za pomoc.
  22. Witam, Może to głupie pytanie, ale mam 8GB pamięci ram w moim laptopie, chciałbym dokupić kolejne 8. Problem w tym, że identycznej nie mogę znaleźć w żadnym sklepie. Obecna kość to: ADATA DDR4 2133MHz Dostępna jest kość tej samej firmy ale 2400 MHz, więc taką chciałem kupić, lecz niestety też musiałbym czekać ok. 2 tygodnie na nią i tu moje pytanie. Czy można wsadzić pamięć innej firmy, czy lepiej poczekać te 2 tygodnie na kość ADATA 2400 MHz? W dość dobrej cenie(taniej od ADATA) i dostępna od zaraz jest kość firmy Crucial 2666 MHz. Warto taką kupić, czy będą jakieś problemy z działaniem bądź kompatybilnością? Ew. czy bardziej opłaca się zamiast dokładania 1 kości to po prostu kupić 2x Crucial 8GB 2666MHz a starą wyrzucić - czy byłyby jakieś znaczące różnice w działaniu? Dziękuję z góry za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...