-
Postów
169 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O Met
- Urodziny 09/19/1982
Contact Methods
-
GG
1412970
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Basel, Switzerland
Osiągnięcia Met
-
W każdym przypadku obciążenie 99% GPU, a CPU 25-33% przy różnych ustawieniach
-
[UPDATE] FPS sprawdzałem na monitorze g-sync, zamiast w sterownikach grafiki: na prawdę jest bez DLSS 28; quality 46; balanced 54; performance 63 Mam takie FPSy w Cyberpunk w 4K Bez DLSS: 87 FPS DLSS Quality: 100 FPS DLSS Balanced: 57 FPS DLSS Performance: 70 FPS Czy to normalne, że włączenie DLSS w trybie performance lub balanced pogarsza odświeżanie w niektórych grach? Mam RTX 3070 8GB i AMD 7800x3d.
-
Szukam płyty pod 7800X3D i słyszałem że platforma jest jeszcze niedopracowana, a płyty bardzo długo bootują. Jaka płyta nie będzie miała takiej wady?
-
Testowałem stabilność i7-6700K @4,8GHz w OCCT i mam dziwne chwilowe skoki temperatury. Chłodzenie to Corsair H80i GT. Obroty wiatraków na chłodnicy były równomierne. Oczyty temperatury w programie Asusa (dołączonym do mobo) były takie same jak w OCCT Czym to może być spowodowane?
-
dramatyczny spadek wydajności (nawet w BIOSie)
Met odpowiedział(a) na Met temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Pogooglowałem trochę i znalazłem wpis, że to może być wina zasilacza (daje zbyt niskie napięcie). Zamieniłem zasilacz i laptop bez baterii działa z powrotem szybko. To już trzeci uszkodzony zasilacz w ciągu paru miesięcy... podejrzewam, że albo bateria ma zwarcie, albo układ zasilający baterię i w jakiś sposób uszkadza to zasilacze. Jakiś pomysł jak to sprawdzić? -
Nie mam pomysłu co się mogło stać, więc proszę o pomoc. Ni stąd, ni zowąd pojawiły się najpierw problemy z zasilaniem, które zostały rozwiązane przez wymianę zasilacza, a teraz laptop działa baaardzo wolno. Dzieje się tak nie tylko pod systemem operacyjnym (Win Vista, Fedora), ale też jeszcze przed startem systemu w bootloaderze i w biosie. ,,Chodzenie'' strzałkami po biosie jest wolniejsze - menu przerysowują się dłużej. Dosłownie wygląda to tak jakby wyłączył się cache w procesorze, albo ram zaczął działać z prędkością 10MHz. Poza tym że wolno, to działa stabilnie. Nie wygląda też jakby laptop się przycinał: po prostu wszystko zajmuje 10x dłużej. W biosie nic nie było zmieniane i wszystko jest ustawione jak powinno ( z resztą niewiele tam tych ustawień jest). W biosie mam opcje testowania ramu: wynik w porządku. HP Compaq 6910p. P.S. Jedyne rzeczy jakie robiłem z hardwarem przez ostatnie pół roku to wymiana RAMu i przedmuchanie radiatora na procesorze. Ale po tych operacjach wszystko było ok.
-
Wszystko o SSD - FAQ na 1 Stronie!
Met odpowiedział(a) na rafa temat w Dyski SSD, HDD, CD-ROM, DVD, Pendrive
Pytanie trochę odnośnie systemu operacyjnego: Nabyłem Crucial C300 128GB (bo 15% tańszy od M4, a równie dobry) Skopiowałem partycję z windowsem7 (gparted'em, który wykonuje ntfscopy i ntfsresize), zbootowałem się do ,,starej kopii'' windowsa i w bcdedit.exe zrobiłem kopię starego wpisu w bootloadera i podmieniłem tylko nazwę i partycję, z której ma się uruchamiać (device oraz osdevice=I: w moim przypadku). Bootowanie działa, ale wszystkie ścieżki dostępu w różnych miejscach systemu (rejestr, skróty) do programów zaczynają się od C:\, więc uruchamiają się programy ze starego dysku. Co zrobić z aby ta nowa partycja nazywała się C: ? Próbowałem w windowsowym ,,disk management'', ale zmieniać można litery partycji tylko dla pozostałych dysków, tj. niesystemowych. Dysk na SATA II, mobo i reszta jak w podpisie. EDIT: Poradziłem sobie. Znalazłem to: http://support.microsoft.com/kb/223188 Trzeba pozmieniać ręcznie wpisy w rejestrze na nowym systemie. Okazało się przy okazji, że identyfikatory partycji (C:, D: itd) wyświetlanie i ustawiane w bcdedit.exe są zależne od wpisów rejestrze!! czyli wewnętrznie BCD trzyma jakieś inne identyfikatory partycji, i tylko tłumaczy dla głupiego usera na te windowsowe literki. Dobrze, że trzyma globalne identyfikatory (niezależne od systemu), źle że tworzy ułudę, że boot manager używa liter dysków - nie używa.- 14080 odpowiedzi
-
- ssd
- dyski flash
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy te temperatury nie są za wysokie: Deneb @3625 MHz (250*14.5), 1.425V Chłodzę leciwym już, ale potężnym Scythe infinity. Scythe "INFINITY" 5HeatPipes CPU Cooler W idle 38-42 *C (Cool and quiet włączone) odczytane przez CPUZ, OCCT. Zgadza się z odczytem w BIOSie. W stresie >65*C (OCCT) Czytałem, że ponoć max bezpieczna temperatura to 62*C :( Buda otwarta, radiator niezakurzony, wiatrak wyraźnie dmucha, pasta to bodajże Arctic Silver V (albo ceramique) Czy to może być wina starych heatpipów czy coś w tym rodzaju?
-
po wymianie grafiki karta sieciowa zniknęła
Met odpowiedział(a) na Met temat w Podstawowe Zagadnienia
Sprawdzone. Sieciówka padła na amen. Trochę dziwne, bo niby jakim cudem wymiana karty ją uszkodziła? -
Wymieniłem kartę 8800 GT na GTX 560 Ti (Gainward Phantom) Grafika działa, ale za to karta sieciowa zintegrowana na płycie jakby zniknęła. W BIOSie jest włączona, po wciśnięciu kabla zapala się dioda, ale system (Win7 oraz Linux) w ogóle jej nie rozpoznaje, jakby nie istniała. lspci pod fedorą też jej nie listuje. Poprzednio ani z grafiką, ani z sieciówką nie było żadnych problemów. Ostatni bios do płyty jest sprzed roku, czyli jeszcze sprzed fermi, ale jak mówię grafika działa. Próbowałem wyłączyć i włączyć sieciówkę w biosie. Powyłączałem też wszytkie dyskietki, firewire, porty szeregowe, ale nie pomogło. Sprzęt jak ten pierwszy w podpisie.
-
Sprawdziłem te beta stery nVidii 275 na moim 8800GT i przyrost framerate wynosi jakieś -1 (minus jeden). Może trzeba mieć Fermi, aby zobaczyć poprawę... W czym to dokładanie ma pomóc? Czy to nie to samo co zmiana ustawień grafiki w nvidia control panel? Jest nVidia 3D vision driver i nVidia 3D vision controller driver
-
Dzięki! Niezła tam dyskusja się toczy. Przeinstaluję stery na najnowsze bety i zobacze, czy faktycznie daje 2x kopa.
-
Gram na 8800GT reszta jak w pierwszym z sygnatury. Przy w 1920x1200, na ustawieniach ,,średni'' minus Bloom (co za głupi efekt, symuluje chorobę oczu zwaną zaćmą) i minus SSAO ciągnie jakieś 23 fps w mieście. Wł/Wył AA nie robi tu o dziwo różnicy. Czy zmiana na GTX 560 Ti pozwoli na grę w wysokich ustawieniach, przy powiedzmy > 35 fps? (Wiem że radek się bardziej opłaca, ale u mnie odpada, bo większość czasu siedzę / pracuję pod Linuxem)
-
potrzebne podwójne wył/wł kompa aby grafika ruszyła
Met opublikował(a) temat w Podstawowe Zagadnienia
Mam problem, może ktoś się z tym spotkał. Zmieniłem kartę z 8800GT na GTX460 (Gigabyte z lekkim OC). Pojawił się problem: jak włączam kompa to za pierwszym razem czarny ekran, system się ładuje normalnie. Muszę go wyłączyć i włączyć spowrotem aby karta dała sygnał na monitor. Zwykły reset nie pomaga. Karta podpięta prawidłowo - oba wtyki 6pin do zasilacza. Zasiłka jest 550 BeQuiet i powinna bez problemy pociągnąć, nie miałem z nią wcześniej problemów. Sprzęt jak ten pierwszy w opisie, na wszelki wypadek wszystko ,,odkręciłem''. Jak już system wstanie, to wszystko działa, jest stabilnie, itd. Problem tylko przy starcie, albo przy wybudzaniu z uśpienia/hibernacji. Karta sama w sobie raczej OK - testowałem u kumpla. Oba wyjścia DVI sprawdzałem. Ustawiłem też BIOSie domyślną grafikę (wybór: PCIe, PCI, integra), ale to nic nie zmienia. Nie wiem dokładnie ile czasu musi minąć od wyłączenia kolejnego włączenia aby nie było obrazu (parę minut - jest ok. parę godzin - brak obrazu) -
Tak, najnowszy. Od pół roku nic do AOD790GX/128M nie wypuścili...