Jump to content

rdaneel

Stały użytkownik
 • Posts

  195
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rdaneel last won the day on January 9 2021

rdaneel had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rdaneel's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • One Year In Rare
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

-6

Reputation

 1. Jak napisałem, miałem i5-2500K @4,3 16GB ram (2133MHz) + SDD. Być może te przymiotniki miiały znaczenie. bo podejrzewam że na 8GB i dysku magnetycznym to faktycznie są "mikroprzycięcia". A grałem i wiedźmina III i WoWs (okręty) i Ark@1440p. Więc cóż mam powiedzieć... W dalszym ciągu nie wiem o co chodzi z wymianą zasilacza i czym różni się pobór mocy 1060 a 3060 nie licząc dodatkowych 50W.
 2. Teraz mam starego 550W chiefteca i 3060 ti to raz. Nie wiem co znaczy "magiczne" zwiększenie fps. Po zmianie na wyższą kartę jakoś wzrastają. a przesiadałem się i z czegoś na rx480 i potem na 1660 (dalej i5-2500k). I dalej nie wiem co wy z tym "500w to mało". I w zadanych parametrach imo bardziej odczuje SSD + grafika niż wymiana proca.
 3. Miałem i5-2500K z 1660Super. Przesiadłem się na 5700x. I wiesz co to zmieniło? No nic. i5 zarówno 1060 jak i 1660 zajedzie. Chyba że grasz w 800x600. cyt. "bottleneck na poziomie 25% i im nowsza gra tym będzie tylko więcej. " no ok, ale twarde testy masz? Zgodnie z powyższym: zmniejsz rozdzielczość nie zmieniając detali. Jeżeli wydajność wzrośnie: wymień kartę graficzną. jeżeli nie - procesor., Choć ja dalej uważam że powinieneś wymienić grafikę. Choć z drugiej strony nie mamy informacji o monitorze na którym grasz.
 4. rzekłbym że raczej koniecznie SSD 1TB (SATA), +8GB RAM i wymienić samą grafikę (RTX3060?) a nie procesor i płytę.
 5. Dzień dobry, Można liczyć na rabat na https://www.x-kom.pl/lista/5mymfqwcp ? Pozdrowienia
 6. ...monitora nie potrzebuję, mam stary 19"Tn ?
 7. Well yes, but actually no. Jeżeli doliczysz cenę płyty + zasilacza 1000W + chłodzenia to się okazuje że no jednak nie do końca.
 8. Siedzę na i5-2500k i co odruch upgrade to wychodzi że dalej mam za słabą grafikę ( GTX 1660Super kupione fartownie przed pandemią) Kupowanie wypasionej płyty na zasadzie "bo dokupię procesor" wydaje mi się mitem bo ceny hi-endowych procesorów raczej utrzymują się na poziomie "to już lepiej zmienić platformę" Ja kupowałbym raczej coś pokroju 5600x5800x5900x (ew. poczekać, po 4tym kwietnia ma wejść 5700x - tańsza wersja 8-rdzeniowa, ew. 5800x3D) + płyta za 800 niż płyta za 2k + proc za 800 - ale to dlatego że jak patrzę na intelowskie grzejniki to mnie strzela. 1000W zasilacz - nie wiem co to się porobiło w tym świecie....
 9. Nie wiem czy to jest pytanie, stwierdzenie czy podsumowanie? Backup zależy od poziomu paranoi: - awaria sprzętu > wystarczy backup na sąsiedni dysk - awaria klasy spalenie sprzętu > zewnętrzny dysk - awaria klasy spalenie domu > zewnętrzny dysk wyniesiony poza siedzibę firmy/domu (tu sprawdza się onedrive) - awaria klasy ransomware przed kórym chroni w zasadzie wyłącznie trzymanie kilku kopii na zewnątrz: oddzielny przenośny dysk, dysk sieciowy + kopie przyrostowe z ostrzeżeniem o backupie zbyt dużej ilości różniących się danych + nie przespanie momentu infekcji, czyli żebyśmy nie zostali z kopiami bezpieczeństwa zaszyfrowanych plików... edit: w kontekście paranoi stwierdznie klasy "w razie czego może służyć też do innych celów" jest raczej mocny faux pas...
 10. Jak dla mnie od 2 lat intel to dinozaur. teoretycznie Alder lake jest lepszy tylko że potrzebuje do tego ca 2x więcej prądu. Wszyscy podniecają się "xx400" udając że jest to "prawie tak dobre" jak 11600 i na tej podstawie udając że "no w sumie to samo co 5600x" Natomiast istotne jest pytanie PO CO?: "Zmniejsz rozdzielczość nie zmieniając detali. Jeżeli FPS się nie zmienią: jest sens. Jeżeli FPS wzrosną to problemem jest karta graficzna."
 11. Zmniejsz rozdzielczość gier nie zmniejszając detali. Jeżeli liczba FPS wzrośnie to jednak problemem jest grafika, jeżeli pozostanie bez zmian to faktycznie problemem jest procesor...
 12. Zmniejsz rozdzielczość nie zmieniając detali. Jeżeli FPS się nie zmienią: jest sens. Jeżeli FPS wzrosną to problemem dalej jest karta graficzna.
 13. rdaneel

  Ocena zastawu

  komputer głównie do neta, netflixa 4k i czasami jakiś gier pokroju CS albo WoT No i jest uzasadnione pytanie: PO CO? Zmniejsz rozdzielczość WOT/CS nie zmieniając pozostałych ustawień graficznych. Jeżeli FPS nie zmienią się: wymień proca jeżeli FPS się zwiększą: problemem jest grafika.
 14. Zmniejsz rozdzielczość swoich gier nie zmieniając detali. Porównaj wydajność: jeżeli fps się zwiększy: wymień kartę graficzną (a przynajmniej one jest źródłem problemu), jeżeli nie : procesor.
 15. Ciepłe powietrze wbrew pozorom unosi się do góry i tego raczej nie zmienisz choćbym nie wiem jakie strzałki byś rysował. Żeby chłodzić obudowę należy powietrze z niej wyciągać. Powietrze będzie ogrzewane w AiO i będzie grzać skrzynkę 🙂 dobre na zimowe wieczory...
×
×
 • Create New...