
lcf
Stały użytkownik-
Postów
86 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez lcf
-
Test Dysków Twardych O Pojemności 320gb
lcf odpowiedział(a) na lukasrz temat w Dyski SSD, HDD, CD-ROM, DVD, Pendrive
Bardzo mi brakuje testu wydajności przy odczycie z kilku wątków naraz - wydajność Seagate'ów (jak i nowych Maxtor'ów robionych przez Seagate, serie STM...) drastycznie spada w takiej sytuacji - zainteresowanym kupnem nowego dysku polecam jeszcze rzucić okiem na testy robione przez X-bit labs, np. ten, ten oraz ten. Do tej pory byłem zwolennikiem Seagate'ów, ale drugi raz 7200.10 bym nie kupił :). -
@whitewolf: Kilka dni temu miałem podobny dylemat, skończyło się tym, co w sygnaturce - po przeglądnięciu wielu porównań w sieci i konsultacjach ze znajomym, który przez kilka miesięcy się nad wyborem zastanawiał najlepszego LCD 19" za w miarę rozsądne pieniądze (i wciągnął 970P). W porównaniu do poprzedników (sławne 173P+/193P+) są nieco szybsze (6ms zamiast 8). Design też mi się podoba, ale jak komuś poprzedni model się bardziej podobał, to trudno - o gustach się nie dyskutuje (podobno ;]). Dla jednych wada, dla innych zaleta - monitor nie ma przycisków na obudowie, więc ustawienia się zmienia software'owo (najlepiej ściągnąć MagicTune + MagicRotation ze strony Samsunga w najnowszej wersji - razem około 35 MB). Monitor oczywiście te ustawienia zapamiętuje, nie trzeba softu mieć ciągle włączonego :]. Tzw. efekt ufo (czyli lekko jaśniejsze narożniki - można zaobserwować przy czarnym tle i braku dodatkowego oświetlenia w pomieszczeniu) znika po około miesiącu, więc jak ktoś będzie cię tym straszył, to się nie przejmuj. Podsumowując - obraz jest żyleta (o natywnej 1280x1024 oczywiście mówię), kolorki soczyste (z możliwością regulacji nasycenia każdej barwy, @templik - a nowe detonatory i catalysty mogą też regulować dla każdej barwy osobno krzywą gamma), a kontrast ustawiony na maxa prawie oczy wypala :]. Kąty widzenia bardzo dobre, smużenie minimalne (6ms - jak na LCD i PVA blisko ideału). Przejścia między kolorami są znacznie lepsze, niż na dowolnej matrycy TN, choć do CRT jeszcze trochę brakuje (jak ktoś ma ochotę zobaczyć jak jego LCD się sprawuje, to paczkę PNG 1280x1024 z gradientami RGB+pośrednie wrzuciłem tutaj (screenshoty z testów Monitor Diagnostics z EVEREST)). Ja nie żałuję ani jednej złotówki, a nawet przeciwnie - zaczynam się zastanawiać nad 970P (w EVE Online strasznie mała czcionka jest :]). Z czystym sumieniem polecam, ale jak nie chcesz brać kota w worku, to najlepiej znajdź sklep, gdzie będziesz mógł porównać kilka różnych LCD na żywo i wtedy sam ocenisz (najlepiej poproś też o odpalenie jakiegoś 3DMarka, żeby zobaczyć w ruchu).
-
@Robert B.: OpenGL jest nieco lepiej przemyślany, programy pisane zgodnie ze starszymi wersjami API sprzed kilku bez problemów kompilują się i działają i dzisiaj - a niech ktoś spróbuje skompilować dziś programy pisane dla DirectX 3.0 :]. W OpenGL od jakiegoś czasu jest też GLSL, więc shaderami też można się zabawiać. Znajomość OpenGL przyda się też przy pisaniu gier na co lepsze komórki (OpenGL ES). Jak lubisz Javę, to też lepiej się uczyć OpenGL - vide JSR-231 vel jogl (Java bindings for OpenGL - na razie API z bety na betę się ciągle zmienia i support hardware'owy dla wielu funkcji będzie dopiero w Mustangu (JDK 6.0), ale ogólnie można się tym już pobawić i zapowiada się bardzo ciekawie). Do Direct3D dostajemy bardzo dobrą dokumentację, SDK z dużą ilością dobrze opisanych przykładów i całą rodzinę różnych API przydających się przy tworzeniu gier, ale ceną za to są spore problemy z przenaszalnością kodu na inne platformy.
-
WM_KEYUP i WM_KEYDOWN to tylko message informujące, że klawisz został wciśnięty lub wyciśnięty. Kody klawiszy musisz osobno sprawdzać potem. Informacje o programowaniu klawiatury w WinAPI (wszystkie funkcje, struktury danych itp) znajdziesz pod hasłem "Keyboard Input". A kody wszystkich klawiszy masz w MSDN pod hasłem "Virtual-Key Codes". Kody kursorów to: VK_LEFT (25) VK_UP (26) VK_RIGHT (27) VK_DOWN (28) I potem dorzucasz np taki kod (z MSDN example) przy obsłudze message: case WM_KEYDOWN: switch (wParam) { case VK_LEFT: // Process the LEFT ARROW key. break; case VK_RIGHT: // Process the RIGHT ARROW key. break; case VK_UP: // Process the UP ARROW key. break; case VK_DOWN: // Process the DOWN ARROW key. break; default: break; }
-
A spróbuj tutaj -> klik.
-
http://nehe.gamedev.net/
-
Dawno dawno temu za siedmioma górami itp na jakiejś laborce prosty programik podobny do tego co potrzebujesz w asmie napisałem, więc może się przyda - kod pod źródłowy (z komentarzami) dla TASMa + exe po kompilacji wrzuciłem tutaj. Do pomocy przy nauce asemblera polecam znaną i lubianą "Anatomię PC" Piotra Metzgera - lista funkcji w przerwaniach BIOS czy DOS się czasem przydaje.
-
@Robert B.: spróbuj rzucić okiem tutaj, tam pod Visuala (i nie tylko) masz krok po kroku all opisane i na pewno działa (kod źródłowy dla Visual Studio .NET na końcu też jest, z 2005 bez większych przeróbek powinien też śmigać). Jak nie pomoże to wrzuć logi na co kompilator czy linker narzeka konkretnie. Generalnie OpenGL z kompatybilnością wstecz nie ma problemów, więc problem prawdopodobnie leży w innej części kodu (lub ustawieniach dla linkera).
-
@S_DUBI_PL: Szary użytkownik DirectX oczywiście różnicy żadnej nie zauważy, ponieważ zmiany dotyczą głównie części funkcji OpenGL, np antyaliasing punktów/linii, więcej clip-regionów itp - są to funkcje wykorzystywane przez soft 3D/CAD, a nie gry. Niektóre aplikacje i sterowniki (np Gelato albo MAXtreme) działają wyłącznie z Quadro (soft-mod nie zawsze tutaj pomaga, szczególnie mogą być problemy z identyfikacją nowszych kart). Niektóre egzemplarze kart GF po przełączeniu w tryb Quadro po jakimś czasie mogą tracić stabilność (pomimo takich samych częstotliwości taktowania) przy pracy z aplikacją korzystającą z odbezpieczonych funkcji Quadro, więc nie zawsze jest to dobry pomysł (ale jak ktoś z takiego softu korzysta, to oczywiście warto spróbować :]). A tak na przyszłość - dobrze najpierw choć trochę zainteresować się najpierw tematem, a dopiero potem udzielać odpowiedzi :].
-
zwieksza sie ilosc obslugiwanych przez sterowniki funkcji OpenGL i przez to wzrasta wydajnosc w aplikacjach 3D i CAD, ktore te dodatkowe funkcje wykorzystuja. poza tym wydajnosc na tym samym poziomie, a wzrost wydajnosci przy o/c to osobna kwestia i gf/quadro nie ma tu nic do rzeczy :].
-
Próbowałeś RivaTuner? Jeśli nie, to: 1) http://www.guru3d.com/rivatuner/ 2) Main->Target adapter->Customize...->Low-level system settings->NVStrap driver 3) najpierw Install, potem zmień Graphics adapter identification na Quadro i restart. Nie wiem jak z GF 6600GT będzie, ale z GF FX5200 robiło Quadro FX500 bez stresów żadnych :] Pozdro & powodzenia.
-
???
-
zapisz to ponizej jako costam.reg i odpal:
-
bo sempron 2400+ chodzi z takim zegarem wlasnie (ten sempron to dokladnie to samo jest (ten sam rdzen & taktowanie), co athlon-xp 2000+ (thoroughbred) - tylko nazwe ma do celeronow d dopasowana). a mnoznika nie zmienisz, bo sempy maja zablokowany. krec przez fsb.
-
@aqaz: sprobuj 66.72 (beta whql/international) lub 66.81 (beta whql). a blokady rozne rivatuner (poprzegladaj troche zakladke poweruser) powinien pozdejmowac.
-
dawno dawno temu pisalem podobny program, tyle ze w pascalu - przeliczajacy z jednego systemu na drugi (podstawa od 2 do 36 mogla byc). na c mi sie co prawda niespecjalnie chce to teraz przerabiac, ale zasada dzialania bedzie raczej ta sama, wiec jak sie gdzies bys zacial, to mozesz looknac (kod jako-tako komentowalem). http://willow.iie.uz.zgora.pl/~lcf/varia/s2s.rar
-
Duron/brak SSE [wydzielony z Odblokowywanie cache..."]
lcf odpowiedział(a) na zyggy temat w Socket 462(A)/Slot A
@sgj: ok, moj blad - thx za sprostowanie. -
Duron/brak SSE [wydzielony z Odblokowywanie cache..."]
lcf odpowiedział(a) na zyggy temat w Socket 462(A)/Slot A
@zyggy: przeczytaj najpierw tytul tematu, zanim w nim zapostujesz. twoj problem nie ma z nim nic wspolnego - ten komunikat tylko ci oznajmil, ze twoj procek nie obsluguje instrukcji SSE (z duronow tylko modele 1400, 1600 i 1800 MHz maja obsluge SSE) - zadne malowanie mu w tym nie pomoze. -
Nowy HDD 160GB. Który!? Help!
lcf odpowiedział(a) na s0lid temat w Dyski SSD, HDD, CD-ROM, DVD, Pendrive
@Outlander: moze s.m.a.r.t w biosie masz wylaczony? innych pomyslow raczej nie mam. -
raczej nie - moj 5200 (prolink ultimate) na poczatku z cielakiem 500 na via apollo pro latal (mobo syfna, matsonic costam), wiec na kt333 raczej nie powinno byc problemow. chociaz z drugiej strony to ecs, wiec ciezko wyrokowac ;]. problemy czesciej bywaja w druga strone - jak stara karte w nowa plyte ktos probuje wciskac.
-
Orientacja seksualna. Jesteście za czy przeciw?
lcf odpowiedział(a) na Trendzik temat w Ośla łączka
lesbijki - spox, byle nie byly za bardzo uprzedzone do facetow :] bi kobiety - :D bi faceci & geje - poki nie widze i daleko ode mnie, to robta co chceta -
@Jeffrey: no tak prawie na granicy to jest, przy 65* (kolo 85* na cpu diode) juz zaczyna sie robic niezdrowo - u mnie jak sie troche postresuje, to max jest kolo 50* (65* na diodzie) przy 10x200 i 1.6V (chlodzenie z boxa).
-
@Poe: coz, to zalezy co odpalasz - kde+openoffice+eclipse (i kilka bzdetow w tle) i juz nie jest tak zupelnie rozowo na tych 384 MB :].
-
ano taka regule kiedys ktos rzucil i sie przyjela, ale IMHO to jest malo sensowna - po prostu trzeba mniej wiecej okreslic ile ramu zazwyczaj potrzebuja uzywane gry/programy na codzien i tak ustalic, zeby pamiec+swap spelniala te wymagania. ja sensownego wytlumaczenia zadnego dla zasady swap=2xram (poza tym, ze tak sie jakos utarlo) nie znam i nie widze powodu zadnego, zebym np po wlozeniu 2GB pamieci do kompa musial robic 4GB swap :]. wiekszosc dzisiejszych gier i programow wiecej niz 1, max 1.5GB pamieci to raczej nie zawola, wiec w tych okolicach sume ram+swap mozna trzymac - jak twoj prowadzacy sie upiera przy swojej wersji, to go popros o jakies sensowne wytlumaczenie, moze sie czegos ciekawego dowiemy - ew. zagadaj z wykladowca w tej sprawie (chyba ze ta sama osoba prowadzi cwiczenia i wyklad - wtedy pech :]). w 3ech słowach po polsku (w sumie tylko różnica między stronicowaniem a swapowaniem): http://www.linuxpl.org/SAG/c1438.html tu ciut wiecej - "Pamięć Wirtualna - Wstęp": http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt02-0.../ref_wstep.html artykul "Pamięć Wirtualna w Linuksie 2.4": http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt02-0...el/referat.html i w dokumentach ponizej ("Understanding The Linux Virtual Memory Manager", "Code Commentary On The Linux Virtual Memory Manager") dokladny opis dzialania pamieci wirtualnej w kernelu linuxa (2.4.x) z opisem poszczegolnych funkcji - lektura raczej dla power-userow: http://www.skynet.ie/~mel/projects/vm/guid.../understand.pdf http://www.skynet.ie/~mel/projects/vm/guid...de/pdf/code.pdf
-
zakladam ze chodzi ci o roznice miedzy kosciami z serii KVRxxxx i KHXxxxx - na tej strone mozesz zobaczyc sobie informacje o gwarantowanych przez producenta timingach jednych i drugich.