Skocz do zawartości
rob_e

GIGABYTE radeon9000Pro

Rekomendowane odpowiedzi

dzis stałem sie szczesliwym posiadaczem karty gigabyte maya af radeon 9k pro... karta jest zaj****. Takie cos czułem ostatnio jak wsadziłem do swojego pentium 120 voodoo I... obraz zupełnie inny niz na moim (juz nie) gf 4mx 440: ostry, kolorowy :), ładny itp. Karta moze nie jest demonem szybkosci (ok6700-6800 3Dmark2k1) ale jakosc obrazu jest naprawde swietna.

 

to tyle... tylko to chciałem powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Nareszcie ktoś zadowolony - wszyscy tylko piszą posty z problemami, jak wyciąć dziurę w obudowie, freon im znika czy oszukali ich w serwisie itp. itd. :)

 

To dobra informacja też dla mnie bo się zastanawiam nad kartą od Gigabyta. Jedno pytanie: duża różnica w samej wydajności w porównaniu z MXem, którego miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajnosci to powiem tak: róznica w cenie jest za duza (ja dołozyłem do mx 200zł ) zeby dokładac ta kase dla nedznych 1000 punktów w 3dmarku... ale karta ma Vertex i Pixel Shader, szybsze pamieci (w gf miałem 5,5ns a tu 3,6), porządny TVout, DVI (+ przejsciówka na zwykły monitor), i jest jakosciwo o wiele lepsza. Dla samej wydajnosci nie warto sie w sumie przesiadać... dla porównania:

Microstar GF4mx440:

3dmark 2000 - ok 8800-8900

3dmark 2001 - ok 4900

UT2003 B:38 F:69 (1024x768)

 

Gigabyte MAYA AF Radeon 9000pro

3dmark 2000 - ok 9700

3dmark 2001 - ok 6700 (ale przynajmniej demo natura działa :) )

UT2003 B:38 F:89 (1024x768)

 

obie karty w wersji 64mb ddr i obie jakby niebyło markowe.

 

ale ATI jest lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super karta napewno. Juz nie raz napisalem ze ATI ma lepsza jakosc obrazu niz Nvidia. Odrazu to zobaczylem jak sie z ATI 8500 na GF4Ti4600 przezucilem. Teraz sie juz do Nvidia przyzwyczailem.... ale w pracy mam ATI 7200 takze zawsze moge zobaczyc jak obraz powinien wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ATI Radeon 9000 mam 6374 w 3DMarku 2001... :) i też jestem HAPPY...

 

a tak btw. wreszcie doczekałem się nowego podpisu (no i konfigu ofkoz)... 8)

i jak nowe mobo??-warto było poczekac??

cacy, warto było poczekać!!!!... 8) naprawde wszystko chodzi bez problemu, no i super (jak dla mnie) wydajność... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz znowu mam problem :) bo właśnie miałem kupić GF Ti4200 z MSI ale cały czas mnie kusi ATI 9000 Pro i znowu ktoś daje dobry głos na ATI i mam problem ze sobą bo wkońcu nie wiem którą kartę wybrać :(

 

A tak małe pytanko nie wiecie kiedy wychodzi ten ATI 9500 bo wytedy bym nie miał problemów, (a tak między nami to ciekawe kiedy ATI 9700 trochę stanieje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz znowu mam problem :) bo właśnie miałem kupić GF Ti4200 z MSI ale cały czas mnie kusi ATI 9000 Pro i znowu ktoś daje dobry głos na ATI i mam problem ze sobą bo wkońcu nie wiem którą kartę wybrać :(  

 

A tak małe pytanko nie wiecie kiedy wychodzi ten ATI 9500 bo wytedy bym nie miał problemów, (a tak między nami to ciekawe kiedy ATI 9700 trochę stanieje )

Mysle ze od miesiac do dwoch , zreszta ATI zapowiedzialo cala game nowych kart :) .

 

Cytat z mojepc

"W najbliższej przyszłości ATI wprowadzi kartę Radeon 9700, która będzie posiadała obniżone taktowanie w stosunku do wersji 9700 Pro. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie będzie taktowanie ale najprowadopodobniej będzie to 300/600MHz rdzeń/pamięc lub ewentualnie 275/550 MHz. Poza tym zero zmian, a więc 256-bit szyna pamięci, AGP 8x, 128MB pamięci itd. pozostaną na miejscu.

 

Radeon 9500 zostanie zaprezentowany w połowie października i będą to dwie wersje: R9500 i R9500 Pro. Dzięki stronie HardTecs 4U możemy dowiedzieć się nieco więcej.

 

Obie wersje R9500 i R9500 PRO będą pochodnymi R9700. Obie karty będą wspierać AGP 8x, DirectX 9, posiadać cztery silniki geometrii, podwójny 400MHz RAMDAC, HyperZ III, TrueForm 2.0 itd. Aby obniżyć koszty produkcji ATI zdecydowało się użyć 128-bit szyny pamięci w kartach R9500/R9500 PRO. Obie karty będą jednakowo taktowane: 275/550 MHz rdzeń/pamięć. Różnicą między wersją PRO a nie-Pro będzie ilość potoków renderingu: 8 dla R9500 PRO i 4 dla R9500.

 

Spodziewane ceny to:

 

Radeon 9500 PRO - $219

Radeon 9500 - $179 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz znowu mam problem :) bo właśnie miałem kupić GF Ti4200 z MSI ale cały czas mnie kusi ATI 9000 Pro i znowu ktoś daje dobry głos na ATI i mam problem ze sobą bo wkońcu nie wiem którą kartę wybrać :(  

 

A tak małe pytanko nie wiecie kiedy wychodzi ten ATI 9500 bo wytedy bym nie miał problemów, (a tak między nami to ciekawe kiedy ATI 9700 trochę stanieje )

Mysle ze od miesiac do dwoch , zreszta ATI zapowiedzialo cala game nowych kart :) .

 

Cytat z mojepc

"W najbliższej przyszłości ATI wprowadzi kartę Radeon 9700, która będzie posiadała obniżone taktowanie w stosunku do wersji 9700 Pro. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie będzie taktowanie ale najprowadopodobniej będzie to 300/600MHz rdzeń/pamięc lub ewentualnie 275/550 MHz. Poza tym zero zmian, a więc 256-bit szyna pamięci, AGP 8x, 128MB pamięci itd. pozostaną na miejscu.

 

Radeon 9500 zostanie zaprezentowany w połowie października i będą to dwie wersje: R9500 i R9500 Pro. Dzięki stronie HardTecs 4U możemy dowiedzieć się nieco więcej.

 

Obie wersje R9500 i R9500 PRO będą pochodnymi R9700. Obie karty będą wspierać AGP 8x, DirectX 9, posiadać cztery silniki geometrii, podwójny 400MHz RAMDAC, HyperZ III, TrueForm 2.0 itd. Aby obniżyć koszty produkcji ATI zdecydowało się użyć 128-bit szyny pamięci w kartach R9500/R9500 PRO. Obie karty będą jednakowo taktowane: 275/550 MHz rdzeń/pamięć. Różnicą między wersją PRO a nie-Pro będzie ilość potoków renderingu: 8 dla R9500 PRO i 4 dla R9500.

 

Spodziewane ceny to:

 

Radeon 9500 PRO - $219

Radeon 9500 - $179 "

Chyba się popłaczę z radości MAM DYLEMAT ROZWIĄZANY :) czekam na ATI 9500 PRO :) i będę szcześliwy WYDAJNOŚĆ I SUPER OBRAZ W JEDNYM :)

 

Dzięki XAN za to super info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru gf4ti4200 vs 9000pro to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac jesli interesuje cie wydajnosc.9000 jest porownywalny z mx-ami 440-460 ,czasem z gf3 ti200 ale napewno nie 4200 :-) ,ja bym ci radzil ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 8500 albo poczekac na 9500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Co do wyboru gf4ti4200 vs 9000pro to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac jesli interesuje cie wydajnosc.9000 jest porownywalny z mx-ami 440-460 ,czasem z gf3 ti200 ale napewno nie 4200 :-) ,ja bym ci radzil ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 8500 albo poczekac na 9500...

Czekam na 9500 bo wole kartę z przyszłością czyli DX 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz znowu mam problem :) bo właśnie miałem kupić GF Ti4200 z MSI ale cały czas mnie kusi ATI 9000 Pro i znowu ktoś daje dobry głos na ATI i mam problem ze sobą bo wkońcu nie wiem którą kartę wybrać :( ...

masz taki problem ze prownujesz karty z 2 roznych segmentow:

- R9000 to konkurencja dla GF4 MX

- GF4 Ti (jaki by nie byl) to pod wzgledem wydajnosci 3D inna klasa (wyzsza)

jezeli nie jestes maniakiem gier to bierz R9000 jezeli gry sa dla Ciebie na 1 miejscu i masz kase na GF4 Ti4200 to kupuj tego przyrost wydajnosci bedzie wiekszy

 

PS jak zauwazylem masz Duronka 750 - na Twoim miejscu (jezeli MoBo obsluguje Athlony XP) zrobil bym wymianke procka i grafiki - wzialbym R9000 by Sapphire a reszte kasy przeznaczyl na procka - mysle ze na A XP 1700+ by styknelo :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz znowu mam problem :) bo właśnie miałem kupić GF Ti4200 z MSI ale cały czas mnie kusi ATI 9000 Pro i znowu ktoś daje dobry głos na ATI i mam problem ze sobą bo wkońcu nie wiem którą kartę wybrać :( ...

masz taki problem ze prownujesz karty z 2 roznych segmentow:

- R9000 to konkurencja dla GF4 MX

- GF4 Ti (jaki by nie byl) to pod wzgledem wydajnosci 3D inna klasa (wyzsza)

jezeli nie jestes maniakiem gier to bierz R9000 jezeli gry sa dla Ciebie na 1 miejscu i masz kase na GF4 Ti4200 to kupuj tego przyrost wydajnosci bedzie wiekszy

 

PS jak zauwazylem masz Duronka 750 - na Twoim miejscu (jezeli MoBo obsluguje Athlony XP) zrobil bym wymianke procka i grafiki - wzialbym R9000 by Sapphire a reszte kasy przeznaczyl na procka - mysle ze na A XP 1700+ by styknelo :!:

Powiem tak czekam na ATI 9500 PRO a procek to chcem jakiś taki by się dobrze kręcił więc proszę o jakieś sugestie co do serii a mam SOLTEK DRV4 więc obsługuje po nowym biosie ANTKA 2.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się popłaczę z radości MAM DYLEMAT ROZWIĄZANY :) czekam na ATI 9500 PRO :) i będę szcześliwy WYDAJNOŚĆ I SUPER OBRAZ W JEDNYM :)...

tylko chyba nie przy Twoim procku :!:

Jak napisałem procek zmieniam już tylko zastanawiam się jaki napewno AXP ale który to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...