Skocz do zawartości
eetam

Szyfrowanie danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam programu, ktory moglby szyfrowac dane.. Tzn chodzi mi o cala partycje lub katalogi.. Fajnei bybylo jezeli pogram uzywal dosc mocnego algorytmu i szyfrowal/deszyfrowal dane w jakims normlanym czasie:))

 

Oczywisice duza zaleta jego byloby jezeli bylby darmowy ale watpie zeby takie cos istnialo za free :) Chodzi oczywiscie o system windows :)

 

Dzieki z gory za pomoc :) mile widzane linki ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows ma wbudowane szyfrowanie(2000 lub nowszy+ntfs).

Ale chodzi mi o szyfrowanie wybranych katalogow, partycji tzn.. jezeli ktos nawet zaloguje sie na moje konto to i tak nie bedzie mogl zobaczyc moich danych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko włączyć myślenie :?: Help Ci się w Windows'ie zepsuł :?: :evil:

Przy pomocy zaimplementowanego szyfowania danych w w2k i nowszych windach możesz zabezpieczyć każdy katalog, czy plik.

Warunkiem jest partycja w NTFS.

Przyciskasz Właściwości katalogu lub pliku, na zakładce Ogólne przyciskasz Zaawansowane

i uzyskasz taki ekran (bez tej czerwonej ramki, oczywiście :wink:):

Dołączona grafika

Zaznaczasz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane i już.

Tylko user, którym się logujesz ma dostęp do danych zabezpieczonych w ten sposób.

Jest jedno ograniczenie. Nie można szyfrować danych, które są skompresowane.

Opcje te wzajemnie się wykluczają.

Chodzi tu, oczywiście, o kompresję systemową, a nie o archiwa Rar'a, czy Zip'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko włączyć myślenie :?: Help Ci się w Windows'ie zepsuł :?: :evil:

Przy pomocy zaimplementowanego szyfowania danych w w2k i nowszych windach możesz zabezpieczyć każdy katalog, czy plik.

Warunkiem jest partycja w NTFS.

Przyciskasz Właściwości katalogu lub pliku, na zakładce Ogólne przyciskasz Zaawansowane

i uzyskasz taki ekran (bez tej czerwonej ramki, oczywiście :wink:):

Dołączona grafika

Zaznaczasz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane i już.

Tylko user, którym się logujesz ma dostęp do danych zabezpieczonych w ten sposób.

Jest jedno ograniczenie. Nie można szyfrować danych, które są skompresowane.

Opcje te wzajemnie się wykluczają.

Chodzi tu, oczywiście, o kompresję systemową, a nie o archiwa Rar'a, czy Zip'a.

Dzieki za tak obszerne wytlumaczenie rzeczy o ktorej wiem.. Pisalem juz wyzej ze nie chodzi mi tu o zwykle szyfrowanie ktore jest w windzie.. Chodzi mi o specjalny soft do tego.. z tego co juz mam jednym z darmowych jest truecript a z platnych drivecript

 

Ps. szyfrowanie w windzie jest tylko chyba w Win 2k i nowszej i WinXp Pro w homie tego nie ma..

 

Tak czy inaczej dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze jest w XP Home, tylko pewnie tylko w trybie awaryjnym, bo tam jest normalnie duzo opcji ukryte.

 

Z płatnych programow to ostatnio wygrałem coś takiego jak TopSecret Next Generation od G Data tylko nie wiem jak to dziala bo nie instalowałem i widze że troche kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Śniący

Witam! Ja Tam Polecam "TopSecret" - "Program Zawiera specjalnie stworzony algorytm generujący przy instalacji 160'cio bitowy klucz szyfrujący :D a te klucze należa do najlepszych na świecie i instutucje takie jak np."FBI" łamią sobie na tym zęby :D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten program pozwala zahaslowac wybrany katalog ?

 

chodzi mi o to by zahaslowal i zeby dostep do katalogu byl szybki po wpisaniu odpowiedniego hasla

 

nie chce by dlugo rozpakowywal zahaslowany plik jak to robi wiele programow typu crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Śniący

ehh no jeśli chodzi o "TopSecret" to można nim zaszyfrować dosłownie wszystko :Dyski,Foldery,pojedyńcze pliki <dosłownie wszystko> ale jeśli chcesz to poźniej otworzyć to musisz mieć zainstalowany ten program (w innym wypadku za nic w świecie nie otworzysz tego zaszyfrowanego cudka:)). Czas Kodowania-dekodowania jest dość krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...